مهاجرت سرمایه گذاری در بلاروس

خرید ملک در بلاروس

خرید ملک در بلاروس

از آنجایی که کشور بلاروس از استانداردهای مناسب و بالایی برای زندگی برخوردار است، بسیاری برآنند در این کشور ملکی برای خود تهیه کنند.در این مقاله به بررسی خرید ملک در بلاروس می پردازیم. همچنین می‌توان گفت سرمایه‌گذاری ناشی از خرید ملک در زمره‌ی امن‌ترین راه‌های سرمایه گذای محسوب می شود.

علاوه بر این ها هزینه های جاری زندگی در کشور بلاروس نسبت به دیگر کشورهای حوزه اروپای شرقی کمتر است و تمام این موارد گسیل متقاضیان را به تهیه ملک در بلاروس موجب گشته است. مقررات مربوط به خرید ملک در بلاروس بسیار ساده است به طوری که شهروندان دیگر کشورها می توانند آزادانه در این کشور ملک خرید و فروش نمایند. همچنین خرید ملک در بلاروس به عنوان یک راه مطمئن برای کسب اقامت در این کشور محسوب می شود.

معرفی کشور بلاروس

 • پایتخت این کشور شهر باشکوه مینسک است. به جز مینسک، شهرهای بزرگ و مهم دیگر بلاروس عبارتند از گومل، برست، موگلیف و گوردنو.
 • این کشور از سال ۱۹۹۰ اعلام استقلال کرد و در زمره ی کشورهای جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی محسوب می شود.
 • روبل بلاروس، پول رایج این کشور محسوب می شود.

مزایای خرید ملک در بلاروس

هزینه ی پایین زندگی و تحصیل در بلاروس دلیل اصلی خیل عظیم مشتاقان خرید ملک در کشور بلاروس است. این کشور آرام، با اقلیمی مساعد که استانداردهای بالایی از زندگی را برای شهروندانش فراهم می آورد، زیرساخت ها و امکانات مناسبی را نیز برای ایجاد کسب و کار فراهم می آورد. دولت بلاروس امکان کسب اقامت را نیز از طریق خرید ملک در این کشور برای شهروندان خارجی بدون هیچ گونه پیچیدگی سیاسی و اداری خاصی فراهم آورده است.

در صورت خرید مسکن در بلاروس توسط شهروندان خارجی، امکان تملک ۱۰۰ درصدی آن برای متقاضیان وجود دارد. همچنین شهروندان خارجی که اقامت کشور بلاروس را کسب نمی کنند نیز می توانند سند قطعی ملکی را که خریداری کرده اند از آن خود نمایند.

با کسب اقامت در بلاروس به کشورهای حوزه CIS می توان بدون نیاز به ویزا سفر کرد. این کشورها عبارتند از: روسیه، اوکراین، آذربایجان، ارمنستان، ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان و مولداوی می توان با اطمینان اذعان داشت که در شرایط سخت و نابسامان مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای خارجی، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در بلاروس راهی مطمئن محسوب می شود. با خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور در حقیقت یک تیر و چند نشان مصداق پیدا می کند چرا که با صرف مبلغی نسبتا اندک، علاوه بر سرمایه گذاری، اقامت کشوری با استانداردهای بالا نیز کسب می شود.

قیمت ملک در بلاروس

بازار خرید و فروش مستغلات در کشور بلاروس طی سال های اخیر بسیار پر رونق شده است. کسب اقامت کشور بلاروس از طریق خرید ملک در هر یک از شهرهای این کشور امکان پذیر است. از اواخر سال ۲۰۱۳ طی یک طرح سیاسی از سوی دولت بلاروس قیمت های مستغلات در بلاروس به شدت تعدیل شد به گونه ای که قیمت برای هر متر مربع بین ۱۴۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار تخمین زده می شود.

این در حالی است که شهرهای کوچک این کشور قیمت های مناسب تر و پایین تری را برای متقاضیان فراهم می آورد، این مبالغ حدود ۸۹۰ دلار برای هر متر مربع می باشد. مثلا حدود قیمت هر متر مربع ملک در شهر موگیف ۹۰۰ دلار است. لازم به ذکر است که از اوایل سال ۲۰۱۹ شاخص قیمت ملک در مینسک کاهش داشته است.

بر اساس آمار، در حال حاضر خریداران بیشتر به سمت تهیه ملک در حومه شهرهای بزرگ سوق پیدا کرده اند. نرخ مالیات برای شهروندان کشورهای خارجی به اندازه یک درصد از ارزش ملک است که باید هر ساله پیش از ۲۲ مارس به حساب اداره مالیات پرداخت گردد.

مالیات های ملک باید در قسط های سه ماهه توسط مالک به اداره مالیات پرداخت گردد. شهروندان خارجی صاحب ملک در کشور بلاروس می توانند ملک خود را به طور آزادانه چه به شهروند و چه به غیر شهروند در بلاروس بفروشند. طبق آمار خرید و فروش ملک در کشور بلاروس در زمره سرمایه گذاری های سودمند و ایمن قرار می گیرد.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در بلاروس

 • پر کردن فرم درخواست خرید ملک در بلاروس توسط متقاضی؛
 • اصل گذرنامه و دیگر مدارک شناسایی خریدار، همراه با ترجمه رسمی تمام این مدارک به زبان‌ روسی؛
 • مدارک شناسایی فروشنده؛
 • برگه های انعقاد قرارداد خرید ملک در نسخی به زبانهای بلاروسی و روسی؛
 • قرارداد انعقاد عقد خرید و فروش مستغلات طی سه نسخه باید توسط خریدار و فروشنده امضا گردد؛
 • این اسناد به منظور ثبت قانونی به وزارت امور خارجه و یا اداره محلی ارسال می شود؛
 • دریافت فرم اقامت موقت یا اجازه اقامت موقت از سوی سفارت؛
 • اخذ اقامت دائم بوسیله خرید ملک در بلاروستوسط ان دسته از متقاضیانی که حدودا ۱۴۵ هزار یورو هزینه می کنند مقدور است؛
 • آن دسته از متقاضیانی که کمتر از این مقدار قادر به هزینه کردن هستند، می توانند اقامت موقت این کشور را کسب نمایند.
 • برای خرید ملک در کشور بلاروس لازم است از مشاوره و همراهی وکلای با تجربه بهره گیری شود چرا که امکان دارد مبلغی ورای آنچه که می توان برای آن ملک متصور شد از خریدار اخذ گردد.

چگونگی اخذ اقامت از طریق خرید ملک در بلاروس

شهروندان خارجی می توانند با خرید ملکی که مبلغ آن حدودا ۱۴۵ هزار یورو است ابتدا ویزای ۳ تا ۵ ساله ای دریافت نمایند که قابل تمدید است. نکته قابل توجه این است که با انجام چنین سرمایه گذاری نیازی به حضور در خاک بلاروس برای اخذ اقامت دائم نیست. تنها با سپری شدن پنج سال شهروند خارجی که در بلاروس تنها یک ملک را به مبلغی که در بالا ذکر شد، خریداری کرده، می تواند همراه با خانواده اش اقامت دائم کشور بلاروس را اخذ نماید.

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت،  با کادری مجرب و توانا با در اختیار داشتن وکلای کاردان  و تجارب بین المللی به روز و ارزنده در این زمینه، در خدماترسانی به علاقه مندان خرید ملک در بلاروس و اخذ اقامت این کشور، میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *