مهاجرت تحصیلی فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند

این مقاله به موضوع تحصیل داروسازی در فنلاند پرداخته و آن را از جوانب مختلف تجزیه و تحلیل می‌نماید. روش‌های مهاجرت به فنلاند، مختلف است. اما اکثر افراد روش مهاجرت تحصیلی به فنلاند را انتخاب می‌نمایند که از بهترین گزینه‌هاست. همچنین معرفی برترین دانشگاه‌های فنلاند در این رشته از دیگر اهداف نگارش این مقاله است. می‌خواهیم در این مورد مطالب دیگری را به شما عزیزان ارائه نماییم.

رشته داروسازی در فنلاند

در تحصیل داروسازی در فنلاند، دروس مربوطه در 2 مقطع به دانشجویان این رشته ارائه می‌گردد:

 1. لیسانس علوم داروسازی (farmaseutti)
 2. فوق لیسانس داروسازی (proviisori)

ارائه تحصیل داروسازی در فنلاند اکثرا به دو زبان‌ فنلاندی و سوئدی انجام می‌گیرد. از این رو شرط تحصیل در این کشور ارائه مدرک یکی از این دو زبان است. ناگفته نماند در برخی از دانشگاه‌های داروسازی که تعدادشان محدود بوده و خصوصی هستند، به زبان انگلیسی تدریس می‌گردد. لازم است بدانید، برخلاف سایر کشورها، زبان انگلیسی به عنوان زبان سوم در فنلاند شناخته می‌شود.

تعداد واحدهای درسی داروسازی فنلاند

درخصوص تحصیل داروسازی در فنلاند، تعداد واحدهای درسی که دانشجوی مقطع کارشناسی بایستی پشت سر بگذارد، 180 واحد است. دانشجو پس از گذراندن این تعداد واحدهای درسی موفق به اخذ مدرک لیسانس داروسازی می‌گردد. دوره تحصیلی لیسانس داروسازی در این کشور 3 ساله است. از سوی دیگر در مقطع فوق لیسانس نیز دانشجو باید تعداد 120 واحد درسی را بگذراند. پس از آن مجاز به اخذ مدرک فوق لیسانس داروسازی هستند. مدت زمان تحصیل در این مقطع نیز 5 سال می‌باشد.

مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند می‌بایست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. بنابراین الزام به ارائه مدارک درخواستی از سوی این کشور هستند که عبارتند از:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای فنلاند توسط متقاضی
 • ارائه نامه یا گواهی اخذ پذیرش از سوی یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی کشور فنلاند
 • ارائه پرینت حساب بانکی متقاضی
 • گواهی اثبات تمکن مالی متقاضی جهت تحصیل در این کشور
 • ارائه اصل شناسنامه
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری یا سوءپیشینه
 • ارائه اصل و تصویر پاسپورت متقاضی که دارای اعتبار باشد
 • ارائه عکس به صورت پاسپورتی
 • ارائه اجاره نامه محل سکونت یا رزرو خوابگاه توسط متقاضی

دانشگاه‌های داروسازی فنلاند کدامند؟

جهت تحصیل داروسازی در فنلاند، دانشگاه‌های ذیل پیشنهاد می‌گردد که جزو برترین‌های فنلاند به شمار می‌روند:

 • University of Helsinki (دانشگاه هلسینکی)
 • University of Eastern Finland (UEF) (دانشگاه فنلاند شرقی)
 • Abu Academy University (دانشگاه آبو)

دانشگاه هلسینکی

در سال 1640 میلادی تاسیس گردیده و دانشجویان 200 کشور دنیا را در خود جای داده است. تعداد دانشجویان به 36500 دانشجو می‌رسد. طبق آمارهای به دست آمده، تقریبا 97 درصد دانشجویان فارغ‌التحصیل در رشته داروسازی در این کشور به بازار کار ورود پیدا کرده‌اند. این دانشگاه در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه 11 موسسه تحقیقاتی دارد و تعداد دانشکده‌های این دانشگاه به 11 دانشکده می‌رسد که عبارتند از:

 1. دانشکده الهیات
 2. دانشکده حقوق
 3. دانشکده پزشکی
 4. دانشکده هنر
 5. دانشکده علوم
 6. دانشکده داروسازی
 7. دانشکده علوم زیستی
 8. دانشکده علوم اجتماعی
 9. دانشکده کشاورزی
 10. دانشکده جنگلبانی
 11. دانشکده دامپزشکی

دانشگاه فنلاند شرقی

در سال 2010 میلادی تاسیس گردیده و تعداد 3 پردیس یوئنسو، ساوونلاینا و کووپیو را دارا است. به طور سالیانه تعداد 2200 دانشجوی بومی و بین‌المللی را پذیرش می‌نماید. دانشگاه فنلاند شرقی دارای 4 دانشکده به شرح ذیل می‌باشد:

 1. دانشکده فلسفه
 2. دانشکده علوم و جنگلبانی
 3. دانشکده بهداشت و سلامت
 4. دانشکده تجارت و علوم اجتماعی

رشته‌های مختلفی در این دانشگاه تدرس می‌گردد. از جمله می‌توان به رشته‌های پزشکی، داروسازی، علوم سلامت، دندانپزشکی و حقوق اشاره نمود.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل داروسازی

 • تکمیل و ارائه فرم‌ مخصوص تقاضای پذیرش توسط متقاضی
 • ارائه انگیزه نامه سطح بالا
 • ارائه توصیه نامه که از اساتید دانشگاه اخذ گردیده است.
 • ارائه مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی و داشتن دانش این زبان‌ها در سطح قوی
 • ارائه رسید پرداختی هزینه‌های مربوط به تقاضای پذیرش
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • تعداد 2 قطعه عکس به صورت پاسپورتی
 • نامه یا گواهی تمکن مالی که توانایی متقاضی در پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیلی او را به اثبات برساند.
 • ارائه سندی مبنی بر رزرو خوابگاه، اجاره آپارتمان یا خانه توسط متقاضی
 • تسلط کامل به زبان سوئدی یا زبان فنلاندی
 • اخذ نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها

کار ضمن تحصیل در‌فنلاند امکان‌پذیر است؟

کار ضمن تحصیل برای دانشجویان این کشور آزاد است. به طوری که برخلاف سایر کشورها نیازی به اجازه اساتید ندارند. اما لازم است بدانید حقوق دریافتی از شغل مورد نظر، نمی‌تواند کلیه هزینه‌های تحصیل و مخارج زندگی دانشجو را تامین کند. دانشجویان فارغ‌التحصیل داروسازی این امکان را دارند که در داروخانه‌ها ارائه خدمات نموده و مشغول شوند.

همچنین دانشجوی فارغ‌التحصیل می‌تواند با تاسیس یک داروخانه و اخذ مجوز رسمی داروسازی، اقامت این کشور را بگیرد و به کسب و کار بپردازد. مالیات داروخانه‌های این کشور براساس گردش مالی آنها محاسبه می‌گردد. بدین صورت که داروخانه‌های کوچک از پرداخت مالیات معاف هستند. اما داروخانه‌های بزرگ حتی تا 11 درصد گردش مالی آنها نیز مالیات تعلق می‌گیرد.

مجوز رسمی داروسازی برای فارغ‌التحصیلان این رشته، از سوی اداره ملی نظارت بر رفاه و بهداشت (Valvira) صادر می‌گردد. دانشجویان این‌ کشور این امکان را دارندکه بدون اخذ مجوزکار، در روزهای تعطیل و اوقات فراغت به‌طور هفتگی به‌مدت 25ساعت مشغول کار شوند. همچنین قادرند در تعطیلی بین دو ترم تحصیلی نیز به صورت تمام وقت فعالیت شغلی داشته باشند. بدین ترتیب هم مخارج زندگی و تحصیلی خود را پوشش دهند و هم تجارب کاری و تحصیلی کسب نمایند.

هزینه زندگی در فنلاند چقدر است؟

مخارج زندگی هر دانشجویی در کشور فنلاند به نوع و شرایط زندگی او بستگی دارد. سبک زندگی او مشخص می‌کند که چه مخارجی را باید بپردازد. از سویی دیگر نوع دانشگاه‌ انتخابی و این که دانشگاه در چه شهری قرار گرفته است، بسیار مهم تلقی می‌گردد. زیرا می‌تواند مبالغ هزینه زندگی دانشجو را تغییر دهد. به طور کلی مخارج محل زندگی، خوراک، پوشاک، رفت و آمد و کلیه هزینه‌ها به طور ماهیانه مبلغی بین 700 الی 900 یورو می‌باشد.

هزینه تحصیل داروسازی درفنلاند چقدر است؟

از سپتامبر سال 2016 میلادی، قانون تحصیلات رایگان از دانشگاه‌های کشور فنلاند حذف گردید. بدین ترتیب فنلاند از فهرست 5 کشور تحصیلات رایگان خارج گردید. این کشورها شامل اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه می‌باشد. بنابراین چنانچه تمایل به تحصیل درکشور فنلاند یا تحصیل داروسازی در فنلاند را دارید،می‌بایست هزینه‌های تحصیلی در این کشور را مدنظر داشته باشید.

این هزینه‌ها به‌طور سالانه متناسب با نوع رشته و نوع دانشگاه از دانشجو اخذ می‌گردد. مخارج تحصیلی سالیانه در این رشته، تقریبا بین 13000 تا 18000 یورو است. ضمنا این میزان شهریه تحصیلی، در ابتدای سال تحصیلی از دانشجو اخذ می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به فنلاند و تحصیل داروسازی در فنلاند و یا سایر موارد مربوطه می‌توانید با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. اخذ مشاوره رایگان به صورت تلفنی و یا مراجعه حضوری با این موسسه به مدارج بالاتر تحصیلی دست یابید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *