مهاجرت تحصیلی ایرلند

اقامت پس از تحصیل در ایرلند

اقامت پس از تحصیل در ایرلند

اقامت  پس از تحصیل در ایرلند چه ویژگی هایی دارد؟ کشور ایرلند جزء ثروتمند ترین کشور در قاره اروپا می باشد. این کشور هم مرز با کشور بریتانیا است. در سال های اخیر متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل به کشور ایرلند مهاجرت می کنند.

کشور ایرلند

 • کشور ایرلند جزیره ای است که در قاره اروپا واقع شده است و با بریتانیا هم مرز می باشند.
 • جزیره ایرلند جزء بزرگترین جزایر در اروپا است و در رتبه سوم قرار دارد.
 • این کشور با نام رسمی جمهوری ایرلند شناخته می شود. و پایتخت کشور ایرلند دوبلین می باشد.
 • کشور ایرلند جزء اتحادیه اروپا نمی باشد و واحد پول این کشور پوند ایرلندی می باشد.
 • زبان رایج در این کشور زبان انگلیسی است ولی درصد کمی از شهروندان به زبان ایرلندی صحبت می کنند.

تحصیل در ایرلند

در دانشگاه های کشور ایرلند دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود. این موضوع به این دلیل است که 36 درصد از شهروندان این کشور به زبان ایرلندی صحبت می کنند. و بیشتر شهروندان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. که این خود باعث تقویت زبان افراد خارجی در این کشور می شود. به همین دلیل متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل کشور ایرلند را انتخاب می کنند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ایرلند را دارید مقاله ( تحصیل در ایرلند ) را مطالعه نمایید.

اقامت پس از تحصیل در ایرلند

متقاضیان خارجی می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور ایرلند در دوره اخذ گواهی کار شرکت کنند. این دوره ها به صورت پاره وقت بوده و Possession نامیده می شود. بعد از اتمام دوره ها و به شرطی که فرد ویزا دریافت کرده باشد به او کارت GNIB تعلق می گیرد.

فرد با اخذ این کارت می تواند می تواند به صورت موقت مشغول به کار شود. زمان در نظر گرفته شده برای کارهای موقت در هفته 20 ساعت می باشد. برای اخذ اقامت پس از تحصیل در ایرلندمتون زیر برای فرد در نظر گرفته می شود:

 • اجازه ی انجام کار برای کاوشگر ها
 • اجازه کار عمومی برای دانشجویان خواهان کسب اقامت پس از تحصیل در ایرلند
 • طرح های در نظر گرفته شده حسابداری
 • اشتغال در تخصص های انتقادی

روش های دریافت اقامت بعد از تحصیل

 1. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 2. اخذ اقامت از طریق ازدواج
 3. اخذ اقامت از طریق تولد فرزند
 4. اخذ اقامت از طریق ویزا کار

اگر شما عزیزان قصد دارید یکی از روش های بالا را برای اخذ اقامت پس از تحصیل در ایرلند انتخاب کنید. می توانید برای آگاهی از شرایط و قوانین مقاله ( مهاجرت به ایرلند ) را مطالعه نمایید. وبرای اخذ اقامت از طریق ویزا کار می توانید به مقاله ( ویزای کاری ایرلند ) رجوع کنید.

ویزا کاری کشور ایرلند

طبق قوانین کشور ایرلند شهروندان کشور سوییس، شهروندان اتحادیه اروپا اجازه کار در ایرلند را دارند. این افراد می توانند به عنوان کارمند، کار آفرین و کارگز در این کشور مشغول به کار شوند. این افراد می توانند بدون دریافت ویزای کاری از کشور ایرلند در این کشور مشغول به کار شوند و زندگی کنند. ولی افراد خارجی و بین المللی در صورتی که با ویزای تحصیلی وارد کشور ایرلند شده اند.

می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه  برای اقامت پس از تحصیل در ایرلند اقدام کنند. و با شرایط لازم ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند و مشغول به کار شوند. ولی اگر فردی بخواهد با ویزا کاری به کشور ایرلند مهاجرت کند. باید از شرکت یا کارفرما دعوت نامه کاری دریافت کند.

که ارسال دعوت نامه به فرد خارجی قوانین دارد:

 1. ابتدا کارفرما باید آگهی شغل را در کشور ایرلند آگهی کند. اگر نیرویی در کار استهدام نشد.
 2. باید 3 ماه دیگر درخواست نیرو برای شغل را در اتحادیه اروپا آگهی کند. و اگر نیرویی تقاضا استخدام نداشت.
 3. کارفرما می تواند برای نیروی کار خارجی دعوت نامه کاری ارسال کند.

شرایط کار

طبق چه شرایطی دانشجو می تواند بعد از فارغ التحصیل شدن بدون اخذ ویزا کار مشغول به کار شود:

 • اگر فرد شهروند کشور سوییس باشد می تواند پس از اتمام دوره تحصیلی وارد بازار کار شود.
 • اگر فردی شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد می تواند بعد از فارغ التحصیل شدن مشغول به کار شود.

ولی اگر شهروندانی به جز موارد ذکر شده قصد اخذ اقامت پس از تحصیل در ایرلند را دارند. باید از این نکته آگاه باشند که اگر کمبود نیروی کار در ایرلند باشد می توانند در مشاغل استخدام شوند. فرد می تواند بعد از اخذ ویزا کاری به مدت دو سال مشغول به کار شود و بعد از دو سال باید ویزا خود را تمدید کند.

به طور کلی ویزای کار برای مشاغلی صادر می شود که حقوق سالیانه آن ها 30 هزار یورو یا بیشتر است. برای بعضی از شغل ها لازم نیست این شرایط رعایت شود، لیست این مشاغل در سایت وزارت جابز ذکر شده.

استثنائات کاری

برای ارائه گواهی اشتغال برای برخی از مشاغل که حقوق سالانه برای آن ها کمتر از 30000 یورو است، استثنائاتی در نظر گرفته شده است. این استثنائات به شرح زیر می باشند:

 • حقوق سالانه 27 هزار یورو برای دانشجویانی که ساکن اتحادیه اروپا نیستند. و در 1 سال گذشته از دانشگاه های کشور ایرلند فارغ التحصیل شده اند. در یک شرکت سطح 3 ایرلند مشغول به کار هستند. برای حقوق سالانه 30 هزار یورو باید در مرحله تجدید قرار گیرد.
 • مبلغ سالانه 27 هزار یورو برای اشتغال در شغلی که شرط آن تسلط به زبان رسمی در دولت دارد. افراد می توانند فرم در خواست کار را  از  سایت WWW.djei.ie دانلود کنند. دولت کشور ایرلند اطلاعات به روز شده در مورد مقررات مربوط به دانشجویان خارجی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند، تا مشاوراتی را در زمینه های مهاجرت به ایرلند، اقامت پس از تحصیل در ایرلندو بقیه موارد در اختیار شما قرار دهند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *