مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اوکراین » مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراینکشور اوکراین دومین کشور پهناور قاره زیبای اروپا جاذبه های فراوانی برای مردم در نقاط مختلف دنیا دارد و کسانی که به دنبال زندگی بهتر می باشند این کشور را به عنوان مقصدی بی نظیر برای زندگی تصور می کنند . بدلیل پایین بودن هزینه ها تحصیل در اوکراین گزینه مناسبی برای دانشجویان می باشد . اوکراین با داشتن منابع طبیعی ، بسیار غنی بوده و به کشورهای بلاروس و روسیه شباهت فراوان دارد . در این مقاله به بررسی مهاجرت به اوکراین می پردازیم و نشان می دهیم که از چه روش هایی میتوان اقامت این کشور را دریافت کرد . کشور اوکراین از جمله کشورهایی است که برای کار و تحصیل بسیار مناسب است و افراد میتوانند بهترین شرایط زندگی را در آن تجربه کنند .

مهاجرت به اوکراین

شرایط مهاجرت به اوکراین

کشور اوکراین که در شرق قاره اروپا قرار گرفته است پس از روسیه دومین ارتش بزرگ اروپا را دارد . کی اف پایتخیت و زبان اوکراینی زبان رسمی مردم است ، البته در برخی مناطق زبان روسی نیز کاربرد گسترده ای دارد . این کشور دارای ذخایر ارزشمند فلز می باشد که نقش مهمی در چرخه اقتصاد ایفا می کند . خاک اوکراین بسیار حاصلخیز بوده و یکی از بهترین زمین های دنیا برای کشاورزی بوده و جزو یکی از سرمایه های ملی کشور است . کشور اوکراین در تامین نیاز های سوختی دیگر کشورهای اروپایی نقش بسیار مهمی دارد و اکثر خطوط لوله گاز از روسیه از این کشور می گذرد .

 

اوکراین دارای آب و هوای معتدل است و بیشترین میزان بارش در شمال و غرب است . جمعیت در حدود ۴۶ میلیون نفر است که بیشتر در مناطق شرق و جنوب شرقی زندگی می کنند . تقریبا تمام مردم این کشور مسیحی هستند . جاذبه های گردشگری بسیار زیاد بوده به طوری که جایگاه هشتم در جذب توریست را دارد .

 

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به اوکراین اخذ ویزای کار می باشد . در این نوع ویزا فرد متقاضی باید از طریق یک آگهی و درخواست کارفرما استخدام شود . این روش ساده نمی باشد و نیاز به طی کردن مراحل خاص خود را دارد . به این صورت که آگهی شغل موردنظر ابتدا در سه ماه در کشور اوکراین و سه ماه در اتحادیه اروپا به چاپ می رسد و اگر شخصی برای کار موردنظر درخواست نداد کارفرما میتواند از طریق آگهی در دیگر کشورها نیروی خود را استخدام نماید . در این شیوه رزومه و سابقه کار شما مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت تایید شدن به شما ویزای موقت کار داده خواهد شد .

 

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

 

روش دیگر مهاجرت کاری ، پیدا کردن یک کارفرما و جلب نظر او برای استخدام شما است . اخذ مجوز کار به این شیوه بسیار دشوار بوده و پیشنهاد میشود که شما عزیزان از طریق تحصیل وارد این کشور شده و از این طریق به کار مشغول شوید .

 

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

به دلیل بالا بودن کیفیت دانشگاه های اوکراین هر ساله دانشجویان ایرانی زیادی برای تحصیل در این کشور تلاش می کنند . از جمله شرایط تحصیل در این کشور داشتن مدرک دیپلم است و با حداقل سن ۱۷ و حداکثر ۳۷ سال میتوان از دانشگاه ها در رشته دلخواه پذیرش گرفت . مدرک زبان انگلیسی از شرایط اکثر دانشگاه ها است که در صورت نداشتن میتوانید ابتدا دوره های مربوطه را گذرانده و سپس برای ورود به دانشگاه اقدام نمایید . تمام دوره های تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه ها به زبان انگلیسی ، اوکراینی و روسی ارائه می شود و انتخاب زبان به دلخواه دانشجویان است . در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای افراد وجود دارد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین از گزینه های پر طرفدار به حساب می آید .

 

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

شما می توانید از طریق ازدواج با یکی از تبعه های کشور اوکراین به اقامت برسید . طرفین باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و ازدواج با رضایت کامل زوج انجام پذیرد . پس از ازدواج شما یک تبعه این کشور محسوب می شوید و در ابتدا اقامت یک ساله دریافت می کنید . پس از تمدید دو سال متوالی اقامت موقت میتوانید برای اقامت دائم تقاضا دهید . یکی از شرایط اقامت کشور اوکراین این است که برای دریافت اقامت دائم باید تابعیت کشور خود را ترک نمایید . تابعیت از طریق ازدواج در اوکراین دارای مراحل پیچیده ای است که نیاز به بررسی دقیق دارد مشاوران ما میتوانند تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند .

 

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری و ثبت شرکت از جمله روش های مناسب مهاجرت به اوکراین است . برای سرمایه گذاری در این کشور به سرمایه در حدود ۱۰۰۰۰ دلار نیاز دارید که میتوان این سرمایه را به شکل های مختلف مانند ثبت شرکت و یا  ایجاد اشتغال وارد این کشورکرده و اقامت دریافت کنید . از طریق خرید ملک نیز میتوان در اوکراین به اقامت رسید . شما در ابتدا متناسب با نوع سرمایه گذاری خود اقامت موقت یک یا دو ساله دریافت می کنید و با تمدید آن میتوانید به اقامت دائم برسید .

 

مهاجرت به اوکراین از طریق تولد فرزند

تابعیت کشورها از دو طریق خاک و خون به افراد اعطا می شود . کشور اوکراین از سیستم خون پیروی می کند و اگر فرزندی در این کشور به دنیا بیاید که پدر و مادر او و یا حتی یکی از آنها از تبعه این کشور باشند به او اقامت اوکراین تعلق می گیرد . چنانچه فرزند متولد شده در این کشور والدینش مشخص نباشند و یا بدون تابعیت باشند به او اقامت تعلق می گیرد .

 

مهاجرت به اوکراین از طریق تولد فرزند

 

مهاجرت به اوکراین از طریق پناهندگی

این کشور بر اساس قوانین مشخص سازمان ملل پناهنده می پذیرد . افراد باید درخواست پناهندگی خود را در این کشور به طور رسمی اعلام نمایند . شخص پناهنده باید دلایل محکم و قانع کننده ای برای پناهندگی داشته باشد و ثابت کند که جان و مال او در کشور خودش در خطر بوده و یا از لحاظ جسمی یا روحی در امنیت نمی باشد . تا زمان مشخص شدن وضعیت فرد به او در کمپ های مشخص جای خواب و خوراک داده می شود و اجازه کار نخواهند داشت . در صورت موافقت با درخواست وی او مانند تمام شهروندان اوکراین شناخته شده و از کلیه حق و حقوق یک شهروند برخوردار می شود . این روش بیش از حد پرخطر است و از توان بسیاری از افراد خارج است و توصیه ما به شما این است که دیگر روش های را برای رفتن به اوکراین انتخاب نمایید .