ویزای مسافرتی چک

جاذبه های گردشگری چک

جاذبه های گردشگری چک

با توجه به موقعیت توریستی و گردشگری کشورهای اروپایی، جاذبه های گردشگری چک می تواند یکی از مقاصد اصلی توریست ها به حساب آید. کشوری که قلب اروپا نام دارد و پایتخت آن پراگ یکی از زیباترین شهرهای جهان به حساب می آید. پراگ شهری با شکوه و پر از پل، کلیساهای بزرگ و قدیمی و معماری های شاخص و جذاب است. فرهنگ غنی و میراث هنری و تنوع مناظر طبیعی از جمله جذابیت های این کشور می باشد.

  • آیا شهروندان ایرانی برای سفر به جمهوری چک نیاز به ویزا دارند؟
  • مقاصد گردشگری جذاب در چک برای ایرانیان کدامند؟
  • آیا می توان با سفر به چک به سایر کشورهای حوزه شنگن هم سفر نمود؟

کشور چک در حوزه شنگن واقع شده و به جهت موقعیت جغرافیایی به عنوان قلب اروپا شناخته می شود. این کشور همچنین از جمله امن ترین کشورهای اروپایی و دنیا نیز به حساب می آید. از آنجاییکه این کشور در حوزه ی شنگن واقع شده است شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارند و عموما شرایط اخذ ویزا به راحتی از کشورهای حوزه شنگن در شرایط کنونی آسان نمی باشد. در این زمنیه حتما از پیش با متخصصین این امر مشورت نمائید. موسسه حقوقی سفیران در این نوشتار به معرفی جاذبه های گردشگری در چک پرداخته است.

بررسی جاذبه های گردشگری چک

برای سفر به کشور چک باید از پیش برنامه ریزی نمائید. چرا که این کشور مقاصد جذابی را دارا است و باید زمان خوب و کافی را برای بازدید از مناطق توریستی این کشور پیش بینی نمود. همانطور که گفته شد اولین مقصد توریستی این کشور پایتخت زیبای آن پراگ می باشد. البته این کشور شهرهای کوچک زیبای دیگری با جاذبه هایی همچون قلعه های قدیمی، مناظر طبیعی و البته آبگرم های تاریخی نیز دارا است. موسیقی، هنر غذاخوری و موزه های مرکز اصلی شهر و مردم محلی میزان خوبی برای بازدید کنندگانی هستند که از این سفر لذت کافی را ببرند که حتی یک ماه یا حتی یک سال را به گشت و گذار در این شهر زیبا بپردازند.

معرفی جاذبه های گردشگری چک

اگر بخواهیم در لیستی مهمترین و جذاب ترین جاذبه های توریستی در پراگ را در لیستی معرفی کنیم پیشنهاد می شود بازدید از هیچ کدام از این چند مورد را با سفر به چک از دست ندهید:

  • تماشای رودخانه ولتاوا و معماری زیبای ساختمان ها
  • بنای یادبود یونسکو
  • قلعه پراگ
  • ساعت های نجومی
  • پل چارلز

از جمله زیباترین جاذبه های توریستی در چک می باشند که در پایتخت این کشور قرار گرفته اند. ستون های بلند چشم نواز، چشمه های آب گرم و انواع لذت هایی که می توانید به آن فکر کنید، ورزش و پیاده روی و یا ورزشهای تفریحی باعث هجوم بازدیدکنندگان از قرن هجدهم میلادی به شهر کارلووی واری شده است که به یقین یکی از محبوب ترین آبگرم های اروپا است.

پارک ملی Bohemian Switzerland کوچکترین پارک ملی جمهوری چک است که اگرچه مکن است کوچک باشد اما قطعاً بسیار جذاب است. این پارک زیستگاه طبیعی گونه های نادر جانوری و گیاهی است، بازدیدکنندگان می توانند در اینجا سازه های منحصر به فرد سنگ را مشاهده کنند و همچنین از میان دره های باریک بین سنگ ها عبور کنند.

معرفی جاذبه های گردشگری چک

سایر جاذبه های توریستی چک

یکی دیگر از شهرهای جذاب چک ýeský Krumlov می باشد که به داشتن کافه ها و میخانه های قرون وسطایی، نمایشگاه ها، کنسرت هایش معروف است. این شهر که فضای جادویی و بی نظیری دارد، از سال 1992 در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است.

ساعت های نجومی در میدان شهر قدیمی پراگ نمایشگاهی را به نمایش می گذارد که به راحتی یکی از محبوب ترین مقاصد برای گردشگران است. ساعتی با قدمت 1410 سال که دارای صفحه ای به قطر 8.2 فوت، نمادهای مختلف زودیاک و کتاب مقدس و مجسمه های بزرگ مکانیزه است.

پل چارلز شهر قدیمی و محله کوچک پراگ را از قرن دوازدهم به هم متصل کرده است، ساخت آن توسط پادشاه چک چارلز چهارم بوده است و یکی از پر جاذبه ترین جاذبه های پراگ است، زیرا مسیر آن مستقیماً به قلعه پراگ منتهی می شود که کنار30 ماکت مجسمه های مقدس قرن 17 قرار دارد. دو برج در دو انتهای پل نیز به روی بازدیدکنندگانی باز می شود که مایل به صعود به قله و مشاهده منظره شهر از نقطه نمای دیگری هستند. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه صبح زود (مناسب برای عکسهای زیبا با طلوع آفتاب)، یا اواخر شب است که شهر ساکت است.

امکان فرهنگی در چک

کتاب شناسان، علاقه مندان به هنر، طرفداران تاریخ بازدید از کتابخانه صومعه استراوف را از دست نخواهند داد که درست در پشت قلعه پراگ واقع شده است. اگرچه خود صومعه ارزش کاوش را دارد، اما کتابخانه محل زندگی بیش از 200000 کتاب، از نسخه های خطی و سنگ نگاره، نمونه ای باشکوه از معماری و طراحی باروک است. این سالن از دو بخش تشکیل شده است: تالار الهیات، که بیشتر شامل ترجمه های کتاب مقدس و تالیفات کلامی است و تالار فلسفه، یک اتاق دو طبقه که از یک کتابخانه شخصی از یک قلعه افسانه ای خاطره انگیز تشکیل شده و یک مسیر جذاب که این دو حوزه را به هم پیوند می دهد که دارای نمایشگاه های کوچکی از علوم طبیعی، هنر و معماری است.

ویزای توریستی اروپا

برای مهاجرت به چک سفر نمائید شما می توانید از سفارت این کشور در ایران درخواست ویزای توریستی نمائید. البته شما می توانید برای سفر به این کشور نیز در صورتی که ویزای توریستی شنگن از سایر کشورهای اروپایی نیز دارید هم برنامه ریزی نمائید چرا که صدور ویزای توریستی این کشور به نسبت از کشورهای دیگر سخت تر است.

در کنار کشورهایی همچون فرانسه، ایتالیا، اتریش و خیلی کشورهای اروپایی دیگر که صنعت گردشگری قدرتمندی دارند کشور چک یک مقصد خاص برای افرادی که علاقه مند به هنر و فرهنگ غنی اروپا هستند به حساب می آید. این کشور همچنان از جمله کشورهایی است که دانشجویان ایرانی هم برای تحصیل به آن مهاجرت می نمایند. در مورد شرایط تحصیل در این کشور نیز می توانید از مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره دریافت نمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.