مهاجرت به کشور آمریکا

پناهندگی در امریکا

دوره ی ALEVEL چیست و چرا باید ALEVEL بخوانیم ؟

شرایط پناهندگی در امریکا در سال 2019 چیست؟ پناهندگی ممکن است به افرادی که اکنون در امریکا هستند و نمی توانند یا نمی خواهند به دلایل گوناگونی از جمله آزار و اذیت و یا ترس از آزار و اذیت به علت نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی به کشور خود باز گردند اعطا می شود. اگر پناهندگی دریافت کنید مجاز به زندگی و کار در ایالات متحده خواهید بود. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پناهندگی در امریکا هستید، به مطالعه ادامه مقاله بپردازید. و به چهت آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.

قانون پناهندگی در امریکا

قانون پناهندگی سال 1980، سیاست های پناهندگی ایالات متحده و همچنین روند رسیدگی به پناهندگان را تنظیم می کند. این قانون اولین بار مبنای قانونی برای صدور پناهندگی در ایالات متحده را مطابق با “پروتکل سازمان ملل متحد برای پناهندگان  در سال 1967 ” تاسیس کرد.

پناهندگی در امریکا

هیچ محدودیتی بر تعداد افرادی که ممکن است در ایالات متحده امریکا پناهندگی دریافت نمایند وجود ندارد. تحت قانون مهاجرت، پناهندگی را پس از یک سال امریکا می پذیرد. این قانون، سقف را بر شمار افرادی که ممکن است هرساله در وضعیت اقامت دائمی قرار گیرند، تعیین می کند. قانون مهاجرت در سال 1990 سقف افرادی را که برای اقامت دائم پذیرفته است از 5 هزار نفر تا 10 هزار نفر در سال افزایش داد.

درخواست پناهندگی در امریکا

برای مصاحبه پناهندگی ظرف 60 روز پس از ادعا، طبق اصلاحات پناهندگی در سال 1995 فرصت دارید تا اقدام نمایید. رئیس جمهور فعلی 9ماه پس از رسیدن به دفتر، سقف پذیرش پناهندگان امریکا را تنها 45 هزار نفر اعلام کرد. با این حال، از آن زمان تاکنون تنها نزدیک به 15 هزار نفر را به عنوان پناهنده اسکان داده است. این در حالی است که این برنامه کمترین تعداد پناهجویان در 38 سال گذشته را پذیرفته است.

علاوه بر این آقای ترامپ برنامه کودکان و نوجوانان امریکای مرکزی را که اجازه می دهد کودکان پناهنده از ایالت های مثلت شمالی ( السالوادور، گواتمالا و هندوراس ) وارد ایالات متحده شوند تا به طور قانونی به والدین خود که دراین کشور حضور دارند بپیوندند را حذف کرده است. دولت همچنین اقدامات متعددی برای از بین بردن پناهجویان خارج از امریکا و جلوگیری از ورود دیگران انجام داده است.

پذیرش پناهندگی در امریکا

وضعیت پناهندگی توسط سازمان ملل تعیین می شود. بیشتر پناهندگان که به برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده وارد می شوند، شناسایی شده و برای اداره پناهندگی سازمان ملل متحد، سفارت ایالات متحده یا سازمان تامین کمک های بشر دوستانه برای اسکان مجدد در ایالات متحده تعیین می شوند.

ایالات متحده امریکا تنها یکی از  28 کشور اسکان مجدد است. از بیش از 22 میلیون پناهجو در جهان، جمعا کمتر از 1% برای اسکان مجدد در نظر گرفنه شده است ایالات متحده تعداد محدودی از پناهندگان را هر ساله می پذیرد. رئیس جمهور در مشاوره با کنگره هدف تعیین شده برای پذیرش پناهندگان را تعیین می کند. ریاست جمهوری پیشین، اوباما قول داده بود که تا سال 2017، 110 هزار پناهنده را در امریکا مستقر نماید.

اما دولت ترامپ این تعداد را به بیش از نیمی کاهش داد و سپس حداقل پناهندگی را تا سال 2018 به 45 هزار نفر کاهش داد. تنها 15 هزار نفر از پناهندگان در امریکا در سال 2018 به خاطر ممنوعیت سفری که آقای ترامپ وضع کرده است توانسته اند به عنوان پناهنده وارد این کشور شوند.

مراحل پناهندگی در امریکا

 • باید در یک بندر ورودی مانند فرودگاه، بندر یا مرز خاکی درخواست پناهندگی کنید
 • یا یک درخواست پناهندگی را تا یک سال پس از ورود به امریکا مطرح کرده باشد
 • اگر ماموری که برای پناهندگی اقدام می کند متوجه شود که برای پناهندگی واجد شرایط نیستید و غیرقانونی در ایالات متحده هستید آن مامور شما را در دادگاه حدف خواهد کرد و درخواست شما را برای تصمیم گیری نهایی به یک قاضی مهاجرت ارسال می کند.

شرایط پناهندگی در امریکا

 • مشمول تعریف پناهنده که توسط مقامات دولتی ایالات متحده تعیین می شود شده باشند.
 • به عنوان یک پناهنده توسط ریاست جمهوری از نگرانی های خاص بشر دوستانه امریکا برخوردار باشد
 • در غیر از دو مورد فوق طبق قانون امریکا قابل پذیرش باشد
 • در کشور دیگری به عنوان پناهنده محصور نشده باشد
 • اگرچه ممکن است فرد پناهجو با معیارهای بالا مطابقت داشته باشد اما
 • وجود برنامه پذیرش پناهندگان امربگا هیچ حقوقی برای این شخص در پذیرش ایجاد نمی کند.

بررسی پناهندگی در امریکا

سخت ترین راه برای آمدن به امریکا، به عنوان یک پناهنده است. پناهندگان از هر گروه دیگری که به دنبال ورود به ایالات متحده هستند، شدیدتر مورد بازرسی قرار می گیرند. همه کسانی که می خواهند به این کشور بیایند باید ابتدا توسط سازمان ملل متحد پناهنده شوند. سپس امریکا هر فردی را که انتخاب می کند به عنوان پناهده وارد این کشور می شوند. برنامه اسکان مجدد امریکا برای پناهندگان، معمولا خانواده های آسیب پذیر که مورد خشونت قرار گرفته است دربرمی گیرد.

ایالات متحده به عنوان پناهنده افرادی را که مرتکب نقض قوانین بشر دوستانه شده اند را به رسمیت نمی شناسد. شایان ذکر است که در کل پناهندگی در امریکا و یا هریک از کشور های دیگر دارای مشکلات متعددی است که برای افراد پناهجو مصائب و سختی های فراوانی را به همراه خواهد داشت. ضمن اینکه این پناهندگی در امریکا با توجه به بحران های سیاسی اخیر و سیاست های مهاجر گریز ریاست جمهوری کشور امریکا این مسئله را برای پناهجویان سخت تر نیز کرده است.

سخن نهایی

در آخر ضمن تشکر از مطالعه مقاله پناهندگی در امریکا امیدواریم مطالب مفیدی هر چند اندک در اختیار شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. ضمن اینکه مهاجرت از طریق پناهندگی، پرخطرترین راه ممکن است به شما توصیه می کنیم که راه های قانونی مهاجرت را دنبال نمایید. و در انتها نیز  صمیمانه دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا مشاورین متخصص در امور مهاجرت در این موسسه پاسخگوی سوالات شما عزیزان در زمینه راه های قانونی مهاجرت و اقامت به اقصی نقاط دنیا باشند.

یک دیدگاه برای “پناهندگی در امریکا

 1. میرصادقی گفت:

  پناهندگی در امریکا و استرالیا اصلا خوب نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *