مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

از آنجا که کشور کانادا برای خانواده و فرهنگ استحکام روابط فامیلی ارزش زیادی قائل است اقامت از طریق روابط فامیلی و ازدواج یکی از شرایط قابل قبول برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود اما از آنجا که طی سالهای اخیر اداره مهاجرت به این کشور با مورد دروغی زیادی در این باب مواجه شده است، شرایط پذیرش باید به نحو احسن و کامل مورد بررسی قرار گیرد.به کسی که مقیم دائم یا شهروند (تابع) کاناداست و می تواند برای مهاجرت همسر خود به کانادا اقدام نماید، اقدام کننده یا اصطلاحا اسپانسر Sponsor (حامی) گفته می شود.لازم به ذکر است اسپانسر هنگام اقدام ساکن کشور کانادا باشد مگر در مورد شهروندان کانادا که در شرایط خاص می توانند از این شرط معاف شوند.برای گرفتن اقامت با این روش یعنی فردی که در کانادا اسپانسر می شود و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق همسر خویش است، هر دو باید شرایط مخصوصی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا

ازجمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج عبارتند از:

 • کارت پایان خدمت زوج
 • رونوشت از تمامی صفحات پاسپورت دارای اعتبار
 • رو نوشت از کارت PR شخص حمایت کننده
 • به همراه داشتن نامه ای که بیان گر عدم سوء پیشینه  و نداشتن سابقه کیفری زوج باشد
 • به همراه داشتن عقد نامه که بیان گر ازدواج رسمی و غیر صوری شخص می باشد
 • به همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه

موارد مهم در بررسی فرایند ازدواج در کانادا

ازجمله مواردی که باعث تردید مسئولین بررسی کننده فرایند شرایط ازدواج می باشد عبارتند از وجود فاصله سنی زیاد بین زوجین، وجود تفاوت زبان بین زوجین برای برقراری ارتباط، وجود تفاوت در دین زوجین

از جمله مواردی که باعث راضی شدن و همچنین قانع شدن مسئول بررسی کننده شرایط متقاضی می شود عبارتند از:

 • به همراه داشتن عکس های خانوادگی که بیان گر داشتن رابطه قانونی و خانوادگی بین زوجین باشد
 • به همراه داشت عکس هایی نظیر عکس از مهمانی های مشترک و هم چنین مسافرت های مشترک زوجین
 • به همراه داشتن ایمیل و هم چنین نامه های بین زوجین.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید چندین اولویت برای درخواست حق شهروندی این کشور داشته باشند. به این صورت که این اشخاص باید از لحاظ حضور جسمی در کانادا حداقل به مدت  1095 روز یعنی به میزان پنج سال قبل از تاریخ اعمال شده در کانادا حضور داشته باشند. این موارد زمانی شامل موارد زیر می شود:

 • ساکنین دائمی این کشور (PR)
 • اشخاصی که دارای حق اقامت موقت (به طور قانونی مجاز به اقامت در کانادا) باشند
 • اشخاصی که دارای حامی مالی مشخصی باشند

بررسی الزامات گرفتن حق شهروندی کانادا

برخی از مردم فکر می کنند که با  ازدواج با یک شهروند کانادایی شرایط مهاجرت و گرفتن حق اقامت این کشور را خواهند داشت در صورتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج  باید دارای شر ایط حاصی باشند که عبارتند از:

 • باید بتوانند قبل از ازدواج با کسی و توانایی خود برای حمایت از شخص مورد نظر خود را داشته باشند.
 • این اشخاص باید توانایی ملاقات با همسر مورد نظر خود راداشته باشند.
 • این اشخاص توانایی برگذاری مراسم ازدواج خود در مدت زمان کمی را داشته باشند.
 • این اشخاص دارای اطلاعاتی باشند که بیان گر سابقه رابطه داشتن با خانواده همسر خود باشد
 • این اشخاص در صورتی که از همسر خود حمایت می کنند، مدت زمان لازم برای این فرایند باید به میزان 3 سال  باشد حتی اگر ازدواج یا رابطه ناموفق باشد. و از آنجا که حمایت مالی یک قرارداد حقوقی با دولت کانادا است. پس در این صورت این اشخاص باید شرایط خود را برآورده کنند.

لازم به ذکر می باشد که در صورتی که همسراین اشخاص  از کمک های اجتماعی استفاده می کند، در این صورت باید پول  و وجه در یافت شده را در یافت نماید همچنین، تا زمانی که بدهی خود را پرداخت نکرده باشند در این صورت نمیتوانند دیگران را حمایت کنند.

بیان این این نکته حائز اهمیت می باشد که ازدواج صوری در این کشور که فقط برای گرفتن حق اقامت این کشور باشد یک جرم محسوب می شود برای یک ملیت خارجی برای ازدواج با یک شهروند کانادا یا اقامت دائم تنها برای ورود به کانادا.

دولت کانادا شرایطی را که شرکای زندگی دراین کشور باید برای 2 سال زندگی کنند در تاریخ آوریل 2017 حذف کرد.بر اساس این قوانین و به طور خاص ، همسران یا شرکای حمایت کننده از شهروندان کانادایی یا ساکنین دائمی نیازی ندارند که با حامی خود زندگی کنند تا اقامت دائم خود را حفظ کنند.

شرایط ازدواج آسان برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در برخی موارد، حامیان مالی  در کشور کانادا شرایط آسانی را برای مهاجرت به این کشور ایجاد می کنند. این یک رابطه ازدواج با عرف عمومی است که تنها هدف آن این است که همراه با همسر حمایت کننده خود به کانادا مهاجرت کنند.
نحوه تشخیص ازدواج واقعی در کانادا
افسران حاضر در کنسول گری کشور کانادا توانایی این را دارند که ازواج های واقعی را برای مهاجرت تشخیص دهند. هم چنین آنها می دانند که چگونه می توانند ازدواج های دروغین را شناسایی کنند. آنها روش های متعددی برای شناسایی تقلب های ازدواج دارند، از جمله:

چک نمودن اسناد مود نیاز در کانادا
بازدید نمودن از خانه های مردم و تحقیق کردن از آنها برای اثبات ازدواج واقعی
مصاحبه نمودن با هر دوی زوجین

با توجه به اتمام مقاله مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در ارابطه با کشور کانادا و هم چنین سایر روش های مهاجرت به این کشور شدید با مراجعه نمودن به مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ و یا مهاجرت آسان و سریع به کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *