مهاجرت کاری سوئیس

اقامت از طریق کار در سوئیس

اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس

این کشور از جمله کشورهایی می باشد که از شرایط بسیار مناسبی به جهت اقامت از طریق کار در سوئیس برخوردار است. برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند، رقابت بسیار زیادی به جهت اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس وجود دارد. مطلب ذکر شده به این دلیل می باشد که برای اتباع خارجی سهمیه وجود دارد. حتی برای افراد دارای تخصص و مهارت نیز شرایطی وجود دارد.

 شرایط  یافتن شغل در کشور سوئیس

اقامت از طریق کار یکی از روش های اخذ اقامت کشور سوئیس می‌باشد. که بعد از کسب آن می توانید تابعیت این کشور را نیز به دست آورید. البته روش‌های دیگری نیز وجود دارد مانند مهاجرت تحصیلی. ولی شایان ذکر است که در سوئیس تابعیت از طریق تولد وجود ندارد. کشور سوئیس در زمینه کار و شغل، قوانین مخصوص به خود را دارد، که متقاضیان گرامی باید در صدد فراگیری آن ها برآیند. همچنین دانشجویان اجازه کار دارند. که این مجوز متناسب با مقطع تحصیلی فرد می باشدو تعیین کننده شرایط آن از نظر نیمه وقت یا تمام وقت بودن آن می باشد.

از جمله شغل هایی که به دشواری در این کشور یافت می‌شوند، می‌توان به مشاغل حقوقی اشاره کرد. مشاغلی چون حسابداری و IT از فراوانی بیشتری برخوردارند. چنانچه شما به دنبال شغلی با شرایط مناسب می باشید، پیشنهاد ما به شما مشاغل مهندسی و کارهای فنی است.

 بازار اشتغال سوئیس و شرایط کار

در ماه مه ۲۰۱۴، نرخ بیکاری در کشور سوئیس به ۳ درصد رسید. این موضوع نشان دهنده شرایط مناسب کار و اقتصاد با ثبات این کشور می باشد. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که ۵۰ درصد افراد خارجی در کشور سوئیس بیکار هستند. از امتیازات دیگر شغلی در این کشور می توان به بالاترین نرخ درآمد در جهان برای افراد و نیز بهره مندی از حداقل ۴ هفته تعطیلات در طی سال اشاره کرد.

همچنین شما در این کشور از امنیت اجتماعی بالایی برخوردارید و می توانید از کیفیت و سطح بالای زندگی لذت ببرید. در هر صورت کوچک بودن بازار کار در این کشور، رقابت بسیار تنگاتنگی را برای افراد ایجاد کرده است. موضوع ذکر شده برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بیشتر در مورد مشاغل مدیریتی است و شغل های تخصصی از رقابت کمتری برخوردارند.

  شغل هایی که در سوئیس وجود دارد

با اینکه وسعت سوئیس اندک می‌باشد، لیکن نیروی کار زبر دست بسیاری در آن وجود دارد. همچنین این کشور از فناوری‌های پیشرفته، میکرو و بیوتکنولوژی بهره‌مند است. حدود ۵۰ درصد درآمد کشور سوئیس از صنعت، مکانیکی و مهندسی برق و همچنین مواد شیمیایی می باشد. موارد شهر داده شده در زیر تعدادی از شغل های موجود در کشور سوئیس می‌باشد:

 • در زمینه مهندسی و فناوری
 • در زمینه دارو
 • در زمینه مشاوره
 • در زمینه مشاغل بانکی
 • در زمینه بیمه و فناوری اطلاعات
 • در زمینه تحلیل گری مالی
 • در زمینه تحلیل کسب و کار
 • در زمینه تحلیل نظام درخواست

به کار فرمایانی که به زبان انگلیسی مکالمه می‌کنند از جانب شرکت‌های چند ملیتی سوئیس روی خوشی نشان داده می‌شود و استقبال فراوانی از آن ها می‌شود. از جمله کارفرمایان برتر جهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نستله
 • نواریس
 • زوریخ بیمه
 • روشه
 • کردیت سوییس
 • آدکو
 • گلنکور
 • Swiss RE

همچنین شما عزیزان به جهت کار در سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، صلیب سرخ و… می توانید به این کشور عزیمت کنید. زیرا سازمان های بین المللی زیادی در این کشور و خصوصاً در ژنو قرار دارند.

 ویزای کار در سوئیس

این کشور جزئی از اتحادیه اروپا نمی باشد. لیکن افراد متقاضی اقامت از طریق کار در سوئیس، چنانچه از تبعه اتحادیه اروپا باشند می توانند بدون ویزا به آن سفر کنند. همچنین می‌توانند بدون مجوز به مدت سه ماه در این کشور مشغول به کار شوند. برای تبعه کشور بلغاری و رومانیایی و همچنین افرادی که در ابتدای راه به جهت ورود به بازار کار هستند، شرایط و محدودیت های بیشتری موجود است.همچنین این محدودیت‌ها شامل تبعه کشور کرواسی نیز می شود.

 زبان

زبان های مورد استفاده در این کشور، آلمانی و سوئیسی می‌باشد. لیکن برای صحبت و موارد دیگر در محل کار، از زبان انگلیسی استفاده می شود. پس تسلط به زبان انگلیسی، از لوازم کار در بازار این کشور است. همچنین تسلط به زبان روسی یا ماندارین، امتیاز محسوب می شود.

 صلاحیت ها

چنانچه شما قصد کار در کشور سوئیس را دارید، باید از مدارک معتبری برخوردار باشید. متقاضیان گرامی باید اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط کار و سیستم آموزش و پرورش این کشور کسب کنند. رجوع به دبیرخانه دولت، به جهت آموزش، پرورش و نو آوری، کمک شایانی به شما عزیزان می نماید.

 آژانس های استخدام و کاریابی سوئیس

یکی از روش های یافتن شغل مناسب در این کشور، ثبت نام در یکی از موسسات کاریابی خصوصی می باشد. به جهت یافتن شغل های دارای مجوز، رجوع به دو سازمان اصلی نیروی انسانی و آدکو، کمک شایانی به شما عزیزان می نماید.

 آموزش زبان انگلیسی در سوئیس

یکی از پیشنهاد ها برای متقاضیان اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس، تدریس زبان انگلیسی می باشد. زیرا کسب این حرفه در این کشور بسیار راحت است. همچنین مدارس این کشور، مشاغل بسیار زیادی را برای دبیران زبان در نظر می‌گیرند. البته تاکید بر این نکته ضرورت دارد که شما برای کار در مدارس دولتی این کشور، باید از اتباع اروپایی باشید و یا در اروپا ازدواج کرده باشید.

 فرهنگ مدیریت در سوئیس

این کشور در مورد مسائل کاری از فرهنگ بسیار بالایی برخوردار است و به مواردی چون متانت، قدردانی، صرفه‌جویی، تحمل، دقت و احساس مسئولیت، اهمیت فراوان می دهد. فرهنگ کاری در شرکت‌های سوئیسی، تفاوت فراوانی با سایر شرکت ها در اقصی نقاط دنیا دارد. گفت وگو کنندگان این کشور بسیار سخت گیر ولی عادل هستند و از جدیت بسیاری در کار برخوردارند. از موارد مهم دیگر در فرهنگ کاری این کشور، جدا کردن مسائل کاری، از زندگی شخصی می باشد. طولانی‌ترین ساعات کاری در این کشور ۴۵ الی ۵۰ ساعت کار در طول هفته می باشد.

 درخواست برای شغل در سوئیس

کسب آگاهی کامل از CV خود در صورت یافتن شغل، از اهمیت فراوانی برخوردار است. همچنین پیشنهاد میشود که جهت اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس، آگاهی کاملی در رابطه با مصاحبه های شغلی و یا چگونگی اعلام درخواست کار، کسب نمایید. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، در رابطه با اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس و همچنین بهره مندی از راهنمایی های بیشتر، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. ایضا جهت آگاهی بیشتر خود پیشنهاد مبشود که به مقالات ویزای کاری سوئیس و سرمایه گذاری در  سوئیس  مراجعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *