مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ارمنستان » تحصیل در ارمنستان

تحصیل در ارمنستانتحصیل در ارمنستان با توجه به نزدیکی به ایران و وجود دانشگاه خوبی همچون دانشگاه دولتی ایروان اخیرا مورد توجه برخی از متقاضیان قرار گرفته است. موسسه ویزای موندیال، دارای دفتر فعال در کشور ارمنستان با حضور مشاورین خبره آماده ارائه خدمات کامل به متقاضیان ادامه تحصیل در ارمنستان میباشد. در کشور ارمنستان رشته‌های تحصیلی زیادی در زیر گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم مهندسی، علوم پایه و هنر تدریس می‌شوند. همچنین دانشگاه های مختلف به زبان های مختلف تدریس می‌نمایند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه آمریکایی، آکادمی علوم ارمنستان، آکادمی اروپایی، به زبان انگلیسی و دانشگاه فرانسوی به زبان فرانسه، دانشگاه روسیه به زبان روسی و دانشگاه دولتی ایروان به زبان ارمنی جذب دانشجو و تدریس می‌کنند. ارزان بودن هزینه های زندگی همچنین شهریه پایین دانشگاه ها برای دانشجویان و خانواده های آنان بسیار مهم است. بعلاوه اقتصاد کشور دارای ثبات بوده و در سه سال گذشته نرخ تورمی حدود 4 درصد در سال داشته است. نزدیکی به ایران، هزینه رفت و آمد ارزان به ایران، نزدیکی فرهنگ خانواده های ارمنی به ایرانیان و نبود بحران های اجتماعی مانند اعتیاد و درگیری و نزاع و وجود امنیت اجتماعی بسیار بالا مزایایی هستند که باعث می‌شوند بسیاری دانشجویان و خانواده های آنان جذب این کشور گردند. کلیه خانواده های ایرانی که فرزندان 18 تا 25 ساله خود را برای تحصیل در ارمنستان اعزام کرده اند مهم ترین علت انتخاب ارمنستان را اینگونه بیان می‌کنند: “چون تهیه ویزای ارمنستان بسیار راحت و دسترسی به این کشور بسیار آسان است ما میتوانیم هر زمان که اراده کنیم برای بازدید و رسیدگی به امور فرزندانمان به ارمنستان سفر کنیم.

 

خدمات ویزا موندیال برای تحصیل در ارمنستان

 

  • همکاری در تکمیل پرونده جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا مدارس ارمنستان
  • تهیه مدارک موردنیاز که باید در ارمنستان گردآوری شوند
  • ثبت نام داوطلب در وزارت علوم ارمنستان و اخذ مجوزهای لازم
  • ثبت نام نهایی در دانشگاه مورد نظر در مرحله بعدی
  • تهیه کارت اقامت یکساله دانشجویی
  • تهیه منزل مسکونی
  • افتتاح حساب بانکی و تهیه سایر مدارک قانونی مورد نیاز
  • ارائه اطلاعات اولیه مورد نیاز سکونت و اقامت در کشور، طی جلسات مکرر

 

ثبت نام در مدارس ارمنستان زیر نظر آمزش و پرورش ایران که دقیقا طبق سیستم آموزشی ایران میباشد در ارمنستان ممکن است. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

بعلاوه داوطلبان طرف قرارداد میتوانند تا دو ماه بعد از اقامت کلیه سوالات خود را تلفنی و رایگان در تمام ساعات روز دریافت نمایند.

 

درباره ارمنستانزندگی و کارسیستم آموزشیدانشگاه‌هاشرایط پذیرشهزینه‌ها

نام بومی این کشور در زبان ارمنی هایک می‌باشد که در سده های میانه با افزودن پسوند ستان – به معنای سرزمین – به هایستان تغییریافت. این نام بطور سنتی از نام هایک، بنیانگذار افسانه ای ملت ارمنی و نتیجه نوح پیامبر گرفته شده است. در سال 2492 قبل از میلاد ملت ارمنی در منطقه آرارات بنیان گذاشته شد.

درحال حاضر حکومت این کشور جمهوری، جمعیت آن 3250000 نفر، پایتخت آن ایروان و واحد پول آن درام است. همچنین اختلاف ساعت ارمنستان و ایران 30 دقیقه است.

 

زبان

زبان ارمنی یکی از زبانهای هندو اروپایی است که در منطقه قفقاز و بویژه در ارمنستان جاری بوده و با خط ویژه خود یعنی الفبای ارمنی نوشته می‌شود. مجموع گویش گران به زبان ارمنی در سراسر دنیا 9 میلیون نفراست.

 

مردم

بیشترین جمعیت کشور را نژاد ارمنی تشکیل میدهد که حدود 98٪ آنان از زمان قدیم در جنوب قفقاز ساکن بوده اند و همانند ایرانیان، خود را آریایی میدانند. مردم ارمنی از نظر فرهنگی شباهت زیادی با ایرانیان دارند که این برگرفته از تاریخ این دو کشور است. ارامنه تا سال 1990 یعنی پس از فروپاشی شوروی، دائما جزیی از ایران یا جزیی از شوروی بوده و فرهنگ روسیه و ایران در آن دیده میشود.

 

مذاهب

ارامنه قبل از میلاد، زرتشتی و یکتاپرست بودند و اولین مردمی هستند که به دین مسیحیت روی آورده اند. ارمنستان نخستین کشوری بود که دین مسیحیت را دین رسمی کشور برگزید که دوازده سال قبل از روم این اتفاق افتاده است. اکنون 95٪ جمعیت کشور مسیحی و بقیه مسلمان، زرتشتی و سایر ادیان هستند.

 

گردشگری

ارمنستان از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی ایران قراردارد که نزدیکترین شهر مرزی به آن جلفا میباشد و رود ارس مرز بین دو کشور ایران و ارمنستان است. همسایه های ارمنستان از شرق، کشور آذربایجان، در غرب کشور ترکیه، در شمال کشور گرجستان و در جنوب آن ایران قرار گرفته و لذا گردشگران ایرانی زیادی از مرز زمینی با اتوبوس یا وسیله نقلیه شخصی به ارمنستان سفر می‌کنند. فاصله زمینی مرز ایران تا ایروان پایتخت ارمنستان 370 کیلومتر است. خط هوایی از تهران به ایروان هر هفته 4 پرواز داشته و طول پرواز حدود یک و نیم ساعت است. بعلت آب و هوای کوهستانی خنک، دارا بودن بلندترین دریاچه آب شیرین جهان، مردم مهمان نواز و امنیت اجتماعی، ارمنستان قطب گردشگری منطقه بوده و سالانه کمتر از یک میلیون نفر گردشگر از کشورهای ایران، گرجستان، روسیه، ‌اتحادیه اروپا و آمریکا به ارمنستان سفر می‌کنند.

تحصیل در ارمنستان

اقتصاد

اقتصاد ارمنستان تا اندازه ای به سرمایه گذاری و پشتیبانی ارمنیان خارج از کشور وابسته است. علاوه برآن محصولات کشاورزی و دامپروری بخش اعظم صادرات آنرا تشکیل میدهد و در طی 5 سال گذشته به صنعت توریست و بسترسازی جذب دانشجویان خارجی روی آورده است.

 

آب و هوا

ارمنستان دارای دمای میانگین در دیماه بین 3 تا 15 درجه زیر صفر و در تیرماه بین 15 تا 20 درجه بالای صفر است. میزان بارندگی بین 300 تا 800 میلیمتر در سال و در مجموع کشوری سرسبز با آب و هوایی کوهستانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *