مهاجرت به کشور اسلوونی

پاسپورت اسلوونی

پاسپورت اسلوونی

هدف اصلی این مقاله ارائه اطلاعات لازم درخصوص مهاجرت و اخذ پاسپورت اسلوونی است زیرا یکی از دغدغه های اصلی افراد اخذ پاسپورت ملی می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات لازم را در این خصوص در قالب یک مقاله تحت همین عنوان در اختیار شما گذاشته است که می توانید مطالعه نمایید.

اخذ پاسپورت کشور اسلوونی

پاسپورت کشور اسلوونی دارای جنبه های بسیاری است که هر یک جای بررسی و تجزیه و تحلیل دارند. کشور اسلوونی از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی بسیار پایین بوده است. شمار زیادی از افراد را به سمت و سوی خود می کشاند. اخذ پاسپورت برای مهاجرت از مواردی است که برای مهاجران حائز اهمیت بوده و فکر آنان را به خود مشغول نموده است.

 

شرایط پاسپورت کشور اسلوونی

از آنجا که کشور اسلوونی در فهرست کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین منطقه اقتصادی اروپا جای گرفته است. لذا از قوانین حاکم بر اروپا تبعیت می نماید. فرد متقاضی برای به دست آوردن پاسپورت اسلوونی ابتدا بایستی نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نماید. در نهایت طی شرایطی مجاز به اخذ پاسپورت این کشور خواهد بود. کشور اروپایی اسلوونی در اعطاء تابعیت به افراد مهاجر و متقاضی اقامت در این کشور، از سیستم و نظام خون پیروی می کند. به عبارت دیگر کودکی که در این کشور متولد شده باشد، در صورتی می تواند تابعیت اسلوونی را دریافت کند که والدین وی از اتباع اسلوونیایی باشند. سیستم خاک نیز در کنار سیستم خون قرار دارد.

بررسی اقامت دائم در اسلوونی

افرادی که متقاضی اقامت دائم در اسلوونی هستند، بایستی به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند. این اقامت می تواند به صورت کار یا سرمایه گذاری در اسلوونی اتفاق بیفتد. در نهایت پس از اخذ اقامت دائم و همچنین گذشت 5 سال از اخذ اقامت در این کشور، مجاز خواهید بود که پاسپورت اسلوونی را دریافت دارید. در واقع برای اخذ پاسپورت کشور اسلوونی بایستی به مدت 10 سال در این کشور اقامت نموده و زندگی کنید.

روش های مختلفی برای دریافت اقامت و پاسپورت اسلوونی وجود دارد. از این رو قصد داریم برخی از آنها را به اختصار شرح دهیم:

 • از طریق تحصیل در اسلوونی
 • از طریق سرمایه گذاری در اسلوونی
 • از طریق تولد در اسلوونی
 • از طریق ازدواج در اسلوونی
 • از طری پناهندگی در اسلوونی
 • از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی
 • از طریق کار در اسلوانی

پاسپورت اسلوانی از طریق کار

کشور اسلوونی معادن و کارخانجات متعددی را در خود جای داده است. از این رو مقصد خوبی برای کسب و کار در اروپا به شمار می رود. افراد متقاضی کار در اسلوونی در ابتدا بایستی مجوز کار در این کشور را بگیرند. تقاضاء ویزای کار اسلوونی به سفارت اسلوونی ارائه می گردد. صدور آن به مدت 2 ماه طول خواهد کشید. مدت اعتبار اقامت کاری در اسلوونی یک ساله است.

اگر تمایل به اخذ پاسپورت اسلوونی از این طریق را دارید بایستی به مدت 5 سال مستمر در این کشور مشغول کار باشید. اگر کارت آبی اسلوونی را دارید، پس از گذشت 2 سال مجاز به اقامت دائم هستید. در دسامبر سال 2018، نرخ بیکاری به میزان 4/5% تخمین زده شده است.

پاسپورت اسلوانی از طریق کار

نکات مهم پاسپورت کشور اسلوونی

نکات مهمی در دریافت پاسپورت اسلوونی وجود دارد که بایستی به آن توجه گردد. همانطور که می دانید کشور اسلوونی در حوزه شنگن قرار گرفته است. از این رو فرد دارای پاسپورت این کشور به راحتی می تواند در منطقه شنگن رفت و آمد کند.

مدت اعتبار پاسپورت این کشور بر اساس شرایط سنی افراد تعیین و صادر می گردد. بطوری که:

 • افراد متقاضی کمتر از 3 سال : مدت اعتبار 3 ساله
 • افراد متقاضی در بازه سنی 3 الی 18 سال: مدت اعتبار 5 ساله
 • افراد متقاضی بیشتر از 18 سال: مدت اعتبار 10 ساله

لازم است بدانید برای افرادی که سن آنها 8 سال به بالا است. جهت تقاضاء پاسپورت بایستی نمونه امضاء داشته باشند. همچنین از افراد بالای 12 سال نیز پروسه انگشت نگاری به عمل می آید.

مدت‌ اعتبار پاسپورت کشور اسلوونی

پاسپورت اسلوونی از جمله پاسپورت های قوی و دارای اعتبار جهانی است. به طوری که فردی که موفق به اخذ این پاسپورت می گردد، قادر است به 161 کشور در سطح جهان سفر کند. از این تعداد، 122 کشور برای سفر متقاضی نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. اما در سایر کشورهای باقی مانده بایستی ویزای فرودگاهی اخذ گردد. ارزش پاسپورت کشور اسلوونی از لحاظ رده بندی و رنکینگ در رتبه هفتم جهانی قرار گرفته است.

 

اخذ پاسپورت کشور اسلوونی

متقاضیانی که تمایل به اخذ پاسپورت اسلوونی دارند، در صورت دارا بودن شرایط به شرح ذیل مجاز به اخذ پاسپورت هستند:

 • سن فرد از 18 سال به بالا باشد.
 • در مجموع به مدت 10 سال در کشور اسلوونی حضور داشته باشید که حداقل 5 سال آن اقامت مستمر بوده باشد.
 • ممنوعیت اقامت نداشته باشد.
 • اعطاء تابعیت به فرد متقاضی، امنیت و شرایط اجتماعی و سیاسی اسلوونی را به خطر نیاندازد.
 • فرد متقاضی در مدت زمان اقامت خود هیچ گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه نداشته باشد.
 • فرد متقاضی تعهدات مالیاتی را رعایت نموده و آنها را پرداخت کرده باشد.
 • منبع درآمد متقاضی اعلام گردد.
 • تسلط کافی و لازم به زبان رسمی این کشور یعنی زبان اسلوونیایی داشته باشد.

با شرایط کار و چگونگی اخذ پاسپورت اسلوونی آشنا شدید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی این را دارد که بهترین گزینه مهاجرت به اروپا را برای شما در نظر گیرد. بدین ترتیب در مسیر مهاجرت مرحله به مرحله همراه شما باشد. دریافت مشاوره های تخصصی و حرفه ای از کارشناسان ما از طریق تماس تلفنی به صورت رایگان و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه امکان پذیر خواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *