مهاجرت تحصیلی یونان

کار دانشجویی در یونان

کار دانشجویی در یونان

کار دانشجویی در یونان یکی از بهترین روش های کاهش هزینه تحصیل و هزینه های اقامت دانشجویی می باشد. اکثر دانشجویانی که به فکر کار دانشجویی در یونان هستند. دانشجویان خارجی و شهروند کشورهای ثالث می باشند که تحصیل در یونان برای آنها با هزینه های مختلفی همراه می باشد. یونان با داشتن سابقه طولانی در سیستم آموزش عالی، هنوز هم مکانی عالی برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی است. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، شهریه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان و هزینه های زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه و نسبتاً کم است. به خصوص دانشجویانی که اهل یونان یا کشور دیگری از اتحادیه اروپا هستند، می توانند از مزایای بی شماری بهره مند شوند. با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا بخش آخر این نوشتار می توانید با کار دانشجویی در یونان بیشتر آشنا شوید.

بررسی قوانین و ساعات کار دانشجویی در یونان

از آنجا که دانشجویان اتحادیه اروپا که در دانشگاه های یونان تحصیل می کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند، بنابراین نیازی به جستجوی شغل در طول تعطیلات تابستان ندارند مگر اینکه آنها به دلایل دیگری این کار را انجام دهند. با این حال، بسیاری از مشاغل برای دانشجویان خارجی که مایل به کار دانشجویی در یونان و اشتغال هستند، تقریباً در همه جای یونان در شهرها، حومه شهرها و حتی جزایر یافت می شود. برای یافتن کار دانشجویی در یونان، دانشجویان باید در هنگام تعطیلات تابستانی با کارکنان دانشگاه و یا سازمان های کاری مشورت کند.

به طور کلی، ساعات کار دانشجویی در یونان عبارتند از:

دوره تحصیلی ساعات کاری دانشجویان (در هفته)
کارشناسی 10 ساعت کار پاره وقت
کارشناسی ارشد 20 ساعت کار پاره وقت
دکترا 30 ساعت کار پاره وقت

شرایط کار دانشجویی در یونان

در این بخش قصد داریم به طور دقیقتر به شرایط کار دانشجویانی که در بهترین دانشگاه های یونان مشغول به تحصیل می شوند اشاره کنیم.

این شرایط عبارتند از:

موارد توضیحات
شرایط کار دانش آموزان زیر 15 سال این افراد مجاز به کار نیستند.
شرایط کار دانش آموزان 15 تا 18 سال این افراد می توانند به طور پاره وقت یا تمام وقت با محدودیت های تحت شرایط کار کنند.
شرایط کار دانش آموزان بالای 18 سال (دوره متوسط) این افراد می توانند بدون محدودیت در ساعات کاری به طور نیمه یا تمام وقت کار کنند.
شرایط کار دانشجویان بالای 18 سال (دانشگاه) این افراد می توانند با محدودیت در ساعات کاری به طور نیمه وقت کار کنند.

در رابطه با مورد دوم (ذکر شده در جدول بالا)، اگر افراد حداکثر 16 سال سن داشته باشند می توانند حداکثر 6 ساعت در روز و 30 ساعت در هفته کار کنند. اگر متقاضیان 17 یا 18 ساله باشند، می توانند حداکثر 40 ساعت در هفته بدون اضافه کاری مشغول به کار عادی شوند. به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا، باید علاوه بر موارد فوق، این نکته را نیز در نظر بگیرید که برای کار در یونان به طور قانونی، تحت هر شرایطی، شما باید علاوه بر ویزای معتبر، مجوز کار معتبر در کشور یونان را برای مدت اقامت خود در این کشور کسب کنید.

دریافت ویزا و مجوز برای کار دانشجویی در یونان

دریافت ویزا و مجوز برای کار دانشجویی در یونان

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، کار دانشجویی در کشور یونان برای دانشجویان و متقاضیانی خارجی (مانند دانشجویان ایرانی) که در برنامه های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور شرکت می کنند در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان مجوز کار قانونی در یونان داشته باشند. برای دریافت مجوز کار، کارفرمای شرکت مربوطه (شرکتی که متقاضی یا دانشجو قصد کار در آن را دارد) حتما باید دانشجو را همراهی و یاری کند. دانشجویان خارجی حتما باید ثابت کنند که قرارداد کار آنها به صورت پاره وقت است و تمام شرایط را رعایت می کنند. در مورد دانشجویان و متقاضیانی که شهروندان اروپایی (شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا) محسوب می شوند باید در نظر داشته باشید که این افراد بدون محدودیت می توانند با ارائه گذرامه و کارت شناسایی معتبر مشغول به کار و زندگی در یونان شوند.

توصیه می شود قبل از مهاجرت به یونان از طریق کسب پذیرش تحصیلی، حتما از شرایط دریافت مجوز کار و اقامت در یونان به عنوان یک دانشجوی خارجی آگاه شوید. دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی به یونان نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور دارند. قبل از انجام هرگونه عمل، متقاضیان باید مدارک و اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی یونان را جمع آوری کنند.

این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر (حداقل 1 سال اعتبار)
  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یونانی
  • مدرک زبان معتبر (یونانی یا انگلیسی)
  • مدارک شناسایی و مدارک پزشکی
  • پرونده سوابق تحصیلی و سوابق کاری
  • اهداف نامه
  • توصیه نامه (در صورت نیاز)
  • اسنادی برای اثبات توان مالی کافی
  • اسنادی برای اثبات نداشتن سابقه جرم
  • 4 قطعه عکس پرسنلی جدید (با فرمت گذرنامه)

بعد از ورود به خاک یونان، دانشجویان باید در کمتر از 15 روز اقدام به اخذ مجوز اقامت در یونان کنند.

زندگی دانشجویی در یونان

زندگی برای دانشجویان بین المللی در یونان بسیار لذت بخش است. دانشجویان می توانند از طیف گسترده ای از فعالیت های داخل دانشگاه و خارج از دانشگاه بهره مند شوند. هیچ معیار محلی یا بین المللی برای استفاده از این فعالیت ها وجود ندارد. این دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و ورزشی مختلفی که توسط دانشگاه ها ارائه می شود، ثبت نام می کنند. بیشتر دانشگاه ها مراکز ورزشی خود را با سالن های ورزشی دارند و همه چیز بدون هیچ هزینه ای در دسترس است. فعالیت های مردمی شامل تنیس، فوتبال، بسکتبال، شنا، رقص، ایروبیک و غیره است. هر بخش دانشگاه دارای اتحادیه دانشجویی است و کلیه دانشجویان متعلق به بخش حق ثبت نام به عنوان اعضا را دارند. این اتحادیه های دانشجویی مسئولیت مشکلات دانشجویان مربوط به زندگی دانشگاهی یا سایر موضوعات را بر عهده دارند.

اتحادیه های دانشجویی وظیفه دارند فعالیت هایی مانند مباحث، کارگاه ها، همایش ها و غیره را ترتیب دهند. اگر قصد دارید از جزئیات ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *