مهاجرت به کشور اکوادور

پاسپورت اکوادور

پاسپورت اکوادور

پاسپورت اکوادور برای سفرهای بین المللی برای شهروندان کشور اکوادور صادر می شود. این گذرنامه توسط جامعه ملل آند صادر می شود. گذرنامه اکوادور به طور معمول برای 6 سال صادر می شود و از مزایای داشتن وضعیت «بدون ویزا» برای چندین کشور آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی و همچنین روسیه و چین برخوردار است.

در نمودار زیر رتبه پاسپورت اکوادور را مشاهده می کنید:

به گفته خوزه والنسیا، وزیر خارجه، اکوادور علاوه بر توافق شفاهی دو کشور عضو دیگر برای حذف ویزا تا پایان سال 2019، از 12 کشور اروپایی پشتیبانی می کند. در روز جمعه 12 ژانویه 2019، هلند از حذف ویزای شنگن برای اکوادور شد. در 11 ژانویه، در پاریس، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت که درخواست اکوادور برای حذف نیاز به ویزا برای او «قانونی» به نظر می رسد. خوزه والنسیا اظهار داشت که اتحادیه اروپا قبل از پایان سال 2019، درخواست معافیت ویزا را مورد بررسی قرار خواهد داد. درخواست حذف ویزای شنگن اولین بار در سال 2016 انجام شد. اما در آن زمان هیچ پاسخ مساعدی داده نشد. در ژانویه 2018، رئیس جمهور اکوادور، لنین مورنو، اعلام کرد که این درخواست رسمی دوباره از طریق دولت اسپانیا انجام شده است.

مطالب قابل توجهی که در رابطه با پاسپورت اکوادور در این مقاله خواهید خواند:

  • قوانین دریافت پاسپورت اکوادور
  • قوانین عکس پاسپورت اکوادور
  • شرایط عکس نوزادان برای پاسپورت اکوادور

قوانین دریافت پاسپورت اکوادور

در صورتی که تابعیت اکوادور را به دست آورده باشید، می توانید برای پاسپورت این کشور درخواست نمایید. تابعیت این کشور با اقامت یکی از سریع ترین موارد در سراسر جهان است. پس از گذراندن سه سال اقامت موقت یا دائم قانونی، یک خارجی می تواند نامه تابعیت را درخواست کند. در صورت برآورده شدن شرایط زیر، تابعیت اکوادوری به متقاضی اعطا می شود. شرایط شهروندی در جدول زیر آمده است:

مدارک لازم جهت تابعیت توضیحات
مدارک اقامت مداوم حداقل 3 سال
خردسالان موافقت والدین یا سرپرستان قانونی
شناسنامه و آزمایش تکمیلی ترجمه شده به اسپانیایی و قانونی باشد.
کپی سند هویت یا کپی گذرنامه قانونی
دانش نمادهای میهنی اکوادور
شرکت در مصاحبه گفتن دلایل و انگیزه های کسب تابعیت اکوادور
اثبات تمکن مالی در اکوادور

پس از اخذ تابعیت این کشور، می توانید گذرنامه اکوادور خود را درخواست کنید. با استفاده از آن می توانید بدون نیاز به ویزا هنگام ورود به 81 کشور جهان سفر کنید. از یک طرف، برای سفر به آمریکای شمالی، منطقه شنگن یا استرالیا نیاز به درخواست ویزا قبلی است. گذرنامه اکوادوری یکی از معدود گذرنامه های جهان است که به دارندگان آن اجازه می دهد بدون نیاز به ویزا به کشورهای چین و روسیه سفر کنند. طبق شاخص محدودیت های ویزا، پاسپورت اکوادوری در رتبه 73 در 104 قرار دارد. علاقه مندان به دریافت تابعیت می توانند مقاله های پاسپورت تاجیکستان و پاسپورت ایرلند را مطالعه نمایند.

قوانین دریافت پاسپورت اکوادور

قوانین عکس گذرنامه اکوادور

یکی از مهم ترین نکات پاسپورت این کشور، عکس آن می باشد. شاید از این موضوع آگاهی نداشته باشید، اما یک عکس نامناسب گذرنامه یکی از مهم ترین دلایل رد شدن هنگام استفاده از گذرنامه است. به همین دلیل است که فکر کردیم بهتر است جزئیات بیشتری درباره چند مورد از موارد ذکر شده در بالا ارائه دهیم. به این ترتیب می توانید از وضعیت ناخوشایندی که در آن درخواست شما رد می شود جلوگیری کنید. یافتن تنظیم مناسب برای عکس گذرنامه یا عکس ویزا بسیار مهم است. پس زمینه باید سفید باشد و بسیاری از مردم دیوار سفید را انتخاب می کنند. پس زمینه نه الگو و نه سایه و هیچ رنگی نمی تواند داشته باشد. اگر در هیچ کجای خانه خود دیوار سفید ندارید، در صورت تمایل یک ورق سفید را به دیوار آویزان کنید. این کار را به خوبی انجام خواهد داد.

 

هنگام گرفتن عکس گذرنامه یا عکس ویزا، حتماً دوربین را در سطح چشم قرار دهید. مطمئن شوید که سرتان صاف است. شما مجاز به چرخش یا کج کردن سر خود در هر جهت نیستید. عکس های به سبک پرتره همیشه رد می شوند زیرا هر دو طرف صورت شما باید به یک اندازه دیده شود. هنگام گرفتن عکس گذرنامه یا عکس ویزا، نمی توانید لبخند بزنید. سایر حالات صورت مانند اخم، چشمک زدن و بالا آوردن ابروها نیز ممنوع است. تنها حالت قابل قبول خنثی است. بنابراین هنگام عکس گرفتن صورت خود را آرام کنید. هنگام گرفتن عکس گذرنامه، چشمان شما باید مستقیم به دوربین نگاه کنند. با هیچ چیز مانند مو یا قاب عینک شما نمی توان آن ها را پوشاند. اگر مجبورید عینک بزنید، اطمینان حاصل کنید که هیچ خیرگی در عکس وجود ندارد.

شرایط عکس نوزادان برای پاسپورت اکوادور

قوانین و شرایط لازم برای نوزادان، نوزادان و عکس های پاسپورت اکوادور در این بخش توضیح داده شده است. امروزه، کودکان در هر سنی لازم است مدارک سفر شخصی خود را داشته باشند. نیازی به گفتن نیست که شما باید برای فرزندان خود نیز برای گذرنامه و ویزا اقدام کنید. می توانید عکس پاسپورت یا ویزا آنها را در خانه نیز بگیرید و نکات زیر می تواند کمک کننده باشد. هیچ تفاوت قابل توجهی بین عکس گذرنامه بزرگسال و عکس پاسپورت کودک وجود ندارد به غیر از اینکه سر کودک می تواند فضای کمتری را اشغال کند. بالاخره بچه ها سر کوچک تر دارند.

 

اگر می خواهید از کودک خود در صندلی ماشین عکاسی کنید، یادتان باشد که پشتی را با یک ملافه سفید بپوشانید تا از پس زمینه سفید اطمینان حاصل کنید. عکس گرفتن از کودک در حالت خوابیده به معنای این است که باید کودک را روی یک ملافه یا پتو سفید قرار دهید. قبل از گرفتن عکس، کلاه و پستانک را بردارید. در حین عکسبرداری مطمئن شوید که کودک بیدار است. فقط کودک می تواند در عکس گذرنامه یا عکس ویزا ظاهر شود. اگر کودک را در آغوش بگیرید، حتی دستان شما نیز قابل دیدن نیستند. به طور کلی، با داشتن پاسپورت اکوادور می توانید به خلی از کشورها بدون ویزا سفر کنید. سختگیری های سفر به کشورهای دیگر کمتر خواهد بود. به یاد داشته باشید که برای دریافت پاسپورت اکوادور اولین قدم دریافت تابعیت می باشد. اگر قصد دارید که پاسپورت اکوادور را دریافت کنید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مشاوره تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *