مهاجرت به کشور روسیه

ویزای روسیه

ویزای روسیه

افرادی که قصد سفر به روسیه را دارند، ملزم به اخذ ویزای روسیه است. همچنین روسیه با برخورداری از دانشگاه های باکیفیت می­ باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار مناسب تر از دیگر دانشگاه های اروپایی است. با توجه به تمامی موارد بیان شده افراد با اهداف مختلف برای ورود به کشور روسیه بایستی ابتدا ویزای روسیه را اخذ نمایند. اخذ ویزای این کشور خود دارای مقدماتی همچون دریافت دعوتنامه کاری یا دعوتنامه تحصیلی می باشد. البته افراد برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیازی به دریافت دعوتنامه ندارند. ویزای توریستی روسیه ارزانترین ویزای این کشور است و اعتبار این ویزا بمدت 30 روز می­باشد. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنمای تمامی عزیزان جهت مهاجرت به دیگر کشورها می­باشند.

درباره کشور روسیه

روسیه کشوری اوراسیایی به حساب می ­آید. زیرا بخشی از این کشور در قاره آسیا و بخشی دیگر در قاره­ اروپا واقع گردیده است. مردم این کشور به زبان روسی صحبت می­کنند و واحد پول روسیه RUB (روبل روسیه) است. تحصیل در مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان و در مدارس خصوصی والدین باید به ازای هر سال تحصیل فرزندان مبالغی را پرداخت نمایند. شرایط اقتصادی روسیه بسیار مناسب و در حال رشد می­ باشد و افراد زیادی برای انجام کار به این کشور مهاجرت می­ کنند.

روادید گردشگی روسیه

همان طور که می­دانید روسیه مهد فرهنگ و خانه هنرمندان و نویسندگان معروفی همچون تولستوی می­ باشد. این کشور از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی برخوردار است و این امر سبب شده است تا گردشگران و افراد زیادی علاقمند به سفر به این کشور باشند. افراد برای سفر به روسیه نیازمند اخذ ویزای توریستی این کشور هستند. از ملزومات اخذ این ویزا رزرو بلیت هواپیما و هتل در روسیه می­باشد.

روادید خصوصی روسیه

این ویزای روسیه زیر گروه ویزای توریستی این کشور است. با این تفاوت که برای اخذ این ویزا فرد بایستی دارای دعوتنامه ای از سوی بستگان در روسیه باشد. بستگان شخص مورد نظر می ­توانند با مراجعه به وزارت امور داخلی این کشور برای اخذ دعوتنامه اقدام نمایند. پس از دریافت دعوتنامه، فرد می ­تواند ویزای این کشور را که دارای 3 ماه اعتبار است اخذ نموده و به صورت 1 بار ورود و 2 بار ورود به این کشور سفر نماید. ناگفته نماند افرادی که قصد سفر به این کشور را برای درمان دارند و یا یکی از بستگان در این کشور فوت نموده باشد، نیازی به ارائه دعوتنامه ندارند و تنها با ارائه مدارکی مبنی بر صحت گفته های خود می­توانند ویزای خصوصی روسیه را اخذ نمایند.

ویزای تجاری روسیه

یکی دیگر از ویزا های روسیه ویزای تجاری این کشور است. افرادی که قصد انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی به این کشور را دارند می­توانند با ارائه مدارکی نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایند. سرمایه گذاران برای اخذ این ویزا می­باید مدارکی ارائه نمایند تا حداقل سرمایه وی را برای سرمایه گذاری در این کشور بیان نماید. همچنین افرادی که به عنوان تاجر قصد ورود به این کشور را دارند باید دارای کارت بازرگانی باشند.

اخذ ویزای روسیه از طریق تحصیل

همان طور که بیان نمودیم در این کشور دانشگاه های باکیفیت زیادی وجود دارد که تعداد آنها به بیش از 800 دانشگاه می رسد. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند باید ابتدا با ارسال درخواست پذیرش خود به دانشگاه مورد نظر خود دعوتنامه تحصیلی دریافت نمایند. پس از آن می­توانند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدامات لازم را بنمایند.

اخذ ویزای روسیه از طریق تحصیل

ویزای کاری روسیه

افرادی که با هدف انجام کار در روسیه به این کشور سفر می­نمایند، بایستی ویزای کاری روسیه را اخذ نمایند. از مهمترین ملزومات ویزای کاری این کشور مجوز کاری روسیه، قرارداد استخدامی و دعوتنامه رسمی می­باشد. این ویزا قابلیت دو بار ورود به روسیه را دارد و دارای 3 ماه تا یک سال اعتبار می­باشد.

ویزای ترانزیت روسیه

افرادی که قصد سفر و یا مهاجرت به دیگر کشورها را دارند و باید از روسیه عبور نمایند، ملزم به اخذ ویزای ترانزیت روسیه هستند. این ویزا حداکثر به مدت 10 روز دارای اعتبار است. این ویزا قابلیت دو بار ورود به روسیه را دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای روسیه

افرادی که قصد اخذ انواع ویزاهای روسیه را دارند بایستی تمامی مدارک زیر را به سفارت روسیه در کشور مبدأ خود ارائه دهند:

  • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
  • 2 قطعه عکس
  • ارائه بلیط رفت و برگشت به روسیه
  • ارائه مدارکی که نشان دهنده رزور هتل در روسیه را بیان می­ نماید.
  • ارائه تعهد نامه فرد مبنی بر برگشت قطعی وی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • تکمیل فرم درخواست ویزا مبنی بر ارائه تمامی مشخصات هویتی متقاضی

 

هزینه ویزای روسیه

افراد بسته به این که قصد اخذ چه نوع ویزایی را دارند بایستی هزینه های مختلفی را پرداخت نمایند. به طور مثال هزینه ویزای 15 روزه عادی روسیه 370 هزار تومان و هزینه ویزای 15 روزه فوری این کشور 580 هزار تومان گزارش شده است. دوستان عزیز می توانند با مراجعه به سایت سفارت این کشور از تمامی قیمت های این ویزاها آگاه شوند. سفارت این کشور علاوه بر شهر تهران در شهرها اصفهان و رشت نیز مشغول به فعالیت می­ باشد.

مدت‌ زمان لازم برای اخذ ویزای روسیه

افراد پس از این که مدارک شان را به سفارت روسیه در کشور مبدا خود تحویل نمودند، بایستی مدتی را برای صدور ویزای خود منتظر بمانند. این مدت زمان با توجه به نوع ویزای شخص متفاوت است. مدت زمان صدور انواع ویزا به قرار زیر می باشند:

نوع ویزا مدت زمان انتظار
ویزای 15 روزه عادی 6 روز کاری
ویزای 15 روزه فوری 3 روز کاری
ویزای تجاری 1 ماه عادی 25 روز کاری
ویزای تجاری 1 ماهه فوری 10 روز کاری
ویزای تجاری 3 ماهه عادی 10 روز کاری
ویزای تجاری 3 ماهه دبل عادی 25 روز کاری
ویزای تجاری 3 ماهه دبل فوری 10 روز کاری
ویزای 1 ساله مولتی پل 25 روز کاری

افراد ممکن است با سوالاتی در زمینه ویزای این کشور روبرو شوند. بدین منظور می ­توانند از مشاوره های مفید و راه گشای کارشناسان و وکلای خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری بجویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *