مهاجرت تحصیلی مجارستان

معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان

معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان

تحصیل در دانشگاه های مجارستان طرفداران بسیاری پیدا کرده اکنون برآنیم به معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان به عنوان یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها در این کشور بپردازیم. دانشگاه سملوایز مجارستان در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ دانشگاه های جهان QS رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ را کسب کرده است. پذیرش در این دانشگاه مراحلی دارد و مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت می توانند در این زمینه به شما مشاوره بدهند. در زمینه پزشکی دانشگاه سملوایز در میان نخستین ها و قدیمی ترین ها در مجارستان قرار دارد.

تاریخچه دانشگاه سملوایز

دانشگاه Semmelweis در سال 1769 تاسیس شد بنابراین قدمت این دانشگاه به ۲۴۰ سال می رسد. تعداد دفاتر، کلاس ها، رشته ها و تخت های بالینی افزایشیافته است. بعدها به دلیل افزایش تراکم دانشجویان مجلس ملی مجارستان نیز به وضعیت دانشکده پزشکیرسیدگی کرد. امروز 70٪دندانپزشکان مجارستان، 50٪داروسازان، ٪42 درصد پزشکان و 27٪متخصصان مراقبت های بهداشتی، فارغ التحصیلSemmelweis هستند.

تحصیلات

ضمن معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان ذکر برنامه های کارشناسی دانشجویان این دانشگاه خالی از لطف نیست. این برنامه ها با دانش عمومی، مهارت ها، توانایی ها، شایستگی های حرفه ای و تجربه حرفه ای لازم براییافتنشغلارائه می شود. برنامه های آموزش تخصصی کارشناسی ارشد به دانشجویان اجازه می دهد تا تخصص حرفه ای، دانش عمیق تر در زمینه تخصصی و سطح بالاتری از مدارک تحصیلی کسب کنند.

پژوهش

پروژه “تکنولوژی های پزشکی مدرن در دانشگاه Semmelweis” نتایج قابل توجهی در چهار حوزه اصلی به وجود آورده. این امر باعث شد این دانشگاه در میان دانشگاه های برجسته تحقیقاتی قرار گیرد. حوزه های تخصصی در راستای معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان عبارتند از:

 • طب سوزنی
 • فرایندهای تصویربرداری و علوم زیستی: پزشکی مولکولی انسانی
 • بیو تکنیک و نانومواد
 • داروهای مولکولی

شغل

مرکز حرفه ای دانشگاه Semmelweis در سال 2006 توسط مجلس سنا تاسیس شد. تاسیس این مرکز با هدف ارائه کمک حرفه ای به دانشجویان در طول دوره و پس از فارغ التحصیلی بود. اعضای هیئت مدیره، طیف گسترده ای از وظایف و فعالیت ها را انجام می دهند.

در درجه اول، کمک به دانشجویان فعلی و سابق از طریق مشاوره های حرفه ای، آموزشی و برپایی نمایشگاه های حرفه ای. دوره مدیریت حرفه ای در مراقبت های بهداشتی تحت مدیریت مرکز حرفه ای آغاز شده است. برگزاری این دوره منحصرا در اختیار دانشگاه سملوایز قرار دارد که باعث ایجاد راه های توسعه بیشتر در دانشگاه می شود.

خدمات

ضمن معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان به بررسی خدماتی که این دانشگاه به دانشجویان و متقاضیان ارائه می دهد می پردازیم. خدمات دانشجویی این دانشگاه به دانشجویان بین المللی در قالب موسسات زیر ارائه می گردد:

 • اتحادیه دانشجویان آفریقایی ASUS
 • انجمن دانشجویان انگلیسی و ایرلندی  BISSA
 • انجمن دانشجویان قبرس FEKO
 • انجمن دانشجویان هندی / آسیای جنوبی
 • اتحادیه دانشجویان کره ای  SKA
 • انجمن دانشجویانآمریکای شمالی  NASSA
 • انجمن گروه خیریه دانشجویان خارج از کشور دانشجویان نروژی ANSA
 • انجمن دانشجویان اسپانیایی SSAS
 • انجمن دانشجویان سوییسی

این انجمنها به دلیل تعدد دانشجویانی که از دیگر نقاط دنیا نیز در دانشگاه پذیرش می گیرند رو به ازدیاد است.

خدمات کتابخانه

کتابخانه مرکزی دانشگاه Semmelweis  همراه با واحد های کتابخانه ای یکی از بزرگترین و مدرن ترین مجموعه های پزشکی ویژه در مجارستان است. این کتابخانه در حال حاضر در دو مکان در دسترس است: بخش اصلی مرکز علوم پزشکی و شعبه مرکزی واقع در Mikszáth Kálmán tér 5.

خدمات ICT

 • مرکز دانشجوییمجهز به 50 کامپیوتر است که دانشجویان از طریق شبکه داخلیدانشگاه به اینترنت دسترسی دارند.
 • اسکنر و پیرنتر نیز برای استفاده به صورت رایگان در دسترس است.
 • دانشجویان می توانند با استفاده از قفسه های ارائه شده توسط اتحادیه دانشجویان، اشیاء با ارزش خود را حفظ کنند.

خدمات درمانی

بهداشت و ایمنی: این بخش به منظور اطلاع رسانی در مورد قوانینی که باید در محل دانشگاه مورد توجه قرار گیرد راه اندازی شده. همچنین به منظور آماده سازی شما برای موقعیت های غیر منتظره ای که ممکن است در طول اقامت خود در مجارستان رخ دهد.

زندگی دانشجویی

زندگی دانشجویی امکانات بسیاری می طلبد تا ضمن آن زهن دانشجو تنها به پژوهش متمرکز باشد. برای معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان دانشجویان و متقاضیان باید با تمام امکاناتی که این دانشگاه برای یک دانشجو فراهم می آورد آشنا گردند. مشاورین تحصیلی و وکلای بین المللی در موسسه سفیران سورش سعادت می توانند شما را در زمینه اخذ اقامت دانشجویی در مجارستان کمک کنند

امکانات ورزشی

 • دانشگاه Semmelweis طیف گسترده ای از فرصت های ورزشی برای دانشجویان ارائه می دهد.
 • جلسات مختلف آموزش آبپولو، والیبال، بسکتبال، هندبال به صورت اجباری برگزار می شود.
 • فعالیت های ورزشی اختیاریجودو، ایروبیک و غیرهبرای دانشجویان علاقه مند طراحی شده است.

مرکز دانش چند فرهنگی در قلب بوداپست

دانشگاهSemmelweis با فعالیت های خود بر اساس وحدت سه گانه آموزش، تحقیق و مراقبت های بهداشتی، قدیمی ترین مؤسسه پزشکی مجارستان است. دانشجویان این دانشگاه می توانند در یک محیط مدرن و الهام بخش با استفاده از تجهیزاتقرن ۲۱درس بخوانند. دوره ها در این دانشگاه توسط استادان برجسته تر به سه زبان (مجارستانی، انگلیسی و آلمانی) آموزش داده می شوند.

بالای رتبه بندی دانشگاهی

 • دانشگاهSemmelweis دارای جایگاه معتبر در رتبه بندی داخلی و بین المللی است.
 • با توجه به رتبه بندیHVG، دانشگاه Semmelweisیکی از موسسات عالی آموزش عالی در کشور است.
 • معیار این رتبه بندی بر اساس برتری دانشجویان و کارکنان متمرکز است.
 • برنامه های متعدد در دانشکده های مختلف جایگاهبرتر را در رتبه بندی در همه زمینههای خاص به دست آورده.
 • تقریبایک سوم دانشجویان از حدود 11،000 دانشجو،خارجی هستند که از 78 کشور 5 قاره به بوداپست آمده اند.

معرفی دانشکده های دانشگاه سملوایز

دانشکده دندانپزشکی

مدرکی که در انتهای برنامه پنج ساله بدست می آید، دانشجویان را قادر به تمرین دندانپزشکی و درمان بیماران می کند. دوره های دندانپزشکی به دو زبان انگلیسی و آلمانی برگزار می شود.

دانشکده بهداشت و خدمات عمومی

جوانترین دانشکده این دانشگاه توسط سه نهادی که با علوم طبیعی و اجتماعی فعالیت دارند، تاسیس شد.

دانشکده علوم بهداشتی

تعلیم در این دانشکده با آموزشهای رقابتی و با کیفیت بالا تحت حمایت فن آوریهای مدرن و انگیزش محیطیادگیری در زمینه علوم سلامت همراه است.

دانشکده پزشکی

بزرگترین و قدیمی ترین دانشکده دانشگاه Semmelweis که تحصیلات تکمیلی را در سه زبان ارائه می دهد. برنامه عمومی پزشکی به دو زبان انگلیسی، آلمانی ارائه می شود.

دانشکده داروسازی

دانشجویان در این دانشکده به خوبی آموزش می بینند. به طوری که پس از اتمام دوره، انواع مختلفی از مشاغل را می توانند انتخاب کنند که شامل داروخانه و صنایع دارویی می شود. چنانچه پس از مطالعه معرفی دانشگاه سملوایز مجارستاندر زمره متقاضیان پذیرش این دانشگاه قرار گرفته اید تمام کارشناسان و مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما هستند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *