مهاجرت به کشور اوکراین

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

رویه مهاجرت به اوکراین در سال 2020 برای شهروندان خارجی، قوانین مختص به خود را دارد که در این نگارش به این موضوع نیز پرداخته می شود. در طول چند سال اخیر ایرانیان بسیاری برای بهتر شدن شرایط زندگی، کار و تحصیل تصمیم به مهاجرت می گیرند. یکی از انتخاب های متقاضیان کشور اوکراین می باشد، برای مهاجرت به اوکراین روش های گوناگونی وجود دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنند.

موسسه سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت، با توجه به افزایش در خواست متقاضیان برای مهاجرت به اوکراین در این مقاله تصمیم دارد اطلاعاتی در رابطه با روش های مهاجرت به این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهد. اگر کشور اوکراین را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کرده اید تا پایان با ما همراه باشید.

کشور اوکراین

کشور اوکراین در قسمت اروپا شرقی واقع شده است. مساحت این کشور 603268 کیلومتر مربع می باشد، که پس از کشور روسیه دومین کشور بزرگ در قاره اروپا می باشد. این کشور دارای مرزهای آبی مشترک با دریای آزوف و دریای سیاه و دارای مرزهای زمینی با کشورهای روسیه، بلاروس، لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی می باشد. این کشور دارای 24 استان می باشد. مهمترین شهرهای اوکراین شهر کی اف، شهر اودسا، شهر خارکف و شهر کامیانتس می باشد، که شهر کی اف به عنوان پایتخت اوکراین شناخته می شود. طبق آخرین سرشماری های انجام شده اوکراین دارای 42418235 نفر جمعیت می باشد. مردم این کشور به زبان اوکراینی به مکالمه می پردازند. بیشتر شهروندان اوکراین پیرو آیین مسیحیت می باشند. واحد پول رایج در اوکراین گریونا با علامت اختصاری UAH می باشد.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

یکی از روش های رایج و آسان برای مهاجرت به کشور اوکراین که متقاضیان زیادی دارد. مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های اوکراین شرایط و قوانینی وجود دارد که رعایت آن برای تمامی متقاضیان الزامی می باشد. دانشجویان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی بدون وجود محدودیت ادامه تحصیل دهند. در باب تحصیل در اوکراین می توان به موارد زیر اشاره داشت:

آیتم شرح
طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی  4 سال
طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال
زبان تحصیل در دانشگاه ها انگلیسی و اوکراینی
الزامات ورود سپری کردن دوره پادفک

مدارک مورد نیاز در خصوص تحصیل در دانشگاه های اوکراین عبارتنداز:

 • مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه تحصیلی
 • پاسپورت معتبر

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

یکی دیگر از طرق مهاجرت به اوکراین کار در موسسات و شرکت های این کشور می باشد. اگر قصد کار در این کشور را دارید باید ابتدا از موسسه یا کارفرمایی در اوکراین دعوت نامه شغلی دریافت کنید. متقاضیانی که دارای رزومه کاری قوی، مدارک تحصیلی مربوط به شغل و مدرک معتبر زبان باشند، شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواست وجود دارند. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد مهاجرت کاری به اوکراین را دارند باید پس از اخذ دعوت نامه شغلی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا کار اوکراین انجام دهند. برای دریافت ویزا کار لازم است مدارک زیر را تهیه و در زمان مصاحبه به سفارتخانه کشور اوکراین ارائه نمایید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه قرار داد کاری
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدرک زبان
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • رزومه و سوابق کاری
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی

برای اطلاع از قوانین کار در این کشور پیشنهاد می شود مقاله کار در کشور اوکراین را با دقت مطالعه کنید.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج

از جمله روش های مهاجرت و اقامت در کشور اوکراین می توان به ازدواج با فردی با تابعیت این کشور اشاره کرد. طبق قوانین این کشور متقاضیان خارجی که با فردی با تابعیت اوکراین ازدواج قانونی کنند، می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. برای کسب اقامت اوکراین لازم است ابتدا ازدواج خود را در این کشور به ثبت برسانید، برای ثبت ازدواج ارائه مدارک زیر الزامی می باشد.

 • ارائه گواهی مبتنی بر عدم وجود موانع برای ازدواج (ارائه ترجمه الزامی می باشد)
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده وضعیت تاهل متقاضی باشد
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار

پس از گذشت 2 سال از ازدواج و اقامت مستمر در کشور اوکراین متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت کشور اوکراین انجام دهد.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های مهاجرت به اوکراین می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد، به منظور آنکه سرمایه گذاری مطمئنی در کشور اوکراین را تجربه کنید، باید در اولین قدم شهروندی این کشور را به دست آورید. متقاضیان همزمان با شروع پروژه از طریق سرمایه گذاری در اوکراین امتیاز شهروندی این کشور را به دست می آورند.

پس از دریافت اقامت اوکراین لازم است اقدامات لازم را در جهت دریافت کد اقتصادی انجام دهید. برای سرمایه گذاری در این کشور میزان سرمایه با توجه به برنامه انتخابی شما تعیین می شود، اما حداقل سرمایه لازم € 8 هزار (یورو) برآورد شده است. با توجه به شرایط و قوانین وضع شده در این کشور بهتر است اگر قصد سرمایه گذاری در اوکراین را دارید از وکلاء مجرب در این حوزه کمک بگیرید. شما می توانید با مطالعه مقاله سرمایه گذاری در اوکراین اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با شرایط مهاجرت به اوکراین به دست آوردید، برای انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به اوکراین با توجه به شرایط خود می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

3 دیدگاه برای “مهاجرت به اوکراین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *