مهاجرت به کشور اسلوونی

پاسپورت اسلوونی

اخذ پاسپورت اسلوونی

هدف اصلی این مقاله ارائه اطلاعات لازم درخصوص مهاجرت به اروپا و بخصوص اخذ پاسپورت اسلوونی است. همواره یکی از دغدغه های اصلی افرادی که مهاجرت می نمایند اخذ پاسپورت می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات لازم را در این خصوص در قالب یک مقاله تحت همین عنوان در اختیار شما گذاشته است که می توانید مطالعه نمایید.

اخذ پاسپورت اسلوونی

پاسپورت کشور اسلوونی دارای جنبه های بسیاری است که هر یک جای بررسی و تجزیه و تحلیل دارند. کشور اسلوونی از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی بسیار پایین بوده و شمار زیادی از افراد را به سمت و سوی خود می کشاند. اخذ پاسپورت برای مهاجرت از مواردی است که برای مهاجران حائز اهمیت بوده و فکر آنان را به خود مشغول نموده است.

شرایط پاسپورت کشور اسلوونی

از آنجا که کشور اسلوونی در فهرست کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین منطقه اقتصادی اروپا جای گرفته است، لذا از قوانین حاکم بر اروپا تبعیت می نماید. فرد متقاضی برای به دست آوردن پاسپورت اسلوونی ابتدا می بایست نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نماید. در نهایت طی شرایطی مجاز به اخذ پاسپورت این کشور خواهد بود. البته راه های مختلفی برای اخذ اقامت اسلوونی وجود دارد که در بخش های بعدی به بررسی روش ها می پردازیم.

درباره اسلوونی

ممکن است کشور اسلوونی توریستی نبوده و جاذبه های گردشگری و طبیعی زیبایی نداشته باشد، در نتیجه برای ایرانی های مهاجر به اروپا، در اولویت اول قرار نگرفته باشد. اما باید بدانیم که وضعیت اقتصادی و صنایع این کشور در سطح بسیار بالا و پیشرفته ای قرار دارد. زیرا موقعیت جغرافیایی این کشور بسیار مناسب و ایده آل برای امر تجارت و کسب و کار است. برای آشنایی بیشتر با کشور اروپایی اسلووانی و شرایط زندگی در این کشور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

تابعیت در اسلوونی

کشور اروپایی اسلوونی در اعطای تابعیت به افراد مهاجر و متقاضی اقامت در این کشور، از سیستم و نظام خون پیروی می کند. به عبارت دیگر کودکی که در این کشور متولد شده باشد، در صورتی می تواند تابعیت اسلوونی را دریافت کند که والدین وی از اتباع اسلوونیایی باشند. سیستم خاک نیز در کنار سیستم خون قرار دارد. بدین معنا که فردی که در خاک و قلمروی کشور اسلوونی به دنیا آمده باشد، صرف نظر از این که والدینش اسلوونیایی هستند یا خیر، به خودی خود صاحب تابعیت کشور اسلوونی خواهد بود.

اقامت دائم در اسلوونی

افرادی که متقاضی اقامت دائم در اسلوونی هستند، می بایست به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند. این اقامت می تواند به صورت کار یا سرمایه گذاری در اسلوونی اتفاق بیفتد. در نهایت پس از اخذ اقامت دائم و همچنین گذشت 5 سال از اخذ اقامت در این کشور، مجاز خواهید بود که پاسپورت اسلوونی را دریافت دارید. در واقع برای اخذ پاسپورت کشور اسلوونی می بایست به مدت 10 سال در این کشور اقامت نموده و زندگی کنید.

روش های اخذ پاسپورت کشور اسلووانی

همان طور که در بخش های قبلی اشاره شد روش های مختلفی برای دریافت اقامت و پاسپورت اسلوونی وجود دارد که قصد داریم برخی از آنها را به اختصار شرح دهیم:

 • از طریق تحصیل در اسلوونی
 • از طریق سرمایه گذاری در اسلوونی
 • از طریق تولد در اسلوونی
 • از طریق ازدواج در اسلوونی
 • از طری پناهندگی در اسلوونی
 • از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی
 • از طریق کار در اسلوانی

پاسپورت اسلوانی از طریق کار

کشور اسلوونی معادن و کارخانجات متعددی را در خود جای داده است. از این رو مقصد خوبی برای کسب و کار در اروپا به شمار می رود. افراد متقاضی کار در اسلوونی در ابتدا می بایست مجوز کار در این کشور را بگیرند. تقاضای ویزای کار اسلوونی به سفارت اسلوونی ارائه می گردد که صدور آن به مدت 2 ماه طول خواهد کشید. مدت اعتبار اقامت کاری در اسلوونی یک ساله است و قابلیت تمدید را دارد.

اگر تمایل به اخذ پاسپورت اسلوونی از این طریق را دارید بایستی به مدت 5 سال مستمر در این کشور مشغول کار باشید. اگر کارت آبی اسلوونی را دارید، پس از گذشت 2 سال مجاز به اقامت دائم در اسلوونی هستید. در دسامبر سال 2018 میلادی، نرخ بیکاری در اسلوونی به میزان 4/5 درصد تخمین زده شده است.

نکات مهم پاسپورت کشور اسلوونی چیست؟

نکات مهمی در دریافت پاسپورت اسلوونی وجود دارد که می بایست به آن توجه گردد. همان طور که می دانید کشور اسلوونی در حوزه شنگن قرار گرفته است. از این رو فرد دارای پاسپورت این کشور به راحتی می تواند در منطقه شنگن و اتحادیه اروپا رفت و آمد کند.

مدت اعتبار پاسپورت این کشور بر اساس شرایط سنی افراد تعیین و صادر می گردد. به طوری که:

 • افراد متقاضی کمتر از 3 سال : مدت اعتبار 3 ساله
 • افراد متقاضی در بازه سنی 3 الی 18 سال = مدت اعتبار 5 ساله
 • افراد متقاضی بیشتر از 18 سال = مدت اعتبار 10 ساله

لازم است بدانید برای افرادی که سن آنها 8 سال به بالا است، جهت تقاضای پاسپورت می بایست نمونه امضا داشته باشند. همچنین از افراد بالای 12 سال نیز پروسه انگشت نگاری به عمل می آید.

مدت‌اعتبار پاسپورت کشور اسلوونی چقدر است؟

پاسپورت اسلوونی از جمله پاسپورت های قوی و دارای اعتبار جهانی است. به طوری که فردی که موفق به اخذ این پاسپورت می گردد، قادر است به 161 کشور در سطح جهان سفر کند. از این تعداد، 122 کشور برای سفر متقاضی نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. اما در سایر کشورهای باقی مانده می بایست ویزای فرودگاهی اخذ گردد. ارزش پاسپورت کشور اسلوونی از لحاظ رده بندی و رنکینگ در رتبه هفتم جهانی قرار گرفته است.

اخذپاسپورت کشور اسلوونی چه شرایطی دارد؟

متقاضیانی که تمایل به اخذ پاسپورت اسلوونی دارند، در صورت دارا بودن شرایط به شرح ذیل مجاز به اخذ پاسپورت هستند:

 • سن فرد از 18 سال به بالا باشد.
 • در مجموع به مدت 10 سال در کشور اسلوونی حضور داشته باشید که حداقل 5 سال آن اقامت مستمر بوده باشد.
 • ممنوعیت اقامت نداشته باشد.
 • اعطای تابعیت به فرد متقاضی، امنیت و شرایط اجتماعی و سیاسی اسلوونی را به خطر نیاندازد.
 • فرد متقاضی در مدت زمان اقامت خود هیچ گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه نداشته باشد.
 • فرد متقاضی تعهدات مالیاتی را رعایت نموده و آنها را پرداخت کرده باشد.
 • منبع درآمد وی مشخص و مبلغ آن اعلام گردد.
 • تسلط کافی و لازم به زبان رسمی این کشور یعنی زبان اسلوونیایی داشته باشد.

با شرایط کار و چگونگی اخذ پاسپورت اسلوونی آشنا شدید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی این را دارد که بهترین گزینه مهاجرت به اروپا و کشور اسلوونی رو برای شما در نظر گرفته و در مسیر مهاجرت مرحله به مرحله همراه تان باشد. دریافت مشاوره های تخصصی و حرفه ای از کارشناسان ما از طریق تماس تلفنی به صورت رایگان و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *