مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری در لهستان

لهستان کشوری است که از اقتصادی بسیار قوی برخوردار است. سرمایه گذاری در لهستان از اولین گزینه های انتخابی بسیاری از سرمایه گذاران جهان می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه یاری کننده سرمایه گذاران در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری می­باشد. لهستان از اقتصاد بسیار مناسبی در میان کشورهای منطقه برخوردار است. همین امر موجب شده است بسیاری از سازمان های دولتی از سرمایه گذاران در این کشور حمایت های ویژه ای نمایند. بطوریکه در میان کشورهای اروپایی از این کشور بعنوان گوی سرمایه گذاری یاد می­گردد. لهستان در رقابت با کشورهای چک، رومانی، مجارستان، اوکراین و ترکیه در زمینه اقتصادی پیشرو ترین کشور بشمار می­رود.

در سال 2015 این کشور از لحاظ ارزش کل سرمایه گذاری خارجی رتبه هشتم را در اتحادیه اروپا و در میان سایر کشورهای جهان رتبه 20 را بخود اختصاص داده است. تمامی سرمایه گذارارن در کشور لهستان از سرمایه گذاری در این کشور رضایت بسیاری دارند. بطوریکه بسیاری از دیگر سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور تشوریق می­نمایند.

این کشور در هنگام بحران های اقتصادی که تقریباً تمامی کشورها با مشکلات فراوانی روبرو بودند، این از اقتصاد ثابت و پایداری برخودار بود. به همین دلیل سرمایه گذاران از این کشور بعنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاری یاد می­کنند. بسیاری از سرمایه گذاران در لهستان برای چندمین بار این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می­کنند ویا در جهت افزایش سرمایه گذاری های خود در لهستان می­کوشند.

جذابیت سرمایه گذاری در لهستان

از جمله عواملی که باعث شده است لهستان به محیطی جذاب در سرمایه گذاری تبدیل گردد، برخوردای از موقعیت جغرافیایی مناسب، اتحاد و یکپارچگی با اتحادیه اروپا و بازارهای شرقی است. همچنین در این کشور قیمت حمل و نقل محصولات بسیار مناسب بوده و دارای بازهای های بزرگ جهانی می­باشد. دلایل فوق باعث انگیزه بسیاری از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور می­باشد. بطور کلی عوامل اقتصادی، اجتماعی، جغرافیایی و انگیزه های سرمایه گذاران باعث جذابیت این کشور در امر سرمایه گذاری گردیده است.

مشوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران

در مناطق اقتصادی ویژه در لهستان بسیاری از سرمایه گذاران  از پرداخت مالیات معاف هستند. همچنین این کشور کمک های نقدی بسیاری در اختیار سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل قرار می­دهد. کشور لهستان در زمینه های خودرو- حمل و نقل هوایی- الکترونیک- بیوتکنولوژی- صنایع غذایی و خدمات مدرن به سرمایه گذاران کمک های مالی نقدی پرداخت می­نماید. همچنین سرمایه گذاران در این کشور از کمک های مالی یارانه ای دیگری که از طرف بودجه مالی اتحادیه اروپا می­باشد نیز برخوردار می­گردند.

آژانس اطلاعات و سرمایه گذاری خارجی در لهستان

از سال 1992 موسسه ای دولتی برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران بنام آژانس اطلاعات و سرمایه گذاری خارجی در لهستان بوجود آمد. این موسسه شرایط سرمایه گذاری در لهستان را برای سرمایه گذاران خارجی شرح نموده و در جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور می­کوشد. این موسسه همچنان بعنوان شریکی برای کارآفرینان در لهستان بشمار می­رود. بگونه ای که این موسسه در تمامی مراحل اداری و حقوقی به کارآفرینان یاری می­رساند. این موسسه در مشاوره هایی را در زمینه های زیر در اختیار سرمایه گذاران قرار می­دهد:

 • انتخاب مکان سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران
 • تشویق سرمایه گذاران خارجی برای بازدید لهستان برای سرمایه گذاری
 • ارائه اطلاعات به سرمایه گذاران در رابطه با محیط های اقتصادی و حقوقی در لهستان
 • ارائه اطلاعات در رابطه با جذابیت های سرمایه گذاری در لهستان که باعث ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران گردیده است.
 • در اختیار گذاشتن اطلاعات شناسایی پیمانکاران و تأمین کنندگان به سرمایه گذاران
 • ایجاد ارتباط میان مقامات محلی و مرکزی با سرمایه گذاران
 • حمایت از سرمایه گذاران موجود در لهستان

همچنان افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند می­توانند از راهنمائی های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این امر بهره مند گردند.

ثبت شرکت در لهستان

افرادی که موفق به اخذ مجوز اقامت در لهستان شده اند می­توانند براحتی در این کشور به انجام دادن کار و تجارت و زندگی در لهستان بپردازند. افراد با استفاده از مجوز اقامت لهستان می­توانند به تمامی کشورهای حوزه شینگن تردد نماند. همچنین در صورتیکه این افراد در لهستان ملک و یا شرکتی را خریداری نمایند می­توانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

شرکت های خصوصی در لهستان اجازه دارند 1- 3 سهامدار در شرکت خود داشته باشند. به سهامدارن با خرید سهام در شرکت های خصوصی به مدت 1 سال اجازه اقامت لهستان داده می­شود. هنگامی که افراد درخواست مجوز اقامت خود را به اداره مهاجرت لهستان ارائه می­دهند بعد از مدت 45 روز این اداره نسبت به درخواست وی رسیدگی خواهد نمود. در صورت موافقت این اداره با درخواست اقامت به وی کارتی پلاستیکی که همان مجوز اقامت فرد است و به مدت 1 سال معتبر است داده خواهد شد. افراد بایستی دو ماه قبل از اعتبار کارت فوق به ادره مربوطه جهت تمدید اقامت خود مراجعه نمایند.

مراحل ثبت و راه اندازی شرکت در لهستان

افراد برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب کار تجاری خود بایستی مراحلی را برای ثبت تجارت خود در این کشور انجام دهند.. از جمله مراحل فوق عبارتند از ثبت فعالیت ها- دریافت شماره ثبت- دریافت کد مالیاتی- افتتاح حساب- کمک به امنیت اجتماعی و بازرسی بهداشتی. ما در اینجا به اختصار به شرح برخی از موارد خواهیم پرداخت.

ثبت فعالیت ها

اولین مرحله برای ثبت شرکت در لهستان امضای اساسنامه ثبت شرکت است که سرمایه گذاران باید آن را در دفترخانه های رسمی در لهستان امضا نمایند. سرمایه گذاران بایستی فرم درخواست ثبت شرکت را تکمیل نموده و به وزارت دادگستری در لهستان تحویل نمایند. وزارت مربوطه پس از مدت 14 روز به درخواست سرمایه گذاران رسیدگی خواهد نمود. سرمایه گذاران برای ثبت شرکت خویش بایستی مدارک زیر را به وزارت دادگستری ارائه نمایند:

 • ارائه اساسنامه شرکت در حال تأسیس
 • ارائه لیستی از اسامی سهامداران شرکت
 • ارائه لیستی از اعضای هیئت مدیره شرکت و همچنین بیانیه ای که طی آن از سهمیم بودن همه اعضا در سرمایه اصلی بیان شده است.
 • همچنین اساسنامه فوق بایستی به امضای تمامی افراد دارای صلاحیت شرکت برسد.

REGON یا شماره ثبت

نماینده شرکت مورد نظر بایستی پس از مدت 14 روز به اداره آمار لهستان در رابطه با تجارت خود در این کشور مراجعه نموده و درخواست شماره ثبت شرکت نماید. برای ارائه درخواست فوق نماینده مورد نظر بایستی فرمی بنام RG-1 را تکمیل نموده و تحویل این اداره نماید.

NIP  یا شماره شناسایی مالیات

سرمایه گذاران شرکت پس از ثبت شرکت خود بایستی برای اخذ شماره شناسایی مالیات به شهرداری محلی که شرکت را در آنجا تأسیس گردیده مراجعه نماید. اخذ شماره شناسایی مالیات بصورت رایگان است و تا زمان صدور شماره شناسایی افراد حقوقی می­توانند از شماره ثبت شرکت استفاده نمایند.

سرمایه گذاری در لهستان

همانطور که گفته شد لهستان از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است. از همین رو از طرق مختلف سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این کشور تشویق می­نماید. سرمایه گذارا برای انجام کارهای تجاری ریسک های زیادی را تحمل می­کنند. اما سرمایه گذاری درکشور لهستان با توجه به اقتصاد مقاومتی این کشور در هنگام بحران های اقتصادی اروپا و ادامه رشد اقتصادی حتی در آن زمان باعث کاهش نگرانی های سرمایه گذاران گردیده است.

افتتاح حساب بانکی در لهستان چگونه است؟

سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند در لهستان حسابی افتتاح نمایند بایستی مدارک زیر را به بانک های این کشور ارائه دهند:

 • ارائه کارت شناسایی
 • ارائه گواهی ثبت
 • ارائه گواهی اختصاص شماره شناسایی مالیات
 • ارائه شماره REGON

منظور از امنیت اجتماعی در سرمایه گذاری در لهستان چیست؟

کارآفرینان و سرمایه گذاران در لهستان پس از شروع فعالیت های تجاری در لهستان بایستی هزینه ای را برای کمک به امنیت اجتماعی و بیمه درمانی پرداخت نمایند. کارآفرین بایستی اظهار نامه خود را پس از گذشت 7 روز از شروع تجات خود در این کشور به موسسه ملی تأمین اجتماعی ارسال نماید.

بازرسی از کار و بازرسی بهداشتی چگونه است؟

کارفرمایانی که به ایجاد کسب و کار در لهستان پرداخته اند بایستی اطلاعاتی همچون محل فعالیت- دامنه و نوع فعالیت خود را بهمراه تعداد کارکنان به اداره بازرسی ارسال نماید. این اطلاعات باید ظرف مدت30 روز از شروع کار تجاری به این اداره ارسال گردد. طبق قوانین سرمایه گذاری در لهستان همه­ی افراد می­توانند به انجام کارهای تجاری از جمله ثبت شرکت و یا ایجاد کسب و کار در این کشور بپردازند. افراد می­توانند با رعایت قوانین فوق به راه اندازی کسب و کار و تجارت در این کشور بپردازند.افراد با سوالات متعددی در زمینه سرمایه گذاری در کشور لهستان روبرو می­گردند از جمله:

 • برای سرمایه گذاری در لهستان چه میزان سرمایه اولیه نیاز است؟
 • آیا دریافت کمک هزینه برای سرمایه گذاری در کشور لهستان نیازمند شرایط خاصی است؟
 • آیا سهامداران در کارهای تجاری می­توانند به همره اعضای خانواده به این کشور مهاجرت نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از کارشناسان مجرب آماده راهنمایی و مشاوره به سرمایه گذارن در لهستان می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *