مهاجرت به کشور صربستان

مهاجرت به صربستان

مهاجرت به صربستان

وجود فرصت های بینظیر تحصیلی و سرمایه گذاری توانسته مهاجرت به صربستان را در زمره گزینه های پر استقبال برای مهاجران تبدبل کند. صربستان با داشتن انواع زبان ها و فرهنگ ها، هم اقلیم قاره ای و هم مدیترانه ای و هم فرهنگ غنی، ممکن است به عنوان مقصد برتر برای مهاجران مورد استقبال قرار نگیرد، اما با این وجود، فرصت های بسیاری در این کشور برای افرادی وجود دارد که قصد دارند با اهداف مختلف اقدام به مهاجرت به صربستان کنند. در این مقاله با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید درباره کشور صربستان، شرایط مهاجرت به این کشور، مردم آن و سایر موضوعات بیشتر بدانید. صربستان از شاخص توسعه انسانی بالایی برخوردار است، به این معنی که کیفیت زندگی ساکنان در این کشور مطلوب و بیش از رضایت بخش است.

آشنایی با صربستان

صربستان سابقاً بخشی از یوگسلاوی بود. این کشور در بخش مرکزی و جنوب شرقی اروپا واقع شده است و از سال 2006 به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. با مساحت 88.361 کیلومتر مربع و جمعیت تخمینی 8.6 میلیون نفر در سال 2020، صربستان دارای تراکم جمعیت متوسط ​​است. در سرشماری سال 2011، 83% از جمعیت به عنوان صرب، 3.5% مجار، 2% رومی و 2% بوسنیایی بزرگترین گروه های قومی در صربستان شناخته شدند. با وجود کم بودن تعداد مهاجران خارجی در این کشور، صربی تنها زبان رسمی کشور صربستان نیست. اگرچه 88% مردم بومی صربستان به زبان صربی صحبت می کنند، اما برخی از مردم این کشور به زبان های مختلف مانند رومانیایی، مجارستانی، اسلواکی، آلبانیایی و بلغاری صحبت می کنند. در بعضی از مناطق که تعداد مهاجران در آنها زیاد است، هم زبان صربی و هم زبان های دیگر دارای وضعیت اداری رسمی هستند.

اطلاعات کلی درباره کشور صربستان عبارتند از:

درباره کشور صربستان

شایان ذکر است که انگلیسی به عنوان زبان دوم به طور گسترده ای در صربستان صحبت می شود، اما صربی زبان رسمی کشور است. بسیاری از مهاجران ساکن صربستان برای یافتن شغل مناسب در این کشور و یا استخدام در شرکت های مختلف مترجم شخصی استخدام می کنند. یادگیری زبان صربی و داشتن درک اساسی از الفبای سیریلیک همچنین به مهاجران برای حضور در فعالیت های روزمره کمک می کند.

روش های مهاجرت به صربستان

اکثر افرادی که به صربستان منتقل می شوند مجارستانی ها و به دنبال آن رومی ها هستند. کسانی که قصد مهاجرت به صربستان را دارند، برای یادگیری الفبای سیریلیک و لاتین به خوبی عمل می کنند، زیرا این موارد در صربستان به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. صربستان ممکن است یک کشور تازه تأسیس باشد اما سابقه ای دیرینه دارد. به طور کلی، آماده شدن برای مهاجرت به یک کشور خارجی آسان نیست. ممکن است سفر به صربستان آسان باشد، اما مهاجرت به صربستان برای اقامت طولانی مدت امری آسان به شمار نمی رود. در جمع آوری ملزومات برای مهاجرت به صربستان فاکتورهای متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و قطعاً مقررات ویزا برخی از مهمترین آنها است. شایان ذکر است که کسب اطلاعات به روز درباره این قوانین به مهاجران کمک می کنند تا با انواع راه های مهاجرت به صربستان آشنا باشند.

برجسته ترین روش های مهاجرت به کشور صربستان عبارتند از:

  • مهاجرت تحصیلی به صربستان
  • مهاجرت کاری به صربستان
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا کارآفرینی به صربستان
  • مهاجرت از طریق ازدواج به صربستان

مهاجرانی که به صربستان منتقل می شوند، با یکی از متفاوت ترین کشورهای فرهنگی اروپا مورد استقبال قرار می گیرند. بیشتر جامعه مهاجران کوچک در صربستان را می توان در پایتخت بلگراد یافت و این جمعیت اغلب از پرسنل دیپلماتیک یا افرادی که برای سازمان ها و شرکت های بین المللی کار می کنند تشکیل شده است. علاوه بر این، حضور دانشجویان بین المللی در بهترین دانشگاه های صربستان به جمعیت مهاجران خارجی در این کشور می افزاید. بیکاری در این کشور بسیار زیاد است و هر ساله به همین دلیل شهروندان صربی زیادی به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند. به طور کلی توصیه نمی شود که مهاجران بدون اطمینان از شغل به صربستان مهاجرت کنند.

شرایط زندگی و مهاجرت به صربستان در سال 2020

شرایط زندگی و مهاجرت به صربستان در سال 2020

به عنوان یک کشور پیچیده و دارای پتانسیل بسیار زیاد، صربستان تجربه ای جذاب برای کسانی می باشد که برای اقامت طولانی مدت به صربستان می روند. اخذ اقامت صربستان از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری یا ازدواج امکان پذیر می باشد. این کشور دارای جاذبه های توریستی بسیار عالی می باشد که بسیاری با تاریخ طولانی این کشور گره خورده اند، اما همچنین دارای جاذبه هایی با طبیعت زیبا است. حقوق کار در کشور صربستان به طور کلی از اکثر کشورهای اروپای غربی ها پایین تر است، اگرچه افرادی که در یک زمینه خاص دارای مهارت ها و توانایی های مورد نیاز می باشند و مدرک تحصیلی معتبر دارند، می توانند شغل مناسب با درآمد بالا در این کشور پیدا کنند. افرادی که قصد دارند به همراه فرزندان خود به صربستان مهاجرت کنند، می توانند فرزندان خود را در مدارس و دانشگاه های معتبر ثبت نام کنند.

برای تحصیل در صربستان، دانشگاه های معتبری وجود دارد که در سطح بین المللی شناخته شده می باشند.

برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

رتبه بندی نام دانشگاه
1 University of Belgrade
2 University of Novi Sad
3 University of Niš
4 University of Kragujevac

اخذ ویزا و مجوز برای ورود به خاک صربستان

همانطور که می دانید، کشور صربستان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که ورود به خاک آن نیاز به اخذ ویزا دارد. البته قوانین ویزای این کشور با توجه به کشور مبدا مهاجران متفاوت می باشد. برای مثال، شهروندان ایرانی برای مهاجرت و ورود به خاک کشور صربستان نیاز به اخذ ویزا و مجوز اقامت دارند. ویزا و مجوزهای اقامت در کشور صربستان به دو بخش بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شوند. افرادی که قصد دارند در کشور صربستان مشغول به کار شوند و اقامت این کشور را کسب کنند، حتما باید با ویزا و مجوز اقامت بلند مدت وارد خاک صربستان شوند و هدف از مهاجرت خود را مشخص کنند. شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و یا با مراجعه به سایر مقالات موسسه از شرایط و انواع ویزاها و مجوزها برای مهاجرت به کشور صربستان مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.