مهاجرت تحصیلی قبرس

رشته مدیریت در قبرس

رشته مدیریت در قبرس

تحصیل رشته مدیریت در قبرس یک انتخاب هوشمندانه برای آسیایی ها می باشد. البته که در این کشور اروپایی های زیادی برای تحصیل وجود دارند. قبرس به دلیل شرایط رفاهی و آب و هوایی خوبی که دارد به شدت نظر مهاجران به خود جلب می کنند. این کشور از مقاصد گردشگری عالی در جهان محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران تمایل و رغبت زیادی به زندگی و تحصیل در قبرس نشان می دهند. این کشور چهارچوب های آموزشی خود را از دانشگاه های برتر در اروپا الگو برداری کرده است. برای تحصیل در قبرس باید در خصوص این کشور و دانشگاه ها اطلاعات جامعی به دست آورید. رشته مدیریت در قبرس در چندین دانشگاه معتبر به زبان انگلیسی تدریس می شود. در قبرس زبان های ترکی استانبولی و یونانی و انگلیس رواج دارد.

بنابراین اگر به هریک از زبان ها تسلط دارید می توانید زبان دیگری را با تحصیل در قبرس یاد بگیرید. رشته مدیریت در قبرس در مقطع کارشناسی و ارشد و دکترا برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دسترس است. در این کشور دانشجویان اروپایی برای تحصیل و کار وجود دارند. پس شما با تحصیل در این کشور از مزایای یک کشور بین المللی بهره مند خواهید شد. در قبرس شرایط کاری نیز برای دانشجویان راحت تر از دیگر کشورهاست. همچنین هزینه های زندگی در قبرس نیز بسیار مقرون به صرفه است. رشته مدیریت به مواردی که در خصوص رهبری و مدیرت ابزارها و وسایل و افراد است می پردازد. یک مدیر در قبرس باید تحصیلات مرتبطی داشته باشد. در ادامه مقاله ای که مطالعه خواهید کرد در خصوص رشته مدیریت در قبرس صحبت خواهیم کرد.

تحصیل در قبرس

قبرس، کشوری جزیره ای در دریای مدیترانه شرقی است. قبرس سومین جزیره پرجمعیت حوزه مدیترانه و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. کشور قبرس یک جزیره جمهوری در دریای مدیترانه است که زیر نظر یک رئیس جمهور اداره می شود. این کشور در نزدیکی ترکیه، سوریه، لبنان، اسرائیل، مصر و یونان است. شاخص توسعه انسانی قبرس بسیار بالا است و اقتصاد این کشور پیشرفته و پردرآمد است. قبرس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است. قبرس در حال حاضر به دو جامعه متمایز تقسیم شده است: قبرس یونانی و ترکی. قبرس دارای سه نوع دانشگاه دولتی و خصوصی و کالج های آکادمیک تخصصی است. دانشگاه های دولتی ارزان تر هستند، دانشگاه آزاد قبرس و دانشگاه صنعتی قبرس نیز هزینه های به خصوص خود را دارند.

این کشور دارای 4 دانشگاه خصوصی است که عبارتند از:

 • دانشگاه اروپایی قبرس
 • دانشگاه فردریک
 • دانشگاه ناپولیس
 • دانشگاه نیکوزیا

برای کسانی که در مقطع کارشناسی در قبرس تحصیل می کنند، سال تحصیلی از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد. این به دو ترم تقسیم شده است که با تعطیلات دو هفته ای برای تعطیلات کریسمس و دو هفته تعطیلات عید پاک است. برخی از دانشگاه ها جلسات تابستانی را نیز ارائه می دهند. دوره های کارشناسی در قبرس به طور کلی چهار سال طول می کشد. بسیاری از دانشگاه ها همچنین مدرک کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهند که بسته به برنامه فردی و نوع مدرک، حدودا سه سال طول می کشد. سالانه بیش از5000 دانشجو بین المللی در دانشگاه قبرس شرکت می کنند. هرکسی که در قبرس تحصیل کند، با جمعیت دانشگاهی متنوعی که به آموزش و صنعت اختصاص داده شده است احاطه خواهد شد.

در نمودار زیر هزینه های تحصیل در قبرس را مشاهده می کنید:

هزینه های تحصیل در قبرستحصیل رشته مدیریت در قبرس

ماموریت تدریس رشته مدیریت در قبرس ارائه دوره های عملی و حرفه ای مرتبط با مدیریت است. این تدریس مجهز به دانش، تجربه، مهارت های تحلیلی و استعدادهای پیشرفته است که تقاضای زیادی در بازار دارند. معیار اصلی موفقیت قبرس در رشته مدیریت این است که فارغ التحصیلان را در مسیر اشتغال مدیریتی، حرفه ای و کارآفرینی هدایت کنند. قبرس از این طریق به توسعه اجتماعی و اقتصادی کمک می کند. مدارک کارشناسی از کالج ها و دانشگاه های معتبر می تواند گام های مهمی در رسیدن به یک حرفه موفق باشد. متداول ترین نوع برنامه کارشناسی، مدرک لیسانس است که معمولاً پس از چهار سال تحصیل موفق اعطا می شود. فارغ التحصیلان دوره لیسانس در مدیریت قادر خواهند بود موقعیت های مختلف مدیریتی را در صنایع و کسب و کار تجربه کنند.

در کشور قبرس نحوه اداره یک کسب و کار بسیار مهم است، زیرا بنیان های قبرس بر سرمایه گذاری و اقتصاد می باشد که این موارد نیز در گرو وجود یک مدیر لایق است. مدیریت موفق می تواند باعث ایجاد فرصت ها و پیشرفت ها و سود بیشتر شود. اگر یک تجارت مدیریت موثری نداشته باشد، نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد. مدرک مدیریت در گرایش های مختلف اعم از تجاری و مالی و فرهنگی و گردشگری و بازرگانی و صنعتی کاربرد دارد. رشته مدیریت در قبرس مهارت هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید یک سازمان را بدون در نظر گرفتن اندازه، به طور موثر هدایت کنید. شما مهارت هایی در نظارت بر عملکرد، فعالیت ها و کارمندان و همچنین برنامه ریزی برای کسب و کار کسب خواهید کرد.

برخی از دروس در رشته مدیریت در قبرس عبارت است از:

 • بازاریابی
 • منابع انسانی
 • تبلیغات
 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت بحران
 • آمار
 • اقتصاد
 • امور حسابداری

دانشگاه های رشته مدیریت در قبرس

نه تنها فرهنگ های مختلف در دانشگاه های قبرس جمع می شوند، بلکه قبرس خود دارای فرهنگ فوق العاده غنی است که سابقه طولانی در هنر دارد. آب و هوا، اقتصاد قوی و به طور کلی جو مسالمت آمیز مکانی ایده آل برای دریافت آموزش عالی است. دانشگاه و یا کالج بین المللی مدیریت در سال 1990، تاسیس شد. این دانشگاه برنامه های آموزشی با وضعیت بین المللی با تغییرات سریع بازار سازگار می شوند و براساس کیفیت، کارایی با جدیدترین متد روز در خصوص مشکلات جامعه و اقتصاد تدریس می کند. مأموریت این کالج ایجاد یک فضای یادگیری که ایده ها و شیوه های ابتکاری از سراسر جهان را گرد هم می آورد می باشد. برنامه های کالج مدیریت بر تجهیز شرکت کنندگان به شایستگی های کلیدی در بسیاری از زمینه ها از جمله مدیریت، کارآفرینی، رهبری، استراتژی، نوآوری، امور مالی، بازاریابی متمرکز است.

رتبه های دانشگاه های قبرس را در جدول زیر مشاهده می کنید:

نام دانشگاه رتبه در قبرس رتبه در جهان در سال 2021
دانشگاه تکنولوژی قبرس 1 301-350
دانشگاه قبرس 2 501-600
دانشگاه نیکوزیا 3 810-1000

دانشگاه های رشته مدیریت در قبرس

موسسه بین المللی رشته مدیریت در قبرس

موسسه بین المللی مدیریت قبرس، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر کوچک نیکوزیا واقع شده است. این موسسه همچنین دارای یک واحد شعبه در لیماسول است. موسسه بین المللی مدیریت قبرس که به طور رسمی توسط وزارت آموزش و فرهنگ قبرس شناخته شده است دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به مدارک آموزش عالی رسمی مانند مدارک کارشناسی ارشد در چندین زمینه تحصیل می شود. این موسسه آموزش عالی قبرس30 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان است. تحصیل کارشناسی در قبرس یک انتخاب هوشمندانه است. اگر در خصوص اعزام دانشجو به قبرس سوال دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *