مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

مهاجرت به  اتریش از طریق ازدواج  چه شرایطی دارد؟

چگونه می توان تابعیت اتریش را از طریق ازدواج اخذ نمود؟

بعد از سپری شدن چه مدت بعد از مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج در اتریش به اقامت رسید؟

آیا بعد از مهاجرت به اتریش  از طریق ازدواج اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج میسر است؟

چه شرایطی برای متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج وجود دارد؟

آیا مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج امر ساده ایست ؟ اقامت اتریش از چه طرقی امکان پذیر می باشد؟

این مقاله  در باب   از مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج  نگارش شده است  و به بررسی شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج پاسخ می دهد .

نظام حقوقی اتریش و دیگر کشورها

بر اساس قوانین و اصل حقوق  بین الملل خصوصی تابعیت از طریق ازدواج از زن و مرد به یکدیگر قابل انتقال است . در حالی که ایران اینگونه است که تابعیت فقط از مرد به زن منتقل میشود. بنا بر اصل قانون اصلی در باب تابعیت چنانچه فرد غیر ایرانی با زنی با تابعیت ایرانی ازدواج نماید تابعیت ایرانی زن به مرد منتقل نمی شود و همسر وی تابعیت قبلی خود را خواهد داشت.

بنا بر اصل قانون اساس در ایران چنانچه زن خارجی با هر نوع تابعیتی با مرد تبعه ایران ازدواج نماید. تابعیت مرد ایرانی به وی منتقل شده و زن خارجی تابعیت ایرانی خواهد داشت. یکی از راههای مهاجرت و اخذ تابعیت ازدواج است. ازدواج همواره راهی برای مهاجرت قانونی و اخذ تابعیت  کشورها مطرح بوده است. بعد از مراحل قانونی ازدواج و بعد از سپری شدن مدت زمان مشخص و ارائه مدارک ضروری اقامت  دائم برای مهاجر به دست آمده  و بعد از آن منجر به تابعیت خواهد شد.

مدت زمان

پروسه زمانی که فرد مهاجر و متقاضی اقامت با ازدواج برای به دست آوردن اقامت باید سپری نماید کاملا  وابسته به این است که شخصی که با وی ازدواج کرده تابعیت دارد و یا فقط اقامت دارد. در هر دو صورت اخذ اقامت ممکن است. فقط می توان گفت مدت زمان دریافت اقامت با ازدواج با  زن یا مرد تبعه  بسیار کمتر از مدت زمان اخذ اقامت با ازدواج با مرد یا زن مقیم است.

چنانچه شخصی با زن یا مرد تبعه  اتریش ازدواج نماید  وکارهای قانونی و امور مربوطه فرد به این امر را انجام دهد  میتواند جهت دریافت کارت  اقامت کشور اتریش اقدام کند. برای این درخواست باید  فرم های مربوط به  اخذ اقامت را پر کند و مدارک مورد نیاز  این امر را  ضمیمه فرم نماید .

چنانچه علاقمند به مهاجرت از طریق ازدواج به اتریش هستید و میخواهید با فرد تبعه اتریش ازدواج نمایید . نباید هیچگونه  منع قانونی برای ورود به اتریش داشته باشید و باید برای انجام کارهای قانونی ازدواج ویزای نامزدی بگیرید و به اتریش بروید. اگر برای ورود به اتریش مجوز مورد نظر را ندارید باید در کشور ثالث عقد ازدواج را انجام دهید.

مدارک لازم جهت این کار

اگر به فکر مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج هستید حتمن جهت سرعت و سهولت کار  برای بررسی  دقیق مدارک  مورد نیاز و اخذ ویزای نامزدی اتریش  با وکلای مجرب ساکن در اتریش تماس بگیرید تا بتوانید در کمترین زمان ویزای ازدواج را دریافت کنید.

در کنار اینها مدارکی که رابطه شما را با آن فرد ثابت می کند بسیار مهم است. مدارکی نظیر عکسهای دونفره  و یا ایمیل های خصوصی و یا بلیطهای سفر دونفره و چیزهایی از این قبیل ک اثبات کند ازدواج شما با فرد اتریشی  واقعی بوده و تنها وسیله مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج نباشد.

فردی که علاقمند به ازدواج با وی هستید  باید تبعه یا مقیم اتریش باشدو فرد مورد نظر  باید پاسپورت خود و آدرس محل اقامت خود وهمچنین مدارک مالی که بیانگر این است که می تواند محل اقامت و هزینه های اقامت شما را در اتریش  ساپورت کند و اداره مهاجرت بر این اساس به شما اجازه اقامت  در اتریش خواهد داد.

در چه مراکزی در اتریش می توان عقد ازدواج را انجام داد ؟

(Standesamt)از جمله  مراکزمعتبری  است  که ازدواج  متقاضیان در آن  انجام می¬شود. غیر از ازدواج در  شهرداری  ازدواج در کلیسا نیز بسیار مرسوم است . البته اگر علاقمند به انجام  ازدواج در کلیسا هستید ،  باید اول ازدواج را در ثبت احوال انجام دهید و بعد برای انجام ازدواج به کلیسا بروید.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به ثبت احوال اتریش

 1. گواهی ثبت ازدواج ومحل سکونت فرد تبعه یا مقیم در اتریش (Meldebescheinigung )
 2. کارت شناسائی زوجین  یا گذرنامه هر دو نفر  و گواهی ولادت فرد تبعه متقاضی ازدواج  (Geburtsurkunde)
 3. همه این  مدارک باید به زبان آلمانی  ترجمه شده باشد و کلیه مدارک موجود باشد  و صحت  ترجمه مدارک  مورد نیاز باید توسط  دفتراسناد رسمی تأیید گردد.
 4. دفتر اسناد رسمی باید ترجمه¬ها را گواهی کنند و پس از آن صحت مدارک را صادر نمایند.

بعد ازانجام  ازدواج در اداره ثبت احوال در اتریش  (Standesamt) متقاضی سند ازدواج یا عقدنامه در یافت می کند .اگر فرزند مشترکی داشته باشند  دفترچه مشخصات خانواده (Familienstammbuch) نیز در کنار عقدنامه صادر می¬گردد که حاوی اطلاعاتی در باره خانواده زوجین است.

چنانچه در کشوری بجز کشور اتریش ازدواج کرده اید  در کشور خود یا کشور ثالث  ازدواج کرده¬اید حتما  سند ازدواج یا عقدنامه خارجیِ دارید. که باید از اداره ثبت احوال (Standesamt) محل اقامت خودبخواهید این مدارک را تایید کنند و آن مدارک را به آلمانی ترجمه نمایید.

 مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

چنانچه علاقمند به مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج هستید وکلای ارشد و خبره در موسسات حقوقی معتبر مانند سفیران سروش سعادت می توانند به شما در انجام پروسه مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج کمک کنند. برای مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج با کارشناسان این موسسات تماس گرفته و درباره شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج مشاوره تلفنی رایگان بگیرید .

Related Posts

9 دیدگاه برای “مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

 1. عرشیا گفت:

  با مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج، میشه تابعیت مضاعف داشت؟

 2. بهرام توکلی گفت:

  در صورت ازدواج با یک تبعه اتریشی چقدر طول میکشه که بتونیم تابعیت این کشور رو دریافت کنیم؟

 3. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 4. yavar گفت:

  ازدواج در اتریش شرایط خاصی داره

 5. leilakk گفت:

  سلام. اتریش خیلی قشنکه. از کشورهای مورد علاقه من هست

 6. قراری گفت:

  Please e alittle explains about Austria citizenship, if possible . thank you very much

 7. یلدا گفت:

  برای ثبت کردن ازدواج میشه تو کشور سوم هم اینکارو کرد؟ شرایط اقامت بلند مدت باید داشته باشیم؟

 8. Roya گفت:

  سلام با تشکر از مقاله خوبتون.
  مهاجرت از طریق ازدواج در کشور آلمان نیز مشابه اتریش است؟؟
  ینی امکان اخذ ویزا برای برگزاری مراسم ازدواج در اتریش وجود دارد؟
  متشکرم.

 9. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از سایت به روزتون و مطالب مفیدتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *