مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا

تحصیل در دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا

دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا دانشگاهی دولتی در شهر مونترال استان کبک است که در سال 1973 تأسیس گردید. این دانشگاه از ادغام کالج لویلا و دانشگاه جورج ویلیامز ایجاد گردید. در استان کبک تنها سه دانشگاه انگلیسی زبان وجود دارد که دانشگاه کونکوردیا یکی از آنهاست. این دانشگاه متشکل از یک مدرسه و سه دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی- هنرهای زیبا- دانشکده علوم و کسب و کار می­باشد. تمرکز اصلی دانشگاه کونکوریا بر روی مباحث محیط زیست- اقتصاد و تکنولوژی می­باشد. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کانادا است که سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرش می­نماید. در حال حاضر 46000 دانشجو در دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا مشغول به تحصیل می­باشند.

متقاضیان تحصیل در کشور کانادا می­توانند با برقراری ارتباط با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا مطلع گردند. پردیس جورج ویلیامز در مرکز شهر مونترال و در منطقه ای موسوم به کوارتیر واقع گردیده و پردیس دیگر این دانشگاه لویلا در شهر نتردام دی گریس موقعیت دارد. از میان دانشکده های این دانشگاه می­توان گفت دانشکده تجارت کونکوردیا رشد و پیشرفت بیشتری داشته است. بطوریکه این دانشکده در لیست 10 دانشکده تجارت کشور کانادا می­باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های استان کبک بدین گونه است که دانشجویان بین المللی دوبرابر دانشجویان کانادایی و دانشجویان کانادایی دو برابر دانشجویان بومی استان کبک شهریه پرداخت می­نمایند. در مقابل دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های استان کبک امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند.

دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا

تحصیل در دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا

دانشگاه کونکوردیا برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشکده های مختلف شرایط جداگانه و متفاوتی تعیین نموده است. معدل یکی از شرایط عمومی پذیرش در دانشکده های مختلف این دانشگاه است. اگر چه زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است، اما دانشجویان در برخی از دانشکده های این دانشگاه همانند دانشکده مهندسی می­توانند بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی نسبت به پذیرش خود اقدام نمایند. در مقابل دانشجویان رشته های MBA برای ورود به این دانشگاه ملزم به ارائه مدرکGMAT  هستند. دانشگاه های استان کبک با یکدیگر مرتبط هستند، بدین گونه که دانشجویان دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا می­توانند برخی از واحدهای درسی خود را در دانشگاه دیگری در استان کبک بگذرانند. همچنین دانشجویانی که در دانشگاه های فرانسوی زبان تحصیل می­نمایند، می­توانند جهت گذراندن برخی از واحدهای درسی خود به دانشگاه کونکوردیا مراجعه نموده و آن دروس را به زبان انگلیسی بگذرانند. می­توان گفت این موضوع نکته مثبتی برای دانشجویان بین المللی است که از ضعف مهارت زبان فرانسوی برخوردارند.

رنکینگ دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا

دانشگاه کونکوردیا یکی از معتبرترین دانشگاه های کانادا و جهان است که رتبه های بالایی را از آن خود نموده است. همانطور که اشاره شد دانشکده تجارت این دانشگاه جزء 10 دانشکده برتر تجارت در جهان است. علاوه بر طبق رتبه بندی های مختلف این دانشگاه رتبه 347 Webmatrics- رتبه 650 Us news – رتبه 461-470 QS و رتبه 501-600Times  را از آن خود نموده است. هم اکنون بیش از 46000 دانشجو مشغول به تحصیلند که از این میان 36000 در مقطع کارشناسی و مابقی در مقاطع کارشناسی و دکترای این دانشگاه مشغل به تحصیل می­باشند. همچنین تاکنون بیش از 20000 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. دانشجویان در مقطع کارشناسی امکان انتخاب رشته در میان 300 رشته مختلف و در مقطع کارشناسی ارشد می­توانند از میان 200 رشته تحصیلی انتخاب رشته نمایند.

چگونگی پذیرش در دانشگاه کونکوردیا

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا را دارند، ابتدا باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب نمایند. دانشگاه کونکوردیا هر ساله در تاریخ های اکتبر- فوریه و جون آغاز به پذیرش دانشجویان می­نماید. در تاریخ های فوق دانشجویان می­توانند با ارائه مدارک زیر درخواست پذیرش شان را به این دانشگاه بنمایند:

  • مدارک تحصیلی مربوط به دوران متوسطه بهمراه ریز نمرات آنها
  • 3 توصیه نامه از اساتید دوره های تحصیلی قبلی
  • انگیزه نامه
  • رزومه تحصیلی و کاری
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • مدارک GMAT-GRE در صورت نیاز جهت تحصیل در برخی از رشته های دانشگاه کونکوردیا

هزینه تحصیل در دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا

دانشجویان براساس رشته و مقطع تحصیلی خود در دانشگاه کونکوردیاConcordia  در کانادا شهریه های متفاوتی را پرداخت می­نمایند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشکده علوم و هنر این دانشگاه برابر 697449 دلار در سال- دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی 7006.99 دلار و هزینه تحصیل در رشته هنرهای زیبا 697.49 دلار در سال تخمین زده شده است. هزینه تحصیل در مدرسه تجارت این دانشگاه نیز برابر با 22/9059 دلار در سال می­باشد. لازم بذکر است دانشگاه کونکوردیا با ارائه بورسیه و کمک هزینه های بسیار مناسب از دانشجویان حمایت می­نماید. دانشجویان امکان اخذ بورسیه های متعددی را در این دانشگاه خواهند داشت. برخی از این بورسیه تحصیلی کانادا در دانشگاه کونکوردیا عبارتند از:

  • بورس تحصیلیAccelerator Award ( این بورسیه به دانشجویان مقطع دکتری تعلق می­گیرد.)
  • بورس تحصیلی Conference and Exposition Award ( متعلق به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری)
  • بورس تحصیلی Fulbright Canada ( متعلق به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری)
  • بورس تحصیلی Graduation Bonus Award ( متعلق به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری)

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربیات مفیدی که در طول سالها در زمینه های مختلف مهاجرتی کسب نموده اند، متقاضیان عزیز را در زمینه مهاجرت سریع و آسان به کانادا یاری و راهنمائی می­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *