مهاجرت تحصیلی موناکو

تحصیل در موناکو

تحصیل در موناکو

اگر به فکر تحصیل در موناکو در مقاطع بالا مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا بخش آخر این نوشتار همراه باشید تا اطلاعات جامعی کسب کنید. جدای از فرصت عالی برای شرکت در برنامه های تحصیل با کیفیت بالا، دانشجویانی که به موناکو مهاجرت می کنند این فرصت را دارند که درباره مطالعات زندگی دریایی بیاموزند.

استاندارد آموزشی استثنایی تحصیلات عالی موناکو را به یک مقصد محبوب برای ادامه تحصیل در دوره های مختلف می کند. در ادامه اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در موناکو کسب خواهید کرد.

اینفوگرافیک تحصیل در موناکو

معرفی کشور موناکو

بسیاری از مردم در مورد وضعیت موناکو سردرگم هستند. موناکو نیز مانند سان مارینو که یک کشور مستقل در ایتالیا است. یک کشور مستقل است که به فرانسه متصل است. در ساحل دریای مدیترانه فرانسه با جمعیتی کمتر از 40000 نفر واقع شده است. موناکو بیشتر به دلیل گردشگری، مهمان نوازی و مسابقات فرمول وان شناخته شده است. بنابراین، دانشجویانی که قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارند. از این رو می خواهند موناکو را انتخاب کنند تا تجربه دست اول امور مربوط به آن صنایع را بدست آورند.

اگرچه به طور رسمی جزئی از اتحادیه اروپا نیست، موناکو در برخی مقررات و سیاست های اتحادیه اروپا، از جمله مواردی که مربوط به کنترل مرزی و گمرک است، شرکت می کند. این کشور از یورو به عنوان ارز خود استفاده می کند و حتی در سال 2004 به شورای اروپا پیوست. موناکو یک کشور بسیار امن و تقریباً عاری از جرم و جنایت است (با حضور گسترده پلیس). در حقیقت به ازای هر صد نفر در کشور موناکو، یک افسر پلیس وجود دارد. در فضاهای عمومی دوربین های امنیتی وجود دارد و هر نوع اختلال با واکنش فوری نیروی انتظامی مواجه می شود.

دانشگاه ها و تحصیل در موناکو

تنها دانشگاه در موناکو، دانشگاه بین المللی موناکو است که در سال 1986 تاسیس شده است. پیش از سال 2002، دانشگاه بین المللی موناکو به عنوان دانشگاه اروپای جنوبی شناخته می شد. این دانشگاه به زبان رسمی موناکو، یعنی زبان فرانسوی، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در تجارت را ارائه می دهد. این دانشگاه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، MBA و دکترا را در امور مالی، بازاریابی و تجارت بین المللی و مدیریت تجارت ورزشی ارائه می دهد. همه اینها به زبان انگلیسی تدریس می شود. این دانشگاه رهبران تجارت را از سراسر جهان آموزش می دهد. با ارائه کلاس های کوچکتر و کم جمعیت تر، محیط صمیمی دانشگاه یک فضای متقابل فرهنگی را برای دانشجویان فراهم می کند. این کار بر روی توسعه کارآفرینان در بین اعضاء دانشجویی خود متمرکز است. کار مشترک را در بین دانشجویان، دانشکده ها و کارمندان ارتقا می بخشد.

جهت اطلاع از تعداد دانشجویان در این کشور نمودار زیر را بررسی بفرمائید:

میانگین تعداد دانشجویان در کشور موناکو

تمام دانشجویان بین المللی نیز هنگام ورود به موناکو باید برای ویزای اقامت اقدام کنند. ویزای اقامت را می توان از مرکز پلیس موناکو دریافت کرد. جهت کسب مجوز اقامت دانشجویی در کشور موناکو متقاضیان بایستی مدارک زیر را ارائه دهند:

کسب ویزا برای تحصیل در موناکو

قوانین ویزا برای موناکو مشابه قوانین فرانسه و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. ساکنان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی که مایل به زندگی و تحصیل در موناکو هستند. از این رو نیاز به ویزا و اجازه اقامت دارند. دانشجویان می توانند برای کسب ویزای دانشجویی در نزدیکترین کنسولگری فرانسه درخواست کنند. در هنگام ورود، اقدام به دریافت کارت اقامت از مرکز پلیس کنند. هموطنان عزیز نیاز به مطالعه ویزا در موناکو دارند. با این حال، بین شرایط ویزا برای زندگی در موناکو و زندگی در فرانسه تفاوت وجود دارد.

اکثر دانشجویان برای اقامت بیش از 90 روز در کشور موناکو بایستی ویزای این کشور را کسب کنند. این موضوع در مورد ساکنان اتحادیه اروپا نیز صدق می کند. اگر دانشجویان شهروند یک کشور ثالث باشند، باید به محض پذیرش در IUM، ویزای کنسولگری فرانسه (یا سفارت فرانسه یا مرکز ویزا) کشور محل اقامت خود را درخواست کنند.

موناکو خدمات ویزای خاص خود را ندارد. همه برنامه ها از طریق مقامات کنسولی فرانسه انجام می شود. به یاد داشته باشید که ممکن است کسب ویزا برای تحصیل در موناکو کمی طول بکشد. بنابراین این یک روند اداری است که دانشجویان باید در اسرع وقت اقدام کنند. جهت اطلاع از شرایط اقامت در موناکو مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

هزینه تحصیل در موناکو

هزینه تحصیل در موناکو

در راستای هزینه های بالای زندگی ، دانشگاه های موناکو و شهریه آنها نیز در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار بالا هستند. برای تحصیل در موناکو، بسته به رشته تحصیلی، سال تحصیلی و دوره تحصیلی دانشجویان بایستی هزینه های مختلفی را برای برنامه های مختلف تحصیلی پرداخت کنند. در جدول زیر به هزینه تحصیل در موناکو اشاره شده است:

دوره هاهزینه تحصیل به یورو
دوره تابستانی (دوره 2 هفته ای)1700€
دوره تابستانی (دوره 4 هفته ای)2600€
دوره زبان انگلیسی2200€ برای دوره 3 هفته ای، از جمله آماده سازی و آزمون تافل
کارشناسی مدیریت تجارت (برای دانشجویان سال اول)13500€
کارشناسی مدیریت تجارت (برای دانشجویان سال دوم)15000€
کارشناسی مدیریت تجارت (برای دانشجویان سال چهارم)17000€
کارشناسی ارشد مدیریت، خدمات و کالاهای لوکس و فشن25550€ برای کل برنامه تحصیل
کارشناسی ارشد امور مالی23550€ برای کل برنامه تحصیل
فوق لیسانس مدیریت بین المللی و مدیریت تجارت ورزشی23550€ برای کل برنامه تحصیل
برنامه MBA38500€ برای کل برنامه تحصیل
برنامه DBA45500€ برای برنامه تحصیلی 3 ساله

هزینه های تحصیل در موناکو ممکن است متفاوت باشند. زیرا در جدول بالا برخی از آنها برای سال تحصیلی 2021 و 2020 و برخی دیگر مربوط به سال های 2023 و 2022 می باشند. علاوه بر این، دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند می باید در نظر داشته باشند که هزینه های اضافی ممکن است برای عضویت در انجمن های دانشجویی و سایر موارد اعمال شود. جهت اطلاع از هزینه‌ های مربوط به زندگی در این کشور مطالعه مقاله هزینه زندگی در موناکو به شما پیشنهاد داده می شود.

بورسیه برای تحصیل در موناکو

بورس های تحصیلی و کمک هزینه های زیر در دسترس کسانی است که در دانشگاه بین المللی مشغول به تحصیل می شوند:

  • دانشگاه بین المللی موناکو برای هر 2 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد خود از 1000€ الی 5000€ (یورو) بورس تحصیلی ارائه می دهد.
  • سازمان پاپیروس به دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در موناکو نیاز به حمایت مالی دارند، کمک هزینه های مالی با ارزش 3500€ الی 4500€ (یورو) ارائه می دهد.
  • سازمان پرینس موناکو هر ساله به 20 دانشجو از کشورهای نوظهور برای ادامه تحصیل در زمینه مدیریت در موناکو کمک هزینه های تحصیلی ارائه می دهد.

کار دانشجویی در موناکو

کلیه اتباع خارجی که مایل به کار قانونی در این کشور هستند باید قبل از انجام هر کاری، مجوز کار دریافت کنند. در صورت تغییر موقعیت یا کارفرمای، متقاضیان باید مجوز کار جدید کسب کنند. کارفرمایان در موناکو موظفند به کارمندان خود برای دریافت مجوز کار کمک کنند. براساس قوانین موناکو، از لحاظ استخدام در شرکت های این کشور در اولویت قرار دارند. کار در زمان تحصیل در این کشور به دانشجویان برای کاهش هزینه های تحصیل و شهریه کمک چشمگیری می تواند کند. اکثر دانشجویانی که در دانشگاه بین المللی این کشور مشغول به تحصیل می شوند معمولا در زمینه ای مرتبط با رشته تحصیل خود کار می کنند. هموطنان عزیز می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با شرایط اعزام دانشجو به فرانسه نیز آشنا شوید.

سوالات متداول در باب تحصیل در موناکو

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب تحصیل در موناکو می باشیم:

  • هزینه تحصیل در موناکو چقدر است؟ بسته به مقطع و دوره تحصیلی شهریه تحصیل متقاوت است؟ شهریه تحصیل در موناکو از 1700€ الی 45500€ (یورو) می باشد.
  • شرایط تحصیل در دانشگاه موناکو چیست؟ تنها دانشگاه در موناکو، دانشگاه بین المللی موناکو است. این دانشگاه به زبان رسمی موناکو، یعنی زبان فرانسوی، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در تجارت را ارائه می دهد. این دانشگاه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، MBA و دکترا را در امور مالی، بازاریابی و تجارت بین المللی و مدیریت تجارت ورزشی ارائه می دهد. همه اینها به زبان انگلیسی تدریس می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *