مهاجرت تحصیلی پرتغال

تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

کار در چین

تحصیل یکی از راه های اخذ اقامت در کشورهای گوناگون می باشد. تحصیل رشته پرستاری در پرتغال بسیار معروف و پر طرفدار می باشد. متقاضی برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال لازم از شرایط تحصیل در کشور پرتغال آگاهی داشته باشد. در مقاله تحصیل رشته پرستاری در پرتغال به سوالات زیر پاسخ مناسب داده شده است:

  • تحصیل رشته پرستاری در پرتغال از چه راهی امکان پذیر می باشد؟
  • آیا با هر شرایطی می توان به تحصیل رشته پرستاری در پرتغال پرداخت؟
  • آیا تحصیل رشته پرستاری در پرتغال شرایط خاصی دارد؟
  • برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال چه مدارکی لازم است؟
  • شرایط لازم برای اخذ اقامت برای پرستاران ایرانی چه می باشد؟
  • هزینه تحصیل در این رشته به چه صورت می باشد؟

بطور کلی تحصیل در کشور پرتغال مزایا بسیار زیادی دارد. برای آگاهی از مزایای تحصیل در این کشور به مقاله «بورسیه تحصیلی در پرتغال» مراجعه نمایید.

تحصیل در دانشگاه های پرتغال

متقاضیان اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تحصیل می توانند کشور پرتغال را انتخاب نمایند. علت این انتخاب شرایط مناسب این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد. همچنین این کشور شرایط مناسبی برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم نموده است. عموما پرستاران از طریق تحصیل در این کشور قادر به اخذ اقامت کشور پرتغال می باشند. پرستاران بین المللی به دنبال اخذ اقامت کشور پرتغال می توانند اقامت کشورهای اروپایی را نیز اخد نمایند.

بطور کلی اخذ اقامت دائم در پرتغال از طریق تحصیل، پس از اتمام تحصیل و اشتغال امکان پذیر می باشد. پس از اتمام تحصیل و اشتغال به مدت 5 سال فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. برای آگاهی از شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل به مقاله «کار بعد از تحصیل در پرتغال» مراجعه نمایید.

شرایط تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

افراد علاقمند به مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق تحصیل می توانند به تحصیل رشته پرستاری در پرتغال بپردازند. همچنین افرادی که علاقمند به تحصیل رشته پرستاری در پرتغال می باشند؛ نیز می توانند اقدام نمایند. زیرا این کشور شرایط ویژه ای را برای پرستاران در نظر دارد.

متقاضیان تحصیل رشته پرستاری در پرتغال قادر به اخذ اقامت موقت و سپس اقامت دائم در این کشور می باشند. همچنین بعد از مدتی می توانند اقامت اروپا و پاسپورت دوم اخذ نمایند. امکان تحصیل تکمیلی برای پرستاران در این کشور وجود دارد. همچنین علاقمندان به تحصیل در این رشته می توانند تحصیلات ابتدایی در این رشته را در این کشور سپری نمایند.

بنابراین برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی در این رشته ارائه مدرک لیسانس الزامی می باشد. برای متقاضیان تحصیلات ابتدایی در این رشته ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی کافی خواهد بود. مدرک دیپلم با مدارک تحصیل 12 سال باید ارسال گردد.در این صورت متقاضی قادر خواهد بود از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نماید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت برای پرستاران ایرانی

افراد دارای مدرک کارشناسی پرستاری از دانشگاه های ایران نیز قادر به اخذ اقامت کشور پرتغال می باشند. عموما برای پرستاران ایرانی با 2 سال سابقه کار شرایط ویژه ای در نظر گرفته می شود. شرایط لازم برای اخذ اقامت برای پرستاران ایرانی به شرح زیر می باشد:

  • ارائه مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه های ایران
  • حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
  • داشتن دانش زبانی

دانش زبانی متقاضیان بهتر است به زبان پرتغالی باشد. اگر فرد با این زبان آشنایی نداشته یاشد باید مدرک آیلتس با نمره حداقل  5 را داشته و ارائه نماید.در صورت نداشتن دانش طبانی در هر دوو زبان متقاضی ملزم به گذراندن یک دوره آموزشی می باشد.

به این صورت که در ابتدای ورود این متقاضیان باید یک دوره فاندیشن در دانشگاه بگذرانند. پس از رسیدن فرد به دانش زبانی مطلوب می تواند دوره تحصیلی را آغاز نماید. این دوره فاندیشن به مدت 1 سال به طول می انجامد. در صورتی که فرد در پایان این دوره شرایط مناسبی داشته باشد قادر به ورود به انگلستان می باشد. پس از آن ورود به کشورهای دوبی، استرالیا و کانادا برای پرستار امکان پذیر خواهد بود. پرستار در صورت تمایل می تواند به کشورهای ذکر شده نیز سفر یا مهاجرت نماید.

در دوره های تحصیلی متقاضیان امکان بردن همراه با خود را ندارند. در دوره تحصیل رشته پرستاری در پرتغال نیز این قاعده برقرار می باشد. پرستاران می توانند بعد از سپری نمودن یک فرآیند به مدت 3 ماه همراهانشان را با خود به این کشور ببرند.

هزینه تحصیل در رشته پرستاری

هزینه تحصیل در این رشته با توجه به نوع دانشگاه متفاوت می باشد اما بطور کلی تحصیلات ابتدایی در این رشته هزینه بیشتری دارد. در کل تحصیل در مقطع لیسانس بین 5,000 – 7,000 یورو هزینه دارد. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس 4,000 – 5,000 یورو می باشد. تحصیل در مقطع دکترا نیز به 3,000 یورو نیازمند می باشد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این این کشور وجود دارد. در صورت عدم اخذ بورسیه تحصیلی با توجه به امکان تحصیل بطور نیمه رایگان تحصیل در این کشور گران نخواهد بود. برای آگاهی بیشتر در این زمینه به مقاله «بورسیه تحصیلی در پرتغال» مراجعه نمایید.

تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال در رشته های مختلف امکان پذیر می باشد. یکی از این رشته ها برای تحصیل و اخذ اقامت موقت این کشور تحصیل رشته پرستاری در پرتغال می باشد. برای تحصیل در این کشور می توان بورسیه تحصیلی اخذ نمود. این بورسیه ها به منظور کاهش هزینه تحصیل در این کشور به متقاضیان اعطا می گردد. در صورتی که فرد موفق به اخذ بورسیه نشود؛ باز هم نگرانی وجود ندارد. زیرا هزینه زندگی و تحصیل در این کشور نسبتا ارزان می باشد.

برای آگاهی از میزان هزینه ها و شرایط بورسیه تحصیلی، مقاله «بورسیه تحصیلی در پرتغال» را مطالعه نمایید. برای کاهش هزینه های تحصیل در این رشته و در سایر رشته ها امکان اشتغال همزمان با تحصیل وجود دارد. در این صورت دانشجویان با شرایط اعلام شده در قانون قادر به انجام کار و کسب در آمد خواهند بود. برای آگاهی از شرایط کار همزمان با تحصیل مقاله «کار بعد از تحصیل در پرتغال» را مطالعه فرمایید. در صورت تمایل به تحصیل رشته پرستاری در پرتغال می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت راهنمایی اخذ نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت در این مسیر شما را پشتیبانی و همراهی می نماید.

2 دیدگاه برای “تحصیل رشته پرستاری در پرتغال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *