مهاجرت کاری رومانی

حقوق ماهیانه کار در رومانی

حقوق ماهیانه کار در رومانی

محاسبه حقوق ماهیانه کار در رومانی برای متقاضیان کار حائز اهمیت بوده و متقاضیان به لطف محاسبه درآمد می توانند امور مالی خود را مدیریت نمایند. حقوق کارگر در رومانی به میزان 8.980RON (لئو رومانی) است. به عبارتی اهمیت دانستن میزان درآمد در کشور رومانی برای متقاضیان کار در این کشور از آن جهت می باشد که متقاضی می تواند مقرون به صرفه بودن کار در رومانی را بسته به شرایط خود لحاظ نماید. گفتنی است که متقاضیان کار در این کشور می توانند به واسطه هوش مالی خود در این کشور به وضعیت مالی مطلوبی دست یابند. متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری به رومانی

کار در رومانی می تواند یکی از گزینه های مهاجرت کاری به اروپا باشد که به واسطه آن متقاضیان می توانند درآمد مطلوبی را عاید خود نمایند. به عبارتی کار در رومانی به نسبت هزینه ها مقرون به صرفه بوده و می تواند برای متقاضیان کار در این کشور منابع مالی مطلوبی را برای متقاضیان به ارمغان آورد. حقوق ماهیانه کار در این کشور طبق سیاست های دولت رومانی به طوری تنظیم شده تا متقاضیان بتوانند از رفاه مطلوبی در این کشور بهره مند شوند و توزیع درآمد بین اقشار مختلف به صورت عادلانه ای صورت پذیرد.

گفتنی است که حداقل و حداکثر درآمد ماهیانه کار در کشور رومانی به شرح زیر می باشد:

حداقل و حداکثر درآمد ماهیانه کار در کشور رومانی

متقاضیان کار در کشور رومانی باید به این نکته توجه کنند که مهاجرت کاری به رومانی مستلزم اخذ ویزای کاری این کشور می باشند. لذا آشنایی به شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری این کشور برای متقاضیان ضروری است. نا گفته نماند که متقاضیان کار در این کشور میبایستی سطح تخصص خود را به حداکثر میزان لازم برسانند تا بتوانند همواره در این کشور مشغول به کار شوند و یا برای پذیرش در مشاغل مورد نظر، سهولت کار را تجربه نمایند. این مسئله منجر به آرامش خاطر متقاضیان در مهاجرت کاری به کشور رومانی خواهد شد که به نوبه خود حائز اهمیت می باشد.

درآمد مشاغل در رومانی

حداقل دستمزد در رومانی، در سال 2023، RON3000 (لئو رومانی) به صورت ناخالص است. متوسط دستمزد در رومانی در سال 2023 حدود RON3000  (لئو رومانی) است. با این حال، مناطقی وجود دارد که یافتن شغل در این کشور آسانتر است و خوشبختانه اینها بهترین مشاغل در رومانی نیز هستند. همچنین، تقاضای فزاینده ای برای کارگران در زمینه ساخت و ساز وجود دارد که حقوق های مناسبی در پی دارد (اگرچه هنوز بالاترین میزان در کشور نیست). با در نظر گرفتن این موارد، بیایید حقوق برخی از مشاغل در رومانی را بررسی کنیم. حقوق های زیر مقادیر متوسطی از سال گذشته است، بنابراین ممکن است در سال 2023 کمی بالاتر باشد.

 • مشاغل IT: 17000RON (لئو رومانی)
 • استخراج نفت: RON9000 (لئو رومانی)
 • مهندسی: RON7300 (لئو رومانی)
 • بانکداری: RON5859 (لئو رومانی)
 • صنایع سنگین: RON5000 (لئو رومانی)

مشاغل دیگری که درآمد خوبی دارند عبارتند از:

 • راننده کامیون: RON4500 (لئو رومانی)
 • بازاریابی: RON4500 (لئو رومانی)
 • مهندسی: RON4000 (لئو رومانی)
 • کار ساخت و ساز: RON5000 (لئو رومانی)

به خاطر داشته باشید که اینها فقط میانگین هستند و برآوردها و حقوق واقعی که یک شرکت مایل به پرداخت آن است می تواند بسیار متفاوت از مقادیر بالا باشد.

حقوق ماهیانه کار پاره وقت در رومانی

مشاغل پاره وقت در رومانی مانند اقصی نقاط جهان در آمد مطلوبی ندارند و تمام هزینه های موجود برای زندگی در این کشور را پوشش نمی دهند. لذا مشاغل پاره وقت در این کشور تنها پر کننده زمان اضافی اشخاص می باشند و تنها می توانند درآمد های اضافی را عاید اشخاص کنند. گفتنی است متقاضیان کار پاره وقت در این کشور موفق به کسب منابع مالی لازم نخواهند شد و تنها می توانند بخشی از هزینه های رایج خود را با چنین شغلی تامین نمایند.

باید به این نکته توجه نمود که کار پاره وقت در رومانی دارای ویژگی هایی است که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • کافی نبودن درآمد
 • ساعت کار پایین
 • سهولت در کار
 • عدم سختی کار
 • گاها عدم نیاز به تخصص

گفتنی است که متقاضیان برای یافتن مشاغل پاره وقت نیز می توانند از روش های رایج استفاده نمایند. مشاغل پاره وقت در کشور رومانی بیشتر برای محصلانی مناسب اند که خواهان درآمدی متفرقه در کنار تحصیل خود می باشند. این مشاغل فرصت تجربه کاری به متقاضیان کار دانشجویی و کسب تجربه برای آینده شغلی را به دانشجویان می دهد. شایان ذکر است که دانشجویان به واسطه کار پاره وقت در این کشور می توانند بخشی از هزینه های خود را جبران نموده و برای کار پس از تحصیل در حرفه یا رشته خود برنامه ریزی نمایند.

حقوق ماهیانه کار تمام وقت در رومانی

حقوق ماهیانه کار تمام وقت در رومانی

کار تمام وقت در کشور رومانی مستلزم اخذ ویزای کار این کشور می باشد. به عبارتی بدون ویزای کار رومانی، متقاضیان قادر به اشتغال در این کشور نخواهند بود و در صورتی که به این صورت در کشور رومانی مشغول به کار شوند، متخلف شناخته شده و طبق قوانین کشور رومانی با آنها برخورد می شود. گفتنی است که کار تمام وقت در رومانی می تواند منابع مالی مورد نیاز برای زندگی در این کشور را عاید متقاضیان نماید. همچنین کار تمام وقت در این کشور بسته به شغل مورد نظر درآمد مختلفی خواهد داشت. مشاغلی که تخصصی تر باشند به مراتب درآمد بیشتری را برای متقاضیان کار در کشور رومانی به ارمغان خواهند آورد.

برخی از ویژگی های کار تمام وقت در رومانی عبارت اند از:

 • درآمد مطلوب نسبت به هزینه ها
 • افزایش درآمد بسته به تخصص
 • تنوع در مشاغل
 • نیازمندی به تخصص بالا

گفتنی است که کار در کشور رومانی تنها در صورتی برای متقاضیان مقرون به صرفه خواهد بود که متقاضیان در مشاغلی تمام وقت با دستمزد کافی مشغول به کار شوند. به عبارتی می توان گفت که متقاضیان در این کشور مشروط به داشتن برخی مشاغل که بتوانند درآمد نسبتا بالایی را عاید متقاضیان کنند می توانند کار در این کشور را مقرون به صرفه دانسته و نسبت به آن اقدام نمایند. گفتنی است که اغلب مشاغل تمام وقت برای کسب منابع مالی مورد نیاز جهت اقامت در این کشور را عاید متقاضیان می نمایند تا آنها بتوانند به اقامت رومانی ادامه دهند.

حقوق ماهیانه کار تمام وقت در رومانی

بررسی حقوق ماهیانه کار در رومانی

حقوق ماهیانه کار در رومانی از جنبه های مختلفی می تواند مورد بررسی قرار گیرد و متقاضیان می توانند همواره با محاسبه آن امور مختلف را مورد بررسی قرار دهند. بررسی این امور می تواند در کنترل مسائل مختلف به متقاضیان کمک کند تا امور مهاجرتی به صورت مطمئن و با سهولت صورت پذیرد.

برخی از مزایای محاسبه و اشراف به حقوق ماهیانه در کشور رومانی عبارت اند از:

 • برنامه ریزی مالی
 • برنامه ریزی برای آینده شغلی
 • تطبیق هزینه و درآمد متقاضیان

توصیه می شود تا متقاضیان برای سهولت د امور مهاجرتی و حذف موانع حقوقی با وکلای مجرب در زمینه مهاجرت همکاری به عمل آورند. حضور وکلای مهاجرتی می تواند تا حدود زیادی منجر به حذف موانع حقوقی و پیگیری هر چه بهتر امور شود و مهاجرت متقاضیان را تسهیل و تسریع نماید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات حقوقی برجسته در زمینه مهاجرت می باشد که همواره آماده ارائه خدمات مهاجرتی به تمامی متقاضیان می باشد. متقاضیان برای همکاری با موسسه می توانند با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایند.

سوالات پرتکرار در باب حقوق ماهیانه کار در رومانی در سال 2023

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در حقوق ماهیانه کار در رومانی می باشیم:

 • مشاغل مورد نیاز کشور رومانی در سال 2023 کدام اند؟ بخش تولید، حمل و نقل، دستیار فروش،کارگر، رانندگان کامیون و اتومبیل، کارمندان بخش سهام
 • مشاغل پردرآمد در کشور رومانی در سال 2023 کدام اند؟ مشاغل فناوری و اطلاعات، برنامه نویس، مهندسی، بانکداری و صنایع سنگین، پزشکی و امور مالی
 • مزایای مهاجرت کاری به کشور رومانی در سال 2023 چیست؟ شرایط اقتصادی مطلوب، اخذ اقامت دائم، کسب درآمد کافی، دستیابی به مشاغل پردرآمد
 • سطح درآمد در کشور رومانی در سنین مختلف چه مقدار می باشد؟ 15 تا 20 سال حدود 30600RON (لئو رومانی)، 20 سال به بالا حدود 32600RON (لئو رومانی)
 • شرایط اخذ اقامت کشور رومانی به چه صورت می باشد؟ متقاضیان با اخذ ویزای کار رومانی، در صورت کار و زندگی در این کشور پس از 2 سال اقامت دائم و پس از 5 سال تابعیت این کشور را اخذ خواهند نمود.
 • بهترین و پردرآمدترین شهرهای رومانی برای کار کدام اند؟ بخارست، کلوژناپوکا، تیمیشوارا
 • مدارک مورد نیاز ویزای کاری رومانی در سال 2023 چه مواردی است؟ گذرنامه، گواهی بیمه درمانی، نامه پیشنهادکاری، گواهی عدم سوء پیشینه، فرم تکمیل درخواست ویزا، تمکن مالی
 • ساعت کاری در کشور رومانی چگونه است؟ ساعت کاری حدود 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته از دوشنبه تا جمعه است.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *