مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا  در کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا  در کشور کانادا

کانادا دارای دانشگاه های معتبر بسیار زیادی می­باشد که دانشگاه های این کشور متقاضیان زیادی دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا  در کانادا که در سال 1827 تأسیس گردیده یکی از 40 دانشگاه برتر در جهان می­باشد. این دانشگاه را دانشگاهی تحقیقاتی است که بدنبال روشهای خلاق و نوآورانه برای آموزش می­باشد. این دانشگاه همواره از دانشجویانی که دارای تفکرات و ایده های خلاق و جسورانه برای تغییر در جهان هستند، استقبال می­نماید. دانشجویان می­توانند مقاطع تحصیلی شان را اعم از کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترای خود را در این دانشگاه به زبان انگلیسی به پایان برسانند. هر ساله این دانشگاه دانشجویان زیادی را پذیرش می­نمایند که از این میان تعداد زیادی را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهد. از جمله افتخارات این دانشگاه می­توان به کسب مدال طلای کانادا و هزاران مدارک بین المللی دیگر در سال 2014 را اشاره نمود.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در پی آنست تا دانشجویان بتوانند دانشگاه های برتر با بهترین شرایط تحصیلی را شناسایی نمایند. دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 34 دانشکده و مدرسه می­باشد که هر یک از این مراکز رشته های مختلف تحصیلی زیادی را به دانشجویان ارائه می­نماید. از آنجائیکه هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورها بیشتر است، این دانشگاه با در نظر گرفتن سطح علمی دانشجویان بورسیه ها و کمک هزینه هایی را جهت جذب دانشجویان بین المللی قرار داده است. دانشجویان از این طریق می­توانند به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند.

 دانشگاه بریتیش کلمبیا  در کانادا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا دارای دانشکده های بسیاری است که دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال های اخیر به موفقیت های بسیاری دست یافته است. دانشکده پزشکی این دانشگاه یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در آمریکای شمالی محسوب می­شود. آموزش در این دانشکده به گونه ای است که دانشجویان دو دوره آموزشی بصورت تئوری و عملی را می­باید سپری نمایند. تحصیل پزشکی در کانادا در این دانشگاه بگونه ای است که دوره های تئوری در کلاس های درس برگزار می­گردد و دانشجویان برای گذراندن دوره های بالینی می­بایست در بیمارستان های این کشور حاضر شده و در کنار اساتید برجسته این دانشگاه مشغول به یادیگری مفاهیم عملی گردند. می­توان گفت تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا راهی است که بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان می­توانند جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در این کشور اقدام نمایند.

دانشکده ها و دپارتمان های آموزشی دانشگاه برتیتش کلمبیا

بطور کلی دانشگاه بریتیش در کلمبیا یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است که دارای دو پردیس بزرگ می­باشد. هر کدام از این پردیس ها در شهر های ونکوور و کلونا موقعیت دارند. دانشکده های مختلفی تحت نظارت این دانشگاه در حال فعالیت می­باشند که رشته ها و برنامه های متنوعی را به دانشجویان ارائه می­دهند. دانشکده پرستاری-دانشکده هنر- دانشکده دندانپزشکی- دانشکده جنگلداری- دانشکده آموزش- دانشکده داروسازی- دانشکده زمین و سیستم های غذایی که جزئی از پردیس شهر ونکوور می­باشد و دانشکده های علوم کاربردی- مدیریت-دانشکده آموزش- دانشکده تحصیلات تکمیلی و دانشکده مطالعات خلاقانه نیز در شهر کلونا مشغول به فعالیت می­باشند. همچنین 12 دپارتمان آموزشی و 2 کالج دیگر نیز توسط این دانشگاه اداره می­گردد.

رنکینگ دانشگاهه بریتیش کلمبیا در کانادا

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است که دارای قدمتی چندین ساله می­باشد. این دانشگاه در طول فعالیت های خود جوایز و موفقیت های بسیاری را کسب نموده است. همچنین طبق رتبه بندی های مختلفی که هر ساله جهت عملکرد دانشگاه های جهان انجام می­گیرد، این دانشگاه توانسته رتبه های بالایی را از ان خود نماید. بطوریکه دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا در رتبه بندی webometric رتبه 29- در رتبه بندی شانگهای رتبه34- رتبه بندی US news رتبه 31- رتبه بندی QS رتبه45 و در رتبه بندی Times رتبه 36 را بخود اختصاص داده است. این دانشگاه هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی است و تا به امروز نیز دانشجویان بین المللی زیادی تحصیلاتشان را در این دانشگاه به اتمام رسانیده اند. بطوریکه تعداد دانشجویان خارجی که تا به هم اکنون از این دانشگاه فارغ التحصیل گردیده اند به 306000 دانشجو می­رسد. از جمله دانشمندان برجسته که در این دانشگاه تحصیل نموده اند می­توان به جورج- بترم- روبرت اشاره نمود.

شهریه ها و هزینه های تحصیل در دانشگاه کلمبیا

تحصیل در دانشگاه های کانادا با شهریه های بالا همراه است. اما از آنجائیکه دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا یک دانشگاه بین المللی بشمار می­رود هزینه های تحصیل در این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه های کانادا بسیار ارزان تر است. دانشجویان در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف هزینه های متفاوتی را پرداخت می­نمایند. اما تمامی دانشجویان ملزم هستند تا پایان دوره تحصیلی خود تمامی شهریه های تحصیلی خود را پرداخت نمایند. ما در جدول زیر شهریه برخی از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی را نشان داده ایم.

رشته تحصیلی شهریه (دلار)
هنر 26399
بازرگانی 29579
علوم 26399
علوم کاربردی 30798

ناگفته نماند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا وجود دارد و دانشجویان می­توانند جهت دریافت این بورسیه ها در سال اول تحصیلی خود اقدام نمایند و پس از پایان اعتبار بورسیه خود نیز می­توانند تا پایان دوره تحصیلی تمدید نمایند. اکثر این بورسیه ها دارای ارزشی برابر با 28000 دلار می­باشد بطوریکه سالانه 7000 دلار به دانشجویان پرداخت می­نمایند.

شرایط پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا

افراد زیادی متقاضی ادامه تحصیل در این دانشگاه می­باشند. به همین دلیل این دانشگاه نیز شرایطی را جهت پذیرش دانشجویان قرار داده است. از جمله مهمترین شرایط پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا عبارتند از:

  • برخورداری از مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
  • محاسبه میانگین پذیرش براساس امتحانات و واحدهای سال آخر
  • ارائه مدارکی که مهارت زبان انگلیسی دانشجویان را اثبات نماید.

دانشجویان و دوستان عزیز می­توانند از راهنمائی های مفید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردیده و با توجه به شرایط خود با گزینه های تحصیل در دیگر کشورها آشنا گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *