مهاجرت به کشور نیوزلند

اوکلند نیوزلند

کشور نیوزلند برای زندگی بسیار ارزشمند است. تمامی شهرهای این کشور به خصوص شهر اوکلند نیوزلند پر از جذابیت است. قطعا مواردی وجود دارد که باعث محبوبیت بین المللی این شهر به خصوص در سال 2023 شده است. زندگی در شهرهای مدرن کشور نیوزلند مزایای زیادی دارد. امکان مهجرت به نیوزلند از روش های مختلفی امکان پذیر است که منجر به اقامت نیز خواهد شد. افرادی که قصد دارند به کشور نیوزلند مهاجرت کنند تا در اوکلند ساکن شوند می توانند با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره این شهر بین المللی اطلاعات بسیار خوبی کسب کنند. مقاله زیر جهت آشنایی بیشتر با شهر اوکلند نیوزلند تدوین گردیده که مطالعه آن برای علاقه مندان خالی از لطف نیست.

درباره اوکلند نیوزلند

اوکلند یک شهر در جزیره شمالی از نیوزیلند است. این منطقه پر جمعیت ترین منطقه کشور نیوزلند است. جمعیت آن به بیش از 1.570.000 نفر می رسد. اوکلند شهری متنوع، چندفرهنگی و بین المللی جذاب است که بزرگترین جمعیت پولینزیایی در جهان را در خود جای داده است. اوکلند بین خلیج هوراکی اقیانوس آرام از شرق، دامنه هونوا به جنوب شرقی، بندر مانوکائو به جنوب غربی و دامنه های ویتاکره و دامنه های کوچکتر به سمت غرب و شمال غربی قرار دارد. تپه های اطراف آن شامل جنگل های بارانی و ده ها مخروط آتشفشانی می باشند. اوکلند یکی از معدود شهرهای جهان است که از 2 طرف به بندرها متصل می باشد. مرزهای اوکلند به طور نامشخص تعریف شده است. میزان رشد جمعیت این کشور نیز ذیلا بررسی شده است:

رشد جمعیت در نیوزلند

لازم به ذکر است که اوکلند بزرگترین منطقه شهری نیوزلند را تشکیل می دهد. اوکلند نیوزلند یک میدان آتشفشانی است که حدود 90 کوه آتشفشانی از 50 آتشفشان در 90 هزار سال در این شهر قرار گرفته اند. این شهر تنها شهر در جهان است که در یک میدان آتشفشانی بازالت ساخته شده است و هنوز هم فعال است. تخمین زده می شود که این میدان حدود 1 میلیون سال فعال باشد. از ویژگی های سطح آن می توان به مخروط ها، دریاچه ها، تالاب ها و جزایر اشاره کرد.

درباره جمعیت اوکلند نیوزلند

براساس آمار رسمی، 32.4% جمعیت کشور نیوزلند در شهر اوکلند ساکن هستند. در این شهر افراد زیادی با ملیت های مختلف زندگی می کنند و این موضوع باعث شده است تا شهر اوکلند نیوزلند به یک شهر بین المللی و جهانی تبدیل شود. اروپایی ها اکثریت جمعیت اوکلند را تشکیل می دهند. اما تعداد قابل توجهی از مردم مائوری، جزایر اقیانوس آرام و آسیا نیز در این شهر زندگی می کنند.

در مجموع، جمعیت اوکلند از لحاظ قومیت به صورت زیر است:

قومیتدرصد جمعیت در اوکلند
اروپایی59.3%
آسیایی23.1%
قومیت اقیانوس آرام14.6%
مائوری10.7%
قومیت خاورمیانه1.9%
سایر1.1%

پاسخ سرشماری ادیان در اوکلند نیوزلند به شرح زیر است:

  • حدود 48.5% از اوکلندی ها در سرشماری سال 2013 مسیحی بودند
  • 11.7% از مردم این شهر وابسته به مذاهب غیر مسیحی بودند
  • در حالی که 37.8% از مردم بی دین بودند
  • 3.8% از آنها در سرشماری شرکت نکردند
  • 13.3% ساکنین مسیحی شهر اوکلند تابع فرقه کاتولیک روم هستند
  • پس از آن 9.1% تابع آنگليكانيسم
  • 7.4% پرسبيترينيسم هستند

اقتصاد اوکلند نیوزلند

اوکلند مرکز مهم اقتصادی و مالی نیوزلند است. این شهر دارای یک اقتصاد پیشرفته با نقاط قوت در امور مالی، تجارت و گردشگری است. بیشتر شرکت های بزرگ بین المللی دارای دفتر در اوکلند هستند. گران ترین منطقه اداری این شهر در حوالی خیابان کوئین استریت و بندر وایاداکت در منطقه مرکزی کسب و کار اوکلند (CBD) است. جایی که بسیاری از خدمات مالی و تجاری در آن واقع شده اند که درصد زیادی از اقتصاد منطقه مرکزی کسب و کار اوکلند را تشکیل می دهند.

بزرگترین مناطق تجاری و صنعتی منطقه اوکلند عبارتند از:

  • منطقه مرکزی کسب و کار اوکلند (CBD)
  • قسمت های غربی مانوکائو (که عمدتا با بندر مانوکائو و خور با رودخانه تماکی هم مرز است.)

تحصیل و آموزش در اوکلند نیوزلند

تحصیل و آموزش در اوکلند نیوزلند

منطقه شهری اوکلند از فوریه 2012 دارای 340 مدرسه ابتدایی، 80 مدرسه راهنمایی و 29 مدرسه کامپوزیت (مقدماتی و متوسطه مرکب) است که محل تحصیل بیش از 250.000 دانش آموز می باشد. اکثر مراکز تحصیلی اوکلند نیوزلند دولتی هستند.اما باید در نظر داشته باشید که 39 مدرسه خصوصی در این شهر وجود دارد. اوکلند دارای چندین موسسه آموزشی مهم از جمله برخی از بزرگترین دانشگاههای کشور است. اوکلند مرکز اصلی آموزش زبان خارج از کشور است و تعداد زیادی از دانشجویان خارجی (به خصوص آسیایی های شرقی) برای یادگیری زبان انگلیسی یا تحصیل در دانشگاه ها برای چندین ماه یا سال به این شهر می روند. برای تحصیل در نیوزلند، دانشگاه اوکلند و دانشگاه صنعتی نیوزلند از بهترین دانشگاه های کشور نیوزلند هستند که در اوکلند نیوزلند قرار گرفته اند.

گرشگری و توریسم در اوکلند نیوزلند

منطقه اوکلند با داشتن مناطق بسیار زیبا، مراکز خرید عالی و سایر نقاط جذاب، مکانی بی نظیر برای بازدید است. گردشگری در اوکلند درآمد خوبی برای اقتصاد نیوزلند به همراه دارد. برخی از جاذبه های گردشگری و نقاط دیدنی در منطقه اوکلند شامل موارد زیر است:

جاذبه های گردشگری اوکلندتوضیحات
تئاتر مدنی اوکلندتئاتر مدنی اوکلند یک تئاتر بین المللی می باشد که در سال 1929 ساخته شده است. این بنا در سال 2000 به وضعیت اصلی خود بازسازی شد
پل بندرگاه اوکلندپل بندرگاه اوکلند نقطه اتصال بخش مرکزی اوکلند و ساحل شمالی، یک سمبل نمادین از شهر اوکلند است
موزه یادبود جنگ اوکلندموزه یادبود جنگ اوکلند یک موزه بزرگ با چند نمایشگاه می باشد که معروف به سبک چشمگیر نئو کلاسیک است و در سال 1929 ساخته شده است
دامنه اوکلنددامنه اوکلند یکی از بزرگترین پارک های شهر اوکلند است که به منطقه مرکزی کسب و کار اوکلند نزدیک است و منظره خوبی از بندر و جزیره رانگیتوتو دارد

حمل و نقل در اوکلند نیوزلند

اوکلند از سیستم حمل و نقل مدرن و جاده ها، مسیرهای مختلف، مسیرهای پیاده روی، فرودگاه ها، اسکله ها و رمپ های قایق برخوردار است. همچنین این شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته می باشد. از گزینه های حمل و نقل عمومی اوکلند می توان به اتوبوس، تاکسی و تاکسی های آبی اشاره کرد. لازم به ذکر است که در شهر اوکلند مراکز مختلفی وجود دارند که متقاضیان می توانند با مراجعه به این مراکز اتومبیل مورد علاقه خود را کرایه کنند. برای کرایه اتومبیل تمامی متقاضیان باید مجوز رانندگی در نیوزیلند را داشته باشند. اوکلند با احداث 2 بندر بزرگ در جزیره شمالی نیوزلند، بزرگترین شهر نیوزلند است که با ترکیبی از تنوع، فرهنگ، تجارت، گردشگری و موارد مرتبط شناخته است.

حمل و نقل اوکلند با داشتن شبکه گسترده ای از اتوبوس ها، قطارها، کشتی ها، مسیرهای دوچرخه سواری و شبکه هوایی مدرن، یک شهر بسیار پیشرفته به شما می رود. اگر قصد زندگی در نیوزلند و یا کسب اقامت نیوزلند از روش ها و راه های مختلف را دارید و می خواهید از شرایط و هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور پیشرفته اطلاعات کافی کسب کنید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *