مهاجرت تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

کشور سوئیس برای اخذ بورسیه و تحصیل در دوره های مختلف و با مدرک معتبر این امکان وجود دارد که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت کنید و اشخاص زیادی به این کشور برای ادامه تحصیل درخواست میدهند و برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس و تحصیل در این کشور باید مقررات کشور سوئیس را به آن توجه داشته باشید و اگرچه شما یکی از اشخاصی هستید که میخواهید اطلاعات در این کشور را بدانید این مقاله را مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد به صورت دقیق تر مشاوره شوید .

معرفی دانشگاه  کشور سوئیس

یکی از کشور های اروپایی سر سبز و زیبا کشور سوئیس است و در کشور اروپای غربی میباشد و با جمعیت 7.5 میلیون نفر است که نسبت به کشور های اروپایی دیگر پر جمعیت است و بزرگترین شهر سوئیس زوریخ است. دانشگاه های مشهور جهان در شهر زوریخ است که در سال اشخاص زیادی برای این دانشگاه درخواست ویزای تحصیلی می دهند . به صورت کلی در سطح بین المللی دارای جایگاه مناسبی است. دیگر دانشگاه های معروف این کشور که از نظر رتبه بندی دانشگاه های لوزان ، برن ، بازل ، ژنو و ….میباشد که در رشته های انستیتو ، تکنولوژی فدرال سوئیس میتوان اشاره کرد و به دلیل دانشگاه ها در کشور سوئیس برای ویزای تحصیلی باید هر ساله درخواست شود.

انواع ویزای کشور سوئیس

کشور سوئیس کشوری اقتصادی ، توریستی ، دانشگاهی در قاره اروپا حساب میشود و برای ورود به این کشور ویزای های گوناگونی وجود دارد که به صورت مثال ویزای تحصیلی سوئیس ، ویزای توریستی سوئیس ، ویزای نمایشگاهی و … میباشد . ما در این مقاله سعی داریم که در مورد ویزای تحصیلی کشور سوئیس و چگونگی ورود به این کشور را توضیح بدهیم و همه اصول و شرایط آن را بررسی کنیم . لازم به ذکر است همانطور که در مقدمه گفته شد ویزای تحصیلی سوئیس یکی از راه های ویزای این کشور میباشد و خیلی از افراد برای این ویزا اقدام میکنند .

اصول و شرایط کشور سوئیس

کشور سوئیس از لحاظ شرایط رفاهی یکی از بهترین کشور های اروپایی حساب میشود و این مورد برای تحصیل کسانی که قصد دارند در کشور سوئیس ادامه دهند دو چندان میشود و به همین علت با گرفتن ویزای دانشجویی سوئیس یکی از دشوارترین کارها است و این کشور اغلب بورسیه های تحصیلی صدور میکند و بیشتر این بورس ها در دوره دکترا برای اشخاص درخواست کننده صدور میشود و اصول و شرایط در این کشور بسیار بالا میباشد و کسانی که بتوانند ویزای تحصیلی سوئیس را اخذ کنند  بسیار خوش شانس بودند و این اشخاص میدانند صد در صد بعد از تمام شدن تحصیلشان در هر دوره مدرک بین المللی این کشور را بگیرند و از نظر جایگاه علمی در مرتبه بالایی قرار بگیرند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور سوئیس

همانطور که گفته شد ویزای تحصیلی در کشور سوئیس کاری دشوار است اما دریافت ویزای تحصیلی در سوئیس غیر ممکن نیست و کسانی که برای ویزای تحصیلی سوئیس اقدام میکنند از نظر علمی و دانش جایگاه مناسبی دارند و اغلب کسانی که آزمون میدهند باید دارای یک سری اطلاعات و مقالات و نوآوری هارا ثبت نام کند . در نتیجه کسانی که تمایل دریافت بورسیه تحصیلی در کشور را دارند باید به نکات زیر توجه کند .

کسانی که در کشور سوئیس در دانشگاه های دولتی به بورسیه میشوند و این امکان برای آنها وجود دارد که از نظر تحصیل کمترین مشکل را دارند و حتی کمک هزینه هایی برای این اشخاص در دوره های تحصیل وجود دارد.

ویزای تحصیلی سوئیس

همانطور که در بالا گفته شد کشور سوئیس یکی از کشور هایی است که امکانات رفاهی و خدماتی خوبی در مورد تحصیل دارد و برای ویزای تحصیلی در کشور سوئیس خیلی متقاضی زیاد است . ویزای تحصیلی در کشور سوئیس برای همه دوره ها وجود دارد و این کشور این قابلیت دارد که بعد از تحصیل در این کشور با اهمیت دادن به تحصیل و کار شما میتوانید که به اقامت دائم تبدیل شوید . این ویزای برای رشته های گوناگون در این کشور صدور میشود و چنانچه تمایل دارید که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت کنید باید تلاش و پشتکار داشته باشید چون بورسیه و ویزا در این کشور بسیار دشوار است .

تحصیل در دوره های مختلف در کشور سوئیس

همانطور که در اول مقاله گفته شد ویزای تحصیلی سوئیس در دوره های گوناگون در این کشور امکان پذیر است و اشخاص این امکان را دارند که با توجه به رعایت کردن قوانین و مقررات در دوره های تحصیلی که میتوانید شرکت کنید . دوره هایی که اشخاص این امکان را دارند به تحصیل بپردازند شامل دوره های تحصیلی لیسانس ، دوره کارشناسی ارشد ، دوره دکترا که در ضمن بالاترین درخواست بورسیه از دوره دکترا میباشد و هزینه های تحصیلی در هر دوره متفاوت است و اصول و شرایطی که گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس را باید داشته باشید این است که کسانی که تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها را داشته باشند.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوئیس

برای اخذ ویزای تحصلی در کشور سوئیس قوانین خاصی را دارد. کسانی که قصد اخذ بورسیه برای تحصیل در کشور سوئیس را دارند بهتر است که اول یک درخواست برای گرفتن بورسیه به دانشگاه مورد نظر را ارسال کند و دانشگاه های مد نظر برای این افراد ، اول یا توجه به سابقه های تحصیلی شخص و رزومه علمی شخص را بررسی میکند و در هنگامی که مورد تایید دانشگاه قرار گرفت میتوانید ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت کنید. در پارگراف بالا نیز گفته شد که مدت زمان اعتبار ویزا بستگی به تمام شدن تحصیل شخص دارد و اگر متقاضیان تمایل گرفتن اقامت دائم داشته باشد باید قبل از اتمام اعتبار ویزا درخواست تمدید بدهند.

مباحث پایانی و نکاتی دیگر در کشور سوئیس

گرفتن ویزای تحصیلی در کشور سوئیس و اقامت در این کشور سوالات بیشتری در ذهن شما ایجاد میشود ، کسانی که ویزای تحصیلی کشور سوئیس را اخذ میکنند آیا مجوز کار به این افراد داده میشود ؟در جواب باید گفت بله کسانی که به روش قانونی ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده اند اجازه کار به مدت چند ساعت در هفته را دارند .

برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و کارشناسان ارشد موسسه ما به صورت رایگان مشاوره شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *