مهاجرت به کشور موناکو

قوانین موناکو

متقاضیان خارجی برای زندگی در هر کشوری باید با قوانین آن آشنا بود. در این مقاله به بررسی قوانین موناکو در باب انواع طرق مهاجرت می پردازیم. موناکو دومین کشور کوپک در قلب اروپاست. مکان و جغرافیا اندازه این کشور کوچک 0.8 مایل مربع (1.95 کیلومتر مربع) یا تقریبا هم اندازه پارک مرکزی شهر نیویورک است. موناکو بعد از واتیکان کوچکترین ایالت جهان است. موناکو که در دریای مدیترانه واقع شده است. از 3 طرف توسط فرانسه احاطه شده است. نیس فرانسه، نزدیکترین شهر بزرگ در فاصله 18 کیلومتری این کشور است.

موناکو به عنوان یکی از ایده آل ترین مکان های اقامت برای هر کس که مایل به اقامت در مکانی امن در اروپا با امکانات تفریحی با سطح عالی، آب و هوای مطبوع و سیستم مالیاتی ارزان قیمت است. موناکو یک کشور صخره ای است. در تپه های شیب داری که به دریای مدیترانه می ریزند واقع شده است. مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است در نظر دارد که به قوانین عمومی و سلطنتی در کشور موناکو بپردازد.

شرایط عمومی کشور موناکو

از نظر آب و هوا باید گفت این کشور در طول سال معتدل است. متوسط ​​دما در آن 47 درجه فارنهایت (8 درجه سانتیگراد) و حداکثر میانگین آن 78 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) است. مطالعات جمعیت شناسی طی بررسی های اخیر جمعیت دائمی موناکو را حدود 30744 نفر اعلام کرده است. تقریبا 22% بومی مونگاسک، 35% فرانسوی ، 18% ایتالیایی و 25% دیگر را ملیت های مختلف تشکیل می دهند. کاتولیک رومی مذهب اصلی است که توسط 95% مردم انتخاب شده است. از نظر هزینه های زندگی کشور موناکو جز گرانترین کشورها در اروپاست که به کشور پولدارها معروف است.

وعده های غذایی روزانه هزینه خورد و خوراک روزانه به یورو
یک وعده در رستوران معمولی برای 2 نفر 135€
یک پاکت شیر 7€
یک بطری آب معدنی بزرگ 5€
یک کیلو سیب 1.24€

از نظر وابستگی زبانی، فرانسوی زبان رسمی این کشور است. اما ایتالیایی و انگلیسی نیز مرتبا صحبت می شوند. در توضیح زبان مونگاسک می توان گفت این زبان مشتق شده از فرانسه و ایتالیایی است. توسط ساكنان بومی موناكو صحبت می شود. حدودا 22% مردم ادعا می كنند كه نژاد مونگاسک دارند.

قوانین ازدواج موناکو

در موناکو قانون ازدواج به طور عمده توسط اولین کتاب قانون مدنی (مواد 116 تا 410-36) اداره می شود. ازدواج در موناکو در اکثر کشورها معتبر شناخته شده است. اگر زوجین قصد ازدواج در این کشور را داشته باشند. یکی از زوج ها باید حداقل یک ماه به طور مستمر در موناکو اقامت قانونی داشته باشد. علاوه بر آن اطلاعیه ازدواج مورد نظر در تالار شهر منتشر شده باشد.

این موارد حقوقی شامل طیف گسترده ای از موضوعات حقوق خانواده را شامل می شود از جمله:

  • محل زندگی زوجین
  • ازدواج
  • طلاق
  • فرزندپروری
  • فرزندخواندگی
  • مسئولیت والدین
  • ​​افراد زیر سن قانونی
  • بزرگسالان تحت حمایت قانون

قواعد مربوط به املاک زناشویی و عقود ازدواج در مواد 1235 تا 1261 قانون مدنی این کشور آمده است. همچنین مواد 197 تا 206 قانون مدنی درباره قوانین طلاق است. تا همین اواخر هیچ قانون قانونی و مشخصی در مورد قوانین طلاق و ازدواج وجود نداشت. اما به تازگی این موارد به صورت قانونی تنظیم شده اند و موجودند.

قوانین موناکو درباره حقوق بین الملل طلاق و ازدواج

قانون جدید حقوق بین الملل خصوصی که به موجب قانون شماره 448 از 28 ژوئن 2017 در مورد حقوق بین الملل خصوصی تصویب شده است. (از 8 ژوئیه 2017 به اجرا درآمد) شامل تمامی این قوانین است: احکام قانون در مورد ازدواج، موارد زناشویی، طلاق، تعهدات نگهداری و سایر قوانین خانواده را تعیین می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باب نمودار نرخ ازدواج در این کشور را بررسی بفرمائید:

نرخ ازدواج در کشور موناکو

قانون حقوق بین الملل خصوصی همچنین شامل قوانین جدیدی در زمینه صلاحیت است. جهت مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به موناکو را بررسی بفرمائید.

قوانین فرهنگی و آداب و رسوم در موناکو

این کشور هم قوانین عمومی جالب توجهی دارد. یکی ازین قوانین این است که هواپیماها بعد از ساعت خاصی از شب حق فرود ندارند تا آرامش و سکون شهر بهم نخورد. از دیگر قواعد این است که قانون مونگاسک فقط ازدواج مدنی را به رسمیت می شناسد. ممکن است یک مراسم مذهبی بعد از آئین دادرسی مدنی برگزار شود. وظیفه تالار شهر موناکو این است که اطلاعات و لیستی از تمام اسناد و مدارک ارائه شده توسط زوجین متاهل را ارائه می دهد. جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در موناکو را بررسی بفرمائید.

کلیه مدارک باید حداقل 2 ماه قبل از عقد به تالار شهر تحویل داده شود. مدت زمان انتشار ممنوعیت ها بسته به ملیت و یا محل زندگی زوجین متفاوت است. به عنوان مثال ، ممنوعیت های ازدواج یک مقیم ایتالیا در موناکو باید حداقل 2 ماه قبل از ازدواج منتشر شود. مراسم ازدواج در تالار شهر موناکو با حضور حداقل 2 و حداکثر 4 شاهد حداقل 18 ساله برگزار می شود. زوجین متاهل شاهد خود را از قبل انتخاب می کنند. شاهدان ممکن است از هر ملیت باشند و با زوجین در ارتباط باشند. روزی که آنها قبل از اجازه شهادت باید مدارک شناسایی را ارائه دهند.

قوانین عجیب و غریب موناکو

فرهنگ موناکو از همسایگان خود، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا تأثیر زیادی دارد. در واقع فرانسوی ها با %28 بزرگترین گروه را تشکیل می دهند. این بدان معنی است که نفوذ فرهنگ فرانسه بسیار زیاد است. قانون اساسی آزادی مذهبی را مجاز می داند. اما موناکو یک ملت مذهبی باقی مانده است. کلیسای کاتولیک روم بیشترین نسبت افراد مذهبی را به خود اختصاص می دهد. در این کشور مردم از مالیات معاف هستند. هر یک از شهروندان موناکو بدون دغدغه دادن مالیات می توانند در این کشور زندگی کنند. یکی از جذابیت های این کشور که باعث شده مهاجران پولدار را از سرتاسر دنیا به سمت خود بکشاند این است که به عنوان پناهگاه مالیاتی اروپا شناخته می شود.

قانون مالیات موناکو

از دهه 1870 ساکنان این کشور از یک سبک زندگی بدون مالیات برخوردار هستند. بازدید از موناکو در هر زمان از سال مناسب است. هر ماه یک رویداد در جریان است. مانند کنسرت های منحصر به فرد در فضای باز توسط ارکستر فیلارمونیک مونت کارلو (کنسرت در کاخ شاهزاده در ژوئیه)، مسابقات ورزشی مانند سری مسترهای تنیس (آوریل)، مسابقات جایزه بزرگ موناکو فرمول 1 (مه) و ماراتن بین المللی (نوامبر) و یک فعالیت مورد علاقه برای همه افراد در کل خانواده وجود دارد. امروزه افراد از سرتاسر جهان به گرفتن اقامت در کشورهای سطح بالا و برتر در دنیا فکر می کنند. چنانچه در امور مهاجرتی به کشورهای برتر جهان نیاز به مشاوره تخصصی داشتید می توانید با مشاوران متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *