مهاجرت تحصیلی فنلاند

تحصیل دکترا در فنلاند

تحصیل دکترا در فنلاند

این مقاله در ارتباط با  تحصیل دکترا در فنلاند مطالبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. درصورتیکه خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری، آن هم در کشوری پیشرفته هستید.  تحصیل دکترا در فنلاند  یکی از بهترین انتخاب ها می تواند باشد. در سال 2005 کشور فنلاند به فرآیند بولونیا پیوست. این کشور دارای 2 نوع برنامه  دکترا می باشد:

 1.  دکترای عمومی
 2.  دکترای تحقیقاتی

شروع سال تحصیلی در ابتدای ماه آگوست می باشد. هم چنین دوره  تحصیل دکترا در فنلاند 4 سال طول خواهد کشید. کشور فنلاند در دکترا عمومی امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. هر رشته تحصیلی دارای برنامه ای مجزا در مقطع دکترا می باشد و دانشجویان در طول این مدت تامین مالی خواهند شد. دانشجویانی که می خواهند در برنامه های دکترای تحقیقاتی شرکت نمایند با انتخاب موضوع پژوهشی مناسب به طور مستقل مشغول به فعالیت می شوند. اما لازم به ذکر است که هیچ گونه حمایت مالی از سوی دانشگاه نخواهند شد.

 دانشگاه ها و شهرهای دانشجویی فنلاند

 • از بین 500 دانشگاه برتر دنیا؛ 8 دانشگاه اختصاص به کشور فنلاند دارد.
 • این کشور دارای 37 دانشگاه دولتی می باشد.
 • از لحاظ قدمت « دانشگاه هلسینکی » جزء اولین دانشگاه های فنلاند به حساب می آید.
 • این دانشگاه درسال 1640 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نموده است.
 • 23 دانشگاه این کشور به عنوان دانشگاه های علمی کاربردی جهت آموزش در مشاغل تخصصی شناخته شده اند.
 • به طور تقریبی 14 دانشگاه فنلاند در بخش دکترا بر اساس پژوهش های مستقل برنامه هایی را ارائه می کنند.
 • شهرهای تورکو ، اوولو ، تامپیر و یوآشکیل از دیگر شهر های دانشگاهی این کشور محسوب می شوند.

شهریه و هزینه ها

 • رایگان بودن دوره ی  تحصیل دکترا در فنلاند یکی از مزیت های این کشور برای دانشجویان خارجی می باشد.
 •  لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در این کشور برای دانشجویان خارجی پایین نخواهد بود.
 • در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو موظف به پرداخت هزینه می باشد.
 • این قانون در سال2017 در ارتباط با دانشجویان خارجی وضع گردیده است.در صورتیکه اتباع اروپایی می توانند رایگان به تحصیل در مقاطع ذکر شده بپردازند.
 • هر دانشجو باید هر سال به طور تقریبی مبلغ 100 یورو بابت هزینه ی ثبت نام در دانشگاه بپردازد.
 • علاوه بر هزینه ی ثابت دانشگاه؛ سایر هزینه های زندگی در حدود 800 تا 1000 یورو خواهد بود. که در شهر های بزرگتر بیشتر نیز خواهد شد.

پروسه دکترا در فنلاند

در  تحصیل دکترا در فنلاند  دانشجویانی که مستقلا شروع به فعالیت می نمایند باید از همان سال اول تمرکز خود را بر روی پروژه های تحقیقاتی معطوف نمایند. به همین منظور لازم است دانشجویان در سمینار ها، دوره ها و کنفرانس ها ی مربوطه نیز شرکت نمایند. که تمام این موارد توسط سرپرست دانشجو یا اداره فارغ التحصیل انجام می گیرد.

هم چنین سرپرستی متخصص در رشته ی تحصیلی دانشجو؛ به او معرفی خواهد شد. و دانشجو می تواند توسط استادی با تجربه ی مربوطه در خارج از دانشگاه به حرفه ای خاص اشتغال یابد. یکی از موارد مهم و تاثیرگذار درارزیابی نهایی دکترا؛ ارائه پایان نامه می باشد.

علاوه بر سایر برنامه های «تحصیل دکترا در فنلاند»   PhDsیکی از برنامه های متداول در مباحث مرتبط با صنعت می باشد. دانشجویان می توانند در برنامه دکترا مشترک نیزعلاوه بر دیگر برنامه های دکترا همکاری نمایند. به این ترتیب که در یک موسسه ی تحقیقاتی تحت نظارت یک دانشگاه با سمت پژوهشگر قرار خواهند گرفت.

الزامات برنامه PHD

 1. مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن از یک موسسه آموزشی معتبر، برای پذیرش در مقطع دکترا ضروری می باشد.
 2. در حین «تحصیل دکترا در فنلاند» با توجه به زبانی که استفاده می کنید( انگلیسی یا فنلاندی )؛ مدرک زبان مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود.
 3. ارائه مدارک TOEFL و IELTS، برای شرکت در برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی مورد نیاز است.
 4. باتوجه به روند خاصی که در هر دانشگاه نسبت به موضوع تحقیق دانشجو انجام می پذیرد، الزامات متفاوتی شامل حال دانشجو می گردد.

نظارت بر برنامه PHD

برای کسب مدرک دکترا در مجموع 240 اعتبار درجه ارزشی لازم است. دانشجوی مقطع دکترا باید در تمام دوره های آموزشی، امتحانات و سمینار های برنامه دکترا شرکت کرده و آنها را تکمیل نماید. لازم است هر دانشجو نتایج تحقیقات و مقالات خود را به  صورت گزارش هایی منظم و مدون یادداشت نماید. فرم نهایی سنجش جهت ارائه و ارزیابی مطالعات دکترا شامل دو قسمت می گردد:

? آزمون اولیه

نوشته های دانشجو توسط دو کارشناس ارزیابی می گردد. سپس بیانیه ای کتبی ارائه می شود که میزان مطابقت نوشته ها با استاندارد های پایان نامه را بیان می کند.

? دفاع عمومی

در حضور دو بازرس خارجی انجام می گیرد که ممکن است همرا با پرسش هایی از دانشجو باشد. انتشار پایان نامه حداقل ده روز قبل از دفاع دانشجو انجام می گیرد.

بورس های تحصیلی فنلاند

از جمله مهم ترین دغدغه های دانشجویان خارجی تامین هزینه های زندگی می باشد. در نتیجه پرداخت کمک هزینه ها از سمت کشور میزبان از مزیت های آن کشور محسوب می شود. تمام دانشجویان خارجی از سوی نهاد ملی آموزش و پرورش کشور فنلاند بورسیه می شوند.

مدت زمان اعتبار این بورسیه 3 تا 12 ماه می باشد و هر ماه مبلغ 150یورو به دانشجویان اعطا می گردد. از سوی مراکز دولتی به دانشجویان خارجی بورسیه هایی جهت کارهای تحقیقاتی و « تحصیل دکترا در فنلاند » تعلق می گیرد. معمولا جهت کار در موسسات تحقیقاتی؛ این نوع بورسیه ها به دانشجویان برخی از کشور های خاص داده می شود.

 قراردادهای کاری

دانشجویان می توانند با دانشگاه خود تحت قرار دادی کاری، به عنوان یک دانشجوی دکترا مشارکت نمایند. هم چنین دانشجو می تواند هم چون دیگر اعضای هیئت به عنوان دانشجوی دکترا حقوق و مزایا دریافت نماید. باید توجه داشته باشید که در این صورت دانشجو موظف به پرداخت مالیات بردرآمد می باشد.

در صورت عدم پرداخت آن بر امور دیگری هم چون روش های اقامتی دانشجو تاثیر منفی خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که از سوی مراکز معتبر تحقیقاتی و دانشگاهی هر ساله قراردادهای کاری به دانشجویان برتر ارائه می شود.

شما می توانید برای موفقیت در پروسه « تحصیل دکترا در فنلاند» و اطمینان جهت دریافت ویزا معتبر با همکاران کارآزموده ما در« موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت » مشاوره نمائید. «موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت» ارائه دهنده خدمات مشاوره مهاجرتی به بیشتر کشورهای معتبر دنیا می باشد. این موسسه از اینکه با مشاوره های حقوقی خود؛ تا رسیدن به مقاصدتان همراه شما باشد به خود افتخار می کند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *