مهاجرت به کشور کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

اگر شما هم جز افرادی هستید که رویای مهاجرت به کانادا را در سر دارید حتما موضوع میزان هزینه مهاجرت به کانادا یکی از مهم ترین دغدغه های شما برای مهاجرت به این کشور  زیبا و پیشرفته می باشد.در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با میزان هزینه مهاجرت به کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.

هزینه پردازش اطلاعات برای مهاجرت به کانادا

بسته به نوع مشاغل متقاضین مهاجرت به کانادا می باشد.که برخی ارز این مشاغبل به شذرح زیر می باشند:
در طبقه کارگران با  مهارت : هزینه لازم برای پردازش اطلاعات کار گران حرفه ای به میزان 550 $برای متقاضی اصلی، 550 $برای همسر و 150$ برای هر کودک زیر 22 سال است.
درطبقه متقاضیان کار که دارای حامی خاصی می باشند: این میزان برای شخصی که درخواست حمایت  دارد به میزان 75 $است،  و برای شخص مورد حمایت 475 $ است.
لازم به ذکر می باشد که متقاضیانی که قصد دارند  به ایالت کبک  کانادا مهاجرت کنند  ملزم می باشند که برای گواهینامه انتخابی کبک (CSQ) درخواست کنند. با این توضیح که میزان این هزینه 390 $ برای متقاضی اصلی، و 150 $ برای همسر و 150 $ برای هر کودک  این اشخاص می باشد.
هم چنین همه متقاضیان مهاجرت به کانادا ملزم به پرداخت نمودن  حق اقامت دائم  در این کشور می باشند که این میزان  490 دلار برای هر نفر است.

هزینه های مربوط به مدارک مهاجرتی این اشخاص

در صورتی که اسناد متقاضیان مهاجرت به کانادا (مانند مدارک تحصیلی، اسناد کار و غیره) به زبان فرانسه یا انگلیسی  نباشد در این صورت کلیه این مدارک و اسناد باید ترجمه  شوندکه این اقدامات باید توسط یک مترجم مجاز انجام شود.
هم چنین این اشخاص باید دارای چندین عکس  باشند که مطابق با شرایط پاسپورتی باشد  که میزان هزینه لازم برای هر دو عکس حدود 12 دلار  می باشد که اصلا  هزینه مناسب و ارزانی نمی باشد.

این امکان وجود دارد که متقاضیان نیاز به داشتن مدارک تحصیلی خارجی در کانادا  خواهند داشت که این موضوع یک ارزیابی اعتباری نامیده می شود و توسط سازمان خاصی نظیر خدمات آموزشی جهانی انجام می شود.  هزینه لازم برای یک ارزیابی رسمی اساسی حدود 115 $ و حتی بیشتر می باشد.

هزینه های مربوط به آموزش زبان در کانادا

اگر متقاضیان مهاجرت به کانادا از دارا ی تابعیت کشوری  باشند که زبان رسمی آن زبان انگلیسی یا فرانسوی  نباشد در این صورت باید توانایی های زبان خود را ثابت نمایند. و این یکی از 6 عامل اصلی برای انتخاب برای کارگران  با مهارت می باشد برخی از آزمون ها هستند که میزان  تسلط این اشخاص را نشان می دهد ، به عنوان مثال آزمون IELTS که هزینه شرکت در آن 265$ و آزمون CELPIP که هزینه شرکت در آن 250$  به زبان انگلیسی یا آزمون TEF که برای زبان فرانسوی می باشدو هزینه شرکت در این آزمون به میزان  250  $ می باشد.

میزان هزینه های مربوط به انجام معاینه پزشکی

انجام یک معاینه پزشکی برای هر متقاضی مهاجرت به کانادا و وابستگان این شخص یعنی  (همسر، فرزندان) اجباری است و باید توسط یک پزشک که در فهرست پزشکان  تائید شده کشور کانادا موجود باشد تعیین شود. معمولا متقاضیان ملزم به پرداخت نمودن هزینه ها برای دو بار می باشند که یک بار برای معاینه بدنی این اشخاص و یک بار برای اشعه های X باید گرفته شوند. لازم به ذکر می باشد که میزان هزینه ها بر اساس کشور متبوع این اشخاص و حتی موقعیت جغرافیایی این اشخاص می باشد که  در  هر کشور متفاوت است. هم چنین هزینه لازم برای پزشکان متفاوت است، که به صورت تقریبی میزان هزینه پزشکی به میزان 100 $ برای امتحان پزشکی و 100 $ برای اشعه ایکس می باشد.

میزان هزینه های لازم برای اخذ گذرنامه

همان طور که می دانید متقاضیان مهاجرت به کانادا برای انجام این کار نیاز به اخذ گذرنامه دارند که این فرایند مستلزم پرداخت هزینه می باشد. لازم به ذکر می باشد که در صورتی که قبل از اینکه فرایند مهاجرت را شروع کنند، در این صورت باید برای یک نفر درخواست  خود را ارائه دهند و  میزان هزینه لازم برای فرایند اخذ پاسپورت در هر کشور متفاوت می باشد.

میزان هزینه لازم برای اثبات تمکن مالی در کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا در هنگام سفر به این کشور  مستلزم ثابت نمودن تمکن مالی خود می باشند که برای چند ماه اول پس از ورود به کانادا، مبلغ کافی برای حمایت از خود و خانواده خود . برای یک نفر، مبلغی به میزان 10،000 $ و  به میزان 23،000 $ برای یک خانواده پنج نفره است.

هزینه لازم برای سایر متقاضیان مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا از روش داشتن تخصص و برنامه های مهندسی نیز امکان پذیر می باشد. کلیه هزینه های دولتی مربوط به مهاجرت این افراد عبارتند از:

  • هزینه لازم برای متقاضیان که جز نفرات اصلی مهاجرت می باشند 550 $ می باشد.
  • هزینه لازم برای خانواده متقاضی و اعضای خانواده آن ها که جز نفرات اصلی می باشند و هم چنین سن آنها به 22 سالگی رسیده باشد به ازای هر نفر 550 $ می باشد.
  • هزینه لازم برای اعضای خانواده متقاضی که جز نفرات اصلی باشند و به سن 22 سالگی نرسیده باشند بجز همسر به ازای هر نفر 150 $ می باشد.
  • هزینه لازم برای ویزای یک بار مصرف به ازای هر نفر به میزان 75 $ می باشد.
  • هزینه لازم برای دریافت مجوز اقامت از نوع موقت، برای هر نفر به میزان 200 $ می باشد.
  • هزینه لازم برای هر یک از ویزاهای قابل تکرار به میزان 150 $ می باشد.
  • هزینه لازم برای دریافت مجوز کار که در برگیرنده تمدید مجدد مجوز کار می باشد به ازای هر نفر 150 $ می باشد.

سایر مخارج متفرقه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا

این امکان وجود دارد که متقاضیان مهاجرت به این کشور قبل از مهاجرت برای انجام فرایند هایی مجبور شوند از شهر خود  به دفتر ویزای کانادا که به طور معمول در پایتخت کشور خود می باشد سفر نمایند  برای نمونه برای انجام مصاحبه و گاهی اوقات برای انجام معاینات پزشکی باید به شهر دیگری مهاجرت نمایند.

در صورتی که شما هم با مطالعه مقاله هزینه مهاجرت به کانادا علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در  رابطه با این موضوع شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات راجع به کشور کانادا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند نظیر پذیرش تحصیلی درکانادا و یا برنامه ورود سریع به کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *