مهاجرت تحصیلی فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل در کشور فنلاند به خصوص تحصیل داروسازی در فنلاند بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد. زیرا دانشگاه های این کشور از برترین نظام آموزشی در جهان پیروی می کند. مهاجرت تحصیلی یکی از ممکن ترین راه های مهاجرت به کشور فنلاند است. البته این امر را باید در نظر داشت که هر پذیرش تحصیلی به خصوص در سال 2020، منجر به اخذ ویزای تحصیلی برای ایرانیان نمی گردد. بنابراین بهتر است برای ورودی امن و بی دغدغه به این کشور از مشاوره های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند گردید که با ریسک ویزای کمتری روبه رو شوید.

این مقاله به موضوع تحصیل داروسازی در فنلاند پرداخته و آن را از جوانب مختلف طبق قانون سال 2020، تجزیه و تحلیل می‌ نماید. روش‌ های مهاجرت به فنلاند، مختلف است. اما اکثر افراد روش مهاجرت تحصیلی به فنلاند را انتخاب می‌ نمایند که از بهترین گزینه‌ها است. همچنین معرفی برترین دانشگاه ‌های فنلاند در این رشته از دیگر اهداف نگارش این مقاله است. می‌ خواهیم در این مورد مطالب دیگری را به شما عزیزان ارائه نماییم.

شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند

ارائه تحصیل داروسازی در فنلاند اکثرا به 2 زبان‌ فنلاندی و سوئدی انجام می‌ گیرد. از این رو شرط تحصیل در این کشور ارائه مدرک یکی از این 2 زبان است. ناگفته نماند در برخی از دانشگاه ‌های داروسازی که تعدادشان محدود بوده و خصوصی هستند، به زبان انگلیسی تدریس می‌ گردد. لازم است بدانید، برخلاف سایر کشورها، زبان انگلیسی به عنوان زبان سوم در فنلاند شناخته می ‌شود.

در تحصیل داروسازی در فنلاند، دروس مربوطه در 2 مقطع به دانشجویان این رشته ارائه می‌گردد:

 • لیسانس علوم داروسازی (farmaseutti)
 • فوق لیسانس داروسازی (proviisori)

درخصوص تحصیل داروسازی در فنلاند، تعداد واحدهای درسی که دانشجوی مقطع کارشناسی بایستی پشت سر بگذارد، 180 واحد است. دانشجو پس از گذراندن این تعداد واحدهای درسی موفق به اخذ مدرک لیسانس داروسازی می‌ گردد. دوره تحصیلی لیسانس داروسازی در این کشور 3 ساله است. از سوی دیگر در مقطع فوق لیسانس نیز دانشجو باید تعداد 120 واحد درسی را بگذراند. پس از آن مجاز به اخذ مدرک فوق لیسانس داروسازی هستند. مدت زمان تحصیل در این مقطع نیز 5 سال می‌ باشد.

مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند می‌بایست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. بنابراین الزام به ارائه مدارک درخواستی از سوی این کشور هستند که عبارتند از:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای فنلاند توسط متقاضی
 • ارائه نامه یا گواهی اخذ پذیرش از سوی یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی کشور فنلاند
 • ارائه پرینت حساب بانکی متقاضی
 • گواهی اثبات تمکن مالی متقاضی جهت تحصیل در این کشور
 • ارائه اصل شناسنامه
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری یا سوءپیشینه
 • ارائه اصل و تصویر پاسپورت متقاضی که دارای اعتبار باشد
 • ارائه عکس به صورت پاسپورتی
 • ارائه اجاره نامه محل سکونت یا رزرو خوابگاه توسط متقاضی

دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل داروسازی در فنلاند

جهت تحصیل داروسازی در فنلاند، دانشگاه‌ های ذیل پیشنهاد می‌ گردد که جزو برترین‌ های فنلاند به شمار می‌ روند:

دانشگاه های برتر تحصیل داروسازی در فنلاند رتبه جهانی QS
دانشگاه هلسینکی 107
دانشگاه فنلاند شرقی 498
دانشگاه آبو 541

مقاطع مرتبط با تحصیل داروسازی در فنلاند

دانشگاه های داروسازی در فنلاند که به آن اشاره شد وظیفه دارند تا متخصصان داروسازی تربیت کنند. آن ها پس از تحصیل می توانند در کشور فنلاند و یا سایر کشورها در طیف وسیعی از موقعیت های شغلی مرتبط فعالیت کنند.

این فعالیت ها از قبیل موارد زیر هستند:

 • توسعه دارو
 • وظایف رسمی در بخش داروسازی
 • وظایف محور بیمار در داروخانه ها و بیمارستان ها

این دانشگاه ها دوره های مختلفی از کارشناسی (لیسانس علوم داروسازی) و کارشناسی ارشد داروسازی را ارائه می دهند. همچنین مسئولیت آموزش فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد سوئدی زبان رشته داروسازی در فنلاند را بر عهده دارند. به علاوه این دانشگاه ها مدارج تحصیلات تکمیلی علوم داروسازی و دکترای علوم داروسازی و همچنین درجه دکترای فلسفه علوم دارویی را ارائه می دهند. اهداف درجات داروسازی آموزش متخصصان در زمینه کارهای دارویی در سراسر بخش مراقبت های بهداشتی و فراهم آوردن دانش و مهارت های لازم برای حفظ و ارتقاء تخصص های حرفه ای است.

مدارک تحصیل داروسازی در فنلاند

زبان تحصیل در فنلاند مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی عمدتاً فنلاندی است. سالانه فقط چند دوره به زبان انگلیسی برگزار می شود. بنابراین لازم است متقاضیان بین المللی در هنگام درخواست، با زبان فنلاندی یا سوئدی آشنایی کامل داشته باشند. پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد براساس آزمون ورودی انجام می شود.

مدارک سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد که توسط دانشکده داروسازی ارائه می شود و مجموعا 5 سال به طول می انجامد به شکل زیر است:

مقاطع تحصیلی طول دوره
لیسانس علوم داروسازی 3 سال
کارشناسی ارشد داروسازی 2 سال

لازم به ذکر است که شرط ورود به مقطع کارشناسی ارشد داروسازی، داشتن مدرک کارشناسی علوم داروسازی از دانشگاه های فنلاند است. متقاضیان دارای مدرک کارشناسی دیگری از فنلاند یا مدرک کارشناسی در رشته داروسازی یا موضوع دیگر از خارج از کشور، نمی توانند مستقیماً در برنامه کارشناسی ارشد شرکت کنند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در فنلاند

علاوه بر ارائه مدارکی جهت اخذ ویزای تحصیلی، مدارکی نیز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های داروسازی در کشور فنلاند الزامی است که ذیلا به آن اشاره می کنیم:

 • تکمیل و ارائه فرم‌ مخصوص تقاضای پذیرش توسط متقاضی
 • ارائه انگیزه نامه سطح بالا
 • ارائه توصیه نامه که از اساتید دانشگاه اخذ گردیده است
 • ارائه مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی و داشتن دانش این زبان‌ها در سطح قوی
 • ارائه رسید پرداختی هزینه‌های مربوط به تقاضای پذیرش
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • تعداد 2 قطعه عکس به صورت پاسپورتی
 • نامه یا گواهی تمکن مالی که توانایی متقاضی در پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیلی او را به اثبات برساند
 • ارائه سندی مبنی بر رزرو خوابگاه، اجاره آپارتمان یا خانه توسط متقاضی
 • تسلط کامل به زبان سوئدی یا زبان فنلاندی
 • اخذ نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ‌ها

کار ضمن تحصیل در‌فنلاند

کار پس از تحصیل در فنلاند و ضمن تحصیل برای دانشجویان این کشور آزاد است. به طوری که برخلاف سایر کشورها نیازی به اجازه اساتید ندارند. اما لازم است بدانید حقوق دریافتی از شغل مورد نظر، نمی‌تواند کلیه هزینه‌های تحصیل و مخارج زندگی دانشجو را تامین کند.

دانشجویان داروسازی به شکل زیر می توانند برای کار اقدام کنند:

 • دانشجویان فارغ‌التحصیل داروسازی این امکان را دارند که در داروخانه‌ ها ارائه خدمات نموده و مشغول شوند
 • دانشجوی فارغ ‌التحصیل می‌تواند با تاسیس یک داروخانه و اخذ مجوز رسمی داروسازی، اقامت این کشور را بگیرد
 • مالیات داروخانه ‌های این کشور براساس گردش مالی آنها محاسبه می‌  گردد
 • داروخانه‌های کوچک از پرداخت مالیات معاف هستند
 • داروخانه ‌های بزرگ حتی تا 11% گردش مالی آنها نیز مالیات تعلق می‌گیرد
 • مجوز رسمی داروسازی برای فارغ‌ التحصیلان این رشته، از سوی اداره ملی نظارت بر رفاه و بهداشت (Valvira) صادر می‌ گردد

دانشجویان این‌ کشور این امکان را دارندکه بدون اخذ مجوزکار، در روزهای تعطیل و اوقات فراغت به ‌طور هفتگی به ‌مدت 25 ساعت مشغول کار شوند. همچنین قادرند در تعطیلی بین 2 ترم تحصیلی نیز به صورت تمام وقت فعالیت شغلی داشته باشند. بدین ترتیب هم مخارج زندگی و تحصیلی خود را پوشش دهند و هم تجارب کاری و تحصیلی کسب نمایند.

هزینه زندگی و تحصیل داروسازی در فنلاند

مخارج زندگی هر دانشجویی در کشور فنلاند به نوع و شرایط زندگی او بستگی دارد. سبک زندگی او مشخص می‌کند که چه مخارجی را باید بپردازد. از سویی دیگر نوع دانشگاه‌ انتخابی و این که دانشگاه در چه شهری قرار گرفته است، بسیار مهم تلقی می ‌گردد. زیرا می‌ تواند مبالغ هزینه زندگی دانشجو را تغییر دهد. به طور کلی مخارج محل زندگی، خوراک، پوشاک، رفت و آمد و کلیه هزینه‌ها به طور ماهیانه مبلغی بین 700€ (یورو) الی 900€ (یورو) می‌باشد.

از سپتامبر سال 2016 میلادی، قانون تحصیلات رایگان از دانشگاه‌ های کشور فنلاند حذف گردید. بدین ترتیب فنلاند از فهرست 5 کشور تحصیلات رایگان خارج گردید. این کشورها شامل اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه می ‌باشد. بنابراین چنان چه تمایل به تحصیل درکشور فنلاند یا تحصیل داروسازی در فنلاند را دارید، می‌ بایست هزینه‌ های تحصیلی در این کشور را مدنظر داشته باشید. این هزینه ‌ها به‌ طور سالانه متناسب با نوع رشته و نوع دانشگاه از دانشجو اخذ می‌گردد. مخارج تحصیلی سالیانه در این رشته، تقریبا بین 13000€ (یورو) تا 18000€ (یورو) است. ضمنا این میزان شهریه تحصیلی، در ابتدای سال تحصیلی از دانشجو اخذ می ‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به فنلاند و اقامت فنلاند از طریق تحصیل و یا سایر موارد مربوطه می‌توانید با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. اخذ مشاوره رایگان به صورت تلفنی و یا مراجعه حضوری با این موسسه به مدارج بالاتر تحصیلی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *