مهاجرت کاری نیوزلند

وضعیت کار در نیوزلند

وضعیت کار در نیوزلند

شرایط و وضعیت کار در نیوزلند به گونه ای است که همه ساله جمعیت قابل توجهی از سراسر دنیا، خواهان ورود به بازار کار این کشور می شوند. این امر بسیار مهم است. کار در نیوزلند برای نیروی کار ماهر مزایای ویژه ایی در پی خواهد داشت. به طور کلی کار در کشوری که دارای ثبات اقتصادی است و از رفاه اجتماعی برخوردار است می تواند تاثیر مثبتی در آینده افراد داشته باشد. مطالعه حقوق مقاله حقوق ماهیانه کار در نیوزلند برای علاقه مندان کار در این کشور خالی از لطف نیست.

زیرا در وهله اول به احتمال زیاد متقاضیان باید با در نظر گرفتن وضعیت کار در نیوزلند و شرایط اقتصادی این کشور باید اقدام به کاریابی در نیوزلند کنند. هدف اصلی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از تهیه این نوشتار مطلع سازی هموطنان عزیز از وضعیت کار در نیوزلند از لحاظ اقتصادی در سال 2023 و همچنین وضعیت کار در نیوزلند در بخش های مختلف این کشور است.

درباره بازار کار در نیوزلند

بازار کار در نیوزلند طی سال های اخیر قوی بوده و با رشد اقتصادی سالانه حدود 3% همراه بوده است. با بیان این موضوع، نرخ بیکاری در کشور نیوزلند در سال 2018 به کمترین میزان در طی 10 سال اخیر رسید. در حالی که پیش بینی می شود رشد اقتصادی و شغلی اندکی کند شود. دولت نیوزلند هنوز انتظار دارد که سالانه 1.8% نیروی کار در این کشور رشد کند. این به این معنی است که نیوزیلند به آینده نزدیک 47000 کارگر دیگر نیاز دارد. بیشتر فرصت های شغلی شامل مشاغل بسیار ماهر خواهند بود و انتظار می رود بیشتر آن ها توسط افرادی که از خارج از کشور به نیوزیلند می آیند پر شود. نیوزیلند برای متخصصان بخش هایی از جمله بهداشت، مهندسی و فناوری اطلاعات دارای شغل های زیادی است.

اما همچنین فرصت های مختلفی برای کارگران با مهارت کلی تر، به ویژه در ساخت و ساز، تجارت و خدمات تجاری در این کشور وجود دارد. پیش بینی می شود در کشور نیوزلند تقاضا برای کارگران ماهر سریعتر از کل مشاغل طی 3 سال آینده رشد کند. انواع مشاغل در لیست مشاغل ماهر که انتظار می رود سریعتر رشد کنند شامل موارد زیر می باشد:

 • تحلیلگران و برنامه نویسان و مدیر سیستم
 • مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • معماران
 • برنامه ریزان و نقشه برداران
 • تبلیغات
 • روابط عمومی
 • مدیران فروش
 • متخصصان حقوقی

با این حال، کارگران ماهر در زمینه مشاغل زیرنیز از فرصت های زیادی بهره مند می شوند:

 • برق
 • لوله کشی
 • نگهبانانی حیوانات
 • مربیان و محافظان حیوانات
 • کارگران تجارت مهندسی ساخت

مزایا استارت آپ انفرادی و کسب و کار در نیوزلند به شرح زیر می باشد:

مزایا استارت آپ انفرادی در نیوزلند

وضعیت کار دانشجویی در نیوزلند

وضعیت کار دانشجویی در نیوزلند بدین صورت است که تا حداکثر 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت و در تمام تعطیلات برنامه ریزی شده و دوره تعطیلات کریسمس و سال نو به صورت تمام وقت می توانید کار کنید. اگر به شما اجازه کار داده شود، حقوق کاری شما در eVisa یا برچسب ویزا در پاسپورت شما ثبت می شود یا در نامه ای برای شما توضیح داده می شود. اگر در زمانی که اجازه ندارید کار کنید، شرایط ویزای خود را نقض کنید ممکن است مجبور شوید نیوزلند را ترک کنید.  شرایط ویزای تحصیلی به شما این امکان را می دهد که تا 20 ساعت در هفته کار کنید اگر دوره های تمام وقت را انجام می دهید که:

 • حداقل 2 سال تحصیلی باشد، یا
 • حداقل 1 سال تحصیلی در طول مدت و بخشی از یک طرح تبادل دانشجوی تحصیلی تایید شده، یا
 • منجر به یک مدرک نیوزلند می شود که در رده مهاجران ماهر امتیاز کسب می کند.

وضعیت کار دانشجویی در نیوزلند به شما این امکان را می دهد که در طول دوره تعطیلات کریسمس و سال نو به صورت تمام وقت کار کنید اگر:

 • شما در حال مطالعه تمام وقت هستید، و
 • دوره شما حداقل 2 ترم در یک دوره حداقل 8 ماهه است.

تعادل کار و زندگی در نیوزلند

نسبت ساعات کاری کی از موثر ترین عوامل در خصوص زندگی اشخاص می باشد. اگر چه کار و زندگی مقوله های جدا از هم می باشند. اما از یکدیگر اثر می پذیرند. از این رو متقاضیان بایستی تعداد ساعات کاری روزانه خود را تعدیل نمایند. چرا که در صورت بالا بودن تعداد ساعات کاری، زندگی متقاضیان مختل خواهد شد.

در کشور نیوزلند افرادی که شاغل هستند از بهترین تعادل کار و زندگی در جهان بهره مند می شوند. زیرا:

 • در این کشور کارمندان و کارکنان در محل کار خود سخت کار می کنند.
 • در خارج از محل کار خود می توانند از بهترین شرایط زندگی لذت ببرند.
 • علاوه بر این،کارفرمایان نیوزلندی نیز همه نیازهای کارمندان و کارکنان خود را در نظر می گیرند.
 • ساعات کاری در نیوزلند معمولا از 8:30 تا 17:00 از روز دوشنبه تا جمعه (معمولا 40 ساعت در هفته) است.

نسبت به این موضوع بسیار دلسوز هستند، به عنوان مثال، براساس نظرسنجی کمیسیون خانواده های نیوزلند تقریباً 90% از افراد می گویند که کارفرمایشان اجازه می دهد تا اوقات خود را برای برنامه های ویژه همراه با خانواده بگذرانند و سه چهارم افراد کار خود را به عنوان کاری با انعطاف پذیری زیاد و نسبتاً خوبی معرفی کردند.

مهاجرت از طریق کار در نیوزلند

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد دارند کار در نیوزلند را تجربه کنند، باید ویزای کار این کشور را دریافت کنند. جهت اخذ ویزای کار، شرایط و قوانینی وجود دارد که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد. در کشور نیوزلند نیز همانند کشور انگلستان و استرالیا برای اعطاء ویزای کار سیستم امتیازبندی در نظر گرفته شده است.

متقاضیانی که دارای صلاحیت های لازم باشند می توانند از کارفرما یا موسسه ای در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنند. متقاضیانی که امتیاز کمتر از 100 دریافت کنند، صلاحیت ورود به این کشور را ندارند و با درخواست آن ها موافقت نمی شود. برای یافتن کار در این کشور متقاضیان می توانند اقدامات لازم را از طریق موسسات کاریابی و وب سایت های کاریابی معتبر انجام دهند. شما می توانید با مطالعه مقاله موسسات معتبر کاریابی در نیوزلند اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

امتیازبندی مهاجرت به نیوزلند 2024-2023

حداقل امتیاز تعیین شده برای دریافت ویزای کار 160 امتیاز می باشد. حال این سوال مطرح می شود که معیار امتیاز بندی در این کشور بر چه اساسی می باشد؟ ذیلا به بررسی این امتیازات که طبق قانون مطرح شده است، خواهیم پرداخت:

پارامترهابازه مورد نظرمیزان امتیازات
سن20-2930
30-3925
40-4420
45-4910
50-555
استخدامداشتن پیشنهاد شغلی در نیوزیلند50
اشتغال به کار در حال حاضر کمتر از 1 سال در سمت کارگر ماهر در نیوزیلند50
اشتغال به کار در حال حاضر بیشتر از 1 سال در سمت کارگر ماهر در نیوزیلند60
تجربه کاری210
415
620
825
1030
مدرک تحصیلیدیپلم40
کارشناسی50
کارشناسی ارشد یا دکترا60
انطباق پذیری2 سال تحصیل تمام وقت در نیوزیلند با گذراندن لیسانس10
2 سال تحصیل تمام وقت در نیوزیلند با گذراندن لیسانس10
1 سال تحصیل تمام وقت در نیوزیلند با گذراندن مدرک تحصیلات تکمیلی10
2 سال تحصیل تمام وقت در نیوزیلند با گذراندن مدرک تحصیلات تکمیلی15
صلاحیت در منطقه رشد آینده مشخص شده10
صلاحیت در زمینه کمبود مهارت مطلق10
همسر دارای مدرک تحصیلی دیپلم10
همسر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی به بالا20

در پایان این بحث نیاز است که به دو مورد اشاره گردد:

 • ارائه مدرک زبان معتبر در بالا بردن سطح امتیازات متقاضی بسیار موثر است.
 • وجود یکی از بستگان درجه اول که در نیوزیلند زندگی می کنند، برای متقاضی 10 امتیاز به همراه دارد.

کار در نیوزلند برای ایرانیان

متقاضیان ایرانی که تمایل به کار در این کشور را دارند بایستی بدانند که شرایط کار در این کشور مستلزم داشتن پیشنهاد کاری و در نظر گرفتن شرایط حقوقی مناسب از جانب کارفرما می باشد. الزام زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان و تحصیلی از اهم موارد می باشد که نباید به سادگی از ان چشم پوشی کرد. سوابق شغلی، تحصیلی و عوامل حقوقی از موارد حائز اهمیت در همین باب می باشد. در خصوص بررسی بیشتر کار در نیوزلند برای ایرانیان می توانید مقاله مذکور در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایید.

درآمد نیروی متخصص در سال 2023 با کار در نیوزلند

در رابطه با میزان دستمزد و حقوق می توان گفت، به طور میانگین افرادی که در بخش های خصوصی مشغول به کار می باشند NZD26.29 (دلار نیوزلند) درآمد دارند. افرادی که در بخش های دولتی مشغول به کار می باشند 3528NZD (دلار نیوزلند) به عنوان حقوق و دستمزد دریافت می کنند. کمترین میزان حقوق و دستمزد در این کشور مربوط به کارکنان هتل و رستوران ها و پیشخدمت ها می باشد. بیشترین میزان دستمزد و حقوق متعلق به بخش های مالی، بیمه و IT است.

ذیلا به بررسی میزان درآمدهای مشاغل مهم در کشور نیوزلند می پردازیم:

مشاغل برترمیانگین حقوق ماهیانه به دلار نیوزلند
وکیلNZD111440 الی NZD75680
مشاور مدیریتNZD111490 الی NZD75720
مهندس نرم افزارNZD112600 الی NZD76470
مدیریت ساخت و سازNZD114930 الی NZD7808
بانکداریNZD117200 الی NZD79600
مهندس نفت و گازNZD117960 الی NZD80120
حسابدارNZD120560 الی NZD81880
نماینده املاک و مستغلاتNZD122500 الی NZD83200
آمارگیرNZD123760 الی NZD84050
معمارNZD127960 الی NZD86720

در نمودار زیر نیز به بررسی متوسط درآمد اقشار مختلف در نیوزلند پرداخته ایم:

متوسط درآمد اقشار مختلف در نیوزلند

صنایع اصلی و وضعیت کار در نیوزلند

نیوزیلند جزیره ای است که در منطقه جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است و پایتخت آن ولینگتون نام دارد. به طور کلی، بزرگترین صنایع در نیوزلند شامل موارد زیر می شوند:

 • بخش کشاورزی و باغداری
 • ساخت و ساز
 • گردشگری

با ما همراه باشید تا با صنایع اصلی کشور نیوزلند بیشتر آشنا شوید.

وضعیت کار در نیوزلند در بخش کشاورزی

کشاورزی بزرگترین صنعت نیوزلند است. به طور کلی، این صنعت 70% درآمد حاصل از صادرات کالاهای نیوزلند و 12%تولید ناخالص داخلی را به وجود می آورد. نیوزیلند بزرگترین صادرکننده لبنیات و گوشت گوسفند در جهان است. به عنوان یک صنعت فرعی، باغداری 121000 هکتار از مساحت نیوزلند را در بر می گیرد. این صنعت 5 میلیارد $ (دلار) ارزش دارد (از جمله فروش داخلی و صادرات داخلی) که شامل فروش شراب، کیوی و میوه های تابستانی است. این صنعت همچنین شغل های فصلی مناسب برای متقاضیان مختلف و کارکنان فصلی در کشور نیوزلند را فراهم می کند.

صنعت کشاورزی در مشاغل خاص کمبود مهارت دارد. با داشتن مهارت در مشاغل زیر، اخذ ویزای کار در نیوزیلند برای متقاضیان بین المللی آسان تر خواهد بود:

 • زنبورداری
 • لبنیات
 • گوشت گاو
 • پرورش خوک
 • عملیات درختکاری
 • علوم کشاورزی
 • علوم دامی
 • علوم بیوتکنولوژی
 • شراب سازی

وضعیت کار ساخت و ساز در نیوزلند

قطعاً ساخت و ساز از نظر مشاغل یک صنعت رو به رشد در کشور نیوزلند است. در این صنعت تقاضای زیاد برای کارگران ساختمانی در اوکلند در حال رشد است و برای کمک به بازسازی کرایست چرچ و منطقه اطراف کانتربری پس از زمین لرزه های سال 2010 و سال 2011 کشاورزی مشابه، کارگران ماهر ساخت و ساز می توانند راحت تر ویزای کار نیوزلند را کسب کنند زیرا مشاغل زیادی در زمینه ساخت و ساز در کشور نیوزلند وجود دارد. در لیست کمبود مهارت شغل های مختلفی در زمینه ساخت و ساز معرفی شده اند. در حالی که بسیاری از این مشاغل دارای سمت های مدیریتی هستند، مشاغل دیگر موجود در لیست شامل سرپرست، تکنسین نظرسنجی و غیره است.

با توجه به آمار رسمی، رتبه بندی مشاغل صنعت ساخت و ساز در نیوزلند به صورت زیر است:

ردیفزمینه اشتغال
1مدیریت ارشد
2سرپرستی پروژه
3ناظر
4جوشکار
5کارگر
6نجار
7نقاش

وضعیت کار گردشگری در نیوزلند

وضعیت کار گردشگری در نیوزلند

از هر 11 نیوزیلندی یک نفر در صنعت گردشگری فعالیت می کند. گردشگری ارتباط متقابل ارائه دهندگان فعالیت، امکانات و نیازهای حمل و نقل، مهمان نوازی و سرگرمی است. توریسم بخش مهمی از اقتصاد نیوزلند است و به طور مستقیم شامل 5.6% از تولید ناخالص داخلی نیوزلند و همچنین پشتیبانی از 188000 شغل تمام وقت (تقریباً 7.5% از نیروی کار نیوزلند) می شود. زمینه های زیادی در صنعت گردشگری در کشور نیوزلند وجود دارد که متقاضیان می توانند در آنها مشغول به کار شوند.

یافتن کار در نیوزلند

در حال حاضر در کشور نیوزلند فرصت های شغلی بسیار خوبی به خصوص در سال 2023، در زمینه های پزشکی، فنی و مهندسی و فناوری اطلاعات وجود دارد. همچنین در سال های اخیر رشد چشم گیری در زمینه های تولید، حمل و نقل، تدارکات، منابع انسانی، مهندسی و خدمات عمومی، تجارت و خدمات و توسعه حاصل شده است.

راهنمای گام به گام برای یافتن شغل در نیوزلند عبارت است از:

مراحلتوضیح
مرحله اولقبل از ورود به نیوزلند در مورد مشاغل در نیوزلند اطلاعات کافی کسب کنیم.
مرحله دومفایل CV و رزومه خود را دقیق و به روز شده بنویسید.
مرحبه سومبرای شرکت های مناسب با شغل خود رزومه کاری ارسال نمایید.
مرحله چهارمبرای مصاحبه شغلی تمرین کرده تا آماده شوید.
مرحله پنجمدر مصاحبه های شغلی چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین آماده شوید.
مرحله ششمقرارداد کاری منعقد کنید.
مرحله هفتمشروع به کار کنید.

ویزای همراه برای کار در نیوزلند در سال 2023

متقاضیانی که قصد اقامت با ویزای کاری نیوزلند را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند، با کسب حداقل امتیاز این افراد نمی توانند از ابتدا برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کنند.

زمانی فرد می تواند ویزای همراه دریافت کند شرایط زیر را رعایت کند:

 • پس از ورود به این کشور قرارداد کاری با موسسه یا شرکتی ببندد.
 • ارائه مدارک شناسایی خود و همسر
 • ارائه مدارک ازدواج
 • مدارک شناسایی فرزندان
 • اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه زندگی در نیوزلند و اعضاء خانواده

وضعیت کار در نیوزلند و اقامت در آن

کار در نیوزلند یکی از روش های پرطرفدار برای اقامت در ین کشور می باشد. متقاضیان برای اقامت در نیوزلند از این روش، بایستی ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. همچنین پاسپورت معتبر نیز ضروری می باشد. متقاضیان کار در نیوزلند برای اشتغال در مشاغل مورد نیاز این کشور شانس بیشتری خواهند داشت. اقامت نیوزلند از طریق کار دارای برخی شرایط می باشد که ذیلا بررسی شده اند.

شرایط اقامت نیوزلند از طریق کار

شرایط قرارداد کار در نیوزلند

تمامی اتباع خارجی که قصد کار در نیوزلند را دارند، باید یک قرارداد کار در این کشور داشته باشند. همچنین کارفرمایان در نیوزلند باید طبق قانون به همه کارکنان یک قرارداد کار فردی یا جمعی پیشنهاد دهند. علاوه بر این قرارداد کار در نیوزلند باید به زبان انگلیسی واضح نوشته شود. موضوعات اشاره شده در قرارداد کار در نیوزلند باید شامل موارد زیر باشد:

 • اشاره به حداقل دستمزد کارمندی که بین 17 تا 18 سال سن دارد.
 • حداقل دستمزد کارمند در صورتی که بیش از 18 سال سن داشته باشد.
 • قرارداد کار در نیوزلند باید تضمین کند که حقوق کارمندان زن و مرد در این کشور یکسان است.
 • پس از گذراندن 1 سال کارمند در محل کار، باید به او اجازه داده شود که 4 هفته مرخصی سالانه با حقوق دریافت کند.
 • کارمدان پس از 1 سال کار می توانند از 12 ماه مرخصی والدین نیز استفاده کنند.

شرایط کلی کار در نیوزلند

بر خلاف اغلب کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا، شرایط کار در نیوزلند برای کارمندان بین المللی بسیار متفاوت است. یکی از بزرگترین تفاوت ها در شرایط کار در نیوزلند به نسبت سایر کشورها، مدت زمان کار در این کشور است. به طور کلی مدت زمان ساعات کار هفتگی در نیوزلند 40 ساعت در هفته است. بنابراین هیچ کارمندی نباید بیش از این مدت کار کند مگر اینکه به او دستمزد اضافه کاری پرداخت شود. علاوه بر این، نکته قبلا توجه این است که، شرایط کار در میوزلند می تواند توسط کارمند تعیین شود. همچنین ترتیبات کاری منعطف، کار پاره وقت و کار در منزل همگی شرایط مشترکی هستند که ممکن است توسط کارفرما و کارمند تصمیم گیری شود. علاوه بر این، در نیوزلند دستیابی به تعادل بین کار و زندگی از اهمیت فرهنگی بالایی برخوردار است.

برای آشنایی بیشتر با شرایط کلی کار در نیوزلند به جدول زیر مراجعه فرمایید:

شرایط کلی کار در نیوزلندتوضیحات
سن بازنشستگی در نیوزلندطبق قانون کار و طرح ملی بازنشستگی در نیوزلند، افراد مسن ممکن است در سن 60 سالگی مستمری دریافت کنند. همچنین در نیوزلند غیر قانونی است که هر کارفرما یا کسب و کاری در نیوزلند مجبور به بازنشستگی کارمند خود شود.
کمک های اجتماعیبه کرامندانی که در نیوزلند مشغول به کار هستند، کمک های تامین اجتماعی ارائه می شود. در نیوزلند کمک های تامین اجتماعی باید توسط کارفرمایان ارائه شود. علاوه بر این هیچ مالیاتی از تامین اجتماعی دریافت نمی شود.
حداقل دستمزد در نیوزلندطبق آخرین آمار موجود در سال 2023 حداقل دستمزد در نیوزلند طبق قوانین دولت 85NZD (دلار نیوزلند) در ساعت می باشد.

در نمودار زیر می توانید میزان حداقل دستمزد ساعتی کارمندان در کشورهای مختلف جهان را با یکدیگر مقایسه فرمایید:

میزان حداقل دستمزد ساعتی کارمندان در کشورهای مختلف جهان را با یکدیگر

نحوه اخذ ویزای کار کشور نیوزلند

پس از دریافت دعوت نامه شغلی لازم است فرد مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و در زمان تعیین شده برای مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور نیوزلند ارائه نماید. طول روند بررسی درخواست شما 26 ماهه می باشد. پس بهتر است پس از دریافت دعوت نامه شغلی هر چه سریع تر اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهید.

طبق قانون 2023، جهت اخذ ویزای کاری کشور نیوزلند، ارائه مدارک زیر الزامی می باشد:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • مدرک تحصیلی
 • سوابق و رزومه کاری
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا کار و ارائه رسید آن
 • گواهی تمکن مالی، جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق کاری
 • ارائه بیمه سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده

هموطنان عزیزی که به فکر کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و وضعیت کار در نیوزلند و زندگی در نیوزلند دارند و به فکر کسب اقامت نیوزلند هستند می توانند به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنند.

سوالات پرتکرار در باب کار در کشور نیوزلند

در این بخش از مقاله مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب کار در نیوزلند می باشیم:

 • مهارت در چه رشته هایی در نیوزلند احتمال داشتن شغل را بالا می برد؟ زنبورداری/ لبنیات/ گوشت گاو/ پرورش خوک/ عملیات درختکاری/ علوم کشاورزی/ علوم دامی/ علوم بیوتکنولوژی
 • مشاغل برتر در کشور نیوزلند چقدر درآمد دارند؟ وکیل در حدود 111440NZD الی 75680NZD (دلار نیوزلند)/ مشاور مدیریت در حدود 111490NZD الی 75720NZD (دلار نیوزلند)/ مهندس نرم افزار در حدود 112600NZD الی 76470NZD (دلار نیوزلند)/ مدیریت ساخت و ساز در حدود 114930NZD الی 780NZD (دلار نیوزلند)
 • بزرگترین صنایع در نیوزلند شامل چه صنعت هایی است؟ بخش کشاورزی و باغداری/ بخش ساخت و ساز/گردشگری
 • شرایط اقتصادی در کشور نیوزلند به چه صورت است؟ اقتصاد این کشور یک اقتصاد آزاد و توسعه یافته است که با تولید ناخالص داخلی خود در لیست بزرگترین اقتصاد های ملی جهان است و از نظر قدرت خرید در رتبه 68 قرار دارد و این شرایط مطلوب باعث جذب کارگران ماهر و سرمایه گذاران به این کشور شده است.
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *