مهاجرت به کشور پرتغال

درباره پرتغال

مهاجرت به پرتغال

پرتغال کشوری در جنوب غربی ترین نقطه­ی قاره­ی اروپا می­باشد که از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی برخوردار است پرتغال نقطه­ی اتصال سه قاره­ی اروپا- آفریقا و آمریکا می­باشد. درباره پرتغال باید بیان نمودیم با توجه به موقعیت این کشور، فرودگاه های بین المللی زیادی در این کشور ایجاد شده است. در واقع پرتغال دروازه ورود به منطقه­ی شینگن می­باشد. لیسبون پایتخت کشور پرتغال است که از مهمترین شهرهای اروپایی محسوب می­شود. این کشور از جاذبه های گردشگری زیادی برخودار است و سالانه مقصد توریستان بسیاری می­باشد. اگرچه زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است اما اکثر مردم کشور پرتغال از مهارت زبان انگلیسی نیز برخودار هستند. اگر قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، می­توانید از توصیه ها و پیشنهادات مفید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردید.

درباره پرتغال بدانید که تنها مرز زمینی این کشور با اسپانیا است و مردم این کشور به زبان اسپانیایی نیز صحبت می­کنند. پرتغال کشور عجایب است و از جاذبه های گردشگری جالب و کهنی برخوردار است که قدمت آنها به دوران قبل از تاریخ بشر باز می­گردد. کشور پرتغال بصورت دموکراتیک اداره می­گردد و رئیس جمهور با رأی مردم این کشور پس از هر 5 سال انتخاب می­گردد و قدرتمندترین فرد در این کشور بشمار می­رود. پرتغال تقریباً دارای 11 میلیون جمعیت است و شهرهای لیسبون و پورتو از جمله مهمترین و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور هستند.

آب و هوای پرتغال

درباره پرتغال و آب و هوای این کشور باید گفت این کشور دارای زمستان هایی ملایم و آب و هوا در روزهای تابستان گرم و خشک است. پرتغال یکی از گرمترین کشورهای اروپایی است. میانگین دمای هوای این کشور در زمستان ها بین 8-14 درجه سانتیگراد و در تابستان ها 17-28 درجه گزارش شده است. مناطق جنوبی کشور پرتغال دارای آب و هوایی خنک تر نسبت به دیگر مناطق این کشور است. در مجموع متوسط بارندگی در طول یکسال 500-1000 میلی متر می­باشد.

درباره پرتغال

اقتصاد پرتغال

حال بهتر است درباره پرتغال اقتصاد این کشور را بررسی نمائیم. پرتغال در طول چندین سال با رکود اقتصادی مواجه گردید. از همین رو آسیب های زیادی به بخش های مختلف این کشور وارد شده است، تا جائیکه این کشور مجبور به اخذ کمک های مالی از صندوق بین المللی شده است. بیکاری جوانان این کشور از مهمترین آسیب های رکود اقتصادی در این کشور بشمار می­رود. بطور کلی رکو اقتصادی منجر به چالش ها و مشکلات بسیار زیادی در این کشور شده است. مهمترین درآمد کشور پرتغال بر پایه کشاورزی و جنگلداری است. البته صنعت توریسم نیز نقش مهمی در درآمدهای این کشور داشته است. ناگفته نماند کشور پرتغال محصولاتی همچون گوجه فرنگی- سیب زمینی- زیتون- پارچه- کفش و … را به دیگر کشورها صادر می­نماید.

زندگی در پرتغال

مردم کشور پرتغال از کیفیت بسیار مناسب زندگی برخوردار هستند. بطوریکه سطح زندگی مردم این کشور طبق رتبه بندی بهترین سطح زندگی در میان کشورهای جهان رتبه 42 را کسب نموده است. متوسط هزینه زندگی در پرتغال 650-800 یورو در ماه تخمین زده شده است. دانشگاه های کشور پرتغال از کیفیت آموزشی و امکانات مناسبی برخوردار هستند. تحصیل در این کشور رایگان نیست و شهریه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به دانشگاه های خصوصی ارزان تر و به صرفه تر می­باشد. درباره پرتغال باید گفته شود برخی از دانشگاه های خصوصی پرتغال کمک هزینه ها و بورسیه های زیادی را به دانشجویان اعطا می­نمایند. اگرچه هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی پرتغال ارزان تر است، اما دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند و در شهریه های تحصیلی می­باید در پایان هر سال تحصیلی پرداخت گردند.

پرتغال دارای بیش از 300 دانشگاه می­باشد که از این میان 7 دانشگاه این کشور در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه لیسبون- پورتو- کویمبرا- مینهو- آویرو-دانشگاه پلی تکنیک لبسبون پورتو و دانشگاه کاتولیک پرتغال از جمله برترین دانشگاه های این کشور می­باشند.

خرید ملک در پرتغال

درباره پرتغال باید بدانید که این کشور پنجمین کشوری می­باشد که مقصد زندگی کارمندان بازنشسته کشورهای اروپایی و دیگر کشورها می­باشد. اکثر بازنشتگان جهت تفریح و استراحت در ادامه زندگی ملکی را در این کشور خریداری نموده و به تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور می­پردازند. دولت پرتغال محدودیتی برای خرید ملک توسط اتباع خارجی قرار نداده است، بلکه آنان را به خرید ملک در این کشور تشویق می­نماید. یکی از محبوب ترین ویزاهای کشور پرتغال ویزای توریستی این کشور است که دارای 120 روز اعتبار می­باشد.

از مهمترین شرایط صدور این ویزا برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و حداقل 10000 دلار تمکن مالی می­باشد. پس از آن افراد می­توانند به این کشور سفر نمایند. ویزای توریستی پرتغال در صورتی قابل تمدید است که فرد با حداقل 150000 دلار ملکی را خریداری نماید. در اینصورت وی می­تواند اقامت 2 ساله کشور پرتغال را اخذ نماید. در صورتیکه فرد تمایل به اخذ اقامت پرتغال برای همیشه را داشته باشد، پس از 5 سال زندگی مستمر و مداوم امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهد داشت. چنانچه قصد سفر به پرتغال را دارید می­توانید از تجربیات بسیار مفید کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه آگاهی یابید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *