مهاجرت به کشور هند

اقامت هند

آشنایی با روش های اقامت هند امروزه به یکی از رایج ترین خواسته های بسیاری از علاقمندان به مهاجرت تبدیل شده است. با توجه به این که در هند قدم های بلندی در جهت رشد و توسعه اقتصادی برداشته شده است، علاقمندان زیادی از آمادگی و علاقه کافی برای مهاجرت به این کشور برخوردار هستند.

اگرچه شرایط آب و هوایی و بهداشت عمومی در کشور هند از کیفیت چندانی برخوردار نیست، اما دسترسی افراد متخصص خارجی در این کشور به دستمزدهای بالاتر از حد متوسط شهروندان هندی، بر جذابیت اقامت هند که موضوع مورد توجه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بوده است می افزاید.

درباره هند

هند دومین کشور بزرگ جهان از نظر جمعیت و نهمین کشور جهان از نظر وسعت سرزمین است. اقتصاد هند با رشد روزافزونی همراه بوده و همین مسئله هند را به کانون توجهات تبدیل کرده است. جمعیت هند امروزه عدد 1.4 میلیارد نفر را اعلام می کند اما با توجه به نرخ رشد جمعیت در این کشور انتظار می رود تا سال 2025 جمعیت این کشور به 1.7 رسیده و چین را نیز پشت سر بگذارد.

رطوبت بالای هوا در کشور هند، سبب شده است تا این کشور از نظر آب و هوایی شرایط چندان مساعدی را برای مهاجران فراهم نکند و مشکلات فراوانی را برای آنان ایجاد کند.

نکته دیگری که درباره هند بسیار اهمیت دارد، دستمزد نیروی کار متخصص در این کشور است. سطح سواد و رشد اقتصادی در کشور هند به صورت موازی رشد نکرده است و همین مسئله هند را با کمبود نیروی متخصص روبرو کرده است. بنابراین دولت هند ناچار است که برای رفع چنین کمبودی، اقدام به جذب نیروی کار خارجی کرده و طبیعتا دستمزد بیش تری را به آنان پرداخت کند. نیروی کار خارجی در هند بیش تر جذب شرکت های بین المللی می شوند.

راه های اخذ اقامت در کشور هند

اشاره کردیم که شرایط اقتصادی موجود در هند سبب شده است تا بدست آوردن اقامت هند یکی از مهم ترین خواسته های علاقمندان به مهاجرت شود. هزینه های کم زندگی در این کشور نیز می تواند در افزایش تمایل به کسب اقامت هند موثر باشد. مهم ترین راه های اخذ اقامت در این کشور عبارتند از؛

  • اقامت از طریق تحصیل.
  • اقامت از طریق کار.
  • اقامت از طریق سرمایه گذاری.
  • اقامت از طریق ثبت شرکت.
  • اقامت از طریق ازدواج.
  • اقامت از طریق پناهندگی.

اقامت از طریق تحصیل

کشور هند یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در سراسر جهان را در اختیار خود قرار داده است و علاقه بسیار زیادی به توسعه دانش در کشور خود نشان می دهد. مهم ترین رشته تحصیلی در کشور هند، رشته های مهندسی هستند و در این کشور موسسات تکنولوژی فراوانی وجود دارد.

توجه بیش از اندازه به علوم مهندسی و تکنولوژی سبب بوجود آمدن پارک های علم و فن آوری فراوانی در این کشور در طی سال های اخیر شده است و مهندسین IT بزرگ ترین جامعه تحصیل کردگان دانشگاهی کشور هند را تشکیل می دهند.

شرایط تحصیل در کشور هند از نظر زمانی شباهت های بسیار زیادی به نظام آموزشی در کشور ایران دارد. هزینه های تحصیل و زندگی کمی که در کشور هند وجود دارد سبب جذابیت بیش تر تحصیل در این کشور شده است. در همین راستا مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله «هزینه تحصیل و زندگی در هند» را نگارش کرده اند.

اقامت از طریق کار

اشاره کردیم که کمبود نیروی کار متخصص در هند، دولت این کشور را ناچار کرده است که حتی در بخش های مهم مدیریتی در این کشور، دست به جذب نیروی کار خارجی بزند. در کشور هند فرصت های شغلی بیشماری وجود دارد که افراد متخصص می توانند از آن ها به عنوان یک پل برای مهاجرت به کشور های دیگر استفاده کنند.

نیروی کار خارجی می تواند با توجه به مدت قرارداد خود با یک کارفرمای رسمی در این کشور اقامت هند را بدست آورد و پس از پایان قراردادش، در صورت تمدید قرارداد، اقامت خود را نیز تمدید کند. توصیه ما این است که مقاله «کار در هند» را نیز مطالعه بفرمایید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت هند از طریق سرمایه گذاری در این کشور میسر می شود. در صورتی که شما سرمایه خود را از طرق مشخص شده به هند منتقل کنید، می توانید اقامت این کشور را بدست آورید. توجه داشته باشید که بیش از 15 روش مختلف برای سرمایه گذاری در هند مشخص شده است که تنها تعداد محدودی از آن ها به اخذ اقامت هند ختم خواهد شد. با مطالعه مقاله سرمایه گذاری در هند می توانید روش های اخذ اقامت این کشور از این طریق را بشناسید.

اقامت از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت هند را می توان از طریق ثبت شرکت در این کشور جستجو کرد. برای ثبت شرکت در این کشور شما باید یک طرح اقتصادی قانع کننده را در اختیار سفارت این کشور قرار دهید و تضمین کنید که می توانید در مدتی مشخص، حداقل بیست نیروی کار هندی را در شرکت خود جذب کنید. در صورت تایید طرح شما، یک اقامت ده ساله به شما تعلق خواهد گرفت.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتی که با یکی از شهروندان رسمی کشور هند ازدواج کنید، می توانید اقامت دائم کشور هند را نیز بدست آورید. توجه داشته باشید که در کشور هند، ویزای همراهی همسر وجود ندارد و شما باید از طریق راه های دیگر وارد هند شده و برای کسب اقامت هند اقدامات قانونی را انجام دهید.

اقامت از طریق پناهندگی

بدون شک بدترین راه اخذ اقامت هند از طریق درخواست پناهندگی در این کشور ممکن می شود. کشور هند هیچ گونه تضمینی در رابطه با شرایط پناهجویان به کشور ارائه نمی کند و ما نیز تاکید می کنیم که تحت هیچ شرایطی برای اعلام پناهندگی در این کشور اقدامی انجام ندهید.

کلام پایانی

اقامت هند امروزه مورد توجه بسیاری از علاقمندان به مهاجرت قرار گرفته است. هزینه های کم زندگی و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت از مهم ترین دلایل افزایش مهاجرت به این کشور به منظور اخذ اقامت است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی آن را دارند که با توجه به شرایط شما عزیزان، بهترین گزینه ی ممکن برای اخذ اقامت هند را به شما معرفی کرده و در مسیر دستیابی به آن شما را یاری کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *