مهاجرت تحصیلی لیتوانی

دانشگاه های کشور لیتوانی

دانشگاه های کشور لیتوانی

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور لیتوانی را دارید، می بایست اطلاعاتی درخصوص دانشگاه های کشور لیتوانی داشته باشید. اعزام دانشجویان به لیتوانی جهت ادامه تحصیلات در دانشگاه های این کشور، از اهداف مهم آموزشی است. در این مقاله سعی بر آن شده است تا اطلاعات لازم درخصوص دانشگاه های برتر این کشور ارائه گردد.

معرفی دانشگاه های کشور لیتوانی

 • کشور لیتوانی کشوری اروپایی و چند زبانه است. مردم این کشور به چند زبان صحبت می کنند اما به یک زبان خارجی تسلط کافی دارند.
 • همچنین این کشور در لیست 5 کشور برتر عضو اتحادیه اروپا قرار گرفته است.
 • زبان های تکلم مردم این کشور روسی، لهستانی و انگلیسی است. سطح دانش و تحصیلات مردم لیتوانی در اروپای شرقی و مرکزی زبانزد است.
 • این کشور دارای 22 دانشگاه و 24 کالج است.

بهترین دانشگاه‌های لیتوانی در شهر کائوناس

دانشگاه ورزشی لیتوانی

 • دانشگاه  Lithuanian Sports University (LSU) به عنوان بهترین دانشگاه در کشور لیتوانی شناخته شده است.
 • این دانشگاه تنها دانشگاه تخصصی است که در زمینه علوم ورزشی ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان می نماید.
 • سابقه این دانشگاه در ارائه دروس ورزشی بالغ بر 80 دهه است.
 • از جذابیت ها و محبوبیت های این دانشگاه علوم ورزشی و تحصیل در شاخه های ورزش است.
 • این دانشگاه خود را موظف به تربیت متخصصان و جامعه سالم می داند.

دانشگاه علوم کاربردی  Kauno

این دانشگاه یک دانشگاه فعال علوم کاربردی در شاخه‌های علوم اجتماعی، زیست پزشکی، علوم انسانی، هنر و فن آوری است. همچنین از بزرگ موسسات آموزش عالی در سطح حوزه بالتیک به شمار می رود.

دانشگاه Vytautas Magnus

 1. این دانشگاه در نظام رتبه بندی QS، رتبه 800 را در بین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است.
 2. علوم انسانی از جمله زمینه هایی است که پیشرفت چشمگیری در این دانشگاه داشته است.
 3. سیستم آموزشی این دانشگاه به گونه ای است که دانشجو آزادانه می تواند برنامه های خود را ساماندهی نموده و تغییر دهد.
 4. از خصوصیات بارز دانشگاه، فعال بودن در خصوص تبادلات دانشجویی است.

دانشگاه فناوری Kaunas

 • دانشگاه فناوری کائوناس (KTU) لقب بزرگ ترین دانشگاه فن آوری در حوزه بالتیک را به خود اختصاص داده است.
 • زمینه های فعالیت آن، ارتباط با کسب وکار و تجارت، ارائه رشته‌های انعطاف پذیرش به دانشجویان و تحقیقات علمی می‌باشد.
 • دانشگاه فناوری کائوناس به زودی به یک نهاد بین المللی آموزش عالی تبدیل می گردد.

بهترین دانشگاه های لیتوانی در شهر ویلنیوس

 1. کالج تجارت vilnius
 2. دانشگاه فنی vilnius
 3. دانشگاه مدیریت و اقتصاد ism
 4. دانشگاه vilnius

کالج تجارت Vilnius

کالج تجارت (VVK)، ازجمله موسسات آموزشی رقابتی است که درزمینه‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات ارائه خدمات دارد. شاخه های مذکور در دوره های کارشناسی ارائه می گردد.

دانشگاه فنی Vilnius Gediminas

دانشگاه فنی (VGTU) در سال 1956 میلادی به تاسیس رسید. یکی از بزرگ دانشگاه ها حوزه بالتیک است. دروس ارائه شده از سوی این دانشگاه در زمینه های فنی و مهندسی، آموزش و پژوهش می باشد.

دانشگاه مدیریت و اقتصادISM

این دانشگاه رتبه اول را در زمینه تجارت به خود اختصاص داده است. بنابراین از بزرگ ترین مدارسی است که در زمینه کسب و کار در اروپا به دانشجویان آموزش می دهد. برتری این دانشگاه درحدی است که چندین سال به‌طور مستمر در لیست 200 دانشگاه برتر کسب وکارجهان جای گرفته است.

دانشگاه Vilnius

به دلیل این که در قرن شانزدهم تاسیس گردیده، از قدیمی‌ترین دانشگاه های کشور لیتوانی به شمار می رود.  مهم بخش علم و فرهنگ در سطح اروپا متعلق به این دانشگاه است که قانون وحدت مطالعات و پژوهش دارد. فعالیت های علمی و بین المللی این دانشگاه، استادان برجسته ای را تربیت نموده و تحویل جامعه اروپا داده است.

دانشگاه های کشور لیتوانی

درخصوص دانشگاه های کشور لیتوانی لازم است آمارهایی را در این باره داشته باشیم. طبق آمارها در سال گذشته، تعداد دانشجویانی که در 35 موسسه علمی به تحصیل می پرداختند، 201000 دانشجو بود. از بین دانشگاه های حوزه بالتیک، دانشگاه کائوناس جزو بزرگ ترین آنها شناخته شده است. همچنین این دانشگاه از برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا نیز هست.

مدارک اعطایی از سوی دانشگاه های این کشور در سطح اتحادیه اروپا بسیار معتبر می باشد. از این رو از سوی سایر کشورها مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. نظام آموزش در دانشگاه های کشور لیتوانی به صورت ترمی به دانشجویان ارائه می گردد. دانشجویان می بایست نمره قبولی و امتیاز لازم را در گذراندن دروس ارائه شده کسب نمایند.

مرکز آموزش علوم‌هوایی لیتوانی Pilotų Mokykla (ATO)

مدرسه Pilotų Mokykla یا (ATO) به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزش برای خلبانان آماتور در کشور لیتوانی شناخته شده است. لازم است بدانید اولین مدرسه خصوصی در این زمینه در حوزه بالتیک است. پایگاه پرواز در فرودگاهPaluknis  مختص این مرکز آموزش می باشد. این مدرسه زیر نظر سازمان آموزش اداره می گردد.

دانشگاه علوم ‌کاربردی تجارت لیتوانی

این دانشگاه در سال 1994 میلادی به تاسیس رسید. در گروه دانشگاه های مدرن قرار گرفته و نوعی موسسه عالی مستقل محسوب می گردد. متخصصان علوم اجتماعی در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند که بر بازار کسب و کار در سطح اروپا تمرکز دارند.

از جمله مسئولیت های این دانشگاه توانمندی در خلاقیت تخصصی، ایجاد شرایط لازم جهت آموزش مستمر است. این دانشگاه امکان انجام دادن تحقیقات کاربردی را به دانشجویان خود داده است. پس دوره تحصیلی، مدرک کارشناسی حرفه ای و تخصصی به دانشجویان اعطا می نماید.

دانشگاه بین المللی حقوق و تجارت (ISLB) لیتوانی

این دانشگاه برنامه هایی در زمینه توانایی، نگرش مورد نیاز دانشجویان و گسترش دانش در مقطع کارشناسی ارائه می نماید. از برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه، دو دوره کارآموزشی در زمینه صنعت می باشد.

از آکادمی هوایی بالتیک لیتوانی چه‌می‌دانید؟

آکادمی هوانوردی بالتیک متناسب با استانداردهای اروپایی راه اندازی شده است. ساختمان مرکزی آن در کشور لیتوانی است. ناگفته نماند این آکادمی سابقه طولانی 20 ساله ای در زمینه آموزش هوانوردی دارد. تاسیس آن در سال 1938 میلادی، همزمان با راه اندازی و تاسیس خطوط هوایی آموزشی صورت گرفت.

دانشگاه کلایپدا چه نوع دانشگاهی است؟

این دانشگاه در اول ژانویه سال 1991 میلادی به تاسیس رسید.  دارای 3 دانشکده به شرح ذیل می باشد:

 • مهندسی دریایی
 • آموزش و پرورش
 • علوم انسانی و علوم طبیعی

فعالیت آموزشی این دانشگاه با پذیرش تعداد 3000 دانشجو آغاز گردید. اکنون با سابقه 25 ساله، تعداد 4500 دانشجو را در خود جای داده است. این دانشجویان در زمینه های ذیل مشغول تحصیل می باشند:

 • مهندسی دریایی و علوم طبیعی
 • علوم انسانی و علوم تربیتی
 • علوم اجتماعی و بهداشت

درباره کالج Siauliai State لیتوانی چه‌می‌دانید؟

این کالج به صورت ایالتی بوده و در سال 2002 به صورت مدرسه به تاسیس رسید. این کالج در قسمت شمالی لیتوانی قرار دارد. بالغ بر 2300 دانش آموزش در این مدرسه مشغول تحصیل هستند. دانش آموزان و معلمان این مدرسه به صورت پی در پی در انواع سمینارها و کنفرانس های مختلف حضور فعال دارند. از اهداف این دانشگاه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • سازماندهی و اجرای پروژه های مختلف بین المللی و حرفه ای
 • انجام تحقیقات کاربردی
 • آموزش در کار و شرکای اجتماعی

لازم به ذکر است از سال 2007 – 2008 میلادی دانشکده ای با نام دانشکده مراقبت های بهداشتی و کسب و کار و فن آوری عملکرد به این مدرسه ورود پیدا نمود. با دانشگاه های کشور لیتوانی آشنا شدید و از اعتبار این دانشگاه ها آگاهی یافتید. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند شما عزیزان را در مسیر ادامه تحصیل در این کشور رهنمون باشند. جهت اخذ مشاوره های تخصصی در این زمینه از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری ارتباط برقرار نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *