مهاجرت تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، بتوانید تجارب بسیاری کسب کرده و همچنین توانایی شما را بالا می برد. که سبب پیشی گرفتن از دیگران در حیطه تحصیل می‌کردند. ترکیه از جمله کشورهایی محسوب می شود، که در زمینه پذیرش دانش آموزان بین المللی از سراسر جهان فعالیت گسترده ای دارد. و متقاضیان کثیری را از طریق عرضه بورسیه تحصیلی، به دانشگاه های خود راه می دهد. ایضا شما شما عزیزان می‌توانید با مطالعه این مقاله (اقامت تحصیل پس از ترکیه در سال 2019) اطلاعات کسب کنید.

شرایط درخواست برای بورسیه تحصیلی ترکیه

این بورسیه تنها برای متقاضیان بین المللی در نظر گرفته شده است و غیرقابل واپسداد می‌باشد. که سبب می‌شود افراد در محیطی عالی به تحصیل بپردازند. مقصود از ارائه بورس تحصیلی مذکور، آشنایی دانشجویان و درک بیشتر آنان از کشورهای دیگر و نیز کسب اطلاعات افزون‌تر در این زمینه می باشد.

کشور ترکیه، این بورس تحصیلی را برای دانشجویان برجسته که در سطح بالایی از نظر استعداد و هوش قرار دارند ارائه می کند. که در ذیل موارد این بورس تحصیلی به شما عزیزان شرح داده می شود: پرداخت ۱۴۰۰ لیر برای دکترا، ۹۵۰ لیر برای کارشناسی ارشد و ۷۰۰ لیر برای کارشناسی، که می بایست به صورت ماهانه از جانب متقاضیان واریز گردد.

 • هزینه تحصیلات دوره های کارشناسی ارشد و دکترا
 • گذراندن مدت یک سال دوره زبان ترکی و فراگیری این زبان
 • مسکن رایگان
 • ارائه بلیط پرواز جهت بازگشت
 • بیمه خدمات درمانی و سلامت

بورسیه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه، تنها به وسیله وب سایت تحصیلی این کشور مورد قبول واقع می شود. که متقاضیان می‌توانند درخواست های خود را، به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسوی، روسی، بوسنی و همچنین ترکی عرضه نمایند. لازم به ذکر است، دانشجویانی که تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و تحصیل در زمینه های هنرهای زیبا و آکادمی ورزشی را دارند، می توانند درخواست خود را ارائه دهند.

برای دانشجویان این امکان فراهم شده، که می‌توانند دانشگاه مد نظر خود را انتخاب نمایند. شایان ذکر است، متقاضیان می‌بایست گواهینامه، مجوز و یا سند بین‌المللی خود، که مشخص کننده دستاورد های سابق وی می باشد، کسب کرده باشند. تمامی خبرهایی که در زمینه هزینه های تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد، در وب سایت رسمی این کشور قرار داده شده است. که دانشجویان می توانند با مراجعه به آن، اطلاعات مربوط را کسب نمایند.

بورس تحصیلی هنر در ترکیه

جهت اخذ بورس تحصیلی هنر در ترکیه، لازم است متقاضی به ارائه گواهینامه و یا سند معادل ملی بپردازد. که نشان دهنده استعدادها و نیز دستاورد های سابق وی می باشد. علاوه بر موارد مذکور در فوق، لازم است دانشجویان در برنامه‌های خود، یک نسخه از نمونه کارهایشان، در قالب تصویر یا صوت را گنجانده باشند. شایان ذکر است نمونه‌های ارائه‌شده نیز می بایست در زمینه تجربیات وی و درخواستش باشد.

تحصیل در ترکیه

برای اقدام تحصیل در ترکیه و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه، نیاز است متقاضیان زبان ترکی را فرا گیرند، که در یک دوره یک ساله به آنان آموزش داده می شود. همه افراد آموزش دیده، پس از پایان دوره آموزشی یک ساله، می بایست در یکی از دانشگاه ها و یا ادارات کشور ترکیه پذیرفته شوند. این امر به جهت آمادگی بیشتر متقاضیان برای امتحان دادن می باشد. همچنین ارائه برنامه های بورس تحصیلی ورزش و نیز هنر، تا حد زیادی بسته به نتیجه امتحان متقاضی و دانشگاه انتخاب شده توسط وی خواهد بود.

 مزایا و امکانات بورس تحصیلی ترکیه

از جمله مزایای بورس تحصیلی ترکیه، می توان کمک هزینه پرداختی که به صورت ماهانه می‌باشد را نام برد.

این کمک هزینه ها در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت می باشد، که در ادامه برای شما عزیزان شرح داده شده است:

 • برای فوق دیپلم حدود ۲۸۰ دلار به صورت ماهیانه
 • برای لیسانس حدود ۲۸۰ دلار به صورت ماهیانه
 • برای فوق لیسانس حدود ۴۲۳ دلار به صورت ماهیانه
 • برای دکترا حدود ۵۶۵ دلار آمریکا به صورت ماهیانه
 • و برای موارد پژوهشی حدود ۵۶۵ دلار

خوابگاه دانشجویی :

لازم به ذکر است برای متقاضیانی که در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه موفق بودند، هزینه های آموزشی و خوابگاه دانشجویی رایگان خواهد بود.

شرایط سنی و حداقل معدل متقاضی

شرایط سنی جهت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه به صورت ذیل است: می بایست برای تحصیل در مقطع لیسانس سن متقاضی کمتر از ۲۱ سال باشد برای مقطع فوق لیسانس کمتر از ۳۰ سال و برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا، سن در نظر گرفته شده کمتر از ۳۵ سال می باشد.

شایان ذکر است که می بایست دانشجویان در تمامی موارد مذکور فوق، تحصیلات قبلی خود را به اتمام رسانده و دارای گواهی فارغ التحصیلی باشند. معیارهای تاثیرگذار در انتخاب دانشجویان، با توجه به موارد مذکور در ذیل می باشد: معدل برای مقطع فوق دیپلم حداقل ۱۲ معدل برای مقطع لیسانس، در پزشکی حداقل ۱۸ و برای سایر رشته ها ۱۴؛ معدل برای مقطع فوق لیسانس حداقل ۱۵ و برای دکترا نیز معدل مورد قبول ۱۵ در نظر گرفته شده است.

 مدارک لازم برای تقاضای بورسیه تحصیلی ترکیه

 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی
 • ارائه کارت شناسایی معتبر
 • ارائه ریز نمرات
 • اسکن ریز نمرات دروس گذرانده شده برای افرادی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند
 • در صورت دارا بودن، ارائه گواهی عملی یا پژوهشی
 • ارائه گواهی خلاصه مقالات چاپ شده
 • ارائه مدرک قبولی در IELTS ،TOFEL GRE،
 • عکس اسکن شده در ابعاد ۳×۴
 • ارائه توصیه نامه عملی و معرفی نامه

لازم به ذکر است در صورت اقدامات اولیه، نیازی به ترجمه مدارک مذکور در فوق نمی باشد و فقط اسکن آن ها نیاز است. کلیه درخواست های متقاضیان که در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد، در دو مرحله بررسی می‌شود: مصاحبه به صورت حضوری با متقاضی سابقه تحصیلی وی تیم سفیران سروش سعادت، با ارائه این مقاله، سعی در افزایش دانش شما عزیزان در حیطه اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و دیگر موارد مربوط به این کشور را دارد. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره با وکلای مجرب ما، با این موسسه تماس حاصل فرمایند.

جهت آگاهی بیشتر ب مقالات (تحصیل پزشکی در ترکیه)  و   (تحصیل داروسازی در ترکیه) مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *