مهاجرت به کشور سنت کیتس

پناهندگی در سنت کیتس

خطرهای پناهندگی در سنت کیتس

پناهندگی در سنت کیتس از جمله روش های مهاجرت به این کشور می باشد که به علت غیر قانونی بودن و هم چنین خطرناک بودن به هیچ وجه مورد تائید وکلا و مشاوین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نمی باشد در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه خطرات پناهندگی در سنت کیتس می باشید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسهه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

 شرایط متقاضیان پناهندگی در سنت کیتس

از جمله اصلی ترین شرایطی که متقاضیان پناهندگی در سنت کیتس باید دارای آنها باشند عبارتند از:

  • داشتن نگرانی و ترس از مکان زندگی این اشخاص در کشور خود
  • مورد آزار و اذیت  قرار گرفتن در کتقاضیان پناهدگی در کشور متبوع خود
  • داشتن اخلافات مذهبی، ملی، عقاید سیاسی  با مردم کشور متبوع خود
  • سابقه عضویت داشتن در یک گروه اجتماعی خاص

که در ادامه این مقاله به شرح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

ترس از مکان زندگی این اشخاص در کشور خود

متقاضیان پناهندگی در سنت کیتس ملزم می باشند که ضمن درخواست شخصی خود برای پناهندگی بتوانند ترس و نگرانی خود را برای آزار و شکنجه آینده خود نشان دهند. هم چنین باید اثبات نمایند احتمال این که در آینده مورد آزار و اذیت قرار بگیرند وجود دارد.

و این موضوع بر اساس قانون پناهندگی  این کشور می باشد و حتی شامل اشخاصی می شود که میزان ترس و نگرانی این اشخاص حتی به میزان 10 تا 15 % باشد که احتمال آزار و اذیت این اشخاص در آینده وجود داشته باشد.
این اشخاص به منظور واجد شرایط بودن برای پناهندگی، باید ثابت کنند که مورد آزار و اذیت و هم چنین دارای ترس و نگرانی پس از بازگشت به کشور خود باشند. این را می توان برای اثبات دشوار بودن، به عنوان یک نیاز به فکر کردن در مورد چیزهایی که ممکن است در آینده اتفاق بیافتد.

شرط لازم برای اثبات مورد آزار قرار گرفتن در کشور خود

اگر یک متقاضی بتواند ثابت کند که در گذشته مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، در این صورت نمی تواند دارای شرایط پناهندگی باشد و این بر اساس قانون ایالات متحده می باشد که بر این اساس می گوید که این شخص ترس  این اشخاص باید ناشی از آزار و اذیت در آینده  باشد در این صورت تنها دو راه وجود دارد که  فرد می تواند نشان دهد که علی رغم آزار و شکنجه قبلی، شخص می تواند دارای شرایط پناهندگی باشد که عبارتند از : یک) اگر شرایط کشور قبلی این اشخاص آن کشور به اندازه کافی تغییر کرده  باشد دو) اگر متقاضی بتواند اثبات کند در کشوری که زندگی کند در بخش جداگانه ای از آن کشور مورد آزار و اذیت قرار بگیرد.
متاسفانه تا کنون تعریف خاصی از آزار و اذیت در قانون این کشور  ارائه نشده بنابراین دولت این کشور در مورد پرونده پناهندگی در  نگاه خاصی خاهد داشت اما به طور کلی، هر گونه از  آسیب و لطمه شدید  به زندگی متقاضیان و یا آزادی آنها مورد آزار و اذیت قرار خواهد گرفت. البته مواردی نظیر شکنجه یا آسیب شدید بدنی همیشه از جمله موارد آزار و اذیت قرار می گیرد.

سایر شرایط مورد آزار قرار گرفتن متقاضیان پناهندگی در سنت کیتس

ترس از آزار و شکنجه در آینده به تنهایی برای  دریافت حق پناهندگی  کفایت نمی کند بلکه این آزار و شکنجه باید “با توجه به نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی و یا عضویت در یک گروه اجتماعی باشد. یک درخواست پناهندگی باید دو چیز را برای برآورده ساختن این نیاز نشان دهد:

متقاضی باید نشان دهد که دلیل آزار و شکنجه ای که در حال انجام است، به دلیل داشتن یکی از پنج زمینه  ذکر شده (نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا عضویت در یک گروه اجتماعی) باشد . البته این امر می تواند باعث سردرگمی شود زیرا گاهی اوقات فرد به دلایل متعدد مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. در شرایطی مانند این، متقاضی باید نشان دهد که شاملی یکی از  این موارد می شود.

متقاضی پناهندگی باید نشان دهد که مورد آزار و شکنجه توسط دولت این کشورقرار گرفته  و یا مورد آذار اشخاصی قرار گرفته که دولت این کشور نمی تواند کنترل و یا نظارتی بر این اشخاص داشته باشد برای نمونه برخی از این گره ها عبارتند از ارتش شورشی یا سازمان های جنایی که آنها به طور موثری  بر سرزمین های متقاضیان کنترل  دارند و دولت این کشور نمی تواند مردم را از آزار و اذیت محافظت کند.

عوامل ممانعت ورود متقاضیان پناهندگی در سنت کیتس

افرادی که واجد شرایط پناهندگی سیاسی هستند،  به علت وجود چندین دلیل غیرقابل پذیرش محروم می شوند که موجب می شود دیگر نتوانند برای پناهندگی این کشور اقدام نمایند برخی از این دلایل عبارتند از :

  • سابقه محکومیت این اشخاص در یک جنایت سنگین
  • اقدام به پشتیبانی کردن این اشخاص از هر گروه تروریستی
  • کمک نمودن این اشخاص به آزار و اذیت دیگران

البته بر خی دیگر از عوامل وجود دارند که به صورت قطعی باعث ممانعت این اشخاص برای ورود به کشور سنت کیتس نمی شون که این عوامل عبارتند از :

  • ورود غیرقانونی یا زندگی و کار کردن در این کشور به صورت غیر قانونی
  • افرادی که دارای این فرصت بوده اند که در کشور ثالثی به زندگی بپردازند .
  • افرادی که قبل از یک سال پس از ورود به این کشور درخواست پناهندگی دهند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله پناهندگی در سنت کیتس و آشنا شدن با خطرات ناشی این روش مهاجرت علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در زمینه سایر روش های مهاجرت به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر ویزای کاری سنت کیتس و یا مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس به اطلاعات جامعی دست یایبد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *