مهاجرت کاری قطر

ویزا کار در قطر

کسب ویزا کار در قطر یکی از بهترین و امن ترین روش های مهاجرت به این کشور عربی می باشد و لازم به ذکر است که هر ساله کارکنان بین المللی زیادی برای اشتغال در قطر و کسب ویزا کار در قطر اقدام می کنند. کسب ویزای کار قطر و دریافت مجوز اشتغال در این کشور به متقاضیان و کارکنان بین المللی این اجازه را می دهد تا برای مدت مشخصی در این کشور مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که مجوز کاری قطر با داشتن شرایط مورد نیاز، قابل تمدید می باشد.

مهاجران و متقاضیانی که قصد دارند تا برای تحقق رویا های خود و  یکی از راه و روش های زیر را برای ورود به خاک کشور قطر انتخاب کنند:

← مهاجرت برای تاسیس کمپانی.

← مهاجرت با کسب ویزا کار در قطر.

← مهاجرت برای سرمایه گذاری.

← مهاجرت برای ازدواج و تولد فرزند.

و غیره.

درباره کشور قطر

کشور قطر یکی از کشور های واقع در قاره ی آسیا می باشد که در بخش جنوب غربی این قاره قرار گرفته است و از سرزمین های حوزه ی خلیج فارس به شمار می رود.

این کشور در همسایگی کشور هایی چون عربستان، ایران، عراق، کویت، امارات و همچنین بحرین قرار گرفته است و پایتخت آن دوحه نام دارد.

کشور قطر تا سال هزار و سیصد و چهل و نه شمسی، مستعمره بریتانیا بود و بعد از آن به کشوری مستقل تبدیل شد. کشور قطر بعد از مستقل شدن در تاریخ ذکر شده، به یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا تبدیل شد؛ زیرا این کشور دارای منابع غنی از نفت و گاز طبیعی میباشد.

مردم کشور قطر به دو زبان عربی و زبان انگلیسی مسلط می باشند؛ اما به طور کلی زبان رسمی این کشور زبان عربی تعیین شده است و تقریبا دو و نیم میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. لازم به ذکر است که دوحه، پایتخت این کشور، بزرگترین شهر کشور قطر به شمار میرود.

در سال های اخیر متقاضیان و مهاجران زیادی به کشور قطر مهاجرت کرده اند و به همین دلیل بیش از سیصد هزار نفر نیروی کار خارجی در این کشور وجود دارد.

در جدول زیر اطلاعات کلی درباره کشور قطر ارائه شده است:

دوحه پایتخت
حکومت متمرکز پادشاهی مشروطه دولت
اسلام دین
ریال قطر واحد پول
Qa. دامنه اینترنت
بیش از دو میلیون نفر جمعیت
974+ پیش شماره تلفن

 

شهر های کشور قطر:

 • وکره.
 • خور.
 • شمال.
 • مسیعید.
 • لوسیل.
 • مروارید.
 • دخان.
 • زباره.

مهاجرت کاری به کشور قطر

همانطور که در بخش اول مقاله ی تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت گفته شد، مهاجرت کاری و کسب ویزا کار در قطر از بهترین و امن ترین روش های ورود به خاک این کشور می باشد. مهاجران و متقاضیانی که قصد دارند با کسب ویزا کار در قطر وارد خاک این کشور شوند، حتما باید از طرف کارفرمای کمپانی معتبر و یا یک کمپانی معتبر در کشور قطر پیشنهاد کاری و یا جاب آفر داشته باشند.

متقاضیان خارجی که مایل به اقامت و کار در قطر هستند ابتدا باید ویزای کار و اجازه اقامت کشور قطر را دریافت کنند و لازم به ذکر است که آنها به یک حامی مالی نیز نیاز دارند.

مشغول به کار شدن در قطر

جهت مشغول به کار شدن در کشور قطر، کسب مجوز اقامت معتبر و یک ویزای کار الزامی می باشد. مرحله های اداری برای کسب مجوز قانونی برای زندگی و کار در قطر اغلب به این صورت می باشد: نخست، متقاضی باید یک “حامی مالی” پیدا کند، یعنی یک کارفرمای محلی که مایل به استخدام متقاضی باشد. کارفرما و اسپانسر متقاضی برای شروع پروسه کسب روادید کاری برای متقاضی باید به وزارت کار کشور قطر مراجعه کند. حامی مالی نقش بسیار موثری در پروسه ی متقاضی ایفا می کند، زیرا او باید برای متقاضی شرایطی مانند زمانی که شما یک حساب بانکی را باز کنید یا هنگامی که اجاره نامه اجاره ای را در کشور امضا می کنید، تضمین کند.

پس از اتمام این پروسه، متقاضی خارجی پس از کسب یک ویزای مجاز که سه ماه معتبر خواهد بود، به قطر سفر خواهد کرد تا همه مراحل اجرایی اداری را اجرا کند و در صورت وجود داشتن شرایط لازم، اقدام به کسب اقامت دائم کند. اگر متقاضی کشور قطر را در این دوره 3 ماهه ترک کند، به محض ورود دوباره به کشور، روند به روز اول بر می گردد.

متقاضیان می توانند برای مطلع شدن از شرایط کاری در کشور قطر در سال 2019 به مقاله ی “کار در قطر در سال 2019” مراجعه کنند.

مقررات کار در قطر

متقاضیان و کارکنان خارجی می توانند به کمک کمپانی و یا حامی خود اقدام به کسب اقامت و مجوز کاری کنند و لازم به ذکر است که از مهم ترین موارد جهت کسب اقامت و مجوز کاری در قطر، ارائه نتایج تست های پزشکی مانند ایدز، هپاتیت ب و سایر موارد می باشد.

هنگامی که اجازه اقامت و کار ویزا در اختیار شما قرار گرفته است، شما مجاز به کار در قطر خواهید بود. توجه داشته باشید که فقط باید برای کمپانی و کارفرمای خود کار کنید و اگر می خواهید کار دیگری را انجام دهید، حداقل دو سال در استخدام با حامی اصلی خود باشید. پس از دو سال اگر میخواهید در یک کمپانی دیگر مشغول به کار شوید، می توانید از راه های قانونی اقدام کنید.

مهاجرت با خانواده برای کار به قطر

صاحبان ویزا کار در قطر می توانند خانواده های خود را با آنها در صورتی که بسته های حقوق و دستمزد 8000 ریال یا بالاتر را دریافت کنند، به قطر ببرند. آنها باید اجازه اقامت برای همسران و کودکان زیر 25 سال داشته باشند و مجوز کسب کنند. لازم به ذکر است که کارکنان خارجی برای خروج موقتی از خاک کشور قطر باید مجوز کسب کنند.

نکات مهم درباره کار در قطر

هنگامی که در قطر هستید، لازم است که یک کارت شناسایی محلی حاوی اطلاعات شخصی خود را کسب کنید. برای درخواست کارت شناسایی هوشمند، متقاضیان می توانند به صورت آنلاین اقدام کنند. اگر می خواهید ساعات اضافی برای کارفرمای دیگری یا خصوصی سازی آزاد (مثلا تدریس) کار کنید، باید از کارفرمای خود مجوز کسب کنید.

کسب روادید کاری قطر

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری قطر به چند بخش تقسیم می شوند:

 • گذرنامه (بیش از شش ماه اعتبار).
 • ارائه دعوت نامه و داشتن جاب آفر.
 • رزرو هتل برای سکونت در هفته های اول.
 • بلیط هواپیما.
 • ارائه مدارک لازم برای اثبات توان مالی کافی.

شما عزیزان اگر مایل به مهاجرت به کشور قطر هستید و قصد کسب ویزا کار در قطر را دارید، می توانید با ارائه مدارک خود به کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت، انجام امور مهاجرتی پرونده ی خود را شروع کنید؛ اما به یاد داشته باشید که آگاه بودن از هزینه زندگی در قطر مهم ترین مورد برای مهاجرت به این کشور می باشد. کار در قطر فرصتی می باشد که صرفا با مراجعه به موسسات کاریابی در این کشور صورت می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *