مهاجرت به کشور ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای فرهنگ و تاریخی دیرینه می­باشد. جاذبه های گردشگری ایتالیا همه ساله گردشگران بسیاری را مجذوب خود می­نماید. آثار تاریخی بجا مانده از سده های پیشین و فرهنگ و تاریخ غنی ایتالیا از جمله مهمترین جاذبه های گردشگری در این کشور بشکار می­رود. شهرهای ونیز- فلورانس و رم در این کشور به شهرهای هنری در جهان معروفند. این شهرها علاوه بر منابع هنری، از جاذبه های طبیعی دیگری همچون کوهها- دریاچه ها و سواحل بسیار زیبایی برخوردار می­باشند. از آنجائیکه ایتالیا کشوری مملو از جاذبه های طبیعی و گردشگری می­باشد، لقب کشور زیبا را به این کشور داده اند. همه ساله این کشور پذیرای 40 میلیون توریست می­باشد. از همین رو فرصت های شغلی بسیاری در این حوزه برای افراد در ایتالیا وجود دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه مقاله پیش رو سعی در معرفی جاذبه های گردشگری ایتالیا را دارد.

شهرهای توریستی ایتالیا

همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم شهرهای وینز- رم و فلورانس از جمله پربازدید ترین شهرهای ایتالیا می­باشند. شهر ونیز ایتالیا در قرن 5 میلادی در ایتالیا پدید آمد که از جمله قدیمی ترین شهرهای این کشور بشمار می­رود و از 118 جزیره کوچک تشکیل شده است. این شهر در گذشته از قدرتهای نظامی دریایی در قاره­ی اروپا محسوب می­شد. معماری های این شهر بدست هنرمندان بزرگ ایتالیا و جهان همچون تیتیان- گیورگیون و ورنیس نقاشی شده اند. کارناول ونیز که یکی از جشن های قدیمی در این شهر است، در لیست جاذبه های گردشگری این شهر قرار دارد. مراسم این جشن بگونه ای برگزار می­شود که شرکت کنندگان با قرار دادن ماسک هایی بر روی صورت به سطح شهر آمده و مراسم سنتی خود را اجرا می­نمایند.

شهر ورونای ایتالیا نیز از دیگر شهرهای هنری در ایتالیا است که نمایشنامه رومئو و ژولیت در این شهر شکل گرفت. ورونا دارای آمفی تئاتری است که دارای قدمتی بیش از 2000 سال می­باشد. اکثر گردشگران با اخذ ویزای توریستی ایتالیا از این شهر دیدن نموده و معمولاً در هنکام اجرای موسیقی های زنده این آمفی تئاتر شرکت می­نمایند.

هرکولانیوم نیز شهری زیبا و دیدنی در ایتالیا است که در طول سالهای متمادی در معرض فوران های آتشفشانی قرار گرفته و اکثر ساختمان ها در این شهر از بین رفته و تنها فسیل و آثاری از بناهای این شهر به چشم می­خورد. بناهای تاریخی و معماری های این شهر به هزاران سال قبل باز می­گردد که هم اکنون تنها اسکلت هایی از آنها بجا مانده است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

فلورانس

همانطور که اشاره نمودیم فلورانس نیز از دیگر جاذبه های گردشگری ایتالیا است. این شهر را محل تولد رنسانس می­دانند. کلیسای فلوانس از مهمترین بناهایی است که در این شهر وجود دارد. این کلیسا تا سالها بدون گنبد و افراد زیادی سعی در ساختن گنبدی برای کلیسای شهر بودن که موفق به ساخت این گنبد نگردیدند. در نهایت فلیپو برونسکی با استفاده از روشهای نوین گنبدی زیبا برای این کلیسا ساخت. در حال حاضر نیز گردشگران پس از ورود به شهر فلورانس از این کلیسا دیدن می­نمایند.

کلیسای دئوموی میلان

این کلیسا در شهر میلان ایتالیا موقعیت دارد و از بزرگترین کلیساهای جهان و ایتالیا بشمار می­رود. قدمت این کلیسا به شش قرن می­رسد. کلیسای دئومو پس از کلیسای سنت پیتر بزرگترین کلیسای ایتالیا می­باشد.

فواره تروی در رم

رم پایتخت کشور ایتالیا و از پر جمعیت ترین شهرهای این کشور است. فواره تروی آبنمایی در این شهر است که دارای ارتباع 26 متر می­باشد. این آبنما نیز دارای قدمتی طولانی است. بطوریکه در دوره باروک نیز از این آبنما بعنوان جاذبه های گردشگری ایتالیا یاد شده است. مردم این شهر اعتقاد دارند، کسانی که سکه ای در این آبنما بیندازند، روزی دو بار به شهر رم خواهند آمد. جالب است بدانید روزانه 3000 یورو سکه در این آبنما انداخته می­شود.

شهر ماترا

یکی دیگر از شهرهای تاریخی و جاذبه های گردشگری ایتالیا شهر ماترا است. این شهر در جنوب کشور ایتالیا موقعیت دارد. در گذشته گردشگران کمتری از این شهر دیدن می­نمدند. اما در حال حاضر ماترا یکی از پربازدید ترین شهرهای ایتالیا محسوب می­شود. مناطق کوهستانی در این شهر زیبائی ماترا را دو چندان نموده است.

جزیره سالینا

سالینا جزیره ای از جزایر آیولین است که دارای زیبائی های خاص و منحصر بفردی می­باشد. این جزیره بزرگترین جزیره در اقیانوس آرام می­باشد که دو آتشفشان مونته دای پورری و مونت فسا دل فلکی در این جزیره موقعیت دارند. البته هم اکنون این آتشفشان ها غیر فعال شده اند. این جزیره دارای جنگل های انبوه زیادی نیز می­باشد که براحتی می­تواند درختان انگور و زیتون بیشماری را در این منطقه مشاهده نمود.

غار آبی کاپری

جاذبه های گردشگری ایتالیا به قدری زیادنند که نمی­توان بصورت یکجا آنها را لیست نمود. غار آبی کاپری در این کشور از زیباترین جاذبه های گردشگری در این کشور بشمار می­رود. این غار در شمال غربی شهر کاپری ایتالیا است و ورودی این غار تنها یک متر ارتفاع دارد و برای ورود به این غار زیبا باید سرتان را خم نمائید. دوستان و علاقمندان مهاجرت به ایتالیا از مشاوره های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت غافل نشوید و از تجارب آنها در زمینه های مهاجرتی بهره­مند گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *