مهاجرت به کشور صربستان

پاسپورت صربستان

پاسپورت صربستان

پاسپورت صربستان دارای ویژگی های خاص می باشد که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. صربستان در مرکز جنوب خاوری اروپا واقع شده است. صربستان با کشورهایی چون کرواسی، مقدونیه، بوسنی، هرزگوین، رومانی، بلغارستان و مجارستان هم‌مرز می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در این نوشتار به بررسی کامل پاسپورت صربستان بپردازند و شما عزیزان را با پاسپورت این کشور آشنا سازند. روش های مختلفی برای مهاجرت به صربستان و کسب پاسپورت این کشور وجود دارد و هر ساله به تعداد مهاجرانی که برای کسب تابعیت صربستان وارد خاک این کشور می شوند افزوده می شود.

بررسی اجمالی پاسپورت صربستان

به طور کلی، شهروندان کشور صربستان می توانند در هر سنی پاسپورت این کشور را بدست آورند و پاسپورت صربستان به عنوان اولین سند سفر بین المللی است که از طرف صربستان به شهروندان این کشور اعطا می شود. گذرنامه های صربستان توسط وزارت امور داخله یا در صورت اقامت شهروندان خارج از کشور در سفارت صادر می شود. آنها علاوه بر خدمت به عنوان اثبات هویت و شهروندی، در صورت لزوم روند تضمین کمک از مقامات کنسولی صربستان در خارج از کشور را نیز تسهیل می کنند. شهروندان نمی توانند همزمان چند پاسپورت صربستان داشته باشند. به یاد داشته باشید که گذرنامه های بیومتریک صربستان در معرفی شدند.

اطلاعات کلی پاسپورت صربستان

اطلاعات کلی درباره پاسپورت کشور صربستان عبارتند از:

آیتم توضیحات
نوع سند گذرنامه
کشور صادر کننده صربستان
اولین تاریخ صدور 1 ژوئیه July) 2008)
هدف صدور شناسایی و تشخیص هویت شهروندان صربی
هزینه دریافت 30€ (یورو)

شایان ذکر است که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان یکی از سریع ترین روش های دستیابی به تابعیت و پاسپورت کشور صربستان می باشد. اما علاوه بر این، متقاضیان می توانند از طریق راه های مختلف به صورت بلند مدت در کشور صربستان اقامت داشته باشند و اقدام به کسب تابعیت این کشور کنند.

ظاهر پاسپورت کشور صربستان

گذرنامه های فعلی صربستان مطابق با قانون اسناد مسافرتی از سال 2007 صادر می شوند. گذرنامه های صربستان، مطابق با استاندارد اتحادیه اروپا، دارای یک جلد سرخ و دارای نوشته هایی با حروف طلایی РЕПУБЛИКА СРБИЈА، جمهوری صربستان و RÉPUBLIQUE DE SERBIE (در بخش بالا) و ПАСОШ، PASSPORT و PASSEPORT در بخش پایین که با تقسیم شده اند. اطلاعات گذرنامه صربستان شامل نوع گذرنامه، کد کشور (SRB)، شماره سریال پاسپورت، نام دارنده، ملیت، تاریخ تولد، جنسیت، شماره شناسایی ملی، محل تولد، محل اقامت، دفتر صدور، تاریخ صدور، تاریخ انقضا، عکس و امضاء دارنده می شود. صفحه هویت پاسپورت همچنین شامل تراشه RFID است. صفحه اطلاعات به زبان صربی، انگلیسی و فرانسوی چاپ می شود، در حالی که داده های شخصی به صربی (حروف لاتین) ثبت می شوند.

گذرنامه شامل 32 صفحه دیگر است که برای ویزا و تمبرهای مرزی مناسب است. آنها دارای طیف وسیعی از رنگهای روشن، عمدتا قرمز، سبز، زرد و آبی هستند و نشان ملی جمهوری صربستان در وسط قرار دارد.

ظاهر پاسپورت کشور صربستان

انواع گذرنامه در صربستان

انواع پاسپورت صربستان عبارتند از:

 • پاسپورت معمولی
 • پاسپورت دیپلماتیک
 • پاسپورت رسمی

گذرنامه های معمولی به همه شهروندان صربستان ارائه می شود. به طور کلی، افرادی که اقدام به اخذ اقامت صربستان از طریق کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و خرید ملک می کنند، می توانند پس از مدت مشخصی گذرنامه معمولی صربستان را کسب کنند. این گذرنامه برای 10 سال یا برای 5 سال اعتبار صادر می شود. همچنین برای افراد بین 3 تا 14 سال با اعتبار 3 ساله صادر می شود. گذرنامه دیپلماتیک توسط وزارت امور خارجه به دیپلمات ها، مقامات عالی رتبه، اعضای پارلمان و افرادی كه برای مشاغل رسمی دولتی و همچنین اعضای خانواده فوری موارد فوق صادر می شوند، صادر می شود. اعتبار آن با توجه به موقعیت افراد تعیین می شود.

گذرنامه رسمی از همه لحاظ با گذرنامه دیپلماتیک یکسان است، اما فاقد امتیازات مصونیت دیپلماتیک است. این گذرنامه برای مقامات میانه و پایین رتبه و همچنین به کارمندان غیر دیپلماتیک در سفارتخانه ها و کنسولگری ها صادر می شود. شایان ذکر است که در صورت گم شدن گذرنامه در خارج از کشور، کنسولگری یک سند مسافرتی اضطراری صادر می کند که توسط شهروندان صربستان برای بازگشت به کشور استفاده می شود. به یاد داشته باشید که مجوز دریانوردی نیز یک سند سفر محسوب می شود. اگر به فکر مهاجرت به اروپا و کسب پاسپورت کشور صربستان هستید، توصیه می شود با توجه به شرایط خود، با این روند آشنایی کامل داشته باشید.

معرفی کارت شناسایی صربستان

از کارت شناسایی صربستان می توان به جای گذرنامه برای سفر به برخی از کشورهای همسایه صربستان که توافق های ویژه با دولت صربستان امضا کرده اند استفاده کرد. تمام کارت های شناسایی صربی از تراشه های RFID برخوردار نیستند، بنابراین برخی از آنها به طور کامل با اسناد مسافرتی بیومتریک سازگار نیستند. کارت شناسایی صربستان کارت شناسایی ملی است که در صربستان استفاده می شود. این کارت برای شهروندان صربی بالای 10 سال صادر می شود و افراد بالای 16 سال حتما باید این کارت را کسب کنند.

اطلاعات کارت شناسایی صربستان عبارتند از:

 • نام کامل متقاضی
 • تاریخ، محل و ایالت تولد
 • جنسیت
 • کد شناسایی
 • تاریخ صدور
 • تاریخ اعتبار
 • مرجع صدور
 • محل زندگی
 • امضا و اثر انگشت متقاضی

همانطور که گفته شد، از کارت شناسایی صربستان می توان به جای گذرنامه برای مسافرت به برخی از کشورهای همسایه صربستان که با دولت صربستان توافق نامه های ویژه امضاء کرده اند استفاده کرد.

این کشورها عبارتند از:

تحصیل در صربستان، کار در صربستان و یا انجام سایر امور نمی توانند موجب کسب کارت شناسایی صربستان شوند و متقاضیان حتما باید تابعیت صربستان را داشته باشند تا موفق به اخذ این کارت شوند. کارت شناسایی صربستان همان شکل و اندازه مشابه کارت های شناسایی دیگر را دارد، همانطور که در استاندارد ISO / IEC 7810 مشخص شده است.

این کارت دارای پس زمینه قرمز و آبی روشن، رنگ های پرچم صربستان است. برای به دست آوردن کارت شناسایی بیومتریک برای اولین بار، 1 شهروند باید شناسنامه و اثبات تابعیت و همچنین نسخه قدیمی منقضی شده Lična karta را ارائه کند. برای تمدید این سند فقط باید مالیات پرداخت شود و عکس جدیدی در دفتر پلیس گرفته شود. هموطنان عزیز با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از شرایط مهاجرت به کشورهای خارجی مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.