مهاجرت به کشور فرانسه

رفع ریجکتی فرانسه

رفع ریجکتی فرانسه

فرانسه در همسایگی کشورهای لوکزمبورگ- آلمان- سوئیس- بلژیک و ایتالیا قرار دارد و از جمله کشورهای عضو شینگن می­باشد. افراد زیادی درخواست ویزای این کشور را می­نمایند و معمولاً افرادی که با رد درخواست ویزای خود روبرو می­شوند به دنبال راههای رفع ریجکتی فرانسه خواهند بود. تحصیل در دانشگاه های فرانسه برای آندسته از دانشجویانی که از مهارت زبان فرانسوی برخوردارند، بصورت رایگان است. از همین رو دانشجویانی زیادی طرفدار تحصیل در فرانسه هستند. تمامی افراد جهت مهاجرت به فرانسه نیازمند اخذ ویزای این کشور هستند و با ارائه مدارک خود به سفارت این کشور نسبت به اخذ ویزای فرانسه اقدام می­نمایند. اما آنچه که موجب ایجاد نگرانی متقاضیان گردیده است، ریجکت درخواست ویزای فرانسه می­باشد. متقاضیان عزیزی که با ریجکت ویزای این کشور روبرو شده اند، نگران نباشند. زیرا امکان درخواست مجدد و رفع ریجکتی فرانسه وجود دارد. کارشناسان ارشد خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مسیر مهاجرتی اطلاعات مفید و تجارب مفید خود را در اختیار دوستان عزیز قرار می­دهند.

انجام کار- سرمایه گذاری و ازدواج از دیگر راههای مهاجرتی به فرانسه است که موجب می­گردد، افراد جهت اخذ ویزای فرانسه اقدام نمایند. اما توجه داشته باشید در اولین درخواست خود با ارئه کامل مدارک خود از ریجکت شدن درخواست خود جلوگیری نمائید. زیرا مهر ریجکت در پاسپورت منجر می­گردد تا متقاضیان برای سفر به دیگر کشورها نیز با چنین مشکلی روبرو شوند.

بررسی ریجکت ویزای فرانسه

با توجه به اینکه فرانسه نیز از دیگر کشورهای عضو شینگن است، اخذ ویزای این کشور بمنزله­ی ویزای شینگن می­باشد و افراد با دریافت ویزای فرانسه امکان تردد به دیگر کشورهای شینگن را نیز خواهند داشت. متقاضیان جهت دریافت ویزای این کشور ابتدا بصورت اینترنتی وقتی را رزرو می­نمایند و سپس در موعد مقرر به همراه سایر مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه خواهند نمود. آفیسر سفارت فرانسه در روز مصاحبه سوالاتی را از فرد مورد نظر در زمینه سفر وی به این کشور خواه پرسید. متقاضین عزیز توجه داشته باشند، پاسخ سوالات شان تأثیر زیادی به موافقت و یا عدم موافقت این اداره با درخواست ویزای فرانسه خواهد داشت. در روز مصاحبه معمولاً سوالات زیر از متقاضیان پرسیده می­شود:

  • چرا کشور فرانسه را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اید؟
  • آیا چرا فکر می­کنید به گذراندن این برنامه نیاز دارید؟
  • کشور فرانسه چخ کمکی می­تواند به برنامه های شما کند؟
  • آیا پس از اتمام دوره قصد برگشت به کشور و یا ادامه تحصیل در فرانسه را خواهید داشت؟

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند، می­بایست پاسخ سوالات را بگونه ای بین نمایند که از سیستم آموزشی و اداری این کشور مطلع بوده و اطلاعات کافی در این زمینه را دارا هستند. بطور کلی می­باید پاسخ سوالات بگونه ای باشد که امکان رد شدن و ریجکت درخواست ویزای این کشور را به صفر برساند.

دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه

در صورتیکه افراد در روز مصاحبه ضعیف عمل نمایند، ممکن است آفیسر سفارت فرانسه با درخواست ویزای متقاضی موافقت ننماید. البته بسیار مشاهده شده است افرادی که در روز مصاحبه خیلی موفق عمل ننموده اند، اما در کمترین زمان ویزای فرانسه را اخذ نموده اند. زیرا مدارک و دلایل دیگر هم تأثیر زیادی در اخذ ویزای این کشور دارد. از دیگر دلایلی که ممکن است موجب ریجکت شدن ویزای فرانسه گردد عبارتند از:

  • مخدوش بودن پاسپورت
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی نامعتبر
  • ارائه مدارکی که مغایر با سایر مدارک افراد است ( بطور مثال افراد جهت اثبات تمکن مالی خود مدارکی ارائه می­نمایند که با درآمد شغلی آنان همخوانی ندارد.)
  • عدم مشخص نمودن مکان اقامت فرانسه و مدت اقامت و زمان برگشت از فرانسه
  • ضعیف بودن سوابق سفر متقاضی ( افرادی که مهر ویزای کشورهای مختلفی را در پاسپورت خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ این ویزا خواهند داشت)

رفع ریجکتی فرانسه

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

اگرچه متقاضیان با ارائه مدارک و اسناد معتبر می­بایست از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری نمایند، ما در برخی موارد با چنین مشکلی روبرو خواهند شد. باید بین نمائیم که این آخرین راه نیست و افراد فرصتی برای اعتراض یه رد درخواست خود خواهند داشت. متقاضیان پس از اینکه با ریجکت ویزای خود روبرو شدند، می­باید نسبت به رفع ریجکتی فرانسه اقدام نمایند. زیرا در صورتیکه نسبت به رفع ریجکتی فرانسه اقدام نگردد، این مهر قرمز رنگ بیان کننده امتیاز منفی و اینکه فرد تمامی نواقصات را قبول دارد خواهد بود که برای سفر به دیگر کشورها نیز دردسر ساز می­باشد.

طبق قوانین کشورهای عضو شینگن متقاضیانی که با مشکل ریجکت شدن ویزای خود روبرو می­گردند، امکان اعتراض و درخواست تجدید نظر را خواهند داشت. البته این مرحله بسیار حساس بوده و باید متقاضی تمامی تلاش خود را نموده تا بتواند سفارت فرانسه را متقاعد و در نهایت به رفع ریجکتی فرانسه دست یابد. دوستان و متقاضیان عزیز می­توانند با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و با آگاهی از تمامی جوانب جهت رفع ریجکتی فرانسه اقدامات لازم را بنمایند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *