مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایتالیا » ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیااگر در فکر یک سفر خاطره انگیز هستید، در مورد سفر به ایتالیا نباید شک کنید.  شاید بشه گفت بهترین ویزای توریستی شنگن رو ویزای توریستی ایتالیا نامید.ودر صدر آثار ثبت شده در یونسکو نام کشور ایتالیا دیده می شود. کشور چکمه ای با در اختیار داشتن 47 اثر در صدر لیست آثار ثبت شده در فهرست یونسکو است. اما اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید ابتدا باید تمامی مراحل قانونی پیش از سفر را به خوبی بدانید و همه ی آن ها را اجرا کنید.  سفر شما پیش از انجام باید به خوبی تدقیق شده باشد و هزینه های سفر خود را باید به خوبی برآورد کنید.

نکته ی اول در این مسیر در اختیار داشتن اجازه ی اقامت کوتاه مدت سه ماهه در منطقه ی شینگن است که به ویزای “کلاس سی” معروف است. با در اختیار داشتن این ویزا شما می توانید به راهی در تمامی مناطق عضو شینگن تردد داشته باشید. لازم به ذکر است که این ویزا مجوز ورود چندباره به کشور های عضو است و نیازی به تمدید آن تا پیش از مدت اعتبار آن نیست.

 • شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا
 • در قدم اول باید فرم اخذ ویزای ایتالیا را تکمیل کنید. این فرم را می توانید از طریق وبسایت سفارت آن کشور دریافت کنید و پس از تکمیل کلیه ی مدارک مورد نیاز، با توجه به وقت قبلی اخذ شده از سفارتخانه، نسبت به انجام مصاحبه اقدام کنید.
 • برای آنکه بتوانید ویزای شینگن را دریافت نمایید باید در ابتدا یک گذرنامه معتبر داشته باشید. گذر نامه ی شما باید حداقل 3 ماه اعتبار زمانی از تاریخی که حوزه ی شینگن را ترک می کنید داشته باشد و دو صفحه ی آن خالی باشد.
 • ارائه ی کپی صفحه ی اول گذرنامه قبلی و یا روادید سفرهای پیشین شما، در صورتی وجود، الزامی است.
 • علاوه بر ارائه ی پاسپورت معتبر شما باید با مراجعه به یکی از دارالترجمه های معتبر و مورد قبول سفارت ایتالیا در ایران، نسبت به ترجمه ی شناسنامه ی خود به زبان ایتالیایی یا انگلیسی اقدام کنید و علاوه بر آن اصل و یک کپی خوانا از شناسنامه ی خود را نیز به همراه داشته باشید.
 • شما باید به هنگام مراجعه به سفارت مدارک شغلی خود را به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی در اختیار داشته باشید که این مدرک همچون شناسنامه ی شما نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه نخواهد داشت؛

اگر شغل شما آزاد است، پروانه کسب برای ترجمه کافی است. اما اگر شغل دولتی دارید یا در یک شرکت مشغول به کار هستید می توانید یک معرفی نامه معتبر یا لیست پرداختی شش ماهه اخیر یا کارت پرسنلی خود را جهت ترجمه ارائه کنید. لازم به ذکر است که عنوان شغلی شما حتما باید در معرفی نامه ذکر شود.

 • ارائه ی اصل دعوت نامه از طرف فردی که مقیم ایتالیا است. ( در صورت وجود)
 • در هنگام مراجعه به سفارت شما باید اصل و کپی مدرک مالی خود را ارائه دهید. این مدرک باید نشان دهد که شما در طول مدت اقامت خود در کشور ایتالیا می توانید هزینه های سفر خود را تامین کنید. این مدرک نیز باید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شود. در این راستا شما باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهید:
 • کارت بین المللی شخصی و پرینت حساب که شامل مسترکارت، امرکن اکسپرس و مانند آن است.
 • پرینت گردش حساب حداقل سه ماه ی اخیر با مهر و امضا از طرف بانک صادر کننده.
 • در صورتی که از طرف شخصی که اقامت قانونی ایتالیا را در اختیار دارد دعوت می شوید می توانید از ضمانت نامه بانکی از سوی او که از طرف شرکت های بیمه در کشور ایتالیا یا یکی از بانک ها صادر شده است استفاده کنید.
 • برای سفر به ایتالیا شما باید یک بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش 30000 یورو در دوره ی اقامت خود در حوزه ی شینگن را در اختیار داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به دفاتر بیمه ی معتبر در ایران نسبت به اخذ این مدرک اقدام کنید. هزینه های این بیمه بسته به سن فرد بیمه شونده و همچنین مدت اقامت او در خاک کشورهای عضو شینگن متفاوت است.
 • در هنگام مراجعه به سفارت زمان سفر شما باید مشخص شده باشد. این به آن معناست که شما باید اصل و کپی بلیط هواپیما خود را همراه داشته باشد. سفارت ایتالیا در ایران برگه ی رزرو بیلط هواپیما را نیز از شما می پذیرد.
 • در صورتی که از طرف شخصی به کشور ایتالیا دعوت نشده اید باید حتما کپی و اصل مدرک مکان اقامت خود (مانند هتل) و همچنین برنامه ی سفر خود را ارائه دهید.
 • به منظور تکمیل مدارک خود حتما باید دو قطعه عکس رنگی 3*4 بدون روتوش داشته باشید.
 • هزینه صدور روادید به صورت نقدی و در سفارت ایتالیا از شما دریافت می شود؛

هزینه برای افراد بزرگسال: 60 یورو

هزینه برای افراد 6 تا 12 سال: 35 یورو

هزینه برای افراد کمتر از 6 سال رایگان است.

لازم به ذکر است در صورتی که سفارتخانه با استفاده از مدارک ذکر شده نتواند به نتیجه لازم جهت ارائه ویزای شنگن برسد، از شما ارائه ی مدارک دیگری را نیز طلب خواهد کرد. پاسخ نهایی شما پس از دو تا سه هفته از روز مصاحبه توسط سفارتخانه ارائه خواهد شد. در صورتی که شما از طرف سفارتخانه مجوز سفر را دریافت کنید یک لیبل به ویزای شما الحاق می شود و در صورتی که مورد پذیرش نباشد، ویزای شما را بدون تغییر به شما تحویل داده خواهد شد. دلایل عدم پذیرش شما نیز به شما ارائه خواهد شد اما دلایل به صورت کلی ارائه خواهد شد.

توجه داشته باشید که پس از اخذ ویزای شنگن در روز اول باید حتما وارد کشور صادر کننده ویزا شوید اما پس از ورود به کشور اولیه می توانید بدون نیاز به ویزا به کشور های دیگر سفر کنید.

توجه داشته باشید که برخی از کشور های عضو شینگن شرایط توریستی چندانی ندارند بنابراین دریافت ویزای توریستی از این کشورها دشوارتر است اما کشور ایتالیا به دلیل جاذبه های توریستی فراوانی که دارد، می تواند مقصد مناسبی برای اخذ ویزای توریستی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *