مهاجرت تحصیلی روسیه

داروسازی در روسیه

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

روسیه یکی از کشورهای قدرتمند و مدرن در جهان است که از دانشگاه هایی با استانداردها و کیفیت های بالایی برخوردار می­باشد. داروسازی در روسیه از جمله رشته های پرطرفدار است که دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این رشته هستند. تحصیل در دانشگاه های روسیه دارای مزایای زیادی می­باشد که یکی از مهمترین مزایای تحصیل در این کشور را می­توان تحصیل به سه زبان انگلیسی – روسی و فرانسوی بیان نمود. پذیرش در دانشگاه های این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و همچنین دانشگاه های روسیه دارای آزمون ورودی نیستند تا پذیرش دانشجویان منوط به قبولی در آزمون های ورودی باشد. دانشجویان خارجی زیادی سالانه با اخذ ویزای تحصیلی روسیه به این کشور مراجعت می­نمایند. مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای تمامی دانشجویان عزیز در این زمینه می­باشند.

دانشکده داروسازی در روسیه در سال 1966 تأسیس و شروع به پذیرش دانشجو نمود. دانشجویان در این دوره تحت آموزش های حرفه ای برای آشنایی با داروها و انواع بیماری ها قرار می­گیرند. مدت زمان تحصیل در این دوره در روسیه معمولاً بمدت 5 سال طول خواهد کشید و در نهایت به دانشجویان مدرک D بمعنای استادیاری دانشجویان اعطا خواهد گردید. می­توان به صراحت بیان نمود که دانشگاه های پزشکی روسیه دارای بهترین و ایده آل ترین شرایط برای تحصیل می­باشد. زیرا معمولاً برای ورود به دانشگاه های برتر دانشجویان می­باید هزینه های زیادی پرداخت نمایند و همچنین بدون مدرک زمان معمولاً امکان پذیر نمی­باشد.

آموزش داروسازی در روسیه

دانشکده های داروسازی روسیه جهت آموزش به دانشجویان از مدل سیستم های بدن جهت یادگیری بهتر دانشجویان استفاده می­نمایند. همچنین برنامه های درسی در این رشته بگونه ای طراحی شده است تا دانشجویان بصورت حرفه ای تر و موثر تر به یادگیری مفاهیم بپردازند. آموزش ها در زمینه علوم پایه و پس از آن آموزش های حرفه ای و چگونگی مراقبت از بیماران به دانشجویان ارائه می­گردد. دوره های داروسازی در کشور روسیه بگونه ای است که دانشجویان می­توانند در یک مسیر کاملاً حرفه ای قدم گذاشته و در زمینه چگونگی استفاده از داروها- اثرات و نقش داروها در درمان بیماری ها اطلاعات لازم و کافی را کسب نمایند.

دانشجویان با گذراندن دوره های داروسازی در روسیه می­توانند در داروخانه ها به انجام کار پرداخته و در در زمینه تنظیمات داروئی فعالیت نمایند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این دوره می­توانند برای درمان های جدیدی را پیشنهاد نموده و برای گزینه های مختلف پزشکی توصیه نمایند. پس از پایان دوره کارشناسی امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را خواهند داشت. با تحصیل در این دوره دانشجویان می­توانند مهارت های خود را توسعه داده و پس از آن می­توانند به بررسی داروها و مشاوره در زمینه انواع داروها بپردازند. دوره دکترای داروسازی نیز در این کشور برگزار می­گردد و دانشجویان با تحصیل در این مقطع می­توانند عنوان دانشمند داروسازی را کسب نمایند.

داروسازی در روسیه

کار داروسازی در کشور روسیه

دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این رشته می­توانند از فرصت های مناسب شغلی در روسیه استفاده نموده و به انجام کار در این کشور بپردازند. این دسته از افراد می­توانند در محیط هایی مانند بیمارستان ها- داروخانه ها- شرکت های داروسازی- موسسات تحقیقاتی بصورت بلند مدت به انجام کار بپردازند. دانشجویان با تحصیل در مقطع کارشناسی می­توانند مدرک علوم داروسازی را اخذ نموده و با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مدرک داروسازی را دریافت بنمایند.

مزایای تحصیل داروسازی در روسیه

تحصیل در روسیه طرفداران بسیاری دارد و از جمله مهمترین مزایای تحصیل در این کشور عبارتند از:

 • هزینه های تحصیل پایین
 • امکان استفاده از امکانات رفاهی و خوابگاهی نیمه رایگان
 • سریع بودن فرآیند اخذ پذیرش و ویزای روسیه
 • نداشتن آزون ورودی
 • عدم ارائه مدرک زبان
 • تمامی دانشگاه های این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران می­باشد.
 • مدارک دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی در میان کشورهای جهان برخوردار است.
 • عدم نیاز به حساب بانکی برای صدور روادید روسیه
 • عدم محدودیت سنی برای پذیرش در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی و تحصیل پزشکی در روسیه دارای شهریه های متفاوتی است که بستگی به نوع کالج و دانشگاه دانشجویان دارد. اما بطور میانگین هزینه تحصیل در برنامه های تحصیلی دانشگاه های روسیه 2000-8000 دلار در سال برآورد شده است. اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی بصورت نیم بها دریافت می­گردد. اما در صورتیکه دانشجویان از خوابگاه های خصوصی در روسیه استفاده نمایند می­باید معمولاً هزینه ای معادل 550 دلار در ماه پرداخت نمایند. همچنین دانشجویان می­توانند با 5-9 دلار در رستوران های روسیه غذا سرو نمایند.

چگونگی پذیرش در دانشگاه های داروسازی روسیه

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی در کشور روسیه را دارند، می­باید ابتدا درخواست تحصیل خود را به دانشکده های داروسازی این کشور ارسال نمایند. بدین منظور دانشجویان باید فرم درخواست مخصوص دانشگاه مورد نظر خود را تکمیل نموده و بهمراه مدارک زیر به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند:

 • کپی مدارک شناسائی
 • مدارک تحصیلی اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آنها که باید به زبان روسی ترجمه گردند.
 • ارائه یک قطعه عکس

ناگفته نماند پس از پذیرش اولیه، دانشجویان می­توانند برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه اقدام نمایند و با مراجعت به کشور روسیه می­توانند ثبت نام خود را در دانشگاه مورد نظر خود قطعی نمایند.

 قیمت دارو در روسیه

از آنجائیکه در روسیه شرکت های دارویی زیادی وجود دارد، بازارهای دارویی این کشور پررونق می­باشد. بطوریکه در سال 2016 درآمد این کشور از فروش دارو  5/16 میلیارد دلار تخمین زده شده است که این میزان درآمد معادل با 3/1% تولید ناخالص داخلی و 9/19% هزینه های بهداشتی در این کشور می­باشد. در بازارهای دارویی روسیه داروها به دو دسته داروهای تجویزی و داروهای کشوری تقسیم بندی می­شوند. بیشترین سهم کشور روسیه در بازارهای جهانی فروش داروهای تجویزی می­باشد. دانشگاه های زیر از جمله دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی در روسیه است که مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران نیز می­باشند.

 • دانشگاه لومونوسف
 • دانشگاه نووسیبیرسک
 • دانشگاه پاولوف
 • دانشگاه سچینوا
 • دانشگاه سماچکو
 • دانشگاه فیدروف

دانشجویان عزیز می­توانند با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند و در زمینه تحصیل در روسیه با این مجموعه مشاروه نمایند. همچنان این مجموعه مفتخر به راهنمایی تمامی علاقمندان مهاجرت کاری به روسیه می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *