شرایط کلمبیا

اقامت پس از تحصیل در کلمبیا

شرایط اقامت پس از تحصیل در کلمبیا

اقامت پس از تحصیل در کلمبیا یکی از مهم ترین مواردی میباشد که متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کلمبیا را دارند می بایست آن را در نظر داشته باشند. کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا شرایط خاصی دارد و تنها دانشجویان و فارغ التحصیلانی می توانند اقدام به کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا کنند که شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند. در سال های اخیر تعداد دانشجویانی که برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه های کشور کلمبیا شده اند به طور چشمگیری افزایش یافته است؛ زیرا دانشگاه ها و مراکز تحصیلی این کشور در سطح جهانی شناخته شده می باشند و سطح بسیار بالایی دارند.

کارشناسان و متخصصان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با ارائه این نوشتار به هموطنان و متقاضیان عزیز قصد دارند تا آن ها را از شرایط کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا و شرایط تحصیل در این کشور آگاه سازند.

شرایط کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا

آیا از شرایط کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا آگاهی و اطلاعات کامل دارید؟ در این بخش، قصد داریم تا شما را با شرایط و راه های کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا مطلع سازیم. در کشور های مختلف، دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره های تحصیلی خود، اقدام به کسب اقامت در آن کشور کنند. در کشور کلمبیا نیز کسب اقامت پس از اتمام دوره های تحصیلی امکان پذیر می باشد؛ اما متقاضیانی که پس از اتمام دوره های تحصیلی در کشور کلمبیا قصد مقیم شدن در این کشور را دارند، می بایست از شرایط و راه های موجود آگاه باشند. به طور کلی، راه های کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا به سه بخش کسب اقامت از طریق کاری، کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری و همچنین کسب اقامت از طریق ازدواج تقسیم می شوند.

کسب اقامت از طریق کار در کشور کلمبیا

یافتن شغل مناسب بعد از اتمام دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور کلمبیا و کسب مدرک معتبر از دانشگاه مورد نظر، یکی از رایج ترین روش های کسب اقامت در این کشور می باشد. کسب اقامت پس از تحصیل با روش کار در کشور کلمبیا نیاز به داشتن تخصص و توانایی های مورد نیاز در زمینه کاری مورد نظر و همچنین مدرک تحصیلی لازم می باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی جهت کار در کشور کلمبیا امری ضروری و الزامی محسوب نمی شود و متقاضیان و کارکنان در صورتی که به صورت کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند، می توانند بدون ارائه مدرک زبان، مشغول به کار در این کشور شوند. به یاد داشته باشید که میزان مالیات در کشور کلمبیا در مرحله اول 19%، در مرحله دوم 28% و در مرحله سوم 33% می باشد و تمامی افرادی که در این کشور کار می کنند، می بایست مالیات پرداخت کنند.

بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور کلمبیا، دانشجویان و متقاضیان حتما باید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنند و مجوز اقامت در این کشور را بدست بیاورند. شایان ذکر است که در صورتی که متقاضیان خارجی بیش از پنج سال متوالی در کشور کلمبیا کار کنند، می توانند مجوز اقامت دائمی و سپس تابعیت در این کشور را کسب کنند.

کسب ویزای کاری کشور کلمبیا

به طور کلی، داشتن مدارک و شرایط زیر جهت کسب ویزای کاری کشور کلمبیا الزامی می باشد:

 • داشتن پاسپورت با اعتبار بیش از یک سال
 • ارائه نسخه کپی از تمامی صفحات پاسپورت (مهر دار)
 • ارائه مدارک ویزای قبلی کلمبیا (در صورت نیاز)
 • ارائه انگیزه نامه و داشتن هدف جهت مهاجرت به کشور کلمبیا
 • داشتن توان مالی کافی و پرینت های بانکی (ده ماه قبل از مهاجرت)
 • داشتن دعوت نامه کاری از کمپانی مورد نظر
 • عقد قرارداد رسمی با کمپانی مورد نظر
 • ارائه مدارک زبان رسمی (در صورت نیاز)
 • ارائه مدارک پزشکی
 • ارائه مدارک شناسایی
 • چهار الی شش قطعه عکس (پاسپورت)

مهاجرت به قاره آمریکا و کشور های مختلف این قاره پیشرفته از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و هموطنان عزیزی که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند می توانند با مراجعه به مقاله “قوانین مهاجرت به آمریکا” از شرایط و مقررات مهاجرت به این کشور آگاه شوند.

اقامت پس از تحصیل در کلمبیا

سرمایه گذاری در کشور کلمبیا پس از فارغ التحصیلی

یکی دیگر از راه هایی که باعث کسب اقامت پس از اتمام دوره های تحصیلی در کشور کلمبیا می شود، سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در زمینه های مختلف می باشد. سرمایه گذاری می تواند به سرعت موجب کسب اقامت متقاضیان شود؛ اما در نظر داشته باشید که جهت سرمایه گذاری، متقاضیان و سرمایه گذاران می بایست توان مالی کافی داشته باشند. سرمایه گذاری در کشور کلمبیا می تواند در زمینه های مختلفی از جمله املاک و مستغلات، تاسیس کمپانی و همچنین ایجاد کسب و کار انجام شود.

ازدواج و کسب اقامت بعد از تحصیل در کشور کلمبیا

پس از اتمام دوره های تحصیلی و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور کلمبیا، متقاضیان می توانند با ازدواج کردن با اتباع این کشور، اقامت کشور کلمبیا را کسب کنند. متقاضیان جهت ازدواج در کشور کلمبیا باید وضعیت تاهل خود را مشخص کنند و بیش از هجده سال سن داشته باشند. همچنین ارائه مدارکی چون مدارک شناسایی و تشخیص هویت، مدارکی جهت اثبات توان مالی، مدارک پزشکی و همچنین مدارک اقامت ضروری می باشد.

تحصیل در دوره های مختلف در کشور کلمبیا

تحصیل در دانشگاه های کشورکلمبیا در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. دانشجویان می بایست جهت تحصیل در دوره کارشناسی، دوره تحصیلی متوسطه را با نمرات بالا به پایان رسانده باشند و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند، می بایست مدرک تحصیلی دوره کارشناسی (لیسانس) را ارائه دهند و مدرک زبان انگلیسی داشته باشند. همچنین تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های کشور کلمبیا نیز نیاز به داشتن مدرک فوق لیسانس معتبر دارد و دانشجویان این دوره می بایست پروژه های تحقیقاتی مطلوب و با کیفیت ارائه دهند و جهت کسب پایان نامه از پروژه های خود دفاع کنند.

با مراجعه به مقاله “شرایط تحصیل در آمریکا” می توانید از قوانین و شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور آگاه شوید.

کسب ویزای تحصیلی کشور کلمبیا

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا نیاز به کسب ویزای تحصیلی دارد و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند می بایست شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

 • کامل کردن فرم های درخواست ویزا
 • داشتن پاسپورت و ارائه نسخه کپی از آن
 • کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر در کشور کلمبیا
 • داشتن توان مالی کافی
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • نداشتن سابقه جرم
 • ارائه مدارک شناسایی و مدارک پزشکی
 • ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

اگر شما عزیزان به فکر کسب اقامت پس از تحصیل در کلمبیا هستید، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و به صورت کامل از شرایط آن آگاه شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *