مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی مسئله مهمی است که دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل خود به آن فکر می کنند. پس بهتر از قبل از اقدام برای مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل، از شرایطی که پس از پایان تحصیل در این کشور پیش روی شما قرار خواهد گرفت، آگاهی کامل بدست آورید.

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که کمترین نرخ بیکاری را در میان جمعیت خود دارد و افراد می توانند با سهولت بیش تری نسبت به بسیاری از کشورهای جهان شغل مناسبی برای خود بیابند. اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی در این مقاله مورد توجه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است.

تحصیل در کره جنوبی

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشت شرایط تحصیل در کشور کره جنوبی است. هر سال تحصیلی در کره جنوبی به دو ترم تحصیلی تقسیم می شود که ترم اول از ماه مارچ تا آگوست و ترم دوم از ماه سپتامبر تا فوریه است. سیستم آموزشی در کره جنوبی به گونه ای است که به دانش آموزان و دانشجویان خارجی اجازه تحصیل در مقاطع مختلف را می دهد. دانش آموزان می توانند در کالج های آماده سازی ورود به دانشگاه در کشور کره جنوبی شرکت داشته باشند و مسیر دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور را برای خود هموار سازند. طول دوره تحصیل در کالج های آموزشی در کشور کره جنوبی 2 تا 3 سال خواهد بود.

از سوی دیگر دانشجویان می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی وارد دانشگاه های این کشور شوند. مقطع کارشناسی در کشور کره جنوبی یک دوره 4 ساله است و دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز به ترتیب حداقل 2 و 3 ساله هستند. در حال حاضر بیش از 110هزار دانشجوی خارجی در کشور کره جنوبی مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور کره جنوبی در هر ترم در حدود 6000 دلار است و دانشجویان می توانند با شهریه 6500دلار در سال، در دانشگاه های دولتی کره جنوبی به ادامه تحصیل بپردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید مقاله تحصیل در کره جنوبی را مطالعه بفرمایید.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

گام مهمی که برای تحصیل در کشور کره باید بردارید، دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. ویزای تحصیلی کشور کره به شما اجازه خواهد داد تا بتوانید به منظور تحصیل در این کشور، اقامت موقت کره را بدست آورید. در حقیقت یکی از ساده ترین و ممکن ترین راه های اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی، از طریق ادامه تحصیل در این کشور ممکن خواهد بود. ویزای تحصیلی کره جنوبی را می توانید با تحویل مدارک مورد نیاز به سفارت کشور کره بدست آورید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کره جنوبی

برای آن که بتوانید ویزای تحصیلی کشور کره جنوبی را بدست آورید باید مدارک زیر را حتما در اختیار داشته باشید:

 • گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار قانونی از لحظه ورود به کره جنوبی،
 • یک قطعه عکس،
 • کپی صفحه اول گذرنامه،
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی،
 • فرم دریافت پذیرش از طرف یکی از دانشگاه های کره جنوبی،
 • گواهی تمکن مالی،
 • رسید پرداخت هزینه صدور روادید.

اقامت در کره جنوبی

راه های زیادی برای دریافت اقامت کشور کره جنوبی وجود دارد که می توان از آن ها به عنوان راه های اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی نیز یاد کرد. از مهم ترین راه های اقامت در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • اقامت از طریق تحصیل،
 • اقامت از طریق کار،
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری،
 • اقامت از طریق ثبت شرکت،
 • اقامت از طریق ازدواج،
 • اقامت از طریق پناهندگی.

اقامت از طریق تحصیل در کره جنوبی

پیش تر در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است، در رابطه با شرایط تحصیل در کره جنوبی توضیحات کامل را ارائه کردیم. با این حال در صورتی که به فکر اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی هستید، یکی از بهترین روش ها، ادامه تحصیل در کشور کره جنوبی است.

اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کره جنوبی

دانشجویان پس از تحصیل می توانند از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در کره جنوبی، در کشور کره اقامت داشته باشند. اما از آنجا که هزینه های مربوط به چنین روشی برای دانشجویان بسیار بالا و تا حدودی غیرقابل پرداخت است، می توان گفت که یکی از سخت ترین راه های اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی  را می توان در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور جستجو کرد.

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی از طریق کار

نرخ بیکاری در کشور کره جنوبی به شدت پایین است و همین مسئله باعث می شود که دانشجویان امید زیادی به یافتن شغل در این کشور داشته باشند. شرکت های بین المللی نظیر سامسونگ در کشور کره جنوبی علاقه زیادی به جذب نیروی کار متخصص دارند و این مسئله می تواند فرصت بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار دهد.

اقامت از طریق ازدواج در کره جنوبی

ازدواج با شهروندان کره جنوبی یکی از روش هایی است که می توان به کمک آن اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی را بدست آورید. در صورتی که شما با یکی از شهروندان قانونی کشور کره جنوبی ازدواج کنید، قادر خواهید بود تا در کنار او در کشور کره جنوبی اقامت داشته و زندگی کنید.

توجه داشته باشید که باید پیش از هر چیز ثابت کنید که ازدواج شما کاملا رسمی است و برای بدست آوردن اقامت کشور کره جنوبی صورت نپذیرفته است.

کلام پایانی

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن علاقمندان به تحصیل در این کشور را درگیر خود می کند. ما نیز در این مقاله مهم ترین دلایلی که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید پس از پایان تحصیل خود در این کشور بمانید را معرفی کرده ایم.

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی را می توان یکی از ممکن ترین اتفاقاتی دانست که دانشجویان کره جنوبی با آن روبرو خواهند بود. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در رابطه با شرایط بدست آوردن آن توضیحات کافی را ارائه کردیم اما در همه حال آماده ایم تا به سوالات شما در این رابطه پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *