مهاجرت به کشور مالتا

پاسپورت مالتا

مهاجرت به مالتا

اخذ پاسپورت مالتا توسط برنامه سرمایه گذاری، معروف به برنامه سرمایه گذار فردی مالتا (MIIP) یکی از معروف ترین و ارزان ترین پاسپورتها توسط  پلنهای سرمایه گذاری در اروپاست، چرا که این پاسپورت امتیازات بی شماری دارد. شما از طریق پاسپورت مالتا علاوه بر سفر آزادانه و معاف از درخواست ویزا به 168 کشور دنیا، شامل آمریکا و کانادا و نیز سفر آزاد در ناحیه شنگن به راحتی شهروندی اروپایی تان را کسب میکنید.

هدف برنامه سرمایه گذار فردی مالتا (MIIP) افراد ثروتمند با ارزش دارایی خالص بالا میباشد. سرمایه گذاران بایستی که حداقل مبلغ سرمایه €650,000 را در صندوق توسعه ملی تشکیل شده توسط دولت پرداخت کند، و €150,000 را در ابزارهای مالی مورد تایید دولت سرمایه گذاری و متعهد به اقامت حداقل 5 ساله در کشور مالتا باشند. هر عضو خانواده باید مبلغ €25,000 را به صندوق توسعه پرداخت نماید. مزایا پس از اقامت 1 ساله، اخذ تابعیت و پاسپورت دوم مالتا میباشد.

تعریف پاسپورت مالتا

پاسپورت مالتا پاسپورتی ویژه شهروندان مالتا بوده و هر شهروند مالتایی همچنین شهروند اتحادیه اروپایی (EU) نیز محسوب می شود. این پاسپورت به همراه کارت شناسایی ملی حقوق آزادانه مهاجرت و اقامت در هر کشوری از ناحیه اقتصادی اروپایی (EEA) و نیز سوئد را به دارنده ش اعطاء می کند. پاسپورت مالتا دارای استانداردهای طراحی مشترک با پاسپورت های اتحادیه اروپایی می باشد. در حال حاضر، پاسپورت مالتا از طریق “برنامه سرمایه گذار فردی” به متقاضیان واجد شرایط اعطاء می شود.

همانطور که در شکل زیر از نمونه پاسپورت مالتا نیز معلوم است، جلد پاسپورت بورگاندی رنگ با روکشی از آرم های مالتا در مرکز علامت دار شده است. کلمات  “UNJONI EWROPEA” به معنای اتحادیه اروپایی و کلمه “MALTA” در بالای روکش آرم ها، با واژه “PASSAPORT” (به معنای پاسپورت) و علامت پاسپورت بیومتریک بین المللی حک شده اند.

مشخصات و شرایط عمومی پاسپورت مالتا به شرح جدول زیر می باشد:

مشخصات پاسپورت مالتا
نوع سند پاسپورت هدف تعیین هویت
تاریخ اولین صدور 29 سپتامبر سال 2008 صلاحیت شهروندی مالتا
صادره با عنوان پاسپورت بیومتریک نیازمندی ها برنامه سرمایه گذار فردی
صادره از کشور مالتا مدت اعتبار 10 ساله
هزینه درخواست ·         €70-80 (متقاضیان سنین 16 سال و بیشتر).

·         €40 (متقاضیانسنین 10 تا 15 سال).

·         €16 (متقاضیان زیر 4 سال).

امتیازات خاص پاسپورت مالتا چیست؟

در حال حاضر یکی از پر متقاضی ترین پاسپورت ها در اتحادیه اروپایی (EU) مخصوصا در بین سرمایه گذاران خارجی و ایرانی، پاسپورت مالتا میباشد. این امر هم به دلیل یک تعداد مزایا و امتیازاتی است که پاسپورت مالتا به دارنده اش میبخشد. امتیازات پاسپورت مالتا توسط برنامه سرمایه گذار فردی مالتا (MIIP) به شرح زیر میباشند:

 • فرآیند اخذ شهروندی مالتا سریع میباشد و بنابرین کسب پاسپورت مالتا از طریق سرمایه گذاری واقعا سریع و کارآمد است، چراکه تابعیت پس از تنها 4 ماه زمان رسیدگی به تایید میرسد؛
 • شما می توانید اقامت شنگن تان را همزمان با انتظار برای اخذ پاسپورت مالتا، بدست آورید. یعنی شما 1 سال قبل از صدور پاسپورت تان میتوانید اقامت شنگن را کسب کنید؛
 • برنامه سرمایه گذار فردی مالتا (MIIP) اولین برنامه شهروندی به تایید رسیده اتحادیه اروپاست ؛
 • مالتا به عنوان اولین کشور دارای برنامه شهروندی اتحادیه اروپایی توسط برنامه سرمایه گذاری است؛
 • شما بوسیله پاسپورت مالتا میتوانید به 168 کشور دنیا از جمله کانادا و آمریکا بدون نیاز به اخذ ویزا مسافرت کنید؛
 • شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری به شما امتیاز مراقبت های درمانی رایگان و دسترسی رایگان به دانشگاه را اعطاء میکند.

کارشناسان و وکلای حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به وسیله تجربه چندین ساله و تسلط بر قوانین مهاجرتی روز اروپا، به شما متقاضیان عزیز کمک میکنند تا شهروندی اتحادیه اروپایی را از طریق برنامه سرمایه گذار فردی مالتا اخذ نموده و بتنوانید در هر کجایی از اتحادیه اروپایی زندگی، کار و تحصیل کنید.

برنامه سرمایه گذار فردی مالتا (MIIP)

این برنامه که در اوایل سال 2014 معرفی شده است، به افراد و خانواده های ثروتمند در کل دنیا، شهروندی در یک کشور عضو اتحادیه اروپایی EU را پیشنهاد می کند. مالتا از سال 2004 عضوی از  اتحادیه اروپایی شده است و از یک فضای سیاسی با ثبات، صحنه سیاسی دو حزبی، اقتصاد درحال رشد برخوردار است، و دارای یکی از دقیق ترین سیستم های بانکی در دنیاست. برنامه MIIP اولین برنامه شهروندی سرمایه گذاری از نوع خودش می باشد که توسط کمیسیون اروپایی به رسمیت شناخته شده است.

به متقاضیان واجد شرایط، شهروندی کشور مالتا توسط گواهی اعطای تابعیت داده می شود، که می تواند شامل خانواده های شان نیز باشد. زمانی که به متقاضی امتیاز شهروندی مالتا اعطاء می شود، عملا او شهروند اتحادیه اروپایی شناخته می شود و حق بهره مندی از همه نوع امتیازات برابر با دیگر شهروندان اتحادیه اروپایی را دارد. در سال گذشته 2019، برنامه MIIP بیش از 1000 متقاضی پاسپورت مالتا را از طرف سرمایه گذارانی از بیش از 40 کشور مختلف دنیا جذب کرد.

صلاحیت در برنامه سرمایه گذار فردی MIIP

برنامه MIIP که در سال 2014 به تصویب دولت مالتا رسیده است اعطای قانونی شهروندی مالتا را از طریق سرمایه گذاری به افراد واجد شرایط مجاز می داند. جهت اطمینان از صلاحیت، متقاضی اصلی بایستی که حداقل 18 ساله باشد و بایستی شرایط مهاجرت مالتا که در زیر بیان شده را داشته باشد:

 1. کمک مالی بعلاوه سرمایه گذاری €650,000 به صندوق توسعه ملی و اجتماعی مالتا و پروژه سرمایه گذاری مشخص شده توسط دولت از ملزومات این برنامه محسوب می شود
 2. متقاضی می بایستی که €150,000 را در سهام یا اوراق قرضه مورد تایید دولت سرمایه گذاری بکند
 3. متقاضی بایستی که حداقل €50000 در بیمه سلامت پس انداز بکند
 4. هر یک از وابستگان مبلغ €25000 را بایستی پس انداز بکنند
 5. متقاضیان قبل از اخذ شهروندی مالتا و پاسپورت مالتا، می بایستی که در کشور مالتا به مدت 12 ماه بی وقفه زندگی بکنند و مدرک اقامت مالتا به مدت 12 ماه را قبل از اخذ گواهی اعطای تابعیت ارائه دهند
 6. متقاضی همچنین بایستی مدرک تملک ملکی در مالتا را هم تحویل دهد

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت مالتا

همراه با فرم درخواست و مدارک کاری مناسب، مدارک زیر بایستی به هنگام درخواست شهروندی مالتا ارائه شود:

 1. مدرک خود- کفایی مالی توسط تکمیل درخواست استقلال مالی
 2. کپی پاسپورت قبلی
 3. کپی بیمه سلامت جهانی
 4. فرم ثبت نام هویتی الکترونیکی
 5. درخواست اعطای تابعیت
 6. گزارش پزشکی
 7. صورت حساب درآمد سالانه و اطلاعات مالی
 8. جزئیاتی درباره خانواده، تحصیلات و کار قبلی
 9. عدم سوء سابقه کیفری

نتیجه گیری و توصیه آخر

پاسپورت مالتا از فرصت های کم نظیر و استثنائی در اختیار سرمایه گذاران و تجار ایرانی جهت اخذ شهروندی اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشور مالتا می باشد. این پاسپورت امتیازات بی شماری برای صاحب آن دارد. شما از طریق پاسپورت مالتا علاوه بر سفر آزادانه و معاف از درخواست ویزا به 168 کشور دنیا، شامل ایالات متحده آمریکا و کانادا و نیز سفر آزاد در ناحیه شنگن به راحتی اقامت اروپایی تان را هم کسب می کنید.

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و انجام مشاوره های تخصصی و دقیق، توصیه می شود که از مشاوره کارشناسان و وکلای حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید تا روند فرآیند اخذ پاسپورت تان تضمین شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *