مهاجرت به کشور پرتغال

درباره پرتغال

درباره پرتغال

پرتغال نقطه­ اتصال 3 قاره­ اروپا، آفریقا و آمریکا میباشد. در این مقاله به بررسی درباره پرتغال به عنوان یک کشوری مهاجرتی 2023 میپردازیم. باید بیان نمود با توجه به موقعیت این کشور، فرودگاه های بین المللی زیادی در این کشور ایجاد شده است. در واقع پرتغال 12 ورود به منطقه­ شنگن می ­باشد. لیسبون پایتخت این کشور است که از مهمترین شهرهای اروپایی محسوب می ­شود. این کشور از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است و سالانه مقصد توریست های بسیاری می ­باشد. اگرچه زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است، اما اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی نیز برخوردار هستند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، می ­توانید از توصیه ها و پیشنهادات مفید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­ مند گردید.

باید بدانید که تنها مرز زمینی این کشور با اسپانیا است و مردم این کشور به زبان اسپانیایی نیز صحبت می ­کنند. این کشور از عجایب است و از جاذبه های گردشگری جالب و کهنی برخوردار است که قدمت آنها به دوران قبل از تاریخ بشر باز می ­گردد. این کشور به صورت دموکراتیک اداره می­ گردد و رئیس جمهور با رأی مردم این کشور پس از هر 5 سال انتخاب می­ گردد و قدرتمندترین فرد در این کشور به شمار می ­رود. پرتغال تقریباً دارای 11 میلیون جمعیت است و شهرهای لیسبون و پورتو از جمله مهمترین و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور هستند.

درباره آب و هوای پرتغال

درباره پرتغال و آب و هوای این کشور باید گفت این کشور دارای زمستان هایی ملایم و آب و هوا در روزهای تابستان گرم و خشک است. پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است. میانگین دمای هوای این کشور در زمستان ها بین 8 الی 14 درجه سانتی گراد و در تابستان ها 17 الی 28 درجه گزارش شده است. مناطق جنوبی کشور پرتغال دارای آب و هوایی خنک تر نسبت به دیگر مناطق این کشور است. در مجموع متوسط بارندگی در طول یکسال 500 الی 1000 میلی متر می ­باشد.

اطلاعات کلی درباره این کشور بدین صورت می باشد:

اطلاعات کلی درباره پرتغالدرباره اقتصاد پرتغال

حال بهتر است اقتصاد این کشور را بررسی نمائیم. این کشور در طول چندین سال با رکود اقتصادی مواجه گردید. از همین رو آسیب های زیادی به بخش های مختلف این کشور وارد شده است، تا جائیکه این کشور مجبور به اخذ کمک های مالی از صندوق بین المللی شده است. بیکاری جوانان این کشور از مهمترین آسیب های رکود اقتصادی در این کشور به شمار می ­رود. به طور کلی رکود اقتصادی منجر به چالش ها و مشکلات بسیار زیادی در این کشور شده است. مهمترین درآمد این کشور بر پایه کشاورزی و جنگلداری است. البته صنعت توریسم نیز نقش مهمی در درآمدهای این کشور داشته است. ناگفته نماند کشور پرتغال محصولاتی همچون گوجه فرنگی، سیب زمینی، زیتون، پارچه، کفش و غیره را به دیگر کشورها صادر می ­نماید. در این خصوص مقاله مهاجرت به پرتغال را نیز مطالعه نمایید.

رشد اقتصادی این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

رشد اقتصادی در پرتغال

زندگی در پرتغال 2023

مردم این کشور از کیفیت بسیار مناسب زندگی برخوردار هستند. به طوریکه سطح زندگی مردم این کشور طبق رتبه بندی بهترین سطح زندگی در میان کشورهای جهان رتبه 42 را کسب نموده است. متوسط هزینه زندگی در پرتغال 650€ الی 800€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. دانشگاه های این کشور از کیفیت آموزشی و امکانات مناسبی برخوردار هستند. تحصیل در این کشور رایگان نیست و شهریه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به دانشگاه های خصوصی ارزان تر و به صرفه تر می ­باشد. برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور کمک هزینه ها و بورسیه های زیادی را به دانشجویان اعطاء می­ نمایند. اگرچه هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی پرتغال ارزان تر است، اما دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند و در شهریه های تحصیلی می­ باید در پایان هر سال تحصیلی پرداخت گردند.

پرتغال دارای بیش از 300 دانشگاه می ­باشد که از این میان 7 دانشگاه این کشور در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه لیسبون، پورتو، کویمبرا، مینهو، آویرو،دانشگاه پلی تکنیک لبسبون پورتو و دانشگاه کاتولیک پرتغال از جمله برترین دانشگاه های این کشور می ­باشند.

درباره خرید ملک در پرتغال

درباره خرید ملک در پرتغال

این کشور پنجمین کشوری می ­باشد که مقصد زندگی کارمندان بازنشسته کشورهای اروپایی و دیگر کشورها در سال 2023 شناخته شده است. اکثر بازنشستگان جهت تفریح و استراحت در ادامه زندگی، ملکی را در این کشور خریداری نموده و به تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور می ­پردازند. دولت این کشور محدودیتی برای خرید ملک توسط اتباع خارجی قرار نداده است، بلکه آنان را به خرید ملک در این کشور تشویق می ­نماید. یکی از محبوب ترین ویزاهای این کشور ویزای توریستی این کشور است که دارای 120 روز اعتبار می ­باشد.

از مهمترین شرایط صدور این ویزا برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و حداقل 350000€ (یورو) تمکن مالی می­ باشد. پس از آن افراد می ­توانند به این کشور سفر نمایند. ویزای توریستی پرتغال در صورتی قابل تمدید است که فرد با حداقل 350000€ (یورو) ملکی را خریداری نماید. در این صورت متقاضی می­ تواند اقامت 2 ساله کشور پرتغال را اخذ نماید. در صورتیکه فرد تمایل به اخذ اقامت پرتغال برای همیشه را داشته باشد، پس از 5 سال زندگی مداوم امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت. چنانچه قصد سفر به پرتغال را دارید می ­توانید از تجربیات بسیار مفید کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه آگاهی یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *