ویزای مسافرتی ارمنستان

ویزای توریستی ارمنستان

ویزای توریستی ارمنستان

متقاضیان با اخذ ویزای توریستی ارمنستان قادر خواهند بود به این کشور سفر نمایند و از جاذبه­ های گردشگری جمهوری ارمنستان دیدن نمایند. ویزای توریستی نیز مانند ویزای کار، تحصیل و غیره از جمله ویزاهای کشور ارمنستان می ­باشد. کشور ارمنستان یک کشور مستقل، اجتماعی و حقوقی می­باشد که در غرب قاره آسیا قرار دارد. ساختار حکومت در ارمنستان بر طبق قانون اساسی و اصل تفکیک قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه است.

پایتخت این کشور، شهر ایروان است. مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می ­نمایند. واحد پول این کشور نیز درام است. ارامنه همان نوادگان نوح هستند که در یک کوه در محدوده آرارات درقلب کشور ارمنستان زندگی می­ کردند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد جاذبه ­های گردشگری و اخذ ویزای توریستی، شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ارمنستان به متقاضیان می ­باشند.

انواع روادید کشور ارمنستان

انواع مختلف ویزای ارمنستان به شرح زیر می­ باشد:

 • ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی ارمنستان
 • ویزای رسمی
 • ویزای دیپلماتیک
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای تجارت یا بیزینس
 • ویزای تحصیلی

ویزای ویزیتور یا بازدید از این کشور برای متقاضیانی صادر می ­گردد که برای اهداف گردشگری، بازدید آشنایان، کسب و کار، درمان پزشکی و یا دیگر اقامت­ های کوتاه مدت می­ باشد. این ویزا به طور سینگل انتری (یک بار ورود) یا مولتی پل انتری است، (مولتی پل انتری: متقاضی در طول مدت اعتبار ویزا چندین بار قادر خواهد بود وارد خاک کشور ارمنستان شود و یا خارج گردد)، در صورت طولانی مدت بودن ویزا، حداکثر به مدت یک سال و مولتی پل صادر می­ گردد.

ویزای دیپلماتیک برای دارندگان گذرنامه­ های دیپلماتیک و برای متقاضیان با وضعیت دیپلماتیک صادر می ­گردد. برای خانوده این افراد نیز به طور مولتی پل با اعتبار 3 ساله یا تک ورودی (سینگل انتری) با اعتبار 120 روز صادر می­ گردد.

ویزای رسمی و ترانزیت ارمنستان

ویزای رسمی همانند ویزای مولتی پل انتری برای کارمندان غیر سیاسی و نمایندگان بین یا سازمان­ های بین المللی و خانواده آنها با اعتبار 3 ساله صادر می­ گردد. ویزای رسمی همچنین به طور یکبار ورود یا مولتی پل انتری با اعتبار یک ساله برای مقامات بین المللی که به دعوت مقامات کشور ارمنستان یا نمایندگی­ های دیپلماتیک یا سازمان­ های بین المللی به خاک کشور ارمنستان وارد گردند.

ویزای ترانزیت به طور سینگل انتری یا مولتی پل انتری با اعتبار یک سال اقامت در کشور ارمنستان که به مدت 3 روز است. حداکثر تا 4 روز قابل تمدید است. این ویزا برای اشخاصی صادر می­ گردد که قصد مسافرت به سایر کشورها از راه کشور ارمنستان را دارند. در مقاله ویزای توریستی ارمنستان، به مدارک مورد نیاز و نحوه درخواست ویزای ارمنستان و موارد مرتبط با این موضوع پرداخته خواهد شد. اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می­ توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

شرایط اخذ ویزای توریستی ارمنستان

متقاضیان برای ورود به خاک کشور ارمنستان بایستی واجد شرایط باشند و از جمله این شرایط می­توان به داشتن یک پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه اشاره کرد. داشتن ویزای این کشور و یا یک سند که حاکی از وضعیت اقامت متقاضیان در کشور ارمنستان، یکی دیگر از شرایط می ­باشد. ممکن است قوانین کشور ارمنستان یا توافقات بین المللی، شرایطی غیر از این را برای مجوز ورود متقاضیان به خاک این کشور قبول نماید.

به عنوان مثال در حال حاضر برای متقاضیان ایرانی امکان ورود به خاک کشور ارمنستان بدون اخذ ویزا امکان پذیر است. تنها با ارائه بلیط و رزرواسیون هتل و مدت اقامت، متقاضیان قادر خواهند بود به این کشور وارد شوند. متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی ارمنستان باید به سفارت این کشور مراجعه نمایند و مبالغی را به یورو جهت اخذ وقت سفارت پرداخت نمایند.

شرایط اخذ ویزای توریستی ارمنستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای ارمنستان

امکان اخذ ویزای کشور ارمنستان به صورت آنلاین و بدون مراحعه به سفارت ارمنستان امکان پذیر است ویزایی که از این طریق اخذ می ­گردد ویزای الکترونیکی یا EVisa می ­باشد. برای متقاضیانی که به صورت آنلاین اقدام به دریافت ویزای توریستی این کشور می­ نمایند، باید مبلغ ویزا را پرداخت نمایند. همچنین ویزای الکترونیک به صورت یک بار ورود و حداکثر برای 120 روز صادر می­ گردد. برای درخواست این نوع ویزا باید به سایت ویزای الکترونیک وزارت امور خارجه مراجعه نمایید. مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز ورود به کشور این کشور به شرح زیر می­ باشد:

 1. اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
 2. 2 قطعه عکس3*4
 3. برگه رزرو هتل
 4. فرم مشخصات فردی و فرم اپلیکیشن یا فرم درخواست ویزای این کشور
 5. ارائه بلیط رفت و برگشت در صورت نیاز

شرایط اخذ روادید ارمنستان برای کشورهای مختلف

ویزای توریستی این کشور، رایج ترین نوع ویزا برای ورود به خاک این کشور است. به طور معمول برای 3 هفته و به طور یک بار ورود صادر می گردد. البته متقاضیان برای زمان­ های طولانی تر نیز قادر خواهند بود ویزای توریستی را درخواست دهند.

متقاضیانی که شهروندان کشورهای ذیل باشند و همچنین افرادی که برای حداکثر 180 روز تقاضای اقامت در ارمنستان را می دهند، اگر شهروندان این کشورها باشند، احتیاجی به اخذ روادید برای ورود به خاک کشور ارمنستان نخواهند داشت. این کشورها عبارتند از ایران، تمامی اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، اوکراین، امریکا، تاجیکستان، ایسلند، لیختن اشتاین، اروگوئه، بلاروس، روسیه، آرژانتین، آذربایجان، برزیل، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان

سایر کشورها برای ورود به خاک این کشور به عنوان توریست، احتیاج به اخذ ویزا دارند. اما شهروندان برخی از این کشورها قادر خواهند بود. در هنگام ورود به فرودگاه بین المللی ایروان یا ایستگاه راه اهن ایروم و سایر مرزهای زمینی برای حداکثر اقامت 120 روز اقدام به اخذ ویزای توریستی کشور ارمنستان نمایند. اتباع برخی از کشورها نظیر کلیه کشورهای آفریقایی به جزء آفریقای جنوبی و کشورهای زیر برای ورود به این کشور باید ویزا داشته باشند:

 • افغانستان
 • بنگلادش
 • نپال
 • پاکستان
 • فلسطین
 • عربستان سعودی
 • سریلانکا
 • سوریه
 • ویتنام

هزینه ­های درخواست روادید گردشگری ارمنستان

در برخی موارد افراد با داشتن یک دعوت نامه از نزدیکان یا یک شرکت برای همکاری یا دعوت نامه برای شرکت در یک همایش، ویزای توریستی این کشور را اخذ می ­نمایند. در این موارد دعوت نامه باید به صورت رسمی و امضاء شده باشد. همچنین دارای مهر و موم از سوی فرستنده دعوت نامه باشد و حاوی اطلاعات زیر باشد:­

 1. کد ثبتی سازمانی که دعوت نامه را ارسال کرده است.
 2. زمان ورود و خروج و مدت زمان اقامت در این کشور
 3. اطلاعات راجع به خود متقاضی دعوت شده نظیر نوع گذرنامه، شماره سریال گذرنامه، تاریخ صدور و اعتبار گذرنامه، شهروند کدام کشور است و غیره

هزینه­ های درخواست ویزای توریستی این کشور به شرح زیر می ­باشد:

 • ویزای توریستی سینگل انتری تا 21 روز، 3000AMD (درام ارمنستان)
 • ویزای توریستی سینگل انتری تا 120 روز، 15000AMD (درام ارمنستان)
 • ویزای توریستی مولتی پل تا 60 روز اقامت و با اعتبار 6 ماهه، 20000AMD (درام ارمنستان)
 • ویزای توریستی مولتی پل تا 120 روز اقامت و با اعتبار یک ساله، 40000AMD (درام ارمنستان)
 • ویزای ترانزیت سینگل انتری، 10000 AMD (درام ارمنستان)
 • ویزای ترانزیت مولتی پل انتری، 18000AMD (درام ارمنستان)
 • ویزای رسمی و دیپلماتیک برای افراد زیر 18 سال هزینه ه­ای ندارد.

اگر متقاضیان خواستار اخذ ویزای توریستی ارمنستان می ­باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می ­توانند شما را در این امر یاری دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.