مهاجرت به کشور قبرس

پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

یکی از کشورهای مهاجر پذیر در بین مهاجرین کشور قبرس است چرا که دارای برنامه های متنوع برای ارائه پاسپورت قبرس به شهروندان خارجی است. این کشور از نظر جغرافیایی بین اروپا، خاورمیانه و آفریقا واقع شده و مکان مناسبی برای تجارت و سرمایه گذاری است. قبرس همچنین یکی از سریع ترین برنامه های اخذ پاسپورت را در میان کشورهای جهان دارد. این کشور به منظور جذب سرمایه حاضر به ارائه پاسپورت قبرس در زمان کوتاه مدت است. همچنین بر اساس قوانین از طریق اقامت نیز اخذ پاسپورت قبرس قابل اخذ می باشد. برای کسب اطلاعات لازم درباره پاسپورت و گذرنامه قبرس می توانید این مقاله تنظیم شده در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه کنید.

اعتبار پاسپورت قبرس

در حال حاضر با گذرنامه و پاسپورت قبرس می توان به 93 کشور بدون نیاز به ویزا از جمله کشورهای اتحادیه اروپا، مراکش، برزیل، پرو، شیلی، آفریقای جنوبی، مکزیک و کلمبیا سفر کرد. همچنین با گذرنامه قبرس می توان 31 کشور دیگر با ویزای ورود و یا ویزای الکترونیکی سفر کرد. با استفاده از گذرنامه قبرس می توانید به 64% از کشورهای جهان دسترسی راحت داشت. در حال حاضر در رده جهانی پاسپورت قبرس از نظر قدرت در رده 9 و از نظر رتبه کل در شاخص هنلی رتبه 16 را به خود اختصاص داده است.

در نمودار زیر می توانید نمره پاسپورت قبرس را در مقایسه با سایر کشورهای جهان مشاهده کنید:

زندگی در قبرس

جمهوری قبرس از اول ماه می 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و از اول ژانویه 2008 به منطقه یورو پیوست. پس از استقلال در سال 1960، جمهوری قبرس به عضوی از سازمان ملل متحد، مشترک المنافع، جنبش عدم تعهد و شورای اروپا درآمد. قبرس متعاقباً به عضویت سایر سازمانهای بین المللی از جمله سازمان امنیت و همکاری در اروپا و بانک جهانی درآمد. قبرس در دریای مدیترانه است، فاصله کمی از لبنان، سوریه، ترکیه و مصر دارد. این کشور از یک سبک زندگی ایده آل مدیترانه ای، سواحل زیبا، 340 روز آفتاب در سال و پذیرایی از مردم صمیمی در یک محیط آرام برخوردار است. همچنین بیش از 20% جمعیت قبرس را شهروندان خارجی شامل می شود که نشان از حضور پر رنگ مهاجرین و اتباع دیگر کشورها دارد.

قبرس به دلیل جذابیت های محیطی یکی از کشورهای توریست خیز در منطقه است. این کشور همچنین دارای پاسپورتی ارزشمند است و پیش بینی می شود به زودی نیز به منطقه شنگن بپیوندد. در جدول زیر برخی از اطلاعات کلی درباره این کشور آمده است:

پارامترشرح
کشورقبرس
شهرهای مهمنیکوزیا (پایتخت)، لیماسول، فاماگوستا، پافوس
زبانیونانی، ترکی و انگلیسی
نوع حکومتجمهوری

مزایای اخذ پاسپورت قبرس

قبرس سطح بالایی از زندگی، حمل و نقل مدرن و زیرساخت ها، موسسات عالی دانشگاهی، دسترسی به خدمات پزشکی با کیفیت، یک دولت با ثبات و یک چارچوب قانونی مستحکم را ارائه می دهد که بر اساس قوانین کاملا منطبق با دستورالعمل های اتحادیه اروپا است.

 • قبرس نه تنها پایین ترین و مطلوب ترین نرخ مالیات را در اروپا دارد، بلکه معافیت های مالیاتی زیادی را برای افراد غیر مقیم نیز در نظر گرفته است.
 • افراد غیر مقیم فقط در ازای درآمد تولید شده در این کشور موظف به پرداخت مالیات در قبرس هستند.
 • علاوه بر این، مالیاتی برای درآمد بهره حاصل از قبرس یا سود سهام عایدی در این کشور وجود ندارد.
 • قبرس برای اطمینان از درآمد مشمول مالیات حاصل از قبرس از کشور محل اقامت مالیات شخص، یک معاهده مالیات مضاعف را با 43 کشور به امضاء رسانده است.
 • قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی استراتژیک بین اروپا، خاورمیانه و آفریقا ، یک مقصد تجاری مورد علاقه شرکت های بین المللی است.

قبرس نه تنها برای شرکت های ثبت شده در قبرس بلکه برای شرکت هایی که در سایر حوزه های مالیاتی مانند انگلستان، BVI، سیشل، بلیز و غیره ثبت شده اند، یک مرکز بزرگ برای بانکداری خارج از کشور محسوب می شود. سیستم بانکی قبرس درک خوبی از قانون اعتماد بین المللی دارد و استفاده از خدمات نامزد برای کسانی که مایل به ناشناس ماندن، حفظ حریم خصوصی و بالاترین سطح محرمانه بودن هستند. بانک مرکزی قبرس به کلیه ارزهای اصلی اجازه نگهداری و معامله در قبرس را می دهد. برنامه گذرنامه و تابعیت دوم قبرس تنها برنامه شهروندی اروپا است که می تواند در مدت 6 ماه پاسپورت دوم به شما و خانواده شما اعطاء شود. این همچنین یکی از معتبرترین و باسابقه ترین برنامه شهروندی در برنامه سرمایه گذاری است.

اخذ پاسپورت قبرس از طریق اقامت

بر اساس قوانین قبرس امکان اخذ پاسپورت و گذرنامه قبرس از طریق اقامت وجود دارد. بر اساس قانون ثبت احوال، ماده 111، افراد زیر می توانند با استفاده اقامت قبرس تابعیت و شهروندی این کشور را بدست آورند.

 • اتباع اتحادیه اروپا و افراد تحت تکفل آنها: کسانی که قبل از تاریخ درخواست 5 سال اقامت قانونی در قبرس را گذرانده باشند
 • اتباع کشور سوم و افراد تحت تکفل آنها: افرادی که قبل از تاریخ درخواست 7 سال اقامت قانونی در قبرس را گذرانده باشند
 • اتباع کشور ثالث: که والدین یا فرزندان بزرگسال شهروندان قبرسی هستند و 5 سال اقامت را گذرانده اند

در همه موارد، متقاضیان باید در طول 12 ماه قبل از تاریخ درخواست به طور قانونی و مستمر در قبرس اقامت داشته باشند. همچنین بر اساس قانون ثبت احوال، ماده 110 (2)، افراد زیر می توانند از طریق همسر خود تابعیت قبرس را بدست آورند:

 • همسران خارجی (اتباع اتحادیه اروپا و اتباع کشورهای ثالث) اتباع قبرس: کسانی که 3 سال ازدواج کرده اند و قبل از تاریخ درخواست 2 سال اقامت در قبرس را گذرانده اند
 • همسران خارجی (اتباع اتحادیه اروپا و اتباع کشورهای ثالث) از اتباع قبرس خارج از کشور که 3 سال از ازدواج آنها گذشته است

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

دولت این کشور برای جذب سرمایه به قبرس برنامه ارائه تابعیت و پاسپورت قبرس را در ازای سرمایه گذاری در قبرس داده است. این سرمایه گذاری ها را می توان شخصاً، توسط همسر یا به طور مشترک با همسر یا از طریق شرکتی که سرمایه گذار سهامدار یا مدیر ارشد عالی است، انجام داد و به طرق زیر امکان پذیر است.

پارامترشرح
از طریق خرید ملکدولت برای دریافت گذرنامه قبرس از طریق سرمایه گذاری، متقاضی اصلی را ملزم به سرمایه گذاری حداقل 2.000.000€ (یورو) در خرید یا ساخت ساختمان، توسعه زمین یا سایر پروژه های زیربنایی می کند. توسعه زمین می تواند تجاری یا مسکونی یا تحولات در بخش گردشگری باشد.
سرمایه گذاری در یک شرکت یا تجارتمتقاضیان می توانند از طریق خرید، راه اندازی و یا شرکت یا سازمان مستقر در قبرس با حداقل مبلغ 2.000.000€ (یورو)، تابعیت قبرس را دریافت کنند.
سرمایه گذاری در دارایی های مالی و صندوق های سرمایه گذاریمتقاضیان می توانند با سرمایه گذاری حداقل 2.000.000€ (یورو) در صندوق های سرمایه گذاری جایگزین یا دارایی مالی شرکت ها یا سازمان های قبرسی، پاسپورت قبرس را دریافت کنند. دارایی های مالی شامل اوراق قرضه، اسکناس و اوراق بهادار منتشر شده توسط یک شرکت یا سازمانی است که به طور فیزیکی در قبرس حضور دارند و فعال هستند. سرمایه گذاری باید حداقل برای 5 سال حفظ شود، که باید سالانه توسط گزارش های حسابرس پشتیبانی شود.

به غیر از یکی از گزینه های سرمایه گذاری فوق، سرمایه گذاران ملزم به انجام دو کمک اضافی غیر قابل استرداد تحت برنامه CBI قبرس هستند. هر دو کمک مالی اجباری است و شامل موارد زیر است:

 • کمک مالی به بنیاد تحقیق و نوآوری قبرس – حداقل 100000€ (یورو)
 • کمک مالی به شرکت توسعه زمین قبرس – 100000€ (یورو)

تابعیت دوگانه قبرس

قبرس عضو کامل اتحادیه اروپا است. این بدان معنی است که شهروند قبرس همچنین شهروند اتحادیه اروپا است و می تواند در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا آزادانه سفر و اقامت کند. همچنین طبق قوانین این کشور تابعیت دوگانه در قبرس پذیرفته شده است و چنانچه قانون کشور اول در این مورد نقضی را ایجاد نکند فرد می تواند با دریافت تابعیت قبرس دارای تابعیت مضاعف باشد. بر اساس مفاد قانون ثبت احوال، اداره ثبت احوال و مهاجرت (CRMD) مسئول صدور گذرنامه برای شهروندان قبرسی است. این ادراه گذرنامه هایی با داده های بیومتریک (عکس و اثر انگشت) و همچنین امضای دارنده صادر می کند. برای اطمینان از انطباق با مقررات مربوط به محافظت از داده ها، اثر انگشت دارنده در طی 48 ساعت از زمان صدور گذرنامه از سیستم پاک می شود.

از تاریخ 30ام جولای 2020 نسخه جدید گذرنامه های صادر شده برای شهروندان قبرسی (عادی، دیپلماتیک، خدماتی) منتشر شده است. تمام اسناد فوق بیومتریک، مطابق با مشخصات مندرج در قانون بین الملل و اروپا بوده و بنابراین موجب افزایش سطح امنیت در برابر جعل، سرقت و جعل هویت می شوند. خاطرنشان می شود که کلیه اسناد نسخه فعلی تا تاریخ انقضا به قوت خود باقی بوده و جایگزین نخواهند شد. گذرنامه قبرس برای بزرگسالان 10 سال و برای کودکان 5 سال اعتبار دارد. جهت مهاجرت به قبرس می توانید مقاله ارائه شده در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *