مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادابا موفقیت در زمینه ثبت شرکت در کانادا می توان شرایط مهاجرت و هم چنین گرفتن اقامت این کشور زیبا و پیشرفته را به دست آورد. در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه شرایط ثبت شرکت در کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

مزایای اخذ ویزای کانادا از طریق ثبت شرکت

از جمله مهم ترین مزیت های ثبت شرکت در کشور کانادا می توان به موارد ذکر شده در پائین اشاره نمود:

 • متقاضیان ثبت شرکت در کانادا با انجام این کار می توانندکسب درآمد نمایند
 • این اشخاص می توانند از بیمه در مانی و هم چنین حق بازنشستگی استفاده نمایند
 • این اشخاص می توانند برای حمایت کردن از خانواده های خود اقدام کنند
 • این اشخاص می توانند در هر استان یا قلمرو کاناداییزندگی، کار و تحصیل نمایند
 • با موفقیت در زمینه گرفتن گذرنامه کانادا از طریق ثبت شرکت  این شخص می تواند به بسیاری از کشور های دنیا سفر نمایند

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

 • ارائه یک شماره مجوز برای کسب و کار (BN)
 • ارائه یک حساب بانکی GST / HST
 • ارئه یک حساب بانکی برای برنامه پرداخت حقوق
 • ارئه یک  حساب برنامه مالیات بر درآمد شرکت
 • ارائه یک حساب بانکی برای برنامه واردات و صادرات

لازم به ذکر می باشد که در کشور کانادا برای ثبت آنلاین کسب و کار  (BRO) فقط برای بیست و یک ساعت در روز در دسترس است
اگر متقاضیان ثبت شرکت مشکلی در ثبت نام کسب و کار آنلاین دارند، می توانند به مرکز راهنمایی خدمات الکترونیک برای کسب و کارهای تماس بگیرند.

بررسی مراحل ثبت شرکت در کانادا

متقاضیان ثبت شرکت در کاناد علاوه بر اطلاع رسانی به مشتریان در مورد کسب و کار مختص به خود ، باید دولت این کشور را در مورد برنامه های خود مطلع کنند. به دلایل مختلف ممکن است لازم باشد که در چندین سطح مختلف در ادارت دولتی این کشور ثبت نام کنند.
متقاضیان قبل از ثبت شرکت در کانادا ملزم به دریافت نمودن شماره کسب و کار می باشند.
متقاضیان باید در اداره بازرگانی استان و منطقه ثبت نام نمایند.

ثبت شرکت در کبک کانادا

فقط به کبک اعمال می شود
متقاضیان ثبت شرکت در کانادا با ثبت شرکت سرمایه گذاری در کبک Registraire des entreprises می توانند معاملات خود را با ادارات و سازمان های دولتی مختلف در شهر کبک ادامه دهند.
بررسی شماره کسب و کار (BN)
شماره کسب و کار متقاضیان ثبت شرکت در کانادا شماره حساب مختص به خود  می باشد که برای رسیدگی دولت در رابطه با GST / HST، حقوق و دستمزد، واردات و صادرات و سایر فعالیت ها است.

قوانین و شرایط ثبت شرکت در کانادا

قوانین و شرایط ثبت شرکت در کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • بیان عنوان شرکت
 • بیان استانی که متقاضیان قصد تاسیس شرکت را در آن دارند
 • بیان مسئولیت ها و انتقالات سهام در شرکت
 • بیان شرکت هایی که به شرکت تازه تاسیس شده وابسته است
 • تعیین اعضای هیئت مدیره
 • بیان ضوابط و مقررات شرکت

متقاضیان در آخرین مرحله ملزم می باشند که آدرس، شماره تماس، نام و نام خانوادگی مدیر عامل شرکت و اعضا وابسته به شرکت را به زبان انگلیسی ثبت کنند. از جمله دیگر شروط ثبت شرکت در کشور کانادا این است که فرد سرمایه گذار باید حداقل 3 سال سابقه مدیریتی داشته باشد. فردی که در کشور کانادا سرمایه گذاری می کند، باید حداقل بتواند 1،600،000 دلار در کشور کانادا سرمایه گذاری کند.

وظایف مدیر عامل شرکت در کشور کانادا

فردی که به عنوان مدیر عامل مطرح می گردد باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و دارای هیچ گونه سو پیشیینه قضایی نباشد متقاضی تاسیس شرکت نباید دارای هیچ گونه ورشکستگی در گذشته باشد. چنان چه تمامی اعضای هیئت مدیره شرایط ماندگاری در کانادا را نداشته باشند،  در این صورت ملزم می باشند که به عنوان  یک نماینده در کشور کانادا اقامت برگزیند.

از جمله اصلی ترین وظایف مدیر عامل عبارتند از:

 • پیشبرد بودجه شرکت
 • بیمه کردن تمام سرمایه شرکت
 • مشخص کردن حساب های شرکت
 • رسیدگی به تمام حساب رسی های مالیاتی شرکت
 • انتقال سهام به سهام داران شرکت
 • ارائه تمام گزارشات شرکت

لازم به ذکر می باشد که افرادی که برای  ثبت شرکت در اقدام می کنند، باید چیزی حدود 75 تا 210 هزار دلار برای راه اندازی شرکت هزینه کنند.

بررسی مدارک انفرادی  برای ثبت شرکت کانادا

پیش از این که فرد سرمایه گذار وارد کشور کانادا شود، باید یکسری مدارک شخصی از جمله معاینه پزشکی نفر اصلی در سرمایه گذاری و هم چنین اعضا و همراهان وی و بررسی عدم سو پیشینه و سابقه کیفری را تکمیل کند.

تمامی مدارک فرد به انضمام کلیه فرم ها توسط افسری که وظیفه اعطای حق  اعطای  شهروندی کشور کانادا مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد. چنانچه در مدارک فرد سرمایه گذار نفصی وجود داشته باشد درخواست ثبت شرکت فرد متقاضی با تاخیر رو به رو می شود. و چنان چه مدارک فرد کامل باشد، پس از تایید، اقامت دائم و یا دو ساله برای فرد صادر می گردد.

به طور معمول قوانین ثبت شرکت در کشور کانادا بسته به این موضوع دارد که متقاضیان  در کدام استان سرمایه گذاری کرده اند ، ، بنابراین پیش از اقدام به مهاجرت به کانادا خوب است که از شرایط و ضوابط آن آگاهی داشته باشند.

بررسی انواع شرکت در کانادا

مهم ترین شرکت های موجود در کشور کانادا عبارتند از:

شرکت مشارکتی: در شرکت های مشارکتی دو نفر  ملزم می باشند که باهم مشارکت داشته باشند، لازم به ذکر می باشد که فرایند ثبت این شرکت بسیار هزینه بر می باشد.

شرکت مالکیت انحصاری: در این گونه شرکت ها تمامی درآمد فرد سرمایه گذار به عنوان درآمد شرکت تلقی می شود و همچنین فرد باید هم مالیات شرکت را پرداخت کند هم مالیات شخصی خود را، بنابراین سرمایه گذاری از این طریق مقرون به صرفه می باشد.شرکت سهامی: این روش همان روش انحصاری می باشد با این تفاوت که چنان چه ضرری برای شرکت ایجاد شود این ضرر و زیان بین تمامی شرکا تقسیم می شود.

با توجه به اتمام مقاله ثبت شرکت در کانادا در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد سایر روش های مهاجرت به این کشور هستید با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر هزینه اقامت در کانادا و یا مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک به اطلاعات کاملی دست یابید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *