مهاجرت کاری کلمبیا

سرمایه گذاری در کلمبیا

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کلمبیا

بر اساس گزارش بانک جهانی، سرمایه گذاری در کلمبیا به عنوان یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری در آمریکای لاتین شناخته می شود. بر اثر تحولات عظیم اقتصادی و امنیتی انجام گرفته در کشور کلمبیا از آغاز قرن 21، کشور کلمبیا به یکی از امن ترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری تبدیل شده است به گونه ای که بسیاری از شرکت های مطرح جهانی نیز اقدام به افتتاح شعبه در این کشور کرده اند.

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور کلمبیا وجود دارد که هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه مربوط به خود است. امکان اخذ تابعیت دوگانه در کلمبیا سبب شده است بسیاری از افراد سرمایه گذاری در این کشور را به کشورهای همسایه قدرتمند تر از این کشور ترجیح دهند. در صورتی که در اندیشه سرمایه گذاری در خارج از کشور هستید، مطالعه مقاله سرمایه گذاری در کلمبیا که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

سرمایه گذاری در کلمبیا از طریق خرید ملک

یکی از رایج ترین روش هایی که به افراد کمک می کند تا در کشور کلمبیا یک سرمایه گذاری امن داشته باشند، از طریق خرید ملک صورت می پذیرد. هیچ یک از شهروندان خارجی در کشور کلمبیا اجازه خرید زمین را نخواهند داشت اما حق خرید ملک برای همه شهروندان خارجی در کشور کلمبیا محفوظ است. همه افرادی که در کشور کلمبیا از طریق خرید ملک سرمایه گذاری می کنند می توانند اقامت موقت در این کشور داشته باشند. اقامت از طریق خرید ملک در کشور کلمبیا 3 یا 5 ساله است و مدت اقامت افراد به میزان هزینه ای بستگی دارد که برای خرید ملک پرداخت می کنند.

بر اساس قوانین کشور کلمبیا دریافت اقامت 3 ساله در این کشور از طریق خرید ملک تنها در صورتی ممکن می شود که فرد ملکی به ارزش حداقل 350 بار بیشتر از حداقل حقوق ماهیانه در کشور کلمبیا خریداری کند. همچنین یک فرد در صورتی می تواند به اقامت 5 ساله در کشور کلمبیا دست پیدا کند که ملکی به ارزش حداقل 650 برابر حداقل حقوق تعیین شده در کشور کلمبیا تهیه کند. بر اساس گزارشات رسیده حداقل دستمزد نیروی کار در کشور کلمبیا 257$ در طول ماه است.

سرمایه گذاری در کلمبیا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کشور کلمبیا، ثبت شرکت در این کشور است. یکی از مهم ترین دلایل توسعه اقتصادی در کشور کلمبیا، توجه به سرمایه گذاری های خارجی در سالیان اخیر بوده است. دولت کلمبیا بسیار مشتاق است تا شرکت های بزرگ را به سمت خود جذب کند تا بتوانند به کمک حضور آن ها در خاک این کشور، سایر سرمایه گذاران را نیز به سمت خود جذب کنند.

افرادی که در کشور کلمبیا سرمایه گذاری می کنند می توانند با آسودگی خاطر اقدامات قانونی را انجام بدهند. بر اساس آخرین آمار بانک جهانی کشور کلمبیا یکی از امن ترین کشورهای جهان به منظور سرمایه گذاری است. اگرچه واحد پولی این کشور (پزو) چندان قدرتمند نیست اما سرمایه گذاری در این کشور ریسک چندانی برای سرمایه گذاران نخواهد داشت.

مالیات بر درآمد در کشور کلمبیا 33% است و این درحالی است که این مالیات برای شرکت ها و تولیدی ها در کشور کلمبیا همواره کمتر از 1.5% در نظر گرفته شده است. این تنها یکی از سیاست های تشویقی موجود در کشور کلمبیا است. دولت کلمبیا شرایطی را ایجاد کرده است که شهروندان خارجی برای ثبت شرکت در این کشور نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت و با گذشت یک پروسه 10 مرحله ای می توانند شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانند. مطالعه مقاله «ثبت شرکت در کلمبیا» می تواند کمک فراوانی برای متقاضیان این امر در کشور کلمبیا باشد.

ویزای سرمایه گذاری در کلمبیا

هر فرد برای اینکه بتواند به کشوری دیگر مهاجرت کند باید دلیل قانع کننده داشته باشد و ویزای مرتبط با آن را دریافت کند. همه سرمایه گذاران در کشور کلمبیا نیز برای ورود به خاک این کشور باید ویزای سرمایه گذاری کلمبیا را دریافت کنند. واجدین شرایط دریافت این ویزا نمی توانند از درون خاک کلمبیا اقدامات قانونی را انجام دهند و پیگیری این مسئله باید حتما از خارج از خاک این کشور انجام شود و تنها تمدید این ویزا از درون کشور کلمبیا امکان پذیر است. مدارکی که متقاضیان برای دریافت ویزا به آن نیاز خواهند داشت عبارتند از:

  1. پاسپورت معتبر با دارا بودن حداقل دو صفحه خالی
  2. 2 قطعه عکس در سایز 3×3 مربوط به سه ماه گذشته
  3. مدارک بانکی که نشان دهنده توان مالی فرد باشد
  4. تکمیل فرم درخواست ویزا
  5. پرداخت هزینه 50$ برای رسیدگی به مدارک ارسالی
  6. سند ازدواج و شناسنامه اعضای خانواده
  7. گواهی شناسایی رسمی فرد در کشور خود
  8. هزینه نهایی دریافت ویزای سرمایه گذاری 425$ است.

مزایای سرمایه گذاری در کلمبیا

دولت کلمبیا در تلاش است تا حداکثر سرمایه گذار خارجی را به سمت خود جذب کند به همین منظور با کاهش میزان مالیات و همچنین مراحل ثبت شرکت در کلمبیا، سیاست های تشویقی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. از سوی دیگر شهروندانی که در کشور کلمبیا سرمایه گذاری می کنند، پس از 5 سال از اقامت قانونی آن ها در این کشور، فرصت خواهند داشت تا به صورت رسمی تابعیت کشور کلمبیا را بدست آورند. علاوه بر این کشور کلمبیا تابعیت دو گانه را برای شهروندان خود می پذیرد بدان معنا که شهروندانی که تابعیت کشور کلمبیا را می پذیرند، نیازی به لغو تابعیت اولیه خود نخواهند داشت.

توصیه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن است که مقالات سرمایه گذاری در آرژانتین و سرمایه گذاری در بزریل را نیز مطالعه مطالعه فرمایید تا بهترین گزینه ممکن را برای سرمایه گذاری در قاره آمریکا برای خود انتخاب کنید. بدون شک سرمایه گذاری در کلمبیا برترین روش سرمایه گذاری در جهان نیست و کشور های قدرمندتری وجود دارد که می توانند خدمات بیشتری را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار دهند و سود بیش تری برای آنان ایجاد کنند. در صورتی که تمایل به دستیابی به بهترین گزینه های سرمایه گذاری خارجی دارید، می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرموده یا به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *