مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

افراد از راههای مختلفی به کشور لهستان مهاجرت می­کنند. ثبت شرکت در لهستان از جمله راههای مهاجرتی به این کشور بشمار می­رود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاور شما در تمام مراحل ثبت شرکت در کشور لهستان می­باشد. لهستان از جمله کشورهایی است که در زمینه اقتصاد رشد چشمگیری نموده است. این کشور در جهت جذب سرمایه گذاران در لهستان برنامه هایی را ایجاد نموده است.

همچنین این کشور برای تشویق افراد برای سرمایه گذاری در این کشور کمک هزینه هایی را پرداخت می­نماید. این کشور با ایجادی محیطی جذاب برای سرمایه گذاری باعث شده است تا سرمایه گذاران خارجی بسیاری به این کشور مسافرت نمایند. طبق آمار بدست آمده از سال 2008، 21000 شرکت توسط سرمایه گذاران خارجی در لهستان به ثبت رسیده است.

دولت لهستان فرصت های سرمایه گذاری بسیاری را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار داده است. سرمایه گذاران خارجی می­توانند در زمینه های املاک و مستغلات- کشاورزی- حمل ونقل و… براحتی سرمایه گذاری نمایند. همچنین افراد با ثبت شرکت می­توانند اقامت لهستان را  بدست آورند.

قوانین ثبت شرکت در لهستان

کشور لهستان همچون سایر کشورهای دیگر برای ایجاد کسب وکارو ثبت شرکت در این کشور قوانینی را در نظر گرفته است. کشور لهستان از سرمایه گذاران خارجی برای ثبت شرکت در این کشور استقبال خوبی می­نماید. دولت لهستان روشهای مختلفی را برای ثبت شرکت در این کشور قرار داده است. سرمایه گذاران خارجی با استفاده از روشهای مختلفی که برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد به فعالیتهای مختلفی پرداخته اند.

انواع ثبت شرکت در لهستان

روشهای مختلفی برای ثبت شرکت در کشور لهستان وجود دارد. از جمله این روشها می­توان ثبت شرکت با مسئولیت محدود- ثبت شرکت بصورت سهامی- ثبت شرکت بصورت مشارکت مدنی را نام برد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از متداولترین روشها در این کشور است. افراد تنها با سرمایه ای به میزان 5000 زلوتی می­توانند شرکت خود را به ثبت برسانند.

در این نوع ثبت شرکت اعضای هیئت مدیره می­تواند یک الی چند نفر باشند. این شرکت بایستی تمامی مالیات بر درآمد شرکت را بطور کامل و در زمان مشخص پرد اخت نماید. افراد برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ابتدا بایستی اساسنامه ای برای شرکت خود تهیه نموده و اسامی تمامی اعضای اصلی شرکت را در آن قید نمایند.

همچنین در این اساسنامه بایستی تمامی اطلاعات از جمله هدف شرکت- میزان سرمایه اولیه- سهامداران شرکت و نام کسب و کار را نیز بیان نمایند. افراد پس از تهیه اساسنامه بایستی وقتی را برای مصاحبه با سفارت لهستان برای دریافت ویزای این کشور رزرو نمایند.

ثبت شرکت در لهستان بصورت سهامی

افراد برای ایجاد کسب و کارهای بزرگ بایستی به ایجاد شرکت های سهامی اقدام نمایند. مسئول ثبت این نوع شرکت های نهادهای مختلف حقوقی می­باشند. شرکت های سهامی بایستی در دادگاه های ملی لهستان به ثبت برسند. این نوع شرکت ها توسط افراد خاصی با اهداف بزرگ تأسیس می­گردند.

هریک از سهامداران شرکت نسبت به فعالیت های شرکت مسئول هستند. سهام ها در بورس اوراق بهادار قیمت گذاری می­شوند و سهامدارن اجازه برداشت یک چهارم هزینه ها را به مدت یک هفته ندارند. افراد برای آگاهی از انواع طرح های ثبت شرکت در کشور لهستان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

ثبت شرکت در لهستان از نوع مشارکت مدنی

ایجاد شرکت های کوچک در لهستان از نوع مشارکت مدنی محسوب می­شوند.در این نوع شرکت تنها دو نهاد حقیقی و حقوقی نیاز است. اساسنامه های این شرکت ها نیز بایستی در دادگاه های ملی به ثبت رسانیده شوند. در اساسنامه فوق بایستی شرکا تمامی دارایی های خود را بطور واضح مشخص نمایند. همچنین پرداخت بموقع مالیات این نوع شرکت ها بسیار ضروری می­باشد. برخی از شرکت های خارجی در این کشور از طریق ثبت چندین شرکت از نوع مشارکتی به سودآوری های زیادی دست یافته اند.

ثبت شرکت در لهستان

افراد برای ثبت شرکت در کشور لهستان بایستی تمامی مراحل اداری ثبت شرکت را طبق قوانین سرمایه گذاری لهستان انجام دهند. اول اینکه بایستی شرکت مذکور در یکی از دادگاههای ملی در لهستان به ثبت برسد. پس از ثبت شرکت در این کشور به افراد حقوقی شرکت شماره شناسایی مالیاتی و شماره شناسایی شرکت داده خواهد شد.

پس از آن افراد بایستی حساب های بانکی خود را در این کشور افتتاح نمایند. همچنین مقدار سرمایه اولیه برای ثبت شرکت را مشخص می­نمایند. پس از آنکه تمامی اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری و اسامی تمامی اعضا و میزان سرمایه اولیه مورد تأیید قرار گرفت، در ثبت نام های بعدی بایستی نام و آدرس شرکت را مشخص نمایند.

افراد در لهستان می­توانند بصورت شراکتی با افراد دیگر به ثبت شرکت در این کشور بپردازند. شریک حقوقی فرد می­تواند در لهستان حضور داشته و یا نداشته باشد. معمولاً این نوع شرکت ها از نوع ثبت شرکت با مسئولیت محدود می­باشد و افراد بایستی تمامی قوانین و مقررات این نوع ثبت شرکت را رعایت نمایند. افراد برای ثبت شرکت در لهستان باید ابتدا از شرایط اخذ ویزای کار در این کشور آگاهی لازم را بدست آورد.

مزایای ثبت شرکت در لهستان بصورت آماده کدامند؟

برخی از کارآفرینان در لهستان اقدام به خرید شرکت های آماده می­کنند. آنها بدون اینکه وقتی را برای انجام مراحل اداری ثبت شرکت نمایند، شرکتی را بصورت آماده خریداری نموده و به ایجاد کسب و کار خود می­پردازند. بطور کلی افراد برای ثبت شرکت در کشور لهستان بایستی حدود 2 ماه زمان صرف نمایند. اما در صورتیکه شرکتی را بصورت آماده خریداری نمایند تنها به مدت 2 الی 3 روز زمان صرف خواهند نمود.

اصول ثبت شرکت در لهستان بصورت آماده چگونه است؟

افراد با خرید شرکت های آماده دیگر نیازی به انجام کارهای اداری از جمله ثبت شرکت و دریافت شماره شناسایی و کد مالیاتی و … را ندارند. بلکه این شرکت ها تمامی مراحل اداری و ثبت آنها انجام گردیده و آماده انتقال به افراد سرمایه گذار می­باشد. همچنین شرکت های آماده دارای تسهیلات و خدمات قابل توجهی برای خریداران می­باشد.

مراحل پس از خرید شرکت آماده در لهستان چیست؟

افراد پس از اینکه شرکتی را بصورت آماده خریداری نمودند براحتی می­توانند نام کسب و کار خود را برای آن تعریف نمایند و نام تمامی اعضا و نمایندگان حقوقی را در آن به ثبت برسانند. برای اینکه شرکت به خریداران انتقال داده شود کافیست نام شرکا و هیئت مدیره جدید و حساب های بانکی افراد برای آن تعریف گردند. تمامی مراحل فوق تنها به مدت 7 روز طول خواهد کشید.

افراد برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور لهستان ممکن است با سوالات زیادی از قبیل:

  • آیا با ثبت شرکت در کشور لهستان می­توان با عضای خانواده خود به این کشور سفر نمود؟
  • آیا با سرمایه گذاری در لهستان می­توان به تمامی کشورهای اروپایی سفر نمود؟
  • آیا با ثبت شرکت در کشور لهستان بلافاصله می­توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در این زمینه می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *