مهاجرت به کشور قبرس

قوانین پناهندگی در قبرس

قوانین پناهندگی در قبرس

پناهندگی به قبرس از روش هایی می باشد که در سال های اخیر متقاضیان زیادی از این راه به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله قصد داریم قوانین پناهندگی در قبرس را در سال 2019 بررسی نماییم. موسسه سفیران سروش سعادت مهاجرت به روش پناهندگی را که روشی غیر قانونی می باشد به متقاضیان؛ توصیه نمی کند و این مقاله صرفا در جهت قوانین پناهندگی در قبرس و خطرات این روش جمع آوری شده است.

تعریف پناهندگی

پناهجو فردی است که به دلیل مسائل سیاسی، عضویت در گروه های خاص، مذهب و یا نژاد تحت شکنجه های؛ روحی و روانی  آزار های جسمی قرار گرفته است. این فرد در کشور و محل زندگی اش از امنیت برخوردار نمی باشد و به همین دلیل تصمیم به مهاجرت؛ به سایر کشور ها می گیرد. کشور مقصد باید تا رفع این مسائل برای پناهجو امنیت، مکانی برای زندگی و غذا تامین کند.

پناهندگی در قبرس

 • کشور قبرس دچار رکود اقتصادی می باشد و اقتصاد این کشور شرایط خوبی ندارد.
 • بیشترین نرخ بیکاری در اروپا مربوط به کشور قبرس می باشد.
 • از سال 2002 سیستم پناهندگی در کشور قبرس به اجرا در آمد. در این کشور حقوق پناهجو نادیده گرفته می شود.
 • بیشتر پناهجویان در این کشور به دلیل اخراج نشدن از کشور مجبور به انجام کارهای سخت و غیر قانونی می باشند.

قوانین پناهندگی در قبرس

با توجه به قوانین پناهندگی در قبرس، پناهجو باید در ابتدا ورود به این کشور و یا خارج از قبرس در خواست خود را؛ به ادارات مربوطه در کشور قبرس ارائه دهد. متقاضی باید برای ثبت درخواستش آدرس معتبری را ارائه دهد، روند بررسی درخواست فرد ممکن است؛ بین 6 ماه تا 12 ماه به طول بینجامد.

طبق قوانین عفو بین الملل مادری که هیچ جرم و جنایتی مرتکب نشده نباید از فرزندش جدا باشد. همچنین زندانی کردن پناهجویان در کشوری باید جزء گزینه های آخر برای کنترل کردن فرد باشد. ولی در کشور قبرس بعد از ورود پناهجو، فرد زندانی می شود. روش های قانونی دیگری برای اخذ اقامت قبرس وجود دارد، که پیشنهاد می شود متقاضی از طریق این؛ راه ها به کشور قبرس مهاجرت کند.

 زندگی پناهجویی

طبق قوانین پناهندگی در قبرس این کشور برای بررسی هویت پناهجو او را در زندان های این کشور زندانی می کند. مدت بازداشت افرد در زندان بین 18 تا 22 ماه می باشد و ممکن است حتی مدت بیشتری افراد زندانی باشند. اگر درخواست فرد قبول شود پناهجو می تواند در اقامتگاه های در نظر گرفته شده ساکن شود. دو اقامتگاه در قبرس وجود دارد که ظرفیت هر یک از این پناهگاه ها برای سیصد نفر در نظر گرفته شده. دولت باید ماهانه مبلغ 320 یورو به پناهجو بپردازد که معمولا این مبلغ پرداخت نمی شود. پس از گذشت شش ماه از قبول شدن درخواست پناندگی متقاضی اجازه کار کردن در این کشور را دارد. متقاضی باید برای یافتن کار در موسسات کاریابی ثبت نام کند. شغل های در نظر گرفته شده برای پناهجویان شامل موارد زیر می باشد:

 • شغل هایی در زمینه کشاورزی؛
 • شغل هایی در زمینه نظافت؛
 • شغل هایی در زمینه بازیافت زباله ها.

حداقل حقوق ماهانه در نظر گرفته شد برای این مشاغل مبلغ پانصد یورو می باشد و هزینه زندگی در این کشور؛ نسبت به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا ارزان تر می باشد. با توجه به قوانین پناهندگی در قبرس پناهجو با دریافت کارت پزشکی A هزینه های کمتری را برای درمان می پردازد. بعد از گذشت پنج سال فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند و جزء شهروندان درجه دو محسوب خواهد شد.

معایب پناهندگی

موسسه سفیران سروش سعادت این روش از مهاجرت را به متقاضیان پیشنهاد نمی کند زیرا به دلیل وجود خطرات؛ شرایط سختی نیز در این کشور برای پناهجویان وجود دارد. حال به بررسی معایب پناهندگی در کشور قبرس می پردازیم:

 • ساعت کاری در نظر گرفته شده برای پناهجو بسیار زیاد و طولانی می باشد
 • استاندارد های بهداشتی در اقامتگاه های این کشور در سطح بسیار پایینی قرار دارد
 • قاضی های در نظر گرفت شد برای بررسی پرونده ها آموزشی در زمینه برخورد با پناهجویان ندیده اند و؛طبق قوانین اتحادیه اروپا با فرد برخورد نمی شود.
 • در قوانین پناهندگی در قبرس هیچ تسهیلاتی برای پناهجو در نظر گرفته نمی شود
 • دولت این کشور پناهجو را مجبور به انجام کارهای غیر قانونی می کند
 • بعد از ورود به این کشور پناهجو به مدت طولانی در زندان های ان کشور زندانی می شود
 • کمک مالی از سمت دولت این کشور به پناهجو تعلق نخواهد گرفت
 • روند پناهندگی و بررسی درخواست بسیار طولانی می باشد
 • در اکثر مواقع درخواست پناهندگی فرد رد می شود
 • فرد باید درخواست پناهندی خود را به زبان یونانی ارائه دهد
 • همچنین رای صدر شده نیز به زبان یونانی می باشد.

سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا 1 سال مشغول وضع قوانین پناهندگی در کل کشور های عضو اتحادیه اروپا بوده است. این قوانین مجموعه ای از حداقل استانداردها برای درمان پناهجویان، محل اقامت پناهجویان و سیدگی به وضعیت آن ها می باشد. ولی همچنان بعضی از کشور ها حداقل این استاندارد ها را برای متقاضیان در نظر نمی گیرند.

طبق قوانین وقتی فردی به وارد  کشور های عضو اتحادیه اروپا می شود، CEAS باعث می شود که در هنگام ارسال مشخصات؛ پناهجو یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا درخواست فرد را بپذیرد. این سیستم به سیسیتم دوبلین شناخته می شود. فقط تعداد کمی از پناهجویان به کشور های عضو اتحادیه اروپا فرستاده می شوند و می توان گفت که سیستم دوبلین؛ شکست خورده است، این شکست در کشورهایی مثل یونان، ایتالیا و مجارستان به وضوح دیده می شود.

همچنین پناهجویان اجازه رفت و آمد آزادانه به مناطق شنگن را ندارند. درخواست پناهجویان برای پناهندگی در بخش های شمال اروپا بیشتر از بخش های جنوبی این قاره می باشد. اتحادیه اروپا مبلغ 1 میلیارد یورو برای تامین غذای پناهندگان در طول بررسی پرونده شان در نظر گرفته است.

با توجه به موارد ذکر شد مهاجرت به کشور قبرس از طریق پناهندگی انتخاب درستی نمی باشد زیرا این کشور به؛ قوانین پناهندگی در قبرس که توسط اتحادیه اروپا وضع شده عمل نمی کند و وضعیت پناهجویان در شرایط خوبی نمی باشد. موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت آمادگی دارد تا شما را برای انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به قبرس؛ با توجه به شرایط و علایق راهنمایی کند. پیشنهاد می شود افراد برای مهاجرت از روش های قانونی اقدام کنند تا از ریسک های احتمالی و خطرات؛ جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *