مهاجرت به کشور استونی

سرمایه گذاری در استونی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استونی

استونی کشوری در همسایگی روسیه است که دارای شرایطی برابر با این کشور است. افراد زیادی به هنگام تصمیم گیری جهت مهاجرت به یکی از این دو کشور، استونی را برمی­گزینند. سرمایه گذاری در استونی از جمله راههای مهاجرتی به کشور استونی می­باشد. علاوه بر این افراد از راههای دیگری همچون مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق ازدواج و … به این کشور مهاجرت می­نمایند. امکان اخذ اقامت استونی از طریق هر یک از روشهای مهاجرتی امکان پذیر است. اما سرمایه گذاری در این کشور یکی از بهترین روشهایی است که افراد می­توانند براحتی اقامت این کشور را اخذ نمایند. با توجه به این که استونی دارای شرایطی همچون تحصیل رایگان- هزینه های زندگی پایین- برخورداری از بهترین کیفیت های آموزشی است، اکثر افراد علاقمند مهاجرت به این کشور هستند.

خرید ملک در استونی نیز یکی از روشهای سرمایه گذاری در استونی است که برخی از سرمایه گذران خارجی این روش را برمی­گزینند. جهت آگاهی از دیگر روشهای سرمایه گذاری در کشور استونی می­توانید با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و اطلاعات لازم را کسب نمائید. دولت استونی از سرمایه گذران خارجی استقبال می­نماید و همین امر موجب جذب بسیاری از سرمایه گذران خارجی به این کشور شده است. سرمایه گذرانی که بتوانند در مدت زمان فعالیت خود موفق عمل نمایند، می­توانند برای دریافت اقامت دائم خود در استونی اقدام نمایند. ناگفته نماند سرمایه گذاری در این کشور دارای مزایایی همچون موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب این کشور می­باشد.

روشهای سرمایه گذاری در استونی

سرمایه گذاری در کشور استونی روشهای مختلفی دارد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک- سرمایه گذاری از طریق خرید املاک تجاری و سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی روشهای سرمایه گذاری در این کشور می­باشد. هر یک از این روشها دارای قوانینی می­باشد. در ادامه به بررسی این روشها و قوانین سرمایه گذاری در این کشور خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استونی

همانطور که بیان نمودیم خرید ملک در استونی یکی از روشهای سرمایه گذاری در این کشور است. اگرچه افراد با سرمایه گذاری در استونی می­توانند اقامت دائم استونی را اخذ نمایند، اما خرید ملک در استونی تنها برای شهروندان برخی از کشورها منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می­شود. شهروندان کشورهای اسپانیا- پرتغال- قبرس- یونان با سرمایه گذاری از این طریق ( خرید ملک) می­توانند برای دریافت اقامت دائم کشور استونی اقدام نمایند. شهروندان سایر کشورها اجازه خرید ملک در این کشور را دارند، اما از این طریق دولت استونی به آنان اقامت این کشور را اعطا نخواهد نمود. ناگفته نماند شهروندان سایر کشورها می­توانند در استونی ملکی را خریداری نموده و مالکیت صد درصدی ملک مورد نظر دریافت نماید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک تجاری در استونی

روش دوم سرمایه گذاری در استونی خرید املاک تجاری همانند مغازه- رستوران- هتل و یا کارخانه ای در استونی است. سرمایه گذاری به این طریق می­تواند تنها با خرید املاک بیان شده و یا در برخی موارد می­باید با ثبت شرکت انجام پذیرد. در صورتیکه خرید ملک تجاری افراد بهمراه ثبت شرکت انجام پذیرد نیاز است تا گردش حساب مالی سرمایه گذار که بیان کننده چگونگی کسب و کار و فعالیت های تجاری فرد است در اختیار دولت استونی قرار گیرد. همانطور که می­دانید سرمایه گذاری در بسیاری از کشورهای اروپایی تنها با ثبت شرکت امکان پذیر است و دیگر سرمایه گذاران نیاز به دیگر فعالیت های دیگر همچون خرید املاک تجاری را ندارند. این روش سرمایه گذاری در استونی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می­گردد. اما اخذ اقامت دائم استونی به سرعت و با آغاز فعالیت های تجاری سرمایه گذار ممکن نیست و سرمایه گذار بایستی مراحل پیچیده ای را بدین منظور طی نماید. اخذ اقامت دائم استونی که می­توان گفت همان اقامت دائم اروپا است پس از پایان اقامت موقت سرمایه گذران و 5 سال انجام کار و کسب و کار در این کشور امکان پذیر خواهد بود. سرمایه گذاری بدین طریق دارای مراحل پیچیده ای است بهتر آنست تا سرمایه گذران روشهای سرمایه گذاری در دیگر کشورها و اقامت اتریش از طریق خرید ملک در این کشور را مطالعه نمایند.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

از دیگر روشهای سرمایه گذاری در کشور استونی خرید اوراق قرضه دولتی در این کشور می­باشد. خرید اوراق قرضه دولتی در استونی به دو صورت می­باشد. سرمایه قابل برگشت و سرمایه غیر قابل بازگشت. در روش سرمایه قابل برگشت فرد سرمایه گذار سرمایه خود را به مدت 5 سال بعنوان سپرده در اختیار دولت استونی قرار می­دهد و از این طریق می­تواند اقامت دائم این کشور را اخذ بنماید. ناگفته نماند سرمایه فرد پس از گذشت 5 سال به وی بازگردانده خواهد شد. اما روش دوم بگونه ای است که فرد سرمایه خود را در ازای اخذ اقامت دائم این کشور در اختیار دولت استونی قرار می­دهد. در هر دو روش اقامت دائم فرد بلافاصله به وی اعطا می­گردد. با این تفاوت که سرمایه سرمایه گذار در روش دوم به وی بازگردانده نخواهد شد و گویا فرد اقامت دائم این کشور را خریداری نموده است.

 

مزایای سرمایه گذاری در استونی

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم سرمایه گذاری در استونی دارای مزایایی است که باعث شده است بسیاری از سرمایه گذران این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند. از جمله مزایای سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • سیاست اقتصادی و سیاسی لیبرال
 • نیروی کار بسیار انعطاف پذیر و حرفه ای
 • موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب استونی که در تقاطع اروپا و روسیه واقع شده است.
 • کشور استونی از اعضای اتحادیه اروپا می­باشد.

در مقابل تمامی مزایای فوق سرمایه گذاری در این کشور دارای معایبی نیز می­باشد از جمله:

 • بازار داخلی کوچک
 • سلطه محصولات فنلاندی و سوئدی
 • قدرت خرید پایین نسبت به دیگر کشورها اروپایی

استونی بهشت استارتاپ ها

در میان کشورهای جهان کشور استونی بیشترین نرخ سرمایه گذاری استارتاپ ها را بخود اختصاص داده است. علاوه بر اینکه دولت استونی از استارتاپ ها حمایت ویژه ای می­نماید، اما وجود برخی موارد در این کشور به اجرایی شدن کسب و کارهای سرمایه گذران کمک بیشتری می­نماید. ما  برخی از این موارد را در زیر میشمریم:

 • خدمات الکترونیکی و سهولت انجام کار در استونی
 • محیط زندگی توسعه یافته ومقرون به صرفه
 • اسکایپ میزاث بزرگی برای بکارگیری استعدادها در استونی می­باشد.
 • مردم و جامعه موجود در استونی .کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی علاقمندان ایجاد کسب و کار در استونی را یاری و راهنمائی می­نمایند. دوستان عزیز می­توانند با این مجموعه ارتباط برقرار نموده و از تجربیات و مشاوره های بسیار مفید این مجموعه بهره­مند گردند. همچنین می­توانید از روشهای مهاجرت به اتریش نیز آگاهی های لازم را کسب نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *